Виробничі таємниці: як би чого не розбовтати
% Sestr, автор JustLady.
%
%
%
% Ринкова конкуренція - не просто слова. Часом з ними пов'язана невидима, але вперта боротьба, в якій противники не гребують ніякими засобами, намагаючись дізнатися комерційні секрети один одного. До таких секретів, в першу чергу, можна віднести відомості про ділові зв'язки - партнерів і клієнтів, замовників. До них відноситься інформація про проведені переговорах і укладених договорах, плани підприємства з розробки та випуску нової продукції, персональні відомості про працюючих і клієнтській базі.
% Статті за темою «Виробничі таємниці: як би чого не розбовтати»
%
% Як навчитися тримати язик за зубами
%
% Як завоювати довіру у чоловіка
%
% Як навчитися планувати і жити за розкладом
%
% Декольте: зона пильної уваги
%
Багато підприємств, зіткнувшись з недобросовісністю конкурентів, вже убезпечили себе, включивши в трудовий договір, що підписується співробітником при прийомі на роботу, пункт про нерозголошення комерційної таємниці. У цьому пункті повинні бути детально перераховані ті відомості, які підпадають під це визначення. Такий захід дозволяє залучити порушила договір працівника до юридичної, дисциплінарної чи матеріальної відповідальності.
Відповідальність за розголошення виробничих секретів настає навіть у разі випадкового і ненавмисного їх розкриття. Міра, яка буде застосована до порушника, залежить від того, навмисно або випадково це вийшло. Крім того, на ступінь її строгості може вплинути оцінка фінансового збитку, який був заподіяний.
До виробничих секретів не належать установчі документи підприємства, включаючи статут, колективний договір, фінансову та податкову звітність, документи про порушення законності, допущені підприємством. Виробничим секретом не є кількість робочих місць і відомості про вакансії. Під визначення комерційної таємниці за законом не підпадають і відомості про заробітні плати співробітників, хоча й самі вони, і роботодавці воліють не розповсюджуватися про це. Навіть внесення цього пункту в трудовий договір в якості неразглашаемих відомостей, що не легалізує секретність. У цьому випадку, якщо працівник розповів про свою зарплату, ніяких санкцій послідувати не повинно.
Довести передачу відомостей конкурентам можна за допомогою розшифровки розмови по телефону або службового листування, в тому числі, і по електронних каналах зв'язку. Непрямим доказом провини буде причетність до отримання відомостей обмеженого доступу.
Підписавшись під пунктом про нерозголошення комерційної таємниці, ви не маєте права розкривати її навіть у тому випадку, якщо вже не працюєте на даному підприємстві. Причому, термін давності не обмежений. В іншому випадку на вас будуть поширяться всі заходи впливу як і на будь-якого співробітника, що працює у штаті підприємства.
Теги: секрет, відповідальність, розголошення
Уроки віртуального етикету
% Xyrma1, автор JustLady.
%
%
%
% Багато хто недооцінює важливість правильного ведення переписки та чату в режимі онлайн. Тим не менш, навіть ваша пунктуація може допомогти співрозмовнику сформувати про вас думку. Є кілька правил, яких слід дотримуватися, щоб справити сприятливе враження.
% Статті за темою «Уроки віртуального етикету»
%
% Правила ділового етикету
%
% Правила етикету серйозної дівчини
%
% Азбука клубного етикету
%
Насамперед, не слід нехтувати орфографією та пунктуацією. Найкраще перевіряти листи та повідомлення до відправки у відповідному редакторі. Початок пропозицій і назви, а також імена слід писати з великої літери. Ні в якому разі не ставте знаки оклику в кінці кожного речення. Це виглядає так, ніби ви надто емоційні. В офіційному листуванні в кінці листа додається «З повагою, Ім'я, призвище».
Перевіряти пошту варто регулярно і відразу відповідати на листи. Листи не повинні бути занадто довгими. Перечитайте їх кілька разів до відправки, щоб переконатися, що все зрозуміло. Змусити вашого одержувача ламати голову над текстом - досить неввічливо. Не забудьте вказувати тему листа - це спрощує життя одержувача. Тому що так йому, по-перше, легше визначити важливість послання і розрахувати свій час. Крім того, це показує ваше до нього повагу.
Переважно не відправляти листи ділового характеру з поштової скриньки типу kotenochek @. Краще зареєструвати щось більш нейтральне, бажано включає ваші ім'я та прізвище. % Якщо мова йде про чаті, а ваш співрозмовник сидить з телефону - не посилайте безліч коротких повідомлень поспіль, краще послати одне довге. В іншому випадку читання всього тексту займе дуже багато часу. Крім того, дайте співрозмовникові висловитися, переконайтеся, що вам зрозуміла його думка, а потім вже починайте писати відповідь.
Етикет інтернету дуже схожий з етикетом в реальному житті. І якщо ви сумніваєтеся в коректності тієї чи іншої поведінки - відмовтеся від такої лінії. І пам'ятайте, що в листуванні ви висловлюєте тільки свої основні думки (писати кілька більш трудомісткий процес, ніж говорити), а тому даєте співрозмовнику досить гарне уявлення про вашої особистості. Постарайтеся, щоб письмова мова мала у своєму розпорядженні до вас співрозмовника, а не відштовхувала.
|