Домашні тапочки своїми руками

% Олександр Гаранькін, автор JustLady. % % %
�������� ������� ������ ������
% Купити сьогодні домашні тапочки простіше простого: сходили в магазин одягу або гіпермаркет, подивувалися різноманіттю забарвлень і фасонів, купили собі тапочки. Однак набагато затишніше і приємніше ходити по будинку в тапочках, зроблених власними руками, а саме - в пов'язаних тапочках. Взимку теплі і зручні тапочки просто незамінні. Якщо у вас є готові і досить жорсткі устілки, на їх основі можна зробити відмінні в'язані тапочки-шльопанці. Якщо ж устілок немає, їх легко купити в магазині.
% Статті за темою «Домашні тапочки своїми руками» %
Домашні тапочки своїми руками
% Як зробити тапочки %
Домашні тапочки своїми руками
% В об'єктиві моди - домашні тапочки %
Домашні тапочки своїми руками
% Домашні тапочки в центрі уваги %
Домашні тапочки своїми руками
% Такі затишні тапочки %

Отже, візьміть потрібного розміру готові устілки. В'яжіть по них устілки за допомогою гачка, як по викрійці - стовпчики з накидом. Постійно приміряйте до готових устілок свій виріб, роблячи убавкі або додаючи там, де це необхідно.

Тепер починайте в'язати верхню частину майбутнього Гапочка. А розмір і ширину її визначайте індивідуально, по нозі. Далі постійно контролюйте цю частину при в'язанні по нозі і устілці.

Потім отримані заготовки потрібно обв'язати по краю. Візьміть дві устілки - пов'язану вами і магазинну, накладіть їх один на одного і обв'яжіть по краю за допомогою гачка контрастною ниткою. В'яжіть стовпчиками без накиду (три стовпці з однієї підстави-дірочки).

Тим же способом обв'яжіть і верхню частину Гапочка (вона у вас буде одинарна, без підкладок). Тепер деталі Гапочка потрібно зібрати воєдино. Для цього насамперед прикладіть до устілки верхню частину і обв'яжіть за допомогою гачка ниткою оздоблювального кольору місце з'єднання (стовпчиками без накиду). Якщо ви хочете більшого затишку, то зв'яжіть тапочку п'яту за тим же принципом.

Зв'язавши другий тапочок, беріться за прикрасу готових виробів. Для цього зв'яжіть листочки з квіточками (або інше зображення на ваш вибір). Щоб малюнок не був занадто великим або занадто маленьким, обмежтеся трьома листочками і трьома же квіточками на кожен капців.

Можна пов'язати малюнок у формі вашого знаку зодіаку. Такі тапочки можна не тільки носити самим, але й подарувати близькій людині. І будьте впевнені - ваш подарунок буде оцінений по достоїнству.

Теги: домашні, рука, Гапочка, в'язка, тапка, гак, пошиття

Як в'язати п'яту

% Trollius, автор JustLady. % % %
��� ������ �����
% Теплі вовняні шкарпетки, пов'язані своїми руками, носити набагато приємніше, ніж покупні. А яким чудовим подарунком на Новий рік вони стануть для ваших родичів або для коханої людини! В'язати шкарпетки неважко, дещо складною у виконанні частиною є тільки п'ята.
% Статті за темою «Як в'язати п'яту» %
Як в'язати п'яту
% Як навчитися в'язати %
Як в'язати п'яту
% Як навчитися в'язати гачком %
Як в'язати п'яту
% Догляд за п'ятами: як зробити п'яти гладкими і красивими %
Як в'язати п'яту
% Позбавляємося від тріщин на п'ятах %
% Вив'язування п'яти носка часто викликає труднощі у недосвідчених в'язальниць. Тим часом найважливіше тут - знати схему зменшення петель.%

Зв'язавши на п'яти спицях (по колу) гумку носка, розділіть в'язання на дві половини і далі пров'язуйте тільки ті петлі, які розташовані на третій і четвертій спицях. Решта петлі тимчасово у в'язанні не беруть участь: для освіти п'ятки вони не потрібні.

Для зручності роботи переведіть петлі третьої і четвертої спиць на одну спицю і в'яжіть панчішної в'язкою прямокутне полотно - висоту п'яти. Висота п'ятки визначається за формулою: кількість кромок петель дорівнює числу петель на одній спиці (наприклад, якщо на кожній з спиць на початку в'язання було по 10 петель, то для утворення висоти п'яти потрібно зв'язати 20 рядів і отримати 10 кромок петель).

Останній ряд повинен бути лицьовим, після чого починається власне вив'язування п'яти - зменшення петель усередині полотна. Петлі, які знаходяться у вас в роботі (це ті петлі, які перебували спочатку на третій і четвертій спицях, включаючи кромочні), розділіть на 3 частини. Якщо число петель без залишку на 3 не ділиться, залишок потрібно додати до середньої частини. Припустимо, що в роботі 20 петель. У вас вийдуть дві бічні частини по 6 петель і середня (8 петель).

Далі в'яжіть так:
% 1-й ряд (виворіт полотна): пров'яжіть бічну частину (6 петель) і всю середню частину, крім останньої петлі. Її і першу петлю другої бічної частини провязивают разом виворітного петлею. Роботу поверніть, залишивши непровязаннимі інші петлі другої бічної частини.
% 2-й ряд (особа полотна): кромочную петлю зніміть, пров'яжіть середню частину, крім останньої петлі. Вона разом із сусідньою петлею першої бічної частини пров'язується лицьовій за задню стінку. Поверніть роботу.

Перший і другий ряди повторюйте, поки на спиці не залишаться тільки 8 петель середній частині. Цією ж спицею потрібно набрати нові петлі з кромки пов'язаної п'яти (10 лицьових петель з 10 кромок). Вільної спицею пров'яжіть петлі першої, а потім другої спиці. Далі вільної спицею наберіть нові петлі з кромки - точно так само, як і з протилежного боку, і на цю ж вільну спицю пров'яжіть половину петель середньої частини.
% Подальша робота у вас знову триватиме по колу на п'яти спицях (чотири - з петлями, п'ята - вільна).

Теги: п'ята, носка, схема, в'язання

Як зашити дірку на штанах

% Gata_agata, автор JustLady. % % %
��� ������ ����� �� ������
% Навіть найулюбленіша і міцна одяг має неприємну властивість рватися. Штани в цьому сенсі - найбільш вразлива частина гардероба. Їх можна порвати об гострий предмет, протерти внизу і між ніг, пропалити випадково впав попелом. Відразу викидати улюблені штани не варто. Дуже часто їх вдається привести в порядок.
% Статті за темою «Як зашити дірку на штанах» %
Як зашити дірку на штанах
% Модні брюки 2011 %
Як зашити дірку на штанах
% Базовий гардероб: класичні брюки %
Як зашити дірку на штанах
% Яке взуття підібрати під широкі брюки %
Як зашити дірку на штанах
% З чим носити брюки з високою талією %
% Дуже багато залежить від того, з якими саме брюками ви маєте справу. Якщо вони є частиною ділового костюма і ви хочете продовжувати носити їх в цій же якості - подивіться, де розташована дірка, яким чином вона отримана і наскільки краю можна звести разом. Не піддається ремонту тільки велика обшарпана діра на самому видному місці. У цьому випадку від брюк доведеться відмовитися або ж радикально їх оновити.%

Якщо ділові брюки розпоров по шву, виверніть їх на виворітну сторону. Застрочити місце розриву, почавши трохи ближче розриву і закінчивши на кілька сантиметрів дальше.Обработайте припуски так само, як і на інших швах.В важкодоступних місцях можна з'єднати шов і вручну. Для міцності прошийте його 2-3 рази.

Невелику діру, краї якої можна поєднати, краще заклеїти. Виріжте шматочок клейового флізеліну. Він повинен бути трохи більше дірки. Приметайте його з виворітного боку так, щоб клейовий шар стикався з тканиною. Краю отвору ретельно вирівняйте, можна приметать їх до флізелін, щоб не розходилися. Пріутюжьте прокладку. Цю операцію зручніше всього проробляти на модулі прасувальної дошки, призначеному для рукава. Такий метод допустимо, якщо діра на не надто видному місці - наприклад, між ніг або в нижній частині штанини.

Нарядні або ділові брюки утворилася на самому видному місці діра, безумовно, не прикрасить. Але поява подібного вади зовсім не означає, що з брюками доведеться розлучитися або хоча б перевести їх в іншу частину гардероба. Подивіться, з чим ви звикли їх носити. Дуже може бути, що з жакетом або жилетом того ж кольору, на яких є якісь яскраві елементи декору. Краще всього, якщо це вишивка. У цьому випадку ніщо не завадить акуратно закласти дірку на стегні або на холоші, а потім закрити місце лагодження таким же елементом декору. На жіночих брюках вишивка цілком доречна. На них можна виконати ще кілька таких елементів.

Найчастіше рвуться джинси, але і життя їх можна продовжити майже в будь-якому випадку. Штопання, заплатки, шкіряна аплікація на них цілком доречні. Виберіть шматочок тканини. Краще, якщо він буде від таких же джинсів, але можна взяти і інший матеріал, все одно він опиниться під нитками.

Виріжте латочку. За розміром вона повинна бути трохи більше діри. Зіставте лицьову сторону заплатки з виворотом джинсів. Приметайте її по краю.

Поставте на машинку лапку для вишивки. У режим «Вишивка» встановіть і перемикач. Найважливіше при цьому способі ремонту - правильно підібрати нитки. Вони повинні в точності збігатися за кольором зі штанами.

Застрочити дірку, змінюючи напрямок шиття так, щоб строчка збігалася з напрямком ниток. Прошийте в одному напрямку, потім у зворотному. Точно так само робіть поперечні строчки. Якщо нитки підходять, а вам вдалося точно вибрати напрямок - латочку можна буде розгледіти тільки при дуже уважному огляді.

Можна обійтися і звичайною латкою. На джинсах це часом виглядає навіть стильно. Виріжте шматок джинсової тканини. Латочка повинна бути трохи більше діри. Припуски загніть на виворітну сторону і заутюжьте. Приметайте латку з лицьового боку джинсів і пристрочите.

Латки на джинсах можуть бути самої різної форми. Їх можна оформити як аплікацію. Виріжте з тканини квітка, зірку, листочок - все, що підкаже вам ваша фантазія. Припуски в даному випадку підгинати не обов'язково, можна їх взагалі не робити. Приметайте латочку точно так само, як і в попередньому способі. Пришити її можна «зигзагом». Можна обробити зрізи оверлоком і потім просто настрочити.

Теги: брюки, дірка, латочка, лагодження, штопання