Правила ділового етикету
% Озерова Юлія, автор JustLady.
%
%
%
% Важливим моментом кар'єрного розвитку є дотримання правил ділового етикету. Якщо людина не поводиться адекватно, порушуючи ці правила, то такого незручного співробітника, як би не був він талановитий у своїй галузі, не підвищуватимуть на посаді. Кожній людині, чия робота пов'язана зі спілкуванням, укладанням контрактів і веденням ділових переговорів, засвоїти і дотримуватися правил ділового етикету просто необхідно.
% Статті за темою «Правила ділового етикету»
%
% Професіоналізм у спілкуванні: основні правила ділового етикету
%
% Діловий обід: правила етикету
%
% Цивілізований комерційний ринок вимагає дотримання деяких умовностей, але їх не так вже й багато. Для будь-якого вихованої людини ці прості правила є природними, але нерідко люди трохи забуваються, дозволяючи собі щодо бізнесу деякі вільності. Неухильне дотримання ділового етикету формує в очах оточуючих думку про вас, як про надійного людину, з якою можна вести спільний бізнес, і на якого можна розраховувати в серйозних проектах. Це показник професіоналізму.% Деякі ділові правила змінюються від епохи до епохи. Зазвичай вони пов'язані з громадським життям і соціальними засадами. Наприклад, раніше було прийнято з ліфта в першу чергу випускати жінку, сьогодні ж перший прийнято виходити тому, хто ближче до виходу. Також минулого жінка вправі була очікувати, щоб діловий партнер або колега, якщо він чоловік, подав би їй пальто. Сьогодні ж вона повинна надіти його самостійно. Необхідно стежити за подібними змінами, так як недотримання деяких умовностей може образити партнерів.
Найпростіших правил, не змінних з року в рік, всього п'ять. Слідувати їм зовсім не складно. Будучи адекватною людиною і роблячи ці прості речі, ви завжди зможете розраховувати на розуміння, якщо допустите якісь дрібні помилки в етикеті.
1. Будьте пунктуальні. Здається, що це так просто, але скільки людей своїми запізненнями змушують інших сумніватися у своїх здібностях і навичках. Запізнення не припустимі не тільки в ділових зустрічах, але також і у виконанні проектів. Намагайтеся розраховувати терміни і твердо їх дотримуватися.
2. Мовчіть про те, про що потрібно мовчати. Секрети компанії, в якій ви працюєте, повинні зберігатися всередині неї. Серйозне розголошення комерційної таємниці чи професійної інформації повністю дискредитує вас. Не брешуть і про особисте життя колег. Якщо вам щось стало випадково відомо, не поспішайте розповісти про це всьому офісу.
3. Одягайтеся в діловому стилі, але не забувайте про свою індивідуальність. Дотримуйтеся загальноприйнятого стилю для ділових людей, але не будьте «роботом».
4. Говоріть правильно. Хороша дикція і грамотна мова - показник адекватної людини. Проблеми з вимовою - це ще не привід миритися з ними, зверніться до логопеда, який помиє усунути їх.
5. Дотримуйтесь інтереси ділових партнерів і колег. Поважайте чужу думку і прислухайтеся до нього.
Психологія ділового спілкування
% Анна Калашникова, автор JustLady.
%
%
%
% Таке поняття як спілкування, відомо кожній людині, так як це невід'ємна частина життя в суспільстві, це спосіб взаємодії з іншими людьми, можливість обміну інформацією. Але ділове спілкування являє собою окрему частину даної взаємодії і відіграє велику роль у житті людини.
% Статті за темою «Психологія ділового спілкування»
%
% Як оволодіти мистецтвом ділового спілкування
%
% Ділове спілкування з чоловіками
%
% Психологія спілкування і взаємин
%
Спілкування відбувається між людьми повсякденно на інстинктивному рівні, адже не потрібно мати особливих спеціальних знань, що б спілкуватися з друзями, говорити по телефону, грати з дитиною або провідати батьків. Але якщо говорити про діловому спілкуванні, то стає зрозуміло, що без використання певних важелів і прийомів, воно буде як мінімум не результативно.
Успішні ділові люди, задаються питанням: у чому ж суть психології ділового спілкування, вивчають методи впливу на співрозмовника, застосовують у своїй роботі методи, які за коштами правильного спілкування залучають клієнтів, зацікавлюють замовників. Пряме живе спілкування це вірний шлях до успіху, а вміння правильно і позитивно надати інформацію співрозмовника - це важливий фактор, оскільки похмурий і неговіркий чоловік відразу викличе недовіру і побоювання, навіть якщо він буде професіоналом своєї справи.
Існує безліч порад, правил, методик з ділового спілкування. Всі вони засновані на існуванні вербального та невербального поведінки, тобто мова і безсловесні знаки. Якщо навчиться деяким з безлічі прийомів, то можна з легкістю користуватися ними в діловому спілкуванні. Наприклад, поспостерігати за поглядом співрозмовника, якщо він дивиться в бік, швидше за все, він ще не сформував думки про вас, присутні сумніви, якщо ж дивиться прямо в обличчя, то будьте впевнені - вам довіряють.
А при вербальному спілкуванні найбільш важливими правилами будуть:
• уникати слів «я», «мені»; % • стежити за швидкістю мови, занадто швидка - буде позиціонувати вас як несерйозного людини, а повільна - викличе роздратування; % • намагайтеся називати співрозмовника по імені, але саме так, як він представився; % • позиціонує себе зі співрозмовником, ставте себе на його місце; % • запитуйте його думку, уточнюйте, чи правильно ви його зрозуміли; % • будьте в міру ввічливі і тактовні, щоб вашу чемність не прийняли за лестощі.
Психологія спілкування - широке поняття, воно дає можливість вчитися розуміти людей, правильно розпізнавати невербальні знаки, впливати на співрозмовника, домагатися поставлених цілей.
Теги: спілкування, психологія
Особливості електронного етикету
% KamboJa, автор JustLady.
%
%
%
% Колись з появою телеграфу і телефону люди стали вважати, що епістолярний жанр канув у Лету. Але листи як засіб спілкування людей, що знаходяться далеко один від одного, все ще актуальні. З появою інтернету жанр письмового спілкування взагалі став неймовірно популярний. Зрозуміло, тепер листи не пишуть на папері, а використовують для цього комп'ютер. Змінилися і правила листування - з'явився електронний етикет.
% Статті за темою «Особливості електронного етикету»
%
% Уроки віртуального етикету
%
% Правила ділового етикету
%
% Правила етикету серйозної дівчини
%
Коли мова заходить про епістолярному жанрі, то перше, що згадує більшість людей - це лист Тетяни до Онєгіна або ще які-небудь класичні зразки листа. Тим часом, уявити собі звернення а-ля «я к Вам пишу» на екрані монітора досить складно. Що ж являє собою електронний етикет і як правильно спілкуватися в електронному листуванні, щоб не уславитися невігласом?
Якщо мова йде про діловому листуванні, то тут як ніде важлива стислість. Вашому адресату щодня доводиться читати десятки листів, а тому зайва витіюватість стилю, заплутаність викладу і размазанность думки виставлять вас не в кращому світлі.
Як, втім, і орфографічні помилки. У багатьох установах (та й просто у грамотних людей) не прийнято приймати всерйоз людини, що допускає орфографічні помилки або друкарські помилки.
Втім, стислість стислістю, але от замінювати слова абревіатурами, скорочувати терміни і фрази не варто. Однак не за рахунок ввічливості. «Спасибі», «будь ласка» як і раніше залишаються чарівними і необхідними в будь-якому спілкуванні словами.
Електронні листи прийнято писати стандартним шрифтом, не перевантажуючи його екзотикою і спецефектами. А для зручності (читання з екрану все ж відрізняється від читання з паперу) читача електронний текст прийнято розбивати на невеликі (приблизно по 500 знаків) абзаци, залишаючи між ними порожній рядок.
І, звичайно ж, смайли. Деякі люди примудряються ставити смайлики навіть у звичайних листах, написаних від руки на папері. В електронних листах смайли цілком доречні. Але тільки не в діловому листуванні.
У давні часи щось важке в доповненню до листа прийнято було посилати бандероллю. Сьогодні існує можливість «пріаттачіть» якийсь файл до листа. Прикріплювати (без попередньої узгодженості) вкладення розміром більше 1 Мб не прийнято.
І, нарешті, існує правило листування в інтернеті, яке також діє в телефонному етикеті. Розмова (листування) завжди закінчує той, хто його ініціював.
Теги: інтернет, спілкування, листування, особливість
|