Парфумерія Діор - класика поза часом

���������� ���� � �������� ��� �������
% Кожна жінка, що відкриває флакон з моїми парфумами, залишає за собою шлейф чуттєвості і бажань. Парфуми - це завершальний акорд образу, необхідне доповнення будь-якого плаття - так сказав про свою парфумерії Крістіан Діор, який став на багато десятків років еталоном розкішного смаку для жінок усіх континентів. У цій статті жіночий журнал JustLady розповість про життя великого модельєра, його знаменитих на весь світ ароматах, які й сьогодні є неперевершеною парфумерної класикою.
% Статті за темою «Парфуми Діор - класика поза часом» %
Парфумерія Діор - класика поза часом
% Світ Діор (Dior) %
Парфумерія Діор - класика поза часом
% Діор: родоначальник імперії моди %
Парфумерія Діор - класика поза часом
% Парфумерні бестселери %
Парфумерія Діор - класика поза часом
% Данина класиці: парфюм Ів Сен Лоран %

Крістіан Діор народився в Гранвіль в 1905 році. Крістіан був другою дитиною в багатодітній родині і вже з самих ранніх років виявляв свій художній смак і талант. Однак батьки перешкоджали його навчання в Школі витончених мистецтв, вони мріяли про дипломатичну кар'єру для свого сина. У 1928 році Діор разом зі своїм другом художником Жаком Бонжаном відкрив Галерею мистецтв, де виставлялися на продаж полотна старовинних майстрів і роботи зовсім молодих художників. Галерея придбала популярність і солідну репутацію, але в житті майбутнього модного короля настала чорна смуга.

У 1929 році батько Крістіана збанкрутував, а через кілька років померла його мати. Наступив важкий період, час безробіття і послідував за нею напівголодного існування. Прийти в себе Діор зміг тільки через кілька років. Цілеспрямований і безжурний молодий чоловік пересилив сформовані обставини, знайшов роботу у знаменитого на весь Париж модного дизайнера, який навчив його основам ремесла, ручної роботи і технології пошиття. У 1946 році Крістіан Діор, разом з фінансистом Марселем Буссаком створює свій власний модний будинок на Монтень-авеню. А паралельно відкриває фірму "Крістіан Діор духи", Яка відразу приковує увагу всіх модниць своїми вишуканими, неповторними ароматами.

Треба сказати, маестро завжди відчував слабкість до парфуму. "Парфуми - це неперевершений відтінок жіночої сексуальності, її індивідуальний стиль, який підкреслює і обрамляє жіночу красу". Всяпарфумерія Діор спрямована на створення розкішного іміджу жінки, який відрізняється не тільки презентабельністю, але і чуттєвої привабливістю. Фірмовий стиль майстра можна переплутати ні з чим: сіро-біла і рожева гама флаконів, виконаних з паперу з характерною фактурою, помпезні медальйончики в стилі короля Людовика і атласні стрічки, що стали на час неодмінним елементом авторського дизайну великого кутюр'є.

Першим знаменитим ароматом відКрістіана Діора сталидухи Miss Dior, Створені в 1947 році. Автором незвично жіночного запаху став Серж Хефтлер Луїш. Аромат кілька разів змінював свою упаковку, поставав перед публікою спочатку в рожевому, потім в строгому, "твідовому" вигляді. Незмінним залишався приголомшливий аромат, наповнений нотами жасмину, троянди і конвалії - улюбленої квітки Діора.

���������� dior

У 1949 роціпарфумерія Діор поповнилася новим запахом. На світ з'явився другий аромат цієї марки -Diorama, Дизайн флакона якого був розроблений відомим Гуерра Коласом. Над створенням третього ароматуEau Fraiche трудився відомий парфумер Едмон Рудницька, який поєднав у цьому парфум свіжість цитрусових нот і чуттєвість пудровий відтінків. У 1956 роціпарфумерія Крістіан Діор випустила наступний свій аромат -Diorissimo, Заголовної нотою якого став конвалія. До речі, отримати натуральну есенцію цієї квітки було неможливо, і спеціально дляпарфумерії Діор вперше був синтезований штучний запах конвалії.

diorissimo

Ще одні духи популярної серії -Diorling з'являються в 1963 році. До цього часу знаменитий дизайнер вже має за плечима безліч модних показів і захоплені відгуки своїх шанувальників, їм запущена у виробництво хутряна лінія одягу від кутюр, відкриті численні підприємства з випуску краваток, рукавичок і коштовностей. З'явився в 1953 році взуттьовик Роже Вівьє доводить вишукані образи від Діора до досконалості. КрістіанДіор, духи якого органічно вписалися в створену ним модну імперію, до цього часу став визнаним королем світу розкоші. "Боротьба проти всього середнього" - слова великого майстра, що стали девізом для продовжувачів справи кутюр'є.
% У 1966 роціпарфумерія Крістіан Діор нарешті порадувала чоловіків. Перший аромат чоловічий серії -Eau Sauvage досі користується популярністю. Ув'язнений в строгий прямокутний флакон класичного дизайну, аромат притягує свіжими нотами лимона і розмарину, доповненими базиліком і ветівером.

eau sauvage

У 2004 році марка випустила відразу кілька чоловічих ароматів -Argent Cologne, Cologne Blanche і Eau Noire Cologne. Це було приурочено до показу колекції Dior Homme, створеної дизайнером Хеді Слімейном. Всі аромати мають "солодкувате" звучання і базуються на нотах меду, ванілі і солодкого мигдалю.

Кінець ХХ століття - золотий період дляпарфумерії Крістіан Діор. У цей час знаменита марка випускає багато ароматів, які мають запаморочливий успіх у всьому світі.

Чоловічі Fahrenheit (1988), Dune pour Homme (1997), жіночі Dune (1991), JAdore (1999) та їхні численні версії стали чудовим подарунком для шанувальників бренду.

jadore

 JAdore

"Діоровского" концепція чуттєвості, як втіленні самого сильного жіночого зброї, відбилася в серії зачаровують ароматів Poison - "Яд" (1985-2004).

poison

У 2004 році марка випустила лімітований жіночий парфюм Lily Dior, з лілією в ноті серця. Трохи пізніше - чоловічий Dior Homme і жіночий Miss Dior Cherie - сучасне звучання вже знайомого нам аромату Miss Dior. Класика, як і краса, вічна - це повною мірою довів талановитий майстер Крістіан Діор.

 Світлана Крутова
% Жіночий журнал JustLady

Теги: парфум, класик, парфумерія

Парфуми з феромонами: йди на запах. Жіночі парфуми з феромонами (відгуки)

% Історія людства сповнена спроб пошуку універсальних засобів, що допомагають вирішувати головні проблеми, що постають перед кожним з нас. У людях, незважаючи ні на що, сильна віра в чудо, в сучасності придбала науковий відтінок: сьогодні ми віримо, що вчені в змозі відкрити і пояснити загадки природи. Одним з найцікавіших відкриттів кінця XX століття стала теорія феромонів, що спонукають до дії речовин, через органи нюху впливають на мозок. Наукове досягнення негайно було поставлено на комерційні рейки, і на ринку з'явилися покликані стимулювати сексуальне бажання парфуми з феромонами. Жіночий журнал JustLady принюхується до них і прислухається до своїх відчуттів.
% Статті за темою «Духи з феромонами: йди на запах. Жіночі парфуми з феромонами (відгуки) » %
Парфуми з феромонами: йди на запах. Жіночі парфуми з феромонами (відгуки)
% Вся правда про духів з феромонами %
Парфуми з феромонами: йди на запах. Жіночі парфуми з феромонами (відгуки)
% Туфлі з феромонами %
Парфуми з феромонами: йди на запах. Жіночі парфуми з феромонами (відгуки)
% Феромони: секрет тяжіння %
Парфуми з феромонами: йди на запах. Жіночі парфуми з феромонами (відгуки)
% Духи як засіб спокушання %

У рубриці Основний інстинкт: чоловік зраджує як дізнатися

Невідчутний сигнал, однозначна реакція

Поняття "феромон", що в перекладі з грецького означає "привертає гормон", вперше було описано вченими Петером Карлссоном і Мартіном Люшером в 1959 році. Також вони застосовували термін "екто-гормон", але зміст нового поняття залишався колишнім: тіла живих істот виробляють якісь речовини, що містять інформацію, спроможну впливати на поведінку інших особин. Вивчення феромонів досі триває, в питанні залишається безліч темних місць. Власне, єдиним більш-менш безперечним науковим фактом визнано саме існування феромонів (хоча й тут не слабшає сяють дискусій); їх різноманітність, функціональність, можливість синтезу та інші питання вивчені вкрай мало.

Передбачається, що існує безліч типів феромонів: феромони небезпеки, що відлякують феромони, феромони позначки території, феромони захисту потомства, феромони спокою @.@ Різним живим істотам ці загадкові флюїди допомагають вирішувати різноманітні завдання. Наприклад, у комах, які не в змозі обмінюватися звуковою інформацією, вони служать найважливішою частиною сигнальної системи. Феромони не мають власне запаху і з сприйняттям ароматів їх ріднить тільки шлях до мозку: щоб "вважати" інформацію, що посилається феромоном, його треба вдихнути. У людини далі в справу вступає так звана вомероназального заліза (орган Якобсона) в носі. Вона "пеленгує" наявність феромону в повітряному струмені і дає сигнал певної ділянки мозку, і той реагує відповідно. Теорія феромонів цілком гармонує з теорією "шостого почуття" - несвідомі, але чіткі пориви і враження, здається, дуже добре пояснюються сприйняттям спеціальних речовин, що поширюють інформацію хімічним способом. 

���� � ���������� ��� ������

Сік любові

Але всі ці дослідження, припущення і докази залишилися б по більшою мірою надбанням диваків-учених, якби не виявилося, що існують секреції, що посилають непереможний сигнал про привабливість, зрілості, доступності та готовності свого розповсюджувача (або распространітельніци) до контакту. Сексуальні феромони викликали фурор і викликали справжній маркетинговий бум, викликавши появу небаченого продукту -парфумів з феромонами.

Пропарфумах з феромонами сьогодні не чули хіба що зовсім маленькі діти і ті деякі дорослі, що далекі від засобів масової інформації та інтернету. Щодня тисячі людей отримують рекламні повідомлення, що обіцяють їм неймовірний успіх у протилежної статі. В обмін на невелику суму грошей (від 250-300 руб за флакон) будь-який бажаючий зможе отримати справжній еліксир привабливості, пари крапель якого достатньо для того, щоб змусити навколишніх сходити з розуму від пристрасті. Чи не про це потай мріяло людство, чи не цього добивалася парфумерія з самого початку свого існування? Можна легко повірити, щопарфуми з феромонами - Ідеальні парфуми. Адже багато тисячоліть укладачі ароматів експериментували з усілякими речовинами-збудниками, домішуючи до духів субстанції, що вважаються афродизіаками - від ефірних масел і секреций тварин, до витяжок з плаценти і жіночого молока.

Вчені з університету Юти (США) встановили, що секс-феромони природним шляхом виділяють два основних джерела на людському тілі - носогубні складки і пахвові западини. Шкіра голови також містить деяку кількість "феромонних родовищ", можливо, тому волосся відіграють таку роль в сексуальності, володіючи здатністю утримувати та поширювати хімічна речовина. У чоловіків феромонний фон більш-менш постійний, у жінок загострюється під час овуляції, тобто в період максимальної готовності до зачаття. Якщо особина готова до сексуальної активності, стоїть інший - такий же готової до пригод - особини іншої статі вдихнути її феромони, як вони спрямовуються безпосередньо до гіпоталамусу, тієї частини головного мозку, яка відповідальна за температуру тіла, плотські бажання і сексуальність в самому широкому сенсі. І - готово! Можна до місця згадати російську приказку про те, що парочка "відразу знюхалась". 

Як стверджують маркетологи, які продаютьпарфуми з феромонами, Мета їхнього продукту - посилити подається сигнал про спрагу сексі за допомогою додаткової дози природного есенції бажання. Ви поширюєте нанесення разом з парфумерної композицією феромони, борючись наповал всіх підряд, і вже потім вибираючи з числа підкошених феромонной атакою відповідних партнерів. Що за прекрасна ідея!

Піонером виробництвапарфумів з феромонами стала американська компанія Erox Corp. У 1989 році вона випустила на ринок аромат Realm, відкривши феромони Ельдорадо для сотень інших виробників. Продажі чоловічої та жіночої версії цих духів супроводжувала рекламна кампанія, яка і пояснила масам, що до чого. З'явилося безліч відгуків про новий продукт - як зазвичай буває, від захоплених до розчарованих.

Не на останньому місці опинилася критика власне парфумерних достоїнств аромату: багато споживачів нарікали, що раді б випробувати чарівну силу феромонів, але запах їм не підходить. Тому, в наступні роки послідовники комерційного "феромонного руху" зосередилися на тих речах, які можна вловити і оцінити, випускаючипарфуми з феромонами, Що володіють різними парфумерними композиціями, заливаючи феромони в духи відомих марок, і, нарешті, пропонуючи безбарвні та позбавлені запаху феромонні мікстури, які пропонується додавати в засоби особистої гігієни або наносити безпосередньо на шкіру.

Сьогодніпарфуми з феромонами розгубили колишньої наліт сенсаційності - їх можна купити без будь-яких серйозних зусиль. Здавалося б, за майже двадцять років ходипарфумів з феромонами по планеті, про їх дію повинно було встигнути сформуватися однозначне споживче думку. Однак не все так просто.

���� � ���������� �������

Що в бульбашці тобі моєму?

У науковій, та й в популярній літературі можна знайти безліч інформації про вдалий синтезі феромонів тварин. Наприклад, були виділені і випробувані копулінами - вагінальні феромони макак-резусів, для прихильників дарвинистской теорії є близькими родичами людини, не те що які-небудь комахи. На макак копулінами справили незабутнє враження, а от на людей, що брали участь в експерименті - практично нульове (що, звичайно, на щастя).

Андростенон, сексуальні феромони кабанів, теж виявилися досить "поступливими", сьогодні більша частина феромонних досліджень проводиться саме на їх базі. Існує теорія про близькість андростенон до сексуальних чоловічим феромонам (одне з претендентів на їх роль - речовина андростенол), що базується на дивовижному генному схожості людей і свиней. І дійсно - в ході експериментів жінки в цілому більш доброзичливо реагували на предмети, окроплені складом, що містить свинячі феромони, але сплесків дикого неконтрольованого бажання, на відміну від свинок, які не демонстрували. Знову ж таки, складно цьому не зрадіти.

Головний секретпарфумів з феромонами в тому, що вони не містять феромонів людини, просто тому, що ці речовини ще не відкриті, і, відповідно, синтезувати їх, тим більше в промислових масштабах, просто неможливо. Вчені продовжують пошук людських сексуальних феромонів, і, звичайно, як тільки вони будуть знайдені, нам про це повідомлять. А поки залишається тільки гадати, що конкретно містять пропонуються в рекламі бульбашки, як це може подіяти на оточуючих і на самого носія.

У кращому випадкупарфуми з феромонами більш високого цінового сегмента мають у складі андростенон і споріднені йому з'єднання. Але й у тварин все не так просто - феромони аж ніяк не є універсальним засобом для особистого щастя, вони лише полегшують залучення уваги. Деякі живі істоти, наприклад, реагують тільки на феромони незнайомих самок, залишаючись байдужими до тих, кого вже "спробували".

Тому найкраще, що можна чекати відпарфумів з феромонами - Те, що вони будуть володіти приємним запахом, привернуть гідну особина протилежної статі, а там уже в справу вступлять власні натуральні феромони і, звичайно, інші достоїнства. Бо хочеться вірити, що люди влаштовані дещо складніше шовковичних черв'яків.

Втім, немає ніякого сенсу переконувати тих, хто, можливо, став більш щасливим, використовуючипарфуми з феромонами. У ході експериментів з'ясувалося, що у ряду жінок андростенон викликають почуття спокою і впевненості у партнері. Це не найгірша заміна неконтрольованого бажанням. А комусьпарфуми з феромонами дозволяють повірити в свої сили, і тут вже всі засоби хороші. З іншого боку, навіть добре, що стовідсотково чинного на всіх спрея-збудника не існує - що буде, якщо ним скористатися, наочно і не без своєрідної іронії показав Патрік Зюскінд у фіналі свого гучного "Парфумера".

Ольга Чернь
% Жіночий журнал JustLady

Теги: дух, відгук, аромат, вікіпедія, фермент, феромон