Нова робота: 3 правила новачка

% Sestr, автор JustLady. % % %
����� ������: 3 ������� �������
% Нова робота і новий колектив це завжди хвилювання і завжди відповідальність. Ми скажемо вам по секрету, що навіть бувалі топ-менеджери відчувають хвилювання, коли приходять на нове місце роботи. Ви хочете з перших днів показати, що компанія не помилилася, надавши саме вам це робоче місце, познайомитися і влитися в новий колектив, взятися за виконання нової, цікавої роботи, про яку ви так мріяли. Щоб не наробити помилок з перших днів, дотримуйтеся трьох головних правил, необхідних новачкові.
% Статті за темою «Нова робота: 3 правила новачка» %
Нова робота: 3 правила новачка
% Нова робота: вливаємося в колектив %
Нова робота: 3 правила новачка
% Правила поведінки в новому колективі %
Нова робота: 3 правила новачка
% Перший день на новій роботі %
Нова робота: 3 правила новачка
% Як знайти спільну мову з колективом %

Не порушуйте дисципліну. Це означає, що і приходити, і йти з роботи ви повинні вчасно. Навіть якщо ви помічаєте, що майже весь колектив приходить на роботу із запізненням і начальник ніяк не реагує на це, ви повинні бути строго по годинах, навіть якщо перші кілька хвилин будете сидіти на самоті. Не пропускайте і час перерви, обов'язково використовуйте його для відпочинку. Оскільки ви ще не довели необхідність своєї праці для компанії, то і ваша переробка може бути сприйнята як те, що ви хочете всім продемонструвати свою старанність або не справляєтеся з роботою і вам необхідно залишатися в перерву або після неї.

Влийтеся в колектив. Як можна швидше запам'ятаєте імена своїх колег, посади і кабінети. Вашу уважність неодмінно оцінять. Притримаєте поки при собі ризиковані жарти, але самі намагайтеся реагувати на жарти колег. Чи не набивайтеся до них з розмовами, але виразно відповідайте на всі питання, з якими вони до вас будуть звертатися. Не уникайте колективних посиденьок, навіть якщо вам ніколи. Розкута атмосфера - прекрасний привід поспостерігати за всіма і виявити ту негласну ієрархію, яка існує в будь-якому колективі.

Ніколи не починайте пропонувати нові методи роботи і поліпшення до того, поки не переконаєтеся, що всі технологічні процеси, які виконує ваш підрозділ, вами добре і досконально вивчені. Присвятіть перший час на своїй новій роботі копіткій вивченню її основ і тонкощів. Не пропустіть ті процеси, які на перший погляд не видно, врахуйте всі підводні камені і течії. Глибокий, продуманий підхід до своєї роботи і бажання поліпшити її дозволять вам проявити себе, заслужити розташування начальства, не викликаючи заздрості і роздратування у своїх колег.

Теги: робота, колектив, новачок, метод, дисципліна

Ритуал рукостискання

% Sestr, автор JustLady. % % %
������ �����������
% Рукостискання, мабуть, один з найдавніших жестів, який використовувався в людському спілкуванні і символізував відсутність загрози та поганих намірів. Це обов'язкова для європейців складова ритуалу будь-якого знайомства, вітання і прощання. З плином часу правила обміну рукостисканням кілька трансформувалися, тому слід врахувати це в діловому етикеті.
% Статті за темою «Ритуал рукостискання» %
Ритуал рукостискання
% Про що розповість рукостискання %
Ритуал рукостискання
% Діловий етикет: рукостискання %
Ритуал рукостискання
% Любовні ритуали різних країн %
Ритуал рукостискання
% Сексуальні ритуали %

Раніше чоловік однозначно не повинен був протягувати першим руку дамі для рукостискання. Тепер не грає ролі, хто з партнерів-колег, чоловік або жінка буде першим. Однак, якщо глава делегації - жінка, то як і раніше вона визначає, чи відбудеться рукостискання. Як вихована людина, врахуйте це і дочекайтеся, коли дама-керівник першої протягне руку. З іншого боку, їй теж необхідно врахувати, що на початку і наприкінці ділової зустрічі з партнерами по бізнесу, а, тим більше, конкурентами, рукостискання просто необхідно.

Щоб не здатися невихованим і навіть нахабним, вам слід запам'ятати кілька правил. По-перше, ніколи не стискайте занадто міцно або занадто слабо руку співрозмовника, і, тим більше, співрозмовниці. Рукостискання має бути нетривалим (2-3 секунди), рішучим, енергійним, але безболісним.

Чи не протягуйте для рукостискання обидві руки, обхоплюючи ними руку співрозмовника. Так ви можете привітатися з другом, якого давно не бачили, але не з колегою. І не протягуйте руку до того, як почався процес подання. Спочатку повинна слідувати фраза-виставу, а за нею - жест. Чи не трусіть руку співрозмовника і не підтягуйте її до себе - ваші руки повинні стикатися на рівній відстані.

На офіційній зустрічі і фуршеті, ніколи не тримайте в правій руці келих з напоєм або папку з документами. Вона повинна бути завжди вільна, щоб в момент подання вам не довелося шукати місце, куди це все поставити або покласти. Це може здатися співбесідникові нечемним.

Під час рукостискання, не ховайте очі і не відводите їх в сторону. Ви повинні відкрито дивитися в очі вашому візаві, супроводжуючи слова вітання посмішкою. Рука не повинна бути забрудненою або пітною. Якщо ви не впевнені в цьому, то не забороняється протерти її перед тим, як подати (але не після).

Подавайте руку, витягнувши вгору великий палець, склавши і направивши вперед інші. Повністю вкладайте свою руку в руку співрозмовника.

Пам'ятайте, що є всього п'ять ситуацій, коли використання рукостискання буде доречним: під час представлення незнайомої людини, коли вітається або прощаєтеся, коли відновлюєте знайомство і коли хтось першим простягає вам руку.

Теги: ставлення, ритуал, рукостискання

Діловий етикет - візитна картка професіонала

% Sestr, автор JustLady. % % %
������� ������ - �������� �������� �������������
% Діловий етикет, правила поведінки в офісі, не менш суворий, ніж світський. Працюючи серед колег, ви повинні завжди дотримуватися існуючі норми етикету, оскільки він є відмінною рисою, візитною карткою справжнього професіонала. Вам слід твердо засвоїти кілька правил і дотримуватися їх неухильно, щоб ваша ділова репутація не була «підмочена».
% Статті за темою «Діловий етикет - візитна картка професіонала» %
Діловий етикет - візитна картка професіонала
% Візитна картка і ваш персональний стиль %
Діловий етикет - візитна картка професіонала
% Діловий етикет %
Діловий етикет - візитна картка професіонала
% Правила ділового етикету %
Діловий етикет - візитна картка професіонала
% Як вибрати розмір візитки %
% Якщо у вашій компанії існують затверджені правила, що регламентують правила поведінки співробітників в офісі, то уважно вивчіть його. Вам стане зрозуміло, що якщо з вами розмовляє керівник або колега, значно більш старший, ніж ви за посадою і званням, то не слід відповідати йому, розвалившись у кріслі, або сидіти в його присутності, поклавши ноги на стіл. Пам'ятайте, що не всі табу можуть бути перераховані в цьому документі і керуйтеся загальною культурою поведінки.%

Співробітники кадрових служб безпосередньо пов'язують високий професіоналізм та гідне поводження, як з колегами, так і з замовниками, клієнтами, партнерами по бізнесу. Ви зовсім не зобов'язані любити їх, але вже точно зобов'язані поважати. Якщо ви нервуєте, коли секретар замість того, щоб шукати важливу папір розмовляє по телефону з подругою, то й самі не дозволяйте собі цього, коли вас чекає замовник.

Якщо ви працюєте у великій компанії або у великому офісі, де поруч з вами трудиться безліч людей, уникайте вести тривалі особисті розмови в їх присутності, на робочому місці. Якщо вам це дуже необхідно, то виходьте в ці хвилини туди, де ваша розмова не зможе перешкодити нікому.

Категорично виключається вживання нецензурних висловів та крику, особливо, якщо ви спілкуєтеся з тими, хто нижче вас за посадою і знаходиться по відношенню до вас в підлеглому положенні. Це також стосується неприпустимості втрат часу при відвідуванні соціальних мереж і розкладанні пасьянсів. Остаточно дискредитувати вас може прихід на роботу в нетверезому вигляді, вульгарні жарти, грубе і зухвалу поведінку.

Намагайтеся не присвячувати колег у всі перипетії свого особистого життя і не носити викликає і недоречну одяг. Те, в чому ви ходите на роботу, повинно завжди бути чистим, акуратним і охайним. Не використовуйте парфуми з сильним, яскравим запахом, від якого у ваших колег може боліти голова.

У письмовій та розмовної мови дотримуйтеся ділової мови, не використовуйте сленг і жаргонні слівця. Забороніть собі будь-які запізнення, під час виконуйте свої завдання і завжди виконуйте те, що пообіцяли зробити. Тактовно і завжди доброзичливо спілкуйтеся з колегами, навіть якщо у вас виникають суперечки і протиріччя, намагайтеся не ображати людей, навіть ненавмисно. Не беріть участі в офісних інтригах і плітках, що не займайте грошей у своїх колег і не обговорюйте з ними свої фінансові проблеми.

Якщо ви, крім своїх високих професійних якостей, будете виконувати всі вищевикладені норми, то вам просто не буде ціни.

Теги: місце, робочий, поведінка, інтрига, професіонал, етикет