Імідж керівника: від демократії до диктатури

% Анна Ліннден, автор JustLady. % % %
����� ������������: �� ���������� �� ���������
% Хороший керівник повинен піклуватися про те, яке враження він справляє на своїх підлеглих, клієнтів і партнерів по бізнесу, як його сприймають інші люди. Справа в тому, що саме імідж нерідко приносить людям успіхи чи невдачі. Від нього ж інколи залежить результативність роботи співробітників.
% Статті по темі «Імідж керівника: від демократії до диктатури» %
Імідж керівника: від демократії до диктатури
% Складові іміджу: елегантність і харизматичність %
Імідж керівника: від демократії до диктатури
% Змінити імідж ... Данина моді чи необхідність? %
Імідж керівника: від демократії до диктатури
% Імідж ділової жінки %
Імідж керівника: від демократії до диктатури
% Мода: імідж сучасної жінки %
% Вибудовуючи відносини зі співробітниками, керівники, на жаль, нерідко вибирають один з двох програшних варіантів іміджу - «слабкого начальника», яким все зневажають, і «диктатора», припинялися будь-яку ініціативу з боку підлеглих і розглядає кожного з них як простий гвинтик у механізмі . В ідеалі, мудрому керівникові потрібно зуміти знайти золоту середину і створити імідж досвідченого, справедливого, розумного начальника, відмінно знає свою справу. Однак на ділі домогтися цього буває непросто.%

Важливо розуміти, що імідж формується завдяки впливу величезної кількості деталей, в числі яких манера мови, звук голосу, одяг, тонкощі поведінки, жестикуляція, міміка та ін. Так, наприклад, якщо жінка-керівник буде одягатися неохайно, говорити з співробітниками тихим, невпевненим голосом, дозволяти собі «закриті пози», стискатися або, навпаки, занадто швидко і навіть метушливо жестикулювати, у співробітників може скластися негативна думка про неї. Таку начальницю стануть сприймати як слабохарактерного, надто м'якого людини, накази якого можна виконувати абияк або навіть не виконувати зовсім. Бувають і прямо протилежні ситуації: надто суворо і неелегантно одягнену жінку з різкими жестами і верескливим голосом гучним цілком можуть прийняти за тирана.

В ідеалі, керівник повинен справляти враження людини, яка вміло керує колективом, знає, як віддавати накази і домагатися їх виконання, але в той же час готовий вислухати кожного співробітника і прийняти справедливе рішення в будь-якій ситуації. Такий імідж може створюватися і підтримуватися завдяки бездоганному з точки зору ділового стилю зовнішнім виглядом, спокійною, впевненою і ясної мови, відкритим позам, скупим, але ретельно продуманим жестам. Саме такий образ підходить керівникові, який бажає дотримуватися золотої середини між демократією і диктатурою. Імідж керівника в цьому випадку може стати додатковою мотивацією для співробітника, і навіть коли начальник перестане строго контролювати діяльність своїх підлеглих, вони будуть добровільно докладати зусиль, щоб не підвести його.

Теги: керівник, поведінка, демократія, імідж, диктатура

Ділова зустріч з етикету

% Sestr, автор JustLady. % % %
������� ������� �� �������
% Етикет ділового спілкування значно полегшує учасникам проведення ділових зустрічей. Він передбачає всі необхідні дрібниці, які регламентують практично всі - від стилю одягу до манери поведінки. Дотримання етикету ділового спілкування дозволяє всім учасникам зустрічі відчувати себе рівноправними партнерами і не витрачати час на непотрібні ритуали, використовувати його максимально раціонально.
% Статті по темі «Ділова зустріч з етикету» %
Ділова зустріч з етикету
% Діловий етикет %
Ділова зустріч з етикету
% Правила ділового етикету %
Ділова зустріч з етикету
% Діловий обід: правила етикету %
Ділова зустріч з етикету
% Професіоналізм у спілкуванні: основні правила ділового етикету %

Знання бізнес-етикету є обов'язковою умовою для будь-якого учасника бізнес-процесів. Його необхідно строго виконувати, оскільки в цій сфері вам доводиться спілкуватися з безліччю людей, що мають різну національну культуру та релігійні погляди. На ділових зустрічах вам не обов'язково враховувати ці відмінності, якщо і ви, і ваші партнери будете розмовляти однією, загальному і всім зрозумілою мовою ділового спілкування.

Ділова зустріч обмежує вибір костюма - для чоловіків це класичні костюми-двійки темних тонів (але не коричневі), які дозволяється розстебнути на одну-дві гудзики. Довжина брюк - до середини каблука, шкарпетки і взуття - в тон костюма, можна чорні. Зверніть увагу, щоб, коли ви сидите, поклавши ногу на ногу, між носком і штаниною не було видно смужки шкіри на нозі. Жінці теж можна надіти костюм-двійку чи трійку зі світлою блузою, допускається використання аксесуарів.

Якщо ділова зустріч призначена у вашому офісі, дайте секретарю необхідні інструкції, повідомте час, імена гостей. Після доповіді секретаря про їх прихід, обов'язково встаньте і вийдіть з-за столу назустріч, обміняйтеся рукостисканнями. Діловий етикет дозволяє чоловікові першу протягувати руку дамі при рукостисканні. Якщо ви не знайомі, то виключіть поцілунки і обійми. Запропонуйте сісти на приготовані місця. Запропонуйте кісткам каву або чай, навіть якщо секретар вже зробив це. Свою пропозицію ви можете повторити ще пізніше, під час зустрічі.

Під час бесіди говорите коротко і по суті, не перебивайте співрозмовника. Ведіть себе без зайвої суворості і пафосу, природно, але не допускайте неформального поведінки. Демонструйте зацікавленість і розташування, готовність вислухати. Контролюйте емоції і не проявляйте ні бурхливої ​​радості, ні явного розладу. Звертайтеся до співрозмовників по імені.

Наприкінці бесіди коротко повторіть її основні пункти, щоб переконатися, що і ви, і ваші гості правильно зрозуміли один одного. Призначте час і місце, коли відбудеться наступна зустріч. Якщо формат і зміст зустрічі це дозволяють, запропонуйте гостям легкий фуршет, десерт, кава з алкогольними напоями. Якість їх не повинно викликати сумнівів. По завершенні зустрічі проводите гостей до дверей, попрощайтеся з кожним рукостисканням.

Теги: костюм, формат, зустріч, етикет

Правила спілкування: телефонний етикет

������� �������: ���������� ������
% З винаходом телефону, подарував людству масу нових можливостей спілкування, з'явилося й таке поняття, як телефонний етикет, правила якого сьогодні так само актуальні, як правила поведінки за столом.
% Статті за темою «Правила спілкування: телефонний етикет» %
Правила спілкування: телефонний етикет
% Мовний етикет - правила ввічливого спілкування %
Правила спілкування: телефонний етикет
% Телефонний етикет %
Правила спілкування: телефонний етикет
% Діловий етикет %
Правила спілкування: телефонний етикет
% Професіоналізм у спілкуванні: основні правила ділового етикету %
% Ступінь вихованості кожної людини часто визначають по дотриманню їм правил етикету, що регулюють поведінку за столом, на ділових переговорах, в розмовах по телефону і т.д. Зупиняючись докладніше на останньому, варто зауважити, що правила спілкування по телефону підрозділяються на 2 блоки: регулюючі особисте спілкування (з рідними, близькими людьми, друзями) і регулюючі службове спілкування (незнайомими людьми або діловими партнерами).%

Перш за все, варто звернути увагу на те, що будь-які дзвінки мають деякі обмеження по часу, в який вони можуть вчинятися. Так, «у справі» краще дзвонити в робочий час, але ніяк не на вихідних. Рідних і близьких можна турбувати в будь-які дні тижня з 9.00 ранку до 22.00 вечора, хоча тут звичайно теж можуть бути свої нюанси.

При розмові з незнайомою людиною спочатку потрібно привітатися, а потім, дочекавшись відповідного вітання, представитися. Також слід пам'ятати, що ділові дзвінки, не повинні бути занадто тривалими, а якщо заздалегідь відомо, що розмова займе не менше 20 хвилин, то обов'язково потрібно уточнити у співрозмовника, чи має він такою кількістю часу.

У розмові слід уникати просторічних виразів та звернень типу «дівчина», «чоловік». Краще використовувати форми «підкажіть, будь ласка ...», «будьте люб'язні, ...» і т.д.

Для будь-якого виду спілкування по телефону існує таке правило: якщо зв'язок раптово обірвався, то передзвонити повинен той чоловік, який першим набрав номер в минулий раз. Важливо зауважити, що людина, у якої телефон обладнаний визначником, при виявленні пропущеного виклику, незалежно від того, знаком йому номер чи ні, обов'язково повинен передзвонити.

Якщо телефон дзвонить у людини, яка не може зняти трубку, то іншим людям за нього цього робити не варто. Якщо ж дзвонять на домашній телефон, а трубку знімає не той, кому дзвінок адресований, то питати, хто і з якого приводу дзвонять, небажано, але в той же час, той, хто телефонує сам повинен повідомити цю інформацію.

Теги: розмова, спілкування, етикет