Мова жестів, або як навчитися читати чужі думки

% Polyanka, автор JustLady. % % %
���� ������, ��� ��� ��������� ������ ����� �����
% Далеко не завжди з того, про що говорять співрозмовники, можна зрозуміти, наскільки вони щирі один з одним. Мова містить безліч смислових шарів, і хтось сприймає тільки перший, хтось проникає глибше, але мало хто може розпізнати їх усі. Зрозуміти, про що намагається сказати друга людина, що він дійсно мав на увазі і які почуття він відчуває, можна за допомогою мови жестів, значно багатшого, ніж людська мова.%
% Статті за темою «Мова жестів, або як навчитися читати чужі думки» %
Мова жестів, або як навчитися читати чужі думки
% Мова жестів: як розпізнати жіночу зраду %
Мова жестів, або як навчитися читати чужі думки
% Мова жестів: як розпізнати заздрісника %
Мова жестів, або як навчитися читати чужі думки
% Невербальна комунікація та мова жестів %
Мова жестів, або як навчитися читати чужі думки
% Як спілкуватися з кішкою: розшифровка жестів і поведінки %

Перш ніж звернутися до питання про те, що ж можуть сказати жести людини, варто відразу запам'ятати, що аналіз тільки жестикуляції може призвести до спотвореного результату. Справа в тому, що при спробі розшифрувати невербальну сигналізацію необхідно використовувати також і інші дані: міміку, характер пози і ряд інших чинників. Також важко аналізувати жести у людей, від природи не схильних до активного супроводу слів або добре контролюючих себе.

Спостерігаючи за жестами, не робіть це зайве відверто, інакше ви смути свого співрозмовника. Якщо опонент відчуває себе спокійно і впевнено, то під час бесіди він швидше за все заведе руки за спину, зчепивши їх за пальці. Але якщо він обхопив себе за кисті, то це сигналізує про інший емоції - відчутті дискомфорту. Більш того, чим вище захоплення, тим сильніше це відчуття.

У спокійній атмосфері людям властиво тримати руки спокійно витягнутими вздовж тіла при прямій спині. Звертайте увагу на поставу, так як теж саме положення рук при сутулості свідчить скоріше про зневірі і смутку. Крайнє вираження невпевненості знаходить своє вираження в захисної реакції: людина схрещує руки на грудях. Особливо часто це зустрічається у жінок.

Помилково робити висновок про зацікавленість людини в розмові, якщо він сильно стискає руки. З великою часткою ймовірності ваша бесіда викликає в ньому роздратування, однак з якоїсь причини - з поваги до вас чи на увазі інших факторів - він намагається його приховати. Точно так само і заламування кистей - це сигнал тривоги. Позитивні емоції від розмови проявляються в потирання рук один про одного.

Роздратування, що переростає в лють, можна помітити по тому, що співрозмовник стиснув руки в кулак.

Спробу переконати інших у чомусь людина зазвичай супроводжує жестом, який більше характерний для молитви: складені разом долоні зазвичай розташовуються на рівні грудей. Про цих же цілях свідчать і притиснуті до грудей долоні.

Варто припинити розмову, якщо співрозмовник підпирає руками щоки або підборіддя, - йому явно нудно і нецікаво. Хоча може бути й інший варіант - він повністю занурений в обговорення і обмірковує всі висловлювання, аналізуючи їх з усіх боків.

Але спостерігати за жестами людини має сенс тільки в тому випадку, якщо ви добре обізнані про його звички. В іншому випадку не варто робити висновки тільки на основі даних невербальної сигналізації: вони схильні до впливу характеру співрозмовників, їх особистісних особливостей.

Теги: рука, мова, жест, думка, чужа, долоню

Як уникнути конфлікту з друзями

% Міла Кірдіна, автор JustLady. % % %
��� �������� ��������� � ��������
% Іноді занадто емоційні люди можуть несподівано зауважити, що їхнє оточення стрімко зменшується. Причиною цього може бути підвищена конфліктність. Часто із, здавалося б, дрібних сварок визрівають тривала неприязнь і образа. Цього можна уникнути, якщо постаратися слідувати нескладним правилам.
% Статті за темою «Як уникнути конфлікту з друзями» %
Як уникнути конфлікту з друзями
% Як уникнути конфлікту на роботі %
Як уникнути конфлікту з друзями
% Як уникнути конфлікту з батьками %
Як уникнути конфлікту з друзями
% Конфлікти в сім'ї - як уникнути спотикань %
Як уникнути конфлікту з друзями
% Як уникнути розставання %
% Коли ви починаєте помічати, що надмірно імпульсивно реагуєте на дрібні зауваження або вступаєте в полеміку, ні на хвилину не замислюючись, слід взяти за правило простий спосіб. Перш ніж висловити свою думку або зауваження, необхідно глибоко зітхнути і заспокоїтися на видиху, а тільки потім починати говорити.%

Якщо ставати зрозуміло, що у ваших взаєминах назріває конфліктна ситуація, можна спробувати піти від неї в буквальному сенсі слова. У цьому випадку допускається посилання на брак часу, термінові справи, некомпетентність або відсутність інформації. «Давай поговоримо про це пізніше» - ця чарівна фраза здатна загасити сколихнули емоції, дати час на роздуми і підготовку до складного розмови.

Коли уникнути конфліктної розмови не вдається, можна стати на позицію погоджується. Це не означає, що і надалі ви будете дотримуватися цієї точки зору. Головне - погасити конфлікт у зародку, не дати йому перерости в бурю, що руйнує стосунки.

Якщо ваш друг і ви здатні спокійно розмовляти і вислухати один одного, то уникнути конфлікту можливо, прийшовши до компромісного рішення. Необхідно обговорювати проблему, розглядати її з різних сторін і потім зупинитися на такому варіанті, який влаштує вас обох.

Обговорюючи якісь питання, намагайтеся не йти від теми розмови, оскільки це може викликати у ваших співрозмовників негативні емоції. Намагайтеся висловити свою думку найбільш зрозумілим способом, завуальовані думки не всі можуть зрозуміти правильно.

Беручи участь в суперечках, слід завжди оцінювати можливі наслідки конфлікту. Чи варті ваші спроби довести щось вашої дружби? Можливо, найкращим варіантом буде промовчати і звернути виник конфлікт на жарт.

Якщо виявиться так, що ви були не праві, потрібно знайти в собі сили визнати поразку і продовжувати підтримувати дружні стосунки. Перемога чи поразка в якомусь суперечці не повинні бути приводом для демонстрації своєї переваги або приниження.

Теги: друг, спосіб, образа, приятель

Живу з одним, люблю іншого @. @

% Світлана Селезньова, автор JustLady. % % %
���� � �����, ����� �������...
% Сумна і не така вже й рідкісна ситуація: заміжня жінка раптом полюбила іншого чоловіка. Або в серце раптом знову розгорілася колишня любов, здавалося б, давно забута і згасла. Дружина нервує, метушиться, відчуває докори сумління: адже вона заміжня! Намагається «взяти себе в руки», забути про нахлинула почутті - все без толку. Як же бути в такій ситуації?
% Статті за темою «Живу з одним, люблю іншого @. @» %
Живу з одним, люблю іншого @. @
% Як запропонувати жити разом %
Живу з одним, люблю іншого @. @
% Як навчитися жити однією %
Живу з одним, люблю іншого @. @
% Любов без взаємності. Живеш, але не любиш %
Живу з одним, люблю іншого @. @
% Як пережити відхід улюбленого %
% Звичайно, всі люди різні, та й з боку легко радити. Тим не менш, це якраз той випадок, коли будь-яку ціну треба прогнати емоції і закликати на допомогу елементарну логіку і здоровий глузд.%

Де гарантії, що жінка не сплутала поняття «закоханість» і «любов»? А це властиво багатьом людям, особливо палким, емоційним. Що буде, якщо вона піде від чоловіка, а незабаром закоханість випарується без сліду? Жінка в буквальному сенсі залишиться «біля розбитого корита». І чи прийме її назад чоловік - ще велике питання.

Якщо в шлюбі вже народилася дитина (тим більше, кілька дітей), той тут вже на жінку лягає подвійна відповідальність. Зрозуміло, що «серцю не накажеш», але зруйнувати шлюб в цьому випадку означає ще й те, що вона своїми руками позбавить дітей батька! Чи можна з упевненістю стверджувати, що вони візьмуть нового тата? А якщо підуть конфлікти, сварки? Про це варто гарненько подумати заздалегідь, щоб потім запізніло не докоряти себе.

Зрозуміло, все вищесказане не стосується випадків, коли чоловік веде асоціальний спосіб життя: зловживає спиртними напоями, не дбає про сім'ю, тим більше піднімає на дружину і дітей руку, дармоїдство, не вносить вклад в сімейний бюджет. Ось тут ніхто не може дорікнути жінку, що вона руйнує сімейне вогнище - адже від нього давно вже залишилися одні руїни.

В інших випадках жінці все-таки варто пересилити свою любов до іншого чоловіка, згадавши, що людина - не тварина і керується не тільки інстинктами і міркуваннями типу «хочу! », А й обов'язками, почуттям обов'язку. Якщо ж нахлинувшее почуття настільки сильне, що позбудеться від нього просто неможливо, мабуть, самим розумним виходом буде якийсь час пожити окремо від чоловіка. Найкращий привід для цього підкаже жіноча інтуїція. За час розлуки можна спокійно, не поспішаючи, все обдумати і прийняти остаточне рішення: чи зберігати сім'ю або піти до коханого.

Теги: любов, інший, чоловік