Козавейка

% Sacurafleur, автор JustLady. % % %
���������
% Козавейка - жіноча російська народна одяг у вигляді просторої теплої кофти, підбитому ватою, шерстю або хутром. Теплі козавейкі з довгими рукавами носили в основному літні жінки середнього і нижчого стану.
% Козавейка - жіноча російська народна одяг у вигляді просторої теплої кофти, підбитому ватою, шерстю або хутром. Теплі козавейкі з довгими рукавами носили в основному літні жінки середнього і нижчого стану. Такий одяг вважалася напівдомашні, неофіційної. Козавейкі шили з щільних м'яких тканин - сукна, оксамиту, плюшу, дродедама, а також з напівшовкові матерій типу парчі. Такий одяг користувалася популярністю до початку XX століття.%

Козавейкой також називається частина жіночого національного молдавського костюма, пошита з щільних тканин типу сукна і нагадує коротку орні душегрею.

Теги: одяг, душегрея, козавейка

Джодпури

% Володимир Ковальські, автор JustLady. % % %
��������
% Джодпури - це різновид брюк, схожих з шароварами, просторі на стегнах і звужуються до гомілок. Їх назва походить від однойменного індійського міста, де їх на початку XX століття повсюдно використовували наїзники в якості спортивного одягу для гри в кінне поло.
% Джодпури - це різновид брюк, схожих з шароварами, просторі на стегнах і звужуються до гомілок. Їх назва походить від однойменного індійського міста, де їх на початку XX століття повсюдно використовували наїзники в якості спортивного одягу для гри в кінне поло. Матеріалом для виготовлення Джодпури може служити шерсть або сатин, сучасні варіанти цих брюк іноді роблять також із джинсової тканини. Сьогодні джодпури є атрибутом як чоловічої, так і жіночого гардеробу, хоча спочатку їх носили тільки чоловіки.

Теги: брюки, шаровари, гардероб, їзда, верхівковий, Джодпур

Внівлон

% Tisson, автор JustLady. % % %
�������
% Внівлон - термостойкое високоміцне полімерне синтетичне волокно. Внівлон розроблений в СРСР, має аналоги в інших країнах. Волокно відрізняється підвищеною стійкістю до стирання, деформації, високих температур.
% Внівлон - термостойкое високоміцне полімерне синтетичне волокно. Він розроблений в СРСР, але має аналоги в інших країнах. Волокно відрізняється підвищеною стійкістю до стирання, деформації, високих температур, хімічному впливу. Внівлоновие волокна йдуть на виробництво технічних ниток і тканин, з яких шиють термозахисні і химзахисні костюми, різну спецодяг, бронежилети. Тканина може дублювати інші матеріали, підвищуючи їх захисні властивості і міцність.

Теги: спецодяг, внівлон

Супатье

% Tisson, автор JustLady. % % %
�����
% Супатье або супатная застібка - різновид застібки, прикритої клапаном або планкою. Її використовують у чоловічого, жіночого або дитячого одягу спортивного або класичного покрою.
% Супатье, або супатная застібка - різновид застібки, прикритої клапаном або планкою. Її використовують у чоловічого, жіночого або дитячого одягу спортивного або класичного покрою. Планка або клапан може приховувати гудзики, гачки, кнопки, блискавку або стрічку-велкро. Щоб застібка виглядала акуратно, все скріплюють елементи повинні бути максимально плоскими, а обробка планки - дуже ретельною. Супатье служить оздоблювальним елементом блузок, блузонів, жакетів, курток і пальто.

Теги: одяг, оздоблення, застібка, супатье

Коса

% Sacurafleur, автор JustLady. % % %
����
% Коса - зачіска зі сплетених волосся. Коси носили з найдавніших часів, їх заплітали як чоловіки, так і жінки. В епоху Середньовіччя коса стала однією з найпопулярніших жіночих зачісок.
% Статті за темою «Коса» %
Коса
% Коса. Варіації на тему %
Коса
% Види кісок: красиве плетіння %
Коса
% Коси: різновиди та способи плетіння %
Коса
% Плетіння кіс в домашніх умовах %
% Коса - зачіска зі сплетених волосся. Коси носили з найдавніших часів, їх заплітали як чоловіки, так і жінки. В епоху Середньовіччя коса стала однією з найпопулярніших жіночих зачісок. Розмір і форма кіс залежать від кількості пасом і способу їх плетіння. Наприклад, на Русі були популярні коси, плетені «гратами», в Голландії та Німеччини смуги укладали навколо голови у вигляді вінка, жінки Сходу заплітали безліч тонких кісок. Іноді така зачіска була символом соціального стану чи сімейного статусу. Коси прикрашали вплетеними стрічками, намистом, спеціальними прикрасами-Косник. Сьогодні ця зачіска раніше популярна - насамперед серед дівчаток і молодих жінок.

Теги: волосся, зачіска, коса, історія, укладання

Камбіо

������
% Камбіо - традиційний одяг жителів о. Балі, що представляє собою орні спідницю з легкого яванского батика або тканини, розписаної місцевими майстрами. Жінки закріплюють полотно вузлом на лівому боці, обернувши його без складок навколо стегон. Присутність балійки на знаменні події - привід надіти нижню спідницю (тапі), край якої збоку виглядає з-під @. @
% Камбіо - традиційний одяг жителів о. Балі, що представляє собою орні спідницю з легкого яванского батика або тканини, розписаної місцевими майстрами. Жінки закріплюють полотно вузлом на лівому боці, обернувши його без складок навколо стегон. Присутність балійки на знаменні події - привід надіти нижню спідницю (тапі), край якої збоку виглядає з-під Камбіо. Чоловіки, обертаючи шматок тканини навколо талії, закладають спереду складку і зав'язують вузол на животі. При відвідуванні балійця храму КАМБЕН доповнюється надітим зверху поясом - булангом або сапутом.

Окантовка

% Tisson, автор JustLady. % % %
���������
% Окантовка або окантовування - обробка краю вироби смугою тканини, трикотажу, стрічки або тасьми. Така обшивка зрізу дозволяє уникнути осипання тканини, до того ж окантовка прикрашає готову річ. Смуга матерії пришивається до краю виробу одночасно з обличчя і вивороту так, щоб з обох сторін ширина канта була однаковою. Таким чином обробляються @. @
% Статті за темою «Окантовка» %
Окантовка
% Як стригти волосся вдома %
Окантовка
% Як зробити гаманець зі старої куртки %
Окантовка
% Французький манікюр на короткі нігті %
Окантовка
% Як вистригти косу чубок %
% Окантовка або окантовування - обробка краю вироби смугою тканини, трикотажу, стрічки або тасьми. Така обшивка зрізу дозволяє уникнути осипання тканини, до того ж окантовка прикрашає готову річ. Смуга матерії пришивається до краю виробу одночасно з обличчя і вивороту так, щоб з обох сторін ширина канта була однаковою. Таким чином обробляються сукні, блузки, жакети, пальто, аксесуари, а також різноманітні предмети інтер'єру - наприклад, декоративні подушки і пледи.%

Крім того, окантовкою називають оформлення контура волосся в стрижці. Процедура виконується спеціальними інструментами - наприклад, філіровочнимі або гарячими ножицями.