Як вибрати довжину лиж

% Кім Рокотов, автор JustLady. % % %
��� ������� ����� ���
% Щоб катання на лижах приносило задоволення і не доставляло проблем, їх довжину потрібно підбирати, враховуючи зріст людини. Існують різні прийоми визначення потрібного розміру цього спортивного інвентарю.
% Статті за темою «Як вибрати довжину лиж» %
Як вибрати довжину лиж
% Як вибрати лижі по довжині %
Як вибрати довжину лиж
% Як вибрати ростовку гірських лиж %
Як вибрати довжину лиж
% Як вибрати лижі %
Як вибрати довжину лиж
% Як вибрати гірські лижі %
% Якщо ви віддаєте перевагу класичний хід, то вибирайте лижі, які довші вашого зростання на 25-30 см. Можна визначати довжину лиж та іншим способом: витягніть руку вгору і від отриманої довжини відніміть 10 сантиметрів. Для ковзанярського ходу, а він найбільш популярний у новачків, лижі підбираються коротше - до зростання людини додається 10-20 см. З такою довжиною лиж техніка пересувань освоюється швидше.%

Підбираючи лижі для дитини, враховуйте не лише його зростання, але ще вік і вагу. Для молодших школярів нормальна довжина лиж - не вище дитячого ліктя, для старших школярів вибір здійснюється за тими ж правилами, що і для дорослих. Орієнтуйтеся і на вагу дитини. Для дітей масою до 20 кг довжина лиж повинна бути приблизно 70-85 см, від 20 до 30 кг - 90-95 см, при вазі 30-40 кг - 100 - 110 см. Для початківців юних спортсменів занадто довгі лижі будуть лише перешкодою.

Зверніть увагу і на жорсткість лиж, якщо ви обираєте їх для дитини. На надто жорстких або дуже м'яких лижах він кататися не зможе. Необхідно також, щоб лижі були більш вузькими в середині - для найбільшої стійкості на поворотах. Не варто купувати лижі на виріст. Якщо підходящу модель не дозволяють придбати фінанси, візьміть краще старі або скористайтеся послугами прокату.

В даний час дуже популярним захопленням стали гірські лижі. Залежно від характеру пересувань вони поділяються на кілька категорій:

Рейслінговие лижі більше призначені для професійних гонщиків, ніж для аматорів. Їх оптимальна довжина - на 10-15 см менше зростання спортсмена.

Лижі для скі-кросів, або трас загальною протяжністю 1200-1500 м зі значними перепадами в висотах і об'їздом різних фігур, по довжині рівні зростання гонщика або на 10 см менше за нього.

Карвінгові лижі призначені для спусків по підготовлених схилах. Вони повинні мати ширину в найвужчому місці 66-68 мм. При цьому їх довжина на 10-20 см повинна бути нижче росту лижника.

Теги: лижа, дитина, довжина, дорослий

Як навчитися коньковому ходу на лижах

��� ��������� ���������� ���� �� �����
% Коньковий хід - це один із способів пересування на лижах. Спочатку він використовувався тільки в бігу для проходження поворотів або для підйому в гору. Іноді застосовувався як вправу в навчанні класичного ходу.
% Статті за темою «Як навчитися коньковому ходу на лижах» %
Як навчитися коньковому ходу на лижах
% Як навчитися кататися коньковим ходом %
Як навчитися коньковому ходу на лижах
% Як вибрати коньковие лижі %
Як навчитися коньковому ходу на лижах
% Як вибрати класичні лижі %
Як навчитися коньковому ходу на лижах
% Як підібрати лижі %
% Сама назва говорить про своє походження: руху лижника дуже схожі з ковзанням ковзанярі. Для багатьох початківців спортсменів або просто любителів це ідеальний варіант навчитися спускатися з гірських вершин або підкорити круті трампліни. Якщо ви вже володієте основами класичних лижних рухів, вчіться коньковому ходу. Врахуйте, що такий метод катання вимагає хорошої фізичної підготовки.%

Техніка коникових ходів вивчається в такому порядку: полуконьковий, коньковий без відштовхування руками (з махами), одночасні двушажние, одношажного і поперемінні ходи. Для того, щоб навчитися цьому методу ковзання, виконайте такі дії.

Відштовхуючись внутрішнім ребром однієї з лиж назад і в сторону, перенесіть вагу тіла на іншу лижу (ковзаючу). Повторіть рух з іншої ноги, відштовхніться з ковзаючою лижі. Рухайтеся, не зупиняючись, як би імітуючи ковзання на ковзанах. Активно працюйте руками і ногами, поперемінно виконуйте відштовхування, погоджуючи їх з ритмом роботи ніг.

Спробуйте варіант ковзання з махами рук. Виконуйте поштовх руками на рівних ділянках одночасно, а на підйомах змініть відштовхування на почергове (слідкуйте за крутизною). Разучите полуконьковий хід, виконуючи багаторазові поштовхи однієї з ніг. Це стане в нагоді вам при проходженні крутих поворотів або на порожнистої дузі (тоді поштовх виконайте зовнішньої лижей). Слідкуйте за положенням палиць при русі. Чим менше відстань від рук до тіла, тим простіше вам перекидати свою вагу на палиці, до того ж це істотно збільшує швидкість руху.

Вчіться правильному коньковому ходу, цей метод добре тренує різні групи м'язів, виховує наполегливість, волю до перемоги, і, крім того, дозволить вам кататися на лижах швидко і красиво.

Теги: лижа, хід, ходу

Як навчитися кататися на фігурних ковзанах

% Alien, автор JustLady. % % %
��� ��������� �������� �� �������� �������
% Катання на ковзанах - чудове заняття, яке допоможе тримати фігуру у формі, провести весело час, завести нових друзів і вразити знайомих вигадливими трюками на ковзанці. Навчитися кататися складніше, ніж вибрати і купити ковзани. Далеко не на кожному катку є інструктор, тому доводиться самостійно осягати ази цієї майстерності.
% Статті за темою «Як навчитися кататися на фігурних ковзанах» %
Як навчитися кататися на фігурних ковзанах
% Як навчитися гальмувати на ковзанах %
Як навчитися кататися на фігурних ковзанах
% Як навчитися красиво кататися на ковзанах %
Як навчитися кататися на фігурних ковзанах
% Як навчитися кататися на ковзанах заднім ходом %
Як навчитися кататися на фігурних ковзанах
% Як навчитися кататися на ковзанах %
% Щоб навчитися добре кататися, потрібно правильно підібрати ковзани. Коник повинен дуже щільно сидіти на нозі, інакше ви ризикуєте вивихнути ногу, тому беріть свій розмір. Якщо ви збираєтеся взяти фігурні ковзани напрокат, візьміть з собою теплі шкарпетки на випадок, якщо вони будуть трохи великі.%

Ретельно зашнуруйте ковзани до самого верху. На ковзанках зазвичай пропонують старі ковзани не кращої якості, тому потрібно час від часу їх перешнуровується. Затягуйте шнурки тугіше, щоб нога стояла рівно, а не бовталася. Спочатку навчіться просто стояти на льоду. Тримайте ноги трохи зігнутими, інакше складно досягти рівноваги.

Щоб почати рухатися, розгорніть одну ногу назовні і відштовхніться внутрішнім ребром ковзана, переклавши вагу тіла на іншу ногу. Не ставте ноги паралельно, так нічого не вийде. Чергуйте ці рухи, і у вас вийде коньковий хід. Головне тут - більше практики, поступово методом проб і помилок (падінь) ви навчитеся рухатися вперед і збільшувати швидкість. Не забувайте трохи згинати коліна. І не користуйтеся при відштовхуванні зубцями фігурних ковзанів, які розташовані спереду.

Рух на ковзанці, як правило, йде проти годинникової стрілки, тому важливо навчитися робити ліву перебіжку, щоб вчасно повертати. Для цього трохи нахиліть корпус в ліву сторону. Праву ноги переносите за ліву, як ніби ви її підставляєте, щоб е впасти. Коли ноги схрестилися, продовжуйте їх міняти. Ви почнете рухатися по дузі.

Далі вам потрібно навчитися гальмувати. Для цього при русі поверніться трохи вбік і виставте одну ногу вперед. З першого разу у вас навряд чи вийде, без досвіду так легко впасти, тому виконуйте такий трюк тільки на невеликій швидкості.

Після падіння посеред ковзанки буває складно піднятися на ковзани. Не потрібно відштовхуватися ззаду руками, сидячи на льоду. Спочатку встаньте на коліна, упріться руками в підлогу і піднімайтеся. Якщо ви сильно вдарилися, не потрібно відразу продовжувати кататися. Дістаньтеся до бортика і трохи відпочиньте.

Теги: коник, катання