Коктейльне підступність: «Шведська миксология» від Inshaker'а

% Настя Слон, автор JustLady. % % %
% Як правильно укладати, змішувати, збовтувати, трясти і підпалювати, як використовувати Мадлер, сквізер і джіггер, на що здатна барна ложечка, чим небезпечний «Космополітен» і як влаштувати вечірку з шотамі - цими та деякими іншими секретами з JustLady поділився наш сусід Inshaker .
����������� ���������: ��������� ����������� �� Inshaker'�

Редакція йшла на майстер-клас з коктейлям на основі горілки, чесно кажучи, з деякою тремтінням у колінах. Побоювання не виправдалися - ми стійко витримали основну програму, а деякі поради Inshakerвже випробували самостійно.

Під назвою «Шведська миксология» ховається майстер-клас з коктейлям з горілкою Absolut, вона зі Швеції. Підбірка дозволяє навчитися користуватися барними інструментами і готувати коктейлі різними способами. Рецепти та поради озвучують бармени Антон і Олександр, редакція ділиться враженнями і коментує.

% «Прапор України»

Коктейльне підступність: «Шведська миксология» від Inshaker'а

Інгредієнти і інструменти:

 • % Лікер «Блю Курасао», 15 мл;
 • % Гренадіни, 15 мл;
 • % Горілка, 15 мл;
 • % Стопка;
 • % Коктейльна ложка.

Шот патріотичний, в кольорах російського прапора, на ньому добре вчитися укладати шари. В якості білого виступає горілка Absolut Kurant, чорна смородина. Вона підходить по аромату і по духу. Але можна взяти будь-яку горілку. Перший шар - сироп гренадин. Він безалкогольний, тому внизу, - їм запивають. Блю Кюрасао - це апельсиновий лікер, підфарбований синім кольором. Всіх інгредієнтів потрібно налити однакову кількість, по одній третині чарки.

- Так хвилююче! У мене завжди шаруваті коктейлі змішуються в одну незрозумілу масу!

На цих шотах завжди видно, хто більше любить сироп, а хто хоче більше місця залишити для горілочки.

- Ой! Перший любитель сиропу у нас є!

Коктейлі завжди потрібно робити по рецепту. Чому це важливо? У будь-якому напої повинен бути баланс смаку, а рецептура якраз його забезпечує. Краще завжди все робити по граммовкам. І тільки після того як ви спробували оригінальний рецепт і відчуваєте, що вам чогось не вистачає, вже можете підлаштовувати коктейль під себе.

Перший спосіб укладати шар - по ложечці. Її потрібно буде притулити до краю стопки на тому рівні, де закінчується Гренадіни, щоб вона його ледь-ледь торкалася, і повільно налити лікер Блю Кюрасао. У міру того як наливається лікер, піднімаємо ложечку, причому якомога повільніше. Пляшку при цьому краще тримати за основну частину, не за горлечко. Гренадін дуже щільний, набагато щільніше Блю Кюрасао, тому навіть якщо щось зробити не так, він його виштовхне.

- Якщо він виштовхується, навіщо все так акуратно робити?

- Якщо ви просто наллєте в стопку напої, вони можуть змішатися. У всякому разі, лінія буде не така рівна. І далеко не всі інгредієнти так легко один з одним ладнають. Наприклад, є такі шоти, де спирт потрібно укласти на легкий сік типу виноградного. У них щільність дуже близька. Або горілку на лимонний, яблучний або сік лайма - це все не дуже прості ситуації.

Ще один спосіб, як можна укласти один алкоголь на інший в шаруватому шоті, - по спіральці. Потрібно опустити барну ложку так, щоб її кінчик стосувався попереднього шару, і лити на спіраль. Сенс у тому, щоб алкоголь не капнув в попередній шар, а ліг на нього.

- А є якісь особливості, як його треба пити?

- Є - потрібно пити залпом, відразу все.

- Яка в цьому шаруватому коктейлі середня градуcность?

- Близько 20 градусів.

% «Руді Пешн»

Коктейльне підступність: «Шведська миксология» від Inshaker'а

% Інгредієнти та інструменти:

 • % Горілка малинова, 15 мл;
 • % Лікер Mаракуйя, 15 мл;
 • % Грейпфрутовий сік, 15 мл;
 • % Малина, 5 г;
 • % Лід в кубиках, 200 г;
 • % Стопка;
 • % Шейкер;
 • % Джіггер.

Щоб завершити тему з шотамі, зробимо ще один, на малиновою горілці, в шейкері. Інгредієнтів для даного шота три - малинова горілка, лікер «Пешн Фрут Маракуйя» і сік грейпфрута.

Чим цікавий шот в шейкері? Припустимо, ви вирішили влаштувати вечірку з шотамі, це нескладно. У шаруватих шотів є великий плюс - їх поклали шарами, вони і будуть стояти 3-4 години. У середині вечірки, особливо якщо у вас багато гостей, вкладання шарів забере багато сил і часу, гості занудьгують або шари не вкладуться. Тут якраз допоможе шот в шейкері, за один раз можна зробити 5 порцій. На десять чоловік достатньо двох шейкерів - потрясли один, потрясли другий - все готово і всі цокаються. Це буквально 30 секунд.

Маленька хитрість - завжди починаємо з більш дешевих напоїв, закінчуємо більш дорогими. Чому це важливо? Переплутали кількість - дешеве вилили. Переплутали кількість дорогого - накладно.

Коктейльне підступність: «Шведська миксология» від Inshaker'а

Наливаємо за допомогою джіггер (мірна ємність) 15 мл грейпфрутового соку, 15 мл лікеру, 15 мл горілки. Його зручніше тримати на вазі, можна над шейкером. Якщо всі інгредієнти всередині, залишається додати лід, наприкінці - щоб не почав танути.

- До речі, зараз ззаду вас трясе Чарльз Шуман, це один з кращих барменів світу та Європи, засновник бару Münchener.

Шейкер європейський, важливо тримати всі три частини дуже міцно, інакше може злетіти одна з кришок, і коктейль опиниться на вас. Трясти можна, як хочете-танцювати, що завгодно з ним робити, знайти такий спосіб, який вам подобається. Основний рух - щоб лід не бився об стінки, а обертався в шейкері. 10-15 секунд інтенсивного обертання достатньо. Якщо руки замерзли, готово. Наливати також потрібно, утримуючи верх. «Руді Пешн» зверху прикрашають малинкою на шпазі.

- Приємний і холодний.

- Небезпечний, здається легким.

- 15 секунд - це універсальний час для змішування в шейкері або якісь потрібно довго збивати?

- У цьому і перевага шейкера - він дозволяє змішувати інтенсивно. 15 секунд звичайно цілком достатньо. Головне, добре це робити. Може, трохи більше для десертних коктейлів з пінкою - з яйцями, вершками, сиром маскарпоне, кави.

% «Ваніла кік»

Коктейльне підступність: «Шведська миксология» від Inshaker'а

Інгредієнти і інструменти:

 • % Горілка ванільна, 40 мл;
 • % Цукровий сироп, 20 мл;
 • % Лимон, 40 г;
 • % Мармелад жовтий, 10 г;
 • % Лід подрібнений, 200 г;
 • % Рокс;
 • % Мадлер;
 • % Коктейльна ложка;
 • % Джіггер;
 • % Трубочки.

«Ваніла кік» - це авторський рецепт Олександра Кана, дуже простий. Він готується в класичному келиху рокс, або олд фешн. Четвертинку лимона потрібно Мадлера (барний товкач) придушити, бажано при цьому прикривати себе серветкою, щоб не забруднитися.

Наповнюємо келих подрібненим льодом. Потім додаємо маленьку частину джіггер цукрового сиропу і велику - ванільною горілки. Потім беремо ложечку і гарненько розмішуємо. Коктейль прикрашається зверху подрібненим льодом і жовтої мармеладкі.

Коктейльне підступність: «Шведська миксология» від Inshaker'а

«Ваніль кік» також можна зробити в шейкері. Або додати в нього біттер, щоб змінити смак. Біттер - це ароматична гіркота. Її раніше готували ченці, потім аптекарі, а зараз вони використовуються в коктейлях.

- Уже не в лікувальних цілях?

- Уже в цілях інтенсифікації аромату і смаку. Беріть трубочки і пробуйте коктейль.

- Навіщо трубочки в коктейль вставляють?

-Щоб удвох можна було пити. Раптом хтось у вас захоче спробувати.

- Який мармеладний смак! І кислий і солодкий одночасно, і ваніль дуже сильно відчувається.

- Приємна річ, досить легка по сприйняттю.

- Але легкість тут оманлива - тут 40 г горілки! Небезпечна штука: смачно, легко, але міцно.

Коктейльне підступність: «Шведська миксология» від Inshaker'а

- А тепер порівняйте з коктейлем, приготованим в шейкері.

- У ньому менше солодощі, більш рівний смак.

- Більше лимон відчувається.

Кожна людина відчуває індивідуально, але різниця дійсно є. Якщо хочете ще поексперіментірвать, додайте біттер.

- Він гіркий навіть на запах!

Буквально кілька крапель можуть змінити смак. Біттер в оригінальний рецепт не входить, початкова версія не передбачає нічого. Але вже знаючи смак коктейлю, ви можете уявити, що можна ще додати для себе.

Апельсиновий біттер - класична «Ангостура». «Бейхеровка» або «Егермайстер» - теж біттери. А є практично безалкогольні - з ревеню, наприклад, в ньому всього 4 відсотки. Біттери підсилюють або підкреслюють аромат і смак.

- Біттер - це настоянка?

- Абсолютно вірно.

Cекрет, як просто визначити вдалі поєднання для коктейлю. Потрібно звертати увагу на поєднання кондитерських виробів, особливо міжнародних. Берете Nestle, дивіться, які в них смаки є, що з чим поєднується. Ці комбінації засновані на багаторічних дослідженнях. Але важливо ще знайти пропорцію. І спочатку завжди рецепт.

% «Космополітен»

Коктейльне підступність: «Шведська миксология» від Inshaker'а

% Інгредієнти та інструменти:

 • % Горілка цитрон, 30 мл;
 • % Апельсиновий лікер, 30 мл;
 • % Журавлинний морс, 45 мл;
 • % Лайм, 40 г;
 • % Апельсин, 5 г;
 • % Лід в кубиках, 150 г;
 • % Коктейльний келих;
 • % Шейкер;
 • % Джіггер;
 • % Пресс для цитруса;
 • % Ніж для цедри;
 • % Запальничка.

У цьому коктейлі використовується горілка Absolut Citron, вона не має вираженого запаху. Коктейль увійшов в класику і став дуже популярним.

Він був придуманий для вечірки знаменитим барменом, королем барного світу відомим американським Міксологія Дейлом Де Грофом. Він шукав нові смаки і знайшов старий рецепт, в який входили горілка і журавлинний морс, доопрацював його, додав сік лайма, лікер і придумав свою «фішку» з підпалом цедри. Перша популярність прийшла, коли папараці сфотографували Мадонну з цим коктейлем, фото розтиражували журнали. Потім він був на час призабутий, до 90-х років, поки не з'явився в серіалі «Секс у великому місті». Це був пік його популярності, «Космополітен» був в будь-якому барі, і тримається в коктейльній карті досі.

- Чи не смак, але маркетинг править світом. Але напевно, секрет ще в тому, що досить прості інгредієнти?

- Так, прості інгредієнти, досить доступні, і приготування.

- Як визначили, що Мадонна пила саме «Космополітен»?

- Напій подається в коктейльній чарці - раз, колір досить своєрідний - два, плюс - прийшла людина в бар, сказав: «Хочу коктейль, як у Мадонни» - «А,"Космополітен"!»- Вам тут же зробили.

Наливаємо порцію морсу, горілки, «триплсек» - це апельсиновий лікер потрійної дистиляції, міцний, як горілка. Його можна замінити будь-яким іншим апельсиновим лікером. Останній елемент у цьому коктейлі - це половинка лайма. Видавлюємо її за допомогою сквізера (прес для цитруса). Засипаємо лід і збиваємо коктейль.

Коктейльне підступність: «Шведська миксология» від Inshaker'а

Тепер беремо цедру апельсина, стискаємо її, щоб виділилося масло, і поджигаем бризки. Цедру можна скрутити й кинути в келих. Це потрібно для посилення сприйняття коктейлю: ми бачимо приємну картинку, відчуваємо аромат, напій з чудовим запахом вже нам подобається - він здасться і більш смачним.

Коктейльне підступність: «Шведська миксология» від Inshaker'а

- Підсмаж його!

- «Космополітен» - самий підступний.

- Так, він начебто легкий, але в ньому 50 мл сорокаградусного спирту.

% «Еспрессо-мартіні»

Коктейльне підступність: «Шведська миксология» від Inshaker'а

Інгредієнти і інструменти:

 • % Горілка, 35 мл;
 • % Кавовий лікер, 15 мл;
 • % Ванільний сироп, 5 мл;
 • % Кава мелена, 20 г;
 • % Кави в зернах, 2 г;
 • % Лід в кубиках, 200 г;
 • % Коктейльний келих;
 • % Шейкер;
 • % Джіггер.

Відвідувачі одного з майстер-класів Inshaker, спробувавши цей коктейль, сказали: «Тепер ми знаємо, яку каву будемо пити в офісі! »Очевидно, і простоюють більше місяця в редакції« Білуга »скоро закінчиться.

Перший інгредієнт - 50 мл кави, звичайний еспресо. Другий - 5 мл ванільного сиропу. Щоб набрати необхідну кількість, скористаємося ложечкою. 15 мл кавового лікеру - це 3 ложечки. Останній крок - горілка. Додаємо в шейкер лід і збиваємо. Прикрашаємо кавовими зернами.

- З ранку ось так вип'єш @. @

- І бадьоро піде процес.

- Це так смачно, він кавовий і не солодкий!

% «Грошовий бриз»

Коктейльне підступність: «Шведська миксология» від Inshaker'а

Інгредієнти і інструменти:

 • % Горілка грушева, 50 мл;
 • % Яблучний сік, 100 мл;
 • % Журавлинний морс, 50 ​​мл;
 • % Лід в кубиках, 200 г;
 • % Хайбол;
 • % Коктейльна ложка;
 • % Джіггер;
 • % Шпажка;
 • % Трубочки.

Маленька частина джіггер журавлинного морсу, більша частина - яблучного, остання - маленька частина грушевої горілки Absolut Pears. Розмішати ложечкою. У коктейль можна додати журавлинний біттер. Подавати «Грошовий бриз» можна навіть в пластиковому стаканчику.

- Грушева горілка дає смак дюшесу, дуже смачно!

- А як зрозуміти, що все, потрібно зупинятися?

- У нас на майстер-класах буває так, що хтось після першого шота посміхається, після другого починає вести філософські бесіди. А хтось може 6-7 коктейлів випити і вести себе абсолютно спокійно. У середньому, щоб всім приємно стало, - 3-4 коктейлю.

Спасибі, хлопці. Нам явно пора зупинятися @. @