Як вибрати розсувні ковзани

% Дарина Дарова, автор JustLady. % % %
��� ������� ���������� ������
% Розсувні роликові ковзани - знахідка для батьків, оскільки конструкція цих ковзанів дозволяє збільшувати їх на кілька розмірів, підганяючи по зростаючій ніжці дитини. Таким чином, у батьків відпадає потреба купувати ковзани майже кожен сезон.
% Статті за темою «Як вибрати розсувні ковзани» %
Як вибрати розсувні ковзани
% Роликові ковзани: як правильно підібрати %
Як вибрати розсувні ковзани
% Як вибрати фігурні ковзани %
Як вибрати розсувні ковзани
% Як вибрати прогулянкові ковзани %
Як вибрати розсувні ковзани
% Як вибрати ковзани %
% Ролики краще купувати тільки в тих магазинах, де можлива примірка. Якщо ви замовите ковзани через інтернет-магазин, то велика ймовірність того, що вони не підійдуть. Для покупки ковзанів недостатньо знати тільки розмір ніжки малюка, адже розмірна сітка у різних виробників іноді може сильно відрізнятися один від одного. Тому основною умовою покупки ковзанів повинна стати примірка.%

Обов'язково зверніть увагу на те, як працює механізм, що розсовує ролики. Зазвичай це зміщення вперед носка або ж зсув п'яти тому. Найбільш безпечним і зручним варіантом вважається варіант зміщення носка вперед, оскільки в другому варіанті центр ваги зміщується назад, і дитина буде завалюватися у зворотний бік. Крім того, спробуйте кілька разів розсунути і зрушити механізм - після цих операцій на підошві черевик не повинно залишатися жодних нерівностей або западин.

Зверніть увагу також на черевики. вони бувають жорсткими і м'якими. Жорсткий черевик виготовляють з пластикового каркаса з м'яким вкладишем-носком всередині. Такий черевик дозволяє краще захищати ногу при падіннях і ударах. М'який черевик виготовляється з тканини - він щільно і комфортно облягає ногу, до теж він легкий, що дуже важливо для дитини. І жорсткий, і м'який варіант повинні бути зручні для дитини. Перевірте внутрішні шви в черевиках, щоб вони не натирали ногу.

При виборі розсувних роликів враховуйте можливість зміни підшипників і коліщаток. Для катання на роликах для дитини краще вибрати колеса середнього діаметра. З часом їх можна буде замінити колесами більшого розміру.

При покупці роликових ковзанів дітям обов'язково придбайте комплект захисту - шолом, який захищає голову від ударів і падінь, налокітники та наколінники для ліктів і колін, а також захист для зап'ясть.

Теги: ролик

Роликові ковзани: як правильно підібрати

% Вікторія Сєрова, автор JustLady. % % %
��������� ������: ��� ��������� ���������
% Погана погода, яка триває в наших широтах до півроку і більше, лише влітку змінюється на сонячну, ясну і теплу. Чим не привід проводити весь час на свіжому повітрі? Урізноманітнити дозвілля можна за допомогою роликових ковзанів, які, до того ж, є прекрасним засобом для підтримки організму в тонусі. Головне, не отримати травм під час катання. А для цього потрібно бути обережними і правильно підбирати роликові ковзани.
% Статті за темою «Роликові ковзани: як правильно підібрати» %
Роликові ковзани: як правильно підібрати
% Як вибрати розсувні ковзани %
Роликові ковзани: як правильно підібрати
% Як вибрати фігурні ковзани %
Роликові ковзани: як правильно підібрати
% Як роликові ковзани допоможуть зберегти фігуру? %
Роликові ковзани: як правильно підібрати
% Як правильно вибрати ковзани і каток %

Більшість дівчат, вибираючи ролики, велике значення надають дизайну. Між тим, є більш важливі, ніж зовнішній вигляд, характеристики роликових ковзанів.

Головним критерієм при виборі роликових ковзанів є бажаний стиль катання. Ковзани діляться на ті, що призначені для агресивного катання, ковзанярського спорту, хокею, є, так звані, тренувальні, а також для фріскейта, слалому та фітнесу. Для новачків, які зі стилем ще не визначилися, рекомендуються ролики для фітнесу. Ціни на такі моделі зазвичай невисокі.

Ковзани для фітнесу можуть мати твердий або м'який черевик. Тверді черевики робляться з литої пластмаси, м'які - нагадують високі кросівки, але мають жорсткий каркас для підтримки ноги. Для новачків краще вибирати ролики з м'якими черевиками, які легкі, комфортні і «дихають». До їх недоліків відноситься менша, порівняно з твердими черевиками, міцність, а також схильність до деформацій. До слова, прати м'які черевики доведеться разом з рамою, знімаючи тільки колеса. Такі черевики необхідно ретельно перевіряти на предмет бічної підтримки. Для цього потрібно надіти роликові ковзани, зафіксувати кліпсу і п'ятковий ремінь, а потім спробувати «завалити» ковзани до внутрішньої і зовнішньої сторони стопи.

Важливим елементом роликових ковзанів є рама, зроблена з металу або пластику. Легкі металеві рами допомагають розвивати великі швидкості, але, на жаль, мають низьку амортизацію. Пластикові рами, навпаки, добре амортизують, тому нога в них не відчуває вібрації. Недолік металевих рам полягає в тому, що вони мають властивість гнутися, чого не скажеш про пластикові. Новачкам краще вибирати рами з пластику. Вони важче, не дають розігнатися, не схильні до деформацій, їм загрожують лише подряпини, а тріщини з'являються тільки при «максимальних стараннях».

Окремо можна розповісти про ковзанах зі знімними рамами, які при необхідності можна змінювати. Важливо пам'ятати, що кріплення таких рам необхідно перевіряти перед кожною поїздкою, щоб уникнути травм через ослаблення шурупів.

Серед сучасних роликових ковзанів можна також знайти моделі, що мають стандартні кріплення рам до черевиків. Подумайте про те, щоб вибрати ролики з такою особливістю, якщо плануєте спробувати себе в різних стилях катання.

Вибираючи ролики, звертайте увагу на жорсткість і діаметр коліс, що позначаються через косу риску на самих колесах: спочатку діаметр, а потім жорсткість. Для недосвідчених ролерів підійде діаметр 76-82 мм. Більший діаметр використовується в бігових ковзанах і не рекомендується для новачків. На жаль, чим менше діаметр, тим гірше амортизація. Жорсткість коліс для початківців рекомендують вибирати в діапазоні 78-80А. Велика жорсткість підходить для більш досвідчених ролерів. Крім іншого, важливо, які підшипники встановлені в колесах ваших ковзанів. Чим вище їхній клас точності, тим легше можна розвинути велику швидкість. Для ковзанів фітнес-класу найчастіше використовують підшипники з «п'ятим» і «сьомим» класом точності. Підшипники і колеса роликових ковзанів досить швидко зношуються і потребують заміни.

Є й додаткові характеристики, на які потрібно звертати увагу при виборі ковзанів. Якщо ви хочете кататися з комфортом, зверніть увагу на систему «антишок», яка покращує амортизаційні характеристики роликових ковзанів. А тим, для кого важливі маневреність і стійкість, можна порадити придбати ролики з системою «рокерінга».

Підібрати роликові ковзани, в яких вам буде комфортно кататися, можна тільки за допомогою численних примірок, навіть знаючи відповідні вам характеристики. Розмір потрібно вибирати так, щоб ковзани щільно сиділи на нозі. Для цього примірку обов'язково здійснюйте на шкарпетки, з якими ви будете їх носити. Ну, а для дітей можна придбати розсувні роликові ковзани, розмір яких буде рости разом з ногою дитини.

Настійно рекомендується вибирати ролики тільки відомих надійних фірм, а купувати їх у спеціалізованих спортивних магазинах. Неякісні ринкові підробки, як правило, не дуже зручні, ненадійні і підвищують ризик отримання травм.

Теги: коник, ролик