Способи боротьби зі страхом

������� ������ �� �������
% У кожної людини є прагнення відбутися в житті, стати щасливим, коханим і успішною людиною. Але нам завжди щось заважає домогтися бажаного - це, безумовно, наші страхи. Страх переслідує нас, ускладнюючи життя. У всьому світі немає такої людини, яка б абсолютно нічого не боявся. У будь-якого є свої страхи і фобії. Для деяких людей це стає справжньою проблемою. Як побороти страх? Які методи для цього існують? І чи варто взагалі так часто пускати його в своє життя?
% Статті за темою «Способи боротьби зі страхом» %
Способи боротьби зі страхом
% Дитячі страхи: способи корекції %
Способи боротьби зі страхом
% Як перемогти страх %
Способи боротьби зі страхом
% Як не червоніти при розмові: способи боротьби зі збентеженням %
Способи боротьби зі страхом
% Жіночі страхи. Як з ними боротися? %

Виробіть в собі звичку - діяти, незважаючи на страх. Треба зрозуміти, що страх - це природна захисна реакція організму. У кожної людини в житті складається певний світогляд, і коли він намагається його змінити, то, по суті, завжди переступає через страх. Залежно від сили переконання, страх може бути великим або маленьким. Не потрібно зациклюватися на негативних емоціях, треба намагатися перекрити їх приємними спогадами, заняттями, які приносять задоволення. Намагатися реалізувати себе в тих областях, які виходять у вас найкраще. У кожного, навіть самого боязкого, людини завжди є своє поле впевненості - це той простір, той час, ті умови та обставини, де і коли все у нього виходить, все легко і ніщо не страшно.

Боротися потрібно не з самим страхом, а з тим, який він, яка його інтенсивність. Чим більше людина намагається позбутися нав'язливих думок, тим більше вони їм опановують. Як не дивно, але найкращий спосіб позбутися страху - це визнати, що вам буває страшно. Потрібно дозволити собі боятися, і незабаром ви побачите, що його інтенсивність значно знижується.

Вірте в свій успіх. Ставте собі кожен день мета - долати який-небудь свій маленький страх, і наполегливо йдіть до неї. Незабаром вас перестануть лякати страхи тому, що ви станете вільним і упевненим людиною. Дуже важливо вміти побороти свій страх, щоб домогтися успіху і здійснення своїх бажань. На щастя, навчитися справлятися зі своїми страхами під силу для кожного з нас.

Теги: страх, спосіб, боротьба

Комплекс жертви: як позбутися проблеми

% Daria Dyatlova, автор JustLady. % % %
�������� ������: ��� ���������� �� ��������
% У кожного є комплекси, які майже завжди ускладнюють життя. Вони, як правило, приходять до людини з дитинства разом з вихованням, правилами пристойності, суспільною мораллю, моралями батьків і бабусь. Люди, з розвиненим комплексом жертви постійно мають якісь проблеми, всюди їх підстерігають невдачі, частенько вони піддаються образам і іншим хворобам.
% Статті за темою «Комплекс жертви: як позбутися проблеми» %
Комплекс жертви: як позбутися проблеми
% Як позбутися комплексу жертви %
Комплекс жертви: як позбутися проблеми
% Як швидко позбутися втоми %
Комплекс жертви: як позбутися проблеми
% Мімічні зморшки: як позбутися проблеми %
Комплекс жертви: як позбутися проблеми
% Як назавжди позбутися веснянок %
% Непомітно проростаючи, комплекс жертви може підпорядкувати собі все ваше життя. Люди, що мають цей комплекс, схильні до готовності завжди виявитися жертвою, несвідомо караючи самих себе. Саме тому вони частіше, ніж інші потрапляють у важкі ситуації, їх осягають фінансові невдачі, з ними відбуваються нещасні випадки. Сівши в потяг, вони виявляють, що їх купе знаходиться поруч з туалетом, в черзі в банку перед ними «висне» комп'ютер, в магазині попадається бракований товар і т.д.%

Якщо спробувати розглянути ці події з іншого боку, то завжди знайдеться причина - обставина, яку створила сама «жертва», щоб її плани були таким чи іншим чином зірвані. Людина спізнюється на важливу зустріч, тому що вчасно не перевірив, чи повний бак бензином. На день від'їзду у відрядження він призначає ділове побачення. Купуючи в касі залізничний квиток, не поцікавився нумерацією місць у вагоні. Виходить, що невдачі підстерігають «жертву» на кожному кроці. Але, якщо «жертва-невдаха» тихо упокорюється перед обставинами, другий тип «жертви» - активно займається пошуком винуватих.

Чим раніше зупинити розвиток комплексу, тим краще. Відомий швейцарський психоаналітик Карл Густав Юнг - великий фахівець з вивчення комплексів вважав, що не настільки важливо, чи є у людини комплекси, важливіше, що він з ними робить.

Перший крок у подоланні комплексу - це його усвідомлення. Щоб побачити рибу, потрібно виловити її з річки. Так само потрібно поступати і зі своїм комплексом. Наступний крок - прийняти його як добре знайому частку своєї душі, тому як все невідоме інтригує набагато сильніше, а зі знайомим можна домовитися. І останнє - необхідно перетворити комплекс, перетворивши на корисні в житті риси. Наприклад, в вміння пожартувати над собою і своєю забудькуватістю або неуважністю. Пройти цей шлях допоможуть психологи.

Спробуйте самостійно боротися з комплексом «жертви», використовуючи такі правила, які необхідно застосовувати, потрапивши у важку ситуацію:

1. Не грайте нещасну жертву - не уявляє те, чого немає насправді.

2. Не ображайтеся і не звинувачуйте. Думки: «Ну чому це знову сталося зі мною? »І т.п. женіть геть, як тільки вони виникають у вашій голові. У цей момент краще з'їжте цукерку чи із задоволенням похрустіте яблуком.

3. Скажіть собі: «Я повністю готова до цієї ситуації». Уявіть ситуацію в позитивному вигляді, перерахувавши те, що у вас є. А не те, чого вам не вистачає. Наприклад, у вас є діючі ноги, руки, голова, своя квартира, чоловік, розумна дитина, рідні, робота, друзі і т.д.

4. Щоб випадково не почати перераховувати те, чого вам не вистачає, нагадайте собі: «Ніхто мені нічого не винен».

5. Повторіть собі: «У важкій ситуації за отримання допомоги відповідаю Я. Це моя відповідальність». У випадку, коли ви не отримали допомогу або підтримку, це сталося тому, що ви просто її не спробувавши організувати, забувши, що єдиний, відповідальний за надання вам допомоги людина, - це ви. Оточуючі не повинні вгадувати ваші бажання. Усвідомте це, і тоді ви перестанете злитися і звинувачувати інших.

6. «Я маю право звернутися по допомогу». Люди діють, керуючись своїми інтересами, кожен по-своєму правий. У вас теж є свій інтерес, який ви можете і повинні відстоювати. Чомусь це виявляється для багатьох важко зробити. Попросіть в магазині замінити бракований товар або повернути гроші, а не нарікайте з приводу «фатальних» обставин. Озвучте своє невдоволення і спокійно викладіть прохання, і ви придбаєте право вибору і перестанете бути жертвою. А це - перший крок до звільнення від цього комплексу.

7. Запам'ятайте головне правило: «Якщо мені ніхто не допоможе у важкій ситуації, дивись пункт перший».

Теги: комплекс, проблема, подолання, жертва

Як навчитися прощати образи

% Misstery, автор JustLady. % % %
��� ��������� ������� �����
% Кожного з нас коли-небудь ображали, кожен з нас коли-небудь ображав сам. Лікарі стверджують, що образи, затаєні в душі, завдають непоправної шкоди нашому здоров'ю, а тому образи потрібно прощати.
% Статті за темою «Як навчитися прощати образи» %
Як навчитися прощати образи
% Як прощати образи %
Як навчитися прощати образи
% Як навчитися прощати коханого %
Як навчитися прощати образи
% Вчимося прощати образи %
Як навчитися прощати образи
% Повернути любов: як пробачити образи і змінити себе заради чоловіка %

Як же навчитися прощати?
% Потрібно усвідомити причину конфлікту. Можливо, вона набагато менш значна, ніж могло здатися в запалі сварки.

Заспокоїтися і взяти себе в руки. Відволіктися, зайнятися своєю улюбленою справою, щоб не вихлюпувати негативну енергію на кривдника або оточуючих.

Спробувати розібратися в своїх почуттях. Нерідко образа - це лише зручний спосіб відчути свою перевагу над кривдником. Звичайно, набагато легше перекинути всю провину на його плечі, замість того, щоб, помирившись, разом шукати шляхи виходи зі сформованого конфлікту.

Зрозуміти мотиви кривдника. Потрібно спробувати поглянути на ситуацію його очима. Можливо, він не хотів заподіяти вам біль, а кривду вчинив абсолютно випадково. Але навіть якщо виявиться, що образа була нанесена навмисно, ваша мета - не виправдати, а пробачити кривдника.

Не боятися першого кроку для примирення. Ніхто не буде довго ображатися на чужу людину. Значить, кривдник вам небайдужий. А навіщо мучити себе, і позбавляти радості спілкування з близькою людиною, якщо можна спробувати вирішити конфлікт?

Думати про хороше. Коли в душі живе образа, в основному тільки погані думки про цю людину лізуть в голову. Потрібно думати про хороших, світлих моментах ваших стосунків, і тоді пробачити буде набагато простіше!
% Не мстити. Віддавшись помсти, ви надовго станете заручником власної образи і негативу.

Найбільше щастя в житті - жити в гармонії самим з собою. Затаєна образа, довго носиться в душі, може повністю зруйнувати цю гармонію. Не бійтеся прощати, не носіть в собі образи, і тоді душевну рівновагу стане вашим постійним супутником!

Теги: образа