Флоранс

% Tisson, автор JustLady. % % %
�������
% Флоранс - різновид тонкої щільної тафти. Була особливо популярна в XVIII-XIX століттях. Назва походить від назви міста Флоренція, звідки експортувалася ця матерія. Пізніше тканину стала проводитися і в інших регіонах. Вона йшла на пошиття недорогих жіночих суконь, нижніх спідниць, підкладок для чоловічого і жіночого верхнього одягу. Існували два різновиди Флоранса @. @
% Флоранс - різновид тонкої щільної тафти. Була особливо популярна в XVIII-XIX століттях. Назва походить від назви міста Флоренція, звідки експортувалася ця матерія. Пізніше тканину стала проводитися і в інших регіонах. Вона йшла на пошиття недорогих жіночих суконь, нижніх спідниць, підкладок для чоловічого і жіночого верхнього одягу. Існували два різновиди Флоранса - чисто шовкова тканина з кручених ниток і напівшовкові, в якій основа була шовковою, а качок - бавовняним. В даний час Флоранс не проводиться.

Рядно

% Sacurafleur, автор JustLady. % % %
�����
% Рядно, або ряднину - груба домоткана матерія з лляних або конопляних волокон. Тканина використовувалася переважно в господарських цілях - з неї шили мішки, килимки. Рядном вкривали продукти для кращого збереження, їм укутують замість ковдри при ночівлі на вулиці або на сіннику. Іноді ряднину йшла на пошиття одягу, наприклад, чоловічих штанів @. @
% Статті за темою «Рядно» %
Рядно
% Ряднину %
Рядно
% Мешковина %
% Рядно, або ряднину - груба домоткана матерія з лляних або конопляних волокон. Тканина використовувалася переважно в господарських цілях - з неї шили мішки, килимки. Рядном вкривали продукти для кращого збереження, їм укутують замість ковдри при ночівлі на вулиці або на сіннику. Іноді ряднину йшла на пошиття одягу, наприклад, чоловічих штанів або жіночих затрапезних спідниць. Тканина могла залишатися суворою або фарбуватися рослинними барвниками - цибулевим лушпинням, дубовою корою або ягідним соком. Рядно фарбували цілком або робили на ньому малюнок у вигляді широких смуг.

Фабра

% Тетяна Синцова, автор JustLady. % % %
�����
% Фабра - це старовинне німецьке засіб для фарбування вусів, бакенбард і бороди. Воно проводилося на основі воску і ароматичних речовин і дозволяло не тільки фарбувати вуса, а й надавати їм бажану форму. Щоб виглядати охайно, чоловікам доводилося періодично підстригати і розчісувати волосся на обличчі і стежити за збереженням їх кольору @. @.
% Статті за темою «Фабра» %
Фабра
% Фабра %
Фабра
% Фабра %
% Фабра - це старовинне німецьке засіб для фарбування вусів, бакенбард і бороди. Воно проводилося на основі воску і ароматичних речовин і дозволяло не тільки фарбувати вуса, а й надавати їм бажану форму. Щоб виглядати охайно, чоловікам доводилося періодично підстригати і розчісувати волосся на обличчі і стежити за збереженням їх кольору. Особливим предметом гордості були чорні вуса - вони підкреслювали героїчну зовнішність військових і благородство простих громадян. За допомогою німецької фарби Фабра можна було легко домогтися бажаного. Засіб акуратно наносили на вуса, розчісували спеціальною щіточкою і надавали неслухняною рослинності потрібний напрямок. В даний час Фабра не застосовується.

Жакет

% Freya, автор JustLady. % % %
�����
% Жакети (від франц. Jaquette) називають укорочений варіант піджака, який зазвичай має довжину до талії, але іноді і до середини стегна. Він може бути зшитим з тканини або в'язаним. %% Цей вид одягу з'явився у Франції в XIII-XV ст. Спочатку це був предмет чоловічого гардеробу - сюртук з розбіжними @. @
% Статті за темою «Жакет» %
Жакет
% Жіночі жакети - ключова частина гардероба %
Жакет
% Жіночі жакети: вибираємо фасон і колір %
Жакет
% Жіночі жакети: як їх вибрати і з чим носити %
Жакет
% Як одягнутися на 1 вересня %
% Жакети (від франц. Jaquette) називають укорочений варіант піджака, який зазвичай має довжину до талії, але іноді і до середини стегна. Він може бути зшитим з тканини або в'язаним.%

Цей вид одягу з'явився у Франції в XIII-XV ст. Спочатку це був предмет чоловічого гардеробу - сюртук з розбіжними бортами, зі стоячим коміром і з рукавами. На талії він прихоплює поясом.

Потім жакети почали носити і жінки. Сталося це тільки в 1930-і рр. XX ст. Спочатку жіночі моделі шилися з тонких тканин і нагадували блузки, потім їх стали робити з усе більш щільних матеріалів.

Сьогодні жакет вельми популярний. Він може бути яким завгодно - звичайної довжини або укороченим (болеро), прямим або приталеним, з довгими і укороченими рукавами, з коміром і без. Він зручний і практичний, підходить до різному одязі - до суконь та спідниць, штанів, джинсів і шортів.

Хушпу

% Ольга П., автор JustLady. % % %
�����
% Хушпу - традиційний чуваська головний убір, який носили заміжні жінки. Каркас головного убору робився з міцної товстої вовни, шкіри або холщевой тканини. До нього суворою ниткою пришивався бісер і монети. В орнаменті хушпу чувашкі відображали свої язичницькі уявлення про світ. Основні кольори для розшивки хушпу - червоний, білий, жовтий, зелений @. @.
% Хушпу - традиційний чуваська головний убір, який носили заміжні жінки. Каркас головного убору робився з міцної товстої вовни, шкіри або холщевой тканини. До нього суворою ниткою пришивався бісер і монети. В орнаменті хушпу чувашкі відображали свої язичницькі уявлення про світ. Основні кольори для розшивки хушпу - червоний, білий, жовтий, зелений. Холодні відтінки практично не використовувалися. Синій колір, наприклад, чуваші вважали символом смерті. Монети різного розміру нашивались на основу в кілька рядів один на одного. Також до хушпу пришивали вільно звисають кисті бісеру і зв'язки монет. Відбиралися монети за розміром, кольором, звучанням. Хушпу був частиною святкового вбрання, завданням головного убору було зробити образ жінки урочистим, монументальним. Чим важче і різноманітніше була розшивання хушпу, тим багатше вважалася власниця прикраси.

Кардиган

% Мері_Джейн, автор JustLady. % % %
��������
% Кардиган - це тепла трикотажна кофта без коміра, що застібається спереду на гудзики або драпірується за допомогою пояса. Цей предмет одягу отримав свою назву на честь британського графа Кардигана, який ввів його в своїх військах. Пік популярності таких кофт припав на середину XIX століття. Зручність і різноманітність моделей кардигана дозволили йому @. @
% Статті за темою «Платье» %
Кардиган
% З чим носити в'язаний кардиган %
Кардиган
% Як вибрати кардиган %
Кардиган
% Жіночі кардигани: затишок і краса %
Кардиган
% Як зв'язати модний кардиган %
% Кардиган - це тепла трикотажна кофта без коміра, що застібається спереду на гудзики або драпірується за допомогою пояса. Цей предмет одягу отримав свою назву на честь британського графа Кардигана, який ввів його в своїх військах. Пік популярності таких кофт припав на середину XIX століття. Зручність і різноманітність моделей кардигана дозволили йому стати базовим предметом туалету. У суху осінню погоду він з легкістю замінює верхній одяг. Незважаючи на те, що кардиган є символом комфорту і домашнього затишку, він цілком актуальне в офісі в поєднанні з сорочкою.