Етика ділових відносин між чоловіком і жінкою
% Олександра Гаранькіна, автор JustLady.
%
%
%
% Поділ праці на чоловічий і жіночий давно кануло в Лету. Тепер чоловіки і жінки трудяться пліч-о-пліч, виконуючи схожі обов'язки. Будь-які прояви сексизму, грубості, фамільярності, гноблення за статевою ознакою повинні бути викорінені з будь-якого поважаючого себе підприємства. Етика відносин між чоловіком і жінкою на роботі диктує свої правила, переступати які не варто ні тим, ні іншим, заради підтримки рівноправних партнерських відносин і згуртування колективу. Отже, про все по порядку.
% Статті за темою «Етика ділових відносин між чоловіком і жінкою»
%
% Шлюби між двоюрідними родичами
%
% Любов і секс - запорука задоволення
%
% Як завоювати довіру чоловіки
%
% Що, на думку чоловіків, головне в любові
%
Вирішення спорів. Ділове спілкування - це встановлення контактів між різними членами колективу, необхідне для реалізації потреб бізнесу. Воно включає в себе обмін інформацією, важливою для фірми, вироблення стратегії взаємин, розуміння і сприйняття партнерів. Сварки, конфлікти, плітки виникають в будь-якому робочому колективі, тому що, якими б рамками ми не були обмежені, чоловік залишиться чоловіком, жінка - жінкою. Оскільки жінки трохи емоційніше чоловіків, саме вони найчастіше ускладнюють процес ділового спілкування. Тому, чоловікам у колективі важливо бути терпимими в процесі мовного спілкування. Чим спокійніше чоловік у колективі, тим найбільш успішно вирішиться проблема, що виникла між ним і жінкою. Якщо спір розгорається не на жарт, то чоловік, як справжній джентльмен повинен залишити останнє слово за дамою. Адже в кінцевому рахунку бізнес покаже, хто мав рацію.
Привітання. Звичний між чоловіками жест - рукостискання при зустрічі не застосуємо щодо жінки. Зустрівши ділового партнера-жінку, слід лише вітати кивком голови і сказати «здрастуйте» або «вітаю вас». «Здрастуйте», «привіт» говорити не варто, хіба що відносини між вами ближчі і поруч немає інших партнерів. Якщо ж навколо натовп колег, то вітатися слід офіційно. Якщо жінка входить в приміщення, де є чоловіки, то саме вона повинна першою привітати всіх. У всіх інших випадках першим завжди вітається чоловік.
«Ви» або «ти»? Не дуже приємно, коли вам «тикають». Визначити, до кого звертатися на «ти», а до кого виключно на «ви» можна за віком і по субординаційними міркувань. На «ви» звертаються до всіх, хто старше за віком, а також по відношенню до керівника. Керівники ж самі визначають, як вони будуть звертатися до своїх підлеглих. Однак, поважаючий себе керівник не допустить грубості і хамства. Тим не менш, на «ви» слід звертатися до жінки, особливо якщо вона представлена чоловікові в перший раз. А звертатися по імені та по батькові або тільки по імені вирішує сам колектив.
Гарні манери. Незважаючи на рівноправність, чоловікам необхідно проявляти лицарські почуття: поступитися місцем в переповненому конференц-залі, донести стілець, якщо за це береться жінка, пропустити вперед в ліфт, відкрити двері. Словом, чоловік повинен і в офісі залишатися чоловіком.
Особисті стосунки. Любов чекає нас всюди: на вулиці, на вечірці і навіть в самому строгому офісі від неї не втечеш. Якщо між чоловіком і жінкою спалахнули почуття, то важливо, щоб на ваші офісні відносини це не впливало. Хоча дотримуватися конспірацію на роботі дуже складно.
Теги: бізнес, чоловік, ставлення, спілкування, жінка, офіс, взаємовідношення, етикет, етика
Вибір кольорів начальнику: які букети прийнято дарувати
% Helen Writer, автор JustLady.
%
%
%
% Виробництво букетів вже давно поставлено на потік, тому вибір квітів до свята - справа повсякденне і не потребує особливих знань або зусиль. Інша справа, якщо мова йде про придбання букета для начальника, коли невдалий вибір може позначитися на взаєминах і відбитися на кар'єрі.
% Статті за темою «Вибір квітів начальнику: які букети прийнято дарувати»
%
% Які квіти дарувати на весілля
%
% Квіти? Чоловікові? Він буде в захваті!
%
% Чоловічі помилки при виборі квітів
%
% Який подарунок зробити нареченій
%
% Вирішуючи, які квіти подарувати, потрібно враховувати привід, за яким вони подаються, і підлога начальника. Традиційно квіти даруються на День народження і з приводу особливих службових досягнень. Це може бути підвищення по службі, ювілей перебування на посаді, отримання спеціального звання. До загальнодержавних свят квіти дарувати не прийнято, виняток становить лише 8 березня, якщо начальник жінка.% Чоловічі букети відрізняються від жіночих. Вони більш лаконічні, витримані в стриманій колірній гамі. У такому букеті більше зелені, ніж самих кольорів. Не менш важливий декор, набагато ефектніше виглядає тканину, ніж обгортковий папір, але використання останньої також допускається. Красиво виглядають квіти без упаковки, просто скріплені стрічкою. Часто в чоловічих букетах використовують екзотичні квіти, які підкреслюють його вартість, але при цьому не викликають таких звичних асоціацій, як троянди або гвоздики.
Квіти для начальника дами слід вибирати ще більш вдумливо, адже жінки люблять квіти і розбираються в них. Тут важлива не тільки форма, але і колір. Чи не дарують керівництву маленькі букетики зразок тих, що роблять на весілля. Також не вітаються білі і рожеві квіти в чистому вигляді, ці відтінки асоціюються з невинністю і чистотою, тому в даній ситуації не доречні.
Жінці начальнику можна подарувати практично будь-які квіти, від класичних троянд до польових. Колірна гама може бути різнокольоровою або однотонною. Деяка фривольність в оформленні букета допускається, але вона не повинна бути занадто наочною. Тобто, якщо бантик, то один, а не їх засилля.
В принципі професійний флорист з легкістю допоможе вибрати квіти для будь-якого приводу, тому важливо не тільки мати уявлення про те, яким повинен бути букет для начальника, а й купувати його в хорошому магазині.
Теги: кольору, начальник, букет, вибір, керівництво, начальство
Мовний етикет - правила ввічливого спілкування
% Гарні манери ще нікому і ніколи не завадили. Хоча сьогоднішні звичаї допускають багато свободи, краще дотримуватися певних правил ввічливого спілкування з людьми. Знання мовного етикету допоможе і в особистому житті, і в діловій сфері.
% Статті за темою «Мовний етикет - правила ввічливого спілкування»
%
% Правила спілкування: телефонний етикет
%
% Ніщо не цінується так дорого і не коштує так дешево, як ввічливість
%
% Професіоналізм у спілкуванні: основні правила ділового етикету
%
% Мовного етикету називають певний звід правил культурного ввічливого спілкування, манери мовної поведінки. Знання основ мовного етикету сприяє зростанню поваги до людини, довіри до нього. Безсумнівна допомогу ввічливого поводження для досягнень кар'єрного плану, для формування позитивної репутації людини.% Ввічливе вітання - запорука доброзичливій бесіди, позитивної позиції співрозмовника. Чоловік завжди першим вітає жінку, а більш молодший - більш старшого. Це правило поширюється і на службові відносини: працівники нижче рангом першими вітають тих, хто вище за посадою. Ви повинні вітатися першим, якщо увійшли до приміщення, де вже є люди. У важких, з точки зору етикету, ситуаціях краще привітатися першим. Якщо сидить чоловік вітає даму або людини більш старшого за віком, то йому належить встати.
При поданні чоловік завжди першим (це не залежить від віку чи професійного статусу) називає себе. Люди старшого віку (або службового становища) представляють іншим жінок і чоловіків, молодших за себе або нижче по займаному становищу. У діловому етикеті, якщо зустрічаються дві людини, рівні по займаній посаді, більш молодший представляється старшому. Знайомлячи людей, потрібно підвести їх один до одного і назвати ім'я подається. Чоловік повинен встати під час представлення, якщо він до цього сидів. Жінка може залишатися в положенні сидячи, якщо її представляють не жінці старше себе. По закінченні ритуалу знайомства, слід подати один одному руки для потиску. Торкатися до руки людини кінчиками пальців або двома пальцями - манірно і неввічливо.
При розмові обов'язково стежте за тоном свого голосу. Він повинен бути природним, плавним, не надто високим, але і не низьким. Чи не придушуйте людини зайвої ерудицією, педантичністю, але зробіть враження знаючої людини. При спілкуванні з представниками високих кіл, потрібно розмовляти про все потроху, не заглиблюючись серйозно ні в одну з тем. Розмов про політику, релігію потрібно уникати.
Уміння слухати, мабуть, головна ознака вихованої людини. Не перебивайте оповідача, показуйте йому свою зацікавленість доречними запитаннями: «Справді? »,« І що ж далі ». Ви зарекомендуєте хорошим співрозмовником, якщо просто навчитеся добре слухати іншого.
Не розказуйте про себе, поки вас про це не запитали. І навіть у цьому випадку, дотримуйтесь скромність і помірність. Хай краще люди оцінять вас, виходячи з ваших вчинків, ніж з хвалькуватого розповіді про себе.
Дотримуйтесь зону «особистого простору», що не притискайтеся до співрозмовника впритул, але й не кричіть здалеку, це абсолютно неприпустимо.
Загалом, поважайте співрозмовників, звертайтеся з людьми так, як вам би хотілося, щоб поводилися з вами. Результати таких правил дуже швидко позначаться і на ставленні людей до вас.
Теги: спілкування, норма, етикет, манер, ввічливість
|