Краса

% Maratik, автор JustLady. % % %
�������
% Краса - еклектичний термін, що позначає досконалість чого-небудь, що викликає естетичну насолоду. Поняття краси поширюється, як на зовнішній вигляд людей, так і на твори мистецтва. Також краса може бути духовною. %% Еталони краса розрізнялися з плином часу. Приміром, у Середньовіччі була мода на блідість і худорлявості, в епоху відродження навпроти красивими стали @. @
% Статті за темою «Краса» %
Краса
% Краса для кожного своя %
Краса
% Краса починається зсередини %
Краса
% Краса - забіг на довгу дистанцію? %
Краса
% Краса проти стресу %
% Краса - еклектичний термін, що позначає досконалість чого-небудь, що викликає естетичну насолоду. Поняття краси поширюється, як на зовнішній вигляд людей, так і на твори мистецтва. Також краса може бути духовною.%

Еталони краса розрізнялися з плином часу. Приміром, у Середньовіччі була мода на блідість і худорлявості, в епоху відродження навпроти красивими стали вважатися повні люди. В даний час еталоном жіночої краси також є стрункі постаті, переважно з параметрами 90-60-90.

Крутка ниток, пряжі

% Андрей Ремезов, автор JustLady. % % %
������ �����, �����
% Крутка ниток і пряжі називають ступінь скрученности текстильних ниток, пряжі, швейних ниток і т.д., яка визначається числом витків на одиницю їх довжини. Виділяють три види крутки: пологу, середню і сильну. При пологої крутку нитки мають 100-230 витків на метр довжини, при середній кількість витків збільшується до 230-900. Серед ниток @. @
% Статті за темою «Крутка ниток, пряжі» %
Крутка ниток, пряжі
% Прелесть квіточки %
Крутка ниток, пряжі
% Меланжева пряжа %
Крутка ниток, пряжі
% Кручений нитка %
Крутка ниток, пряжі
% Уточин %
% Крутка ниток і пряжі називають ступінь скрученности текстильних ниток, пряжі, швейних ниток і т.д., яка визначається числом витків на одиницю їх довжини. Виділяють три види крутки: пологу, середню і сильну. При пологої крутку нитки мають 100-230 витків на метр довжини, при середній кількість витків збільшується до 230-900. Серед ниток пологої крутки найбільшу кількість витків має нитка муслін з шовку-сирцю - 1500 оборотів на метр. Нитки сильною (креповой) крутки мають від 1500 до 2000 витків на метр. Чим сильніше крутка, то еластичнішою нитку. Крутка може бути як лівої, так і правої, залежно від того, в який бік закручується нитку.

Народні прикмети і забобони

% Проблема виникнення забобонів йде корінням в далеке язичницьке минуле. Людина, незахищений від навколишнього світу дикої і могутньої природи, відчував гострий тваринний страх перед непізнаним, перед тим, що не піддавалися ніякому логічному поясненню. Його первісного досвіду вистачало для створення в природі добрих і злих духів, народних прикмет і забобонів, поганих і хороших прикмет, які допомагали виживати людині в обживати світі. З часом мінялися місця проживання людини, але рівень взаємопроникнення у світ непізнаного залишався основною сферою виникнення народних прикмет і забобонів.
% Статті за темою «Народні прикмети і забобони» %
Народні прикмети і забобони
% Народні прикмети про вагітність %
Народні прикмети і забобони
% Звідки взялися народні прикмети і звичаї %
Народні прикмети і забобони
% Прикмети і забобони перед весіллям %
Народні прикмети і забобони
% Весільні забобони %

У рубриці Гороскопи: народні прикмети про весну

Як би далеко не простягалася зона, яку людина може описати, всередині неї завжди знайдеться місце для невизначених понять, що народжуютьнародні прикмети і забобони, Віру впогані і хороші прикмети, Які допомагали людині вижити у величезному, часом Дуже не доброзичливому світі.

Багато забобони, створені нашими предками мали за часів їх створення побутовий характер, наприклад, прикмета прокидання солі. Хоча з часу появи цієї прикмети пройшло багато століть, досі не знають суті даної прикмети люди, можуть впевнено сказати, що розсипана сіль до сварки. Не знаючи, що ця прикмета народилася в народі тільки в ту пору, коли сіль була дуже дорогим задоволенням. Кожен її розсипаний грам приводив до сварки в родині, де розсипали цей дорогоцінний продукт.

Або ще один приклад побутової прикмети. Так до сих пір вважається, що до народження дитини не можна купувати йому ніякі речі. І у цього повір'я є своє просте, хоча й сумне пояснення. Справа в тому, що в давні часи дуже висока була смертність серед дітей, а, крім того, жінки часто народжували вже мертвих немовлят. Мова в даному випадку йде про бідняків, і зрозуміло, що жінки не могли нормально, повноцінно харчуватися, відпочивати, стежити за перебігом вагітності - звідси і висока смертність. Але ця соціальна невлаштованість мала й іншу сторону - до народження дитини (не знаючи того, що народиться він живим), купувати якесь придане для малюка вважалося занадто накладним. Ось так і народилася ця повір'я.

І в часи наших предків, і в наші дні зберігається прикмета: розбити дзеркало до нещастя. Вона носить такий же побутовий характер. Дзеркала були невідомі для слов'ян, були створені в далекій Венеції і вважалися чарівної річчю, яка могла створювати відображення будь-якої речі. Не дарма в багатьох народних казках дзеркало - чарівний предмет, який вміє розмовляти, вказує шлях у чарівну країну, є прохідною дорогою в потойбічний світ. Які не знають секрету створення дзеркал наші предки приписували їм безліч чарівних властивостей і створили навколо них безлічнародних прикмет і забобонів, Які породжувалипогані і хороші прикмети, Наприклад, ворожіння і питання до дзеркала під Різдво. Дівчата дуже боялися і чекали часу Різдвяних святок, щоб заглянути в дзеркальний коридор для пошуку образу свого судженого.

З введенням християнства, у православній церкві встановлюється негативне ставлення до прикмет. Але, скільки б ми не читали творів про знамениті особистості, ми можемо з упевненістю сказати, що вони, виховані в народних традиціях, дотримувалися віри внародні прикмети і забобони, І ніколи не починали справ, що не звірившись зпоганими і хорошими прикметами, Дотримуваними в своєму оточенні.

Знаменитим прикладом віри в прикмети може служити випадок з А. С. Пушкіним, який поспішав до Петербурга. Раптом дорогу екіпажу поета перебіг заєць, що вважалося дужепоганою прикметою, Тому Пушкін повернувся в маєток. Якби він доїхав до Петербурга, не зміг би відмовитися від участі в повстанні його друзів декабристів - і поета, який виявився б обов'язково з протестуючими на площі, ми втратили б набагато раніше.

Можливо, такапогана прикмета стала для нього хорошою, Але не переконала завжди слідувати забобонам. У життя Пушкінанародні прикмети і забобони входили і за кілька днів до смерті. Хто не знає про те, що повертатися - цепогана прикмета, гарною прикметою Її було назве ніхто. Саме вона стала фатальною для Пушкіна. Його сучасники стверджують, що, вирушаючи на дуель, поет повернувся, але був пов'язаний словом і не міг відмовитися від виконання обов'язку честі. Чим закінчилася його дуель, знає кожен, чи вірити в те, що це - збіг обставин чинародні прикмети і забобони, Кожен вирішує сам, історія лише розповідає про те, що сталося в той фатальний день.

Масу домислів, пов'язаних зпоганими і хорошими прикметами, Народжує до кінця не усвідомлений потойбічний світ. Людина сучасності, слабо уявляє, що станеться з ним після смерті, тому придумує багато фантастичних історій, заснованих нанародні прикмети і забобони, Давно створених нашими предками. Знаменитий казковий Кощій Безсмертний - яскравий приклад зв'язку нашого світу і світу мертвих. У його особистості об'єдналися всі риси померлих людей, всі їхні знання і багатства, всі їхні помисли і діяння на Землі, тому зустріч богатиря в казці з Кощієм - перехід у світ померлих,погана прикмета, Яка не завжди рятує його від смерті, якщо він не приносить жертву (коня, обладунки). У наші днігарною прикметою і звичаєм вважається на похорон знайомої людини прийти з «жертвою» - дати грошову допомогу родичам, принести квіти.

Ми забули про поняття жертовності в ційнародної прикмети і забобони, І виконуємо це як борг перед перейшли в інший світ. Зустріч з похоронною процесією не можна назвати поганою прикметою, але гарною прикметою може бути ваша участь у скорботі навіть по незнайомій людині. Не скрізь, але зберігається традиція передачі посуду померлого першому зустрічному. Цянародна прикмета об'єднала відразу віру і забобони, у своїй похоронній традиції. Отримуючи такий знак, людина думає про погану приймете нагадування про смерть, але всі ми смертні. А гарною традицією можна вважати прилучення через предмет померлого до таємниць, які недоступні людині поки не зробив крок у цей непізнаний світ.

������ � ������� �������

Є прикмети погані, є хороші, але ясно одне - будь-яка з них може принести користь, якщо знати про те, як вона народилася і для чого, власне, з'явилася на світ.

 Юлія Іванова
% Жіночий журнал JustLady

Теги: посуд, прикмета, марновірство