Правила ділового етикету

% Озерова Юлія, автор JustLady. % % %
������� �������� �������
% Важливим моментом кар'єрного розвитку є дотримання правил ділового етикету. Якщо людина не поводиться адекватно, порушуючи ці правила, то такого незручного співробітника, як би не був він талановитий у своїй галузі, не підвищуватимуть на посаді. Кожній людині, чия робота пов'язана зі спілкуванням, укладанням контрактів і веденням ділових переговорів, засвоїти і дотримуватися правил ділового етикету просто необхідно.
% Статті за темою «Правила ділового етикету» %
Правила ділового етикету
% Професіоналізм у спілкуванні: основні правила ділового етикету %
Правила ділового етикету
% Діловий обід: правила етикету %
Правила ділового етикету
% Діловий етикет %
Правила ділового етикету
% Хитрощі етикету %
% Цивілізований комерційний ринок вимагає дотримання деяких умовностей, але їх не так вже й багато. Для будь-якого вихованої людини ці прості правила є природними, але нерідко люди трохи забуваються, дозволяючи собі щодо бізнесу деякі вільності. Неухильне дотримання ділового етикету формує в очах оточуючих думку про вас, як про надійного людину, з якою можна вести спільний бізнес, і на якого можна розраховувати в серйозних проектах. Це показник професіоналізму.%

Деякі ділові правила змінюються від епохи до епохи. Зазвичай вони пов'язані з громадським життям і соціальними засадами. Наприклад, раніше було прийнято з ліфта в першу чергу випускати жінку, сьогодні ж перший прийнято виходити тому, хто ближче до виходу. Також минулого жінка вправі була очікувати, щоб діловий партнер або колега, якщо він чоловік, подав би їй пальто. Сьогодні ж вона повинна надіти його самостійно. Необхідно стежити за подібними змінами, так як недотримання деяких умовностей може образити партнерів.

Найпростіших правил, не змінних з року в рік, всього п'ять. Слідувати їм зовсім не складно. Будучи адекватною людиною і роблячи ці прості речі, ви завжди зможете розраховувати на розуміння, якщо допустите якісь дрібні помилки в етикеті.

1. Будьте пунктуальні. Здається, що це так просто, але скільки людей своїми запізненнями змушують інших сумніватися у своїх здібностях і навичках. Запізнення не припустимі не тільки в ділових зустрічах, але також і у виконанні проектів. Намагайтеся розраховувати терміни і твердо їх дотримуватися.

2. Мовчіть про те, про що потрібно мовчати. Секрети компанії, в якій ви працюєте, повинні зберігатися всередині неї. Серйозне розголошення комерційної таємниці чи професійної інформації повністю дискредитує вас. Не брешуть і про особисте життя колег. Якщо вам щось стало випадково відомо, не поспішайте розповісти про це всьому офісу.

3. Одягайтеся в діловому стилі, але не забувайте про свою індивідуальність. Дотримуйтеся загальноприйнятого стилю для ділових людей, але не будьте «роботом».

4. Говоріть правильно. Хороша дикція і грамотна мова - показник адекватної людини. Проблеми з вимовою - це ще не привід миритися з ними, зверніться до логопеда, який помиє усунути їх.

5. Дотримуйтесь інтереси ділових партнерів і колег. Поважайте чужу думку і прислухайтеся до нього.

Теги: принцип, етикет

Психологія ділового спілкування

% Анна Калашникова, автор JustLady. % % %
���������� �������� �������
% Таке поняття як спілкування, відомо кожній людині, так як це невід'ємна частина життя в суспільстві, це спосіб взаємодії з іншими людьми, можливість обміну інформацією. Але ділове спілкування являє собою окрему частину даної взаємодії і відіграє велику роль у житті людини.
% Статті за темою «Психологія ділового спілкування» %
Психологія ділового спілкування
% Як оволодіти мистецтвом ділового спілкування %
Психологія ділового спілкування
% Ділове спілкування з чоловіками %
Психологія ділового спілкування
% Психологія спілкування і взаємин %
Психологія ділового спілкування
% Діловий етикет %

Спілкування відбувається між людьми повсякденно на інстинктивному рівні, адже не потрібно мати особливих спеціальних знань, що б спілкуватися з друзями, говорити по телефону, грати з дитиною або провідати батьків. Але якщо говорити про діловому спілкуванні, то стає зрозуміло, що без використання певних важелів і прийомів, воно буде як мінімум не результативно.

Успішні ділові люди, задаються питанням: у чому ж суть психології ділового спілкування, вивчають методи впливу на співрозмовника, застосовують у своїй роботі методи, які за коштами правильного спілкування залучають клієнтів, зацікавлюють замовників. Пряме живе спілкування це вірний шлях до успіху, а вміння правильно і позитивно надати інформацію співрозмовника - це важливий фактор, оскільки похмурий і неговіркий чоловік відразу викличе недовіру і побоювання, навіть якщо він буде професіоналом своєї справи.

Існує безліч порад, правил, методик з ділового спілкування. Всі вони засновані на існуванні вербального та невербального поведінки, тобто мова і безсловесні знаки. Якщо навчиться деяким з безлічі прийомів, то можна з легкістю користуватися ними в діловому спілкуванні. Наприклад, поспостерігати за поглядом співрозмовника, якщо він дивиться в бік, швидше за все, він ще не сформував думки про вас, присутні сумніви, якщо ж дивиться прямо в обличчя, то будьте впевнені - вам довіряють.

А при вербальному спілкуванні найбільш важливими правилами будуть:

• уникати слів «я», «мені»;
% • стежити за швидкістю мови, занадто швидка - буде позиціонувати вас як несерйозного людини, а повільна - викличе роздратування;
% • намагайтеся називати співрозмовника по імені, але саме так, як він представився;
% • позиціонує себе зі співрозмовником, ставте себе на його місце;
% • запитуйте його думку, уточнюйте, чи правильно ви його зрозуміли;
% • будьте в міру ввічливі і тактовні, щоб вашу чемність не прийняли за лестощі.

Психологія спілкування - широке поняття, воно дає можливість вчитися розуміти людей, правильно розпізнавати невербальні знаки, впливати на співрозмовника, домагатися поставлених цілей.

Теги: спілкування, психологія

Особливості електронного етикету

% KamboJa, автор JustLady. % % %
����������� ������������ �������
% Колись з появою телеграфу і телефону люди стали вважати, що епістолярний жанр канув у Лету. Але листи як засіб спілкування людей, що знаходяться далеко один від одного, все ще актуальні. З появою інтернету жанр письмового спілкування взагалі став неймовірно популярний. Зрозуміло, тепер листи не пишуть на папері, а використовують для цього комп'ютер. Змінилися і правила листування - з'явився електронний етикет.
% Статті за темою «Особливості електронного етикету» %
Особливості електронного етикету
% Уроки віртуального етикету %
Особливості електронного етикету
% Хитрощі етикету %
Особливості електронного етикету
% Правила ділового етикету %
Особливості електронного етикету
% Правила етикету серйозної дівчини %

Коли мова заходить про епістолярному жанрі, то перше, що згадує більшість людей - це лист Тетяни до Онєгіна або ще які-небудь класичні зразки листа. Тим часом, уявити собі звернення а-ля «я к Вам пишу» на екрані монітора досить складно. Що ж являє собою електронний етикет і як правильно спілкуватися в електронному листуванні, щоб не уславитися невігласом?

Якщо мова йде про діловому листуванні, то тут як ніде важлива стислість. Вашому адресату щодня доводиться читати десятки листів, а тому зайва витіюватість стилю, заплутаність викладу і размазанность думки виставлять вас не в кращому світлі.

Як, втім, і орфографічні помилки. У багатьох установах (та й просто у грамотних людей) не прийнято приймати всерйоз людини, що допускає орфографічні помилки або друкарські помилки.

Втім, стислість стислістю, але от замінювати слова абревіатурами, скорочувати терміни і фрази не варто. Однак не за рахунок ввічливості. «Спасибі», «будь ласка» як і раніше залишаються чарівними і необхідними в будь-якому спілкуванні словами.

Електронні листи прийнято писати стандартним шрифтом, не перевантажуючи його екзотикою і спецефектами. А для зручності (читання з екрану все ж відрізняється від читання з паперу) читача електронний текст прийнято розбивати на невеликі (приблизно по 500 знаків) абзаци, залишаючи між ними порожній рядок.

І, звичайно ж, смайли. Деякі люди примудряються ставити смайлики навіть у звичайних листах, написаних від руки на папері. В електронних листах смайли цілком доречні. Але тільки не в діловому листуванні.

У давні часи щось важке в доповненню до листа прийнято було посилати бандероллю. Сьогодні існує можливість «пріаттачіть» якийсь файл до листа. Прикріплювати (без попередньої узгодженості) вкладення розміром більше 1 Мб не прийнято.

І, нарешті, існує правило листування в інтернеті, яке також діє в телефонному етикеті. Розмова (листування) завжди закінчує той, хто його ініціював.

Теги: інтернет, спілкування, листування, особливість