У рубриці Гороскопи: народні прикмети про весну
Як би далеко не простягалася зона, яку людина може описати, всередині неї завжди знайдеться місце для невизначених понять, що народжуютьнародні прикмети і забобони, Віру впогані і хороші прикмети, Які допомагали людині вижити у величезному, часом Дуже не доброзичливому світі.
Багато забобони, створені нашими предками мали за часів їх створення побутовий характер, наприклад, прикмета прокидання солі. Хоча з часу появи цієї прикмети пройшло багато століть, досі не знають суті даної прикмети люди, можуть впевнено сказати, що розсипана сіль до сварки. Не знаючи, що ця прикмета народилася в народі тільки в ту пору, коли сіль була дуже дорогим задоволенням. Кожен її розсипаний грам приводив до сварки в родині, де розсипали цей дорогоцінний продукт.
Або ще один приклад побутової прикмети. Так до сих пір вважається, що до народження дитини не можна купувати йому ніякі речі. І у цього повір'я є своє просте, хоча й сумне пояснення. Справа в тому, що в давні часи дуже висока була смертність серед дітей, а, крім того, жінки часто народжували вже мертвих немовлят. Мова в даному випадку йде про бідняків, і зрозуміло, що жінки не могли нормально, повноцінно харчуватися, відпочивати, стежити за перебігом вагітності - звідси і висока смертність. Але ця соціальна невлаштованість мала й іншу сторону - до народження дитини (не знаючи того, що народиться він живим), купувати якесь придане для малюка вважалося занадто накладним. Ось так і народилася ця повір'я.
І в часи наших предків, і в наші дні зберігається прикмета: розбити дзеркало до нещастя. Вона носить такий же побутовий характер. Дзеркала були невідомі для слов'ян, були створені в далекій Венеції і вважалися чарівної річчю, яка могла створювати відображення будь-якої речі. Не дарма в багатьох народних казках дзеркало - чарівний предмет, який вміє розмовляти, вказує шлях у чарівну країну, є прохідною дорогою в потойбічний світ. Які не знають секрету створення дзеркал наші предки приписували їм безліч чарівних властивостей і створили навколо них безлічнародних прикмет і забобонів, Які породжувалипогані і хороші прикмети, Наприклад, ворожіння і питання до дзеркала під Різдво. Дівчата дуже боялися і чекали часу Різдвяних святок, щоб заглянути в дзеркальний коридор для пошуку образу свого судженого.
З введенням християнства, у православній церкві встановлюється негативне ставлення до прикмет. Але, скільки б ми не читали творів про знамениті особистості, ми можемо з упевненістю сказати, що вони, виховані в народних традиціях, дотримувалися віри внародні прикмети і забобони, І ніколи не починали справ, що не звірившись зпоганими і хорошими прикметами, Дотримуваними в своєму оточенні.
Знаменитим прикладом віри в прикмети може служити випадок з А. С. Пушкіним, який поспішав до Петербурга. Раптом дорогу екіпажу поета перебіг заєць, що вважалося дужепоганою прикметою, Тому Пушкін повернувся в маєток. Якби він доїхав до Петербурга, не зміг би відмовитися від участі в повстанні його друзів декабристів - і поета, який виявився б обов'язково з протестуючими на площі, ми втратили б набагато раніше.
Можливо, такапогана прикмета стала для нього хорошою, Але не переконала завжди слідувати забобонам. У життя Пушкінанародні прикмети і забобони входили і за кілька днів до смерті. Хто не знає про те, що повертатися - цепогана прикмета, гарною прикметою Її було назве ніхто. Саме вона стала фатальною для Пушкіна. Його сучасники стверджують, що, вирушаючи на дуель, поет повернувся, але був пов'язаний словом і не міг відмовитися від виконання обов'язку честі. Чим закінчилася його дуель, знає кожен, чи вірити в те, що це - збіг обставин чинародні прикмети і забобони, Кожен вирішує сам, історія лише розповідає про те, що сталося в той фатальний день.
Масу домислів, пов'язаних зпоганими і хорошими прикметами, Народжує до кінця не усвідомлений потойбічний світ. Людина сучасності, слабо уявляє, що станеться з ним після смерті, тому придумує багато фантастичних історій, заснованих нанародні прикмети і забобони, Давно створених нашими предками. Знаменитий казковий Кощій Безсмертний - яскравий приклад зв'язку нашого світу і світу мертвих. У його особистості об'єдналися всі риси померлих людей, всі їхні знання і багатства, всі їхні помисли і діяння на Землі, тому зустріч богатиря в казці з Кощієм - перехід у світ померлих,погана прикмета, Яка не завжди рятує його від смерті, якщо він не приносить жертву (коня, обладунки). У наші днігарною прикметою і звичаєм вважається на похорон знайомої людини прийти з «жертвою» - дати грошову допомогу родичам, принести квіти.
Ми забули про поняття жертовності в ційнародної прикмети і забобони, І виконуємо це як борг перед перейшли в інший світ. Зустріч з похоронною процесією не можна назвати поганою прикметою, але гарною прикметою може бути ваша участь у скорботі навіть по незнайомій людині. Не скрізь, але зберігається традиція передачі посуду померлого першому зустрічному. Цянародна прикмета об'єднала відразу віру і забобони, у своїй похоронній традиції. Отримуючи такий знак, людина думає про погану приймете нагадування про смерть, але всі ми смертні. А гарною традицією можна вважати прилучення через предмет померлого до таємниць, які недоступні людині поки не зробив крок у цей непізнаний світ.
Є прикмети погані, є хороші, але ясно одне - будь-яка з них може принести користь, якщо знати про те, як вона народилася і для чого, власне, з'явилася на світ.
Юлія Іванова
% Жіночий журнал JustLady