Ефірне масло ши, властивості. Крем з маслом ши

% Цей натуральний жир рослинного походження відомий під кількома назвами: масло ши, масло горіха ши, масло каріте. Численні не тільки його імена, але й таланти: найбільш популярне масло ши в косметичній індустрії, де широко використовується як зволожуючого і пом'якшувального інгрідієнта всіляких продуктів, від мила до бальзаму для волосся. Крім того, цю ароматну субстанцію кольору слонової кістки з легким жовтуватим відтінком можна не без задоволення вживати в їжу: господині Західної Африки використовують масло ши в якості кулінарного жиру, а деякі виробники солодощів замінюють їм какао-масло.
% Статті за темою «Ефірна олія ши, властивості. Крем з маслом ши » %
Ефірне масло ши, властивості. Крем з маслом ши
% Ефірне масло дерева ши: використання, корисні і лікувальні властивості %
Ефірне масло ши, властивості. Крем з маслом ши
% Масло каріте: властивості і склад %
Ефірне масло ши, властивості. Крем з маслом ши
% Застосування масла каріте в косметології і в домашніх умовах %
Ефірне масло ши, властивості. Крем з маслом ши
% Ефірна олія кориці: пряна користь %

Жіночий журнал JustLady з'ясував, звідки береться ця чудо-олія і чи всі продукти з його додаванням приносять користь.

Де росте масло ши?

У науковій літературі дерево ши (воно ж каріте) називається вітелларія, Vitellaria Paradoxa (Західна Африка) або Vitellaria Nilotica (Східна Африка). Найбільш великі плантації розташовані в Малі, Камеруні, Конго, Нігерії, Сенегалі, Буркіна-Фасо і Уганді. Висота вітелларіі може досягати 15 метрів, її стовбур і розлогі гілки покриті воскоообразним темною речовиною, що захищає деревину від пожежі. Дерево починає плодоносити у віці 20 років і може давати врожай аж до свого двохсотлітнього ювілею.

У рубриці Краса: Шугарінг в домашніх умовах

Фрукти (горіхи) дерева каріте - одне з головних багатств африканських народів, територія проживання яких не може похвалитися достатком джерел натурального жиру. Племена здавна культивують дерева і збирають плоди, які в первісному вигляді більше схожі на великі сливи. М'ясиста м'якоть, що покриває їх, служить ласощами для людей і тварин. Взагалі в африканців не пропадає нічого: екстракт коренів каріте вони використовують для приготування цілющого напою, не плодоносить дерева рубають, підсушують і спалюють, використовуючи попіл для фарбування полотна в темний колір.

����� ������ ��

Спеціальний вид гусениць, що живуть на дереві ши, вважається делікатесом. Плоди ши мають в Африці майже священну цінність, символізуючи родючість, життя, удачу. Вони вважаються найкращим подарунком і служать частуванням на найбільших святах. Знавці розрізняютьмасло ши із Західної та Східної Африки: друге вважається більш м'яким і ароматним, але менш насиченим жирними кислотами.

Як видобувають масло ши?

За довгі сторіччя механізм видобуткумасла ши не зазнав особливих змін. Урожай традиційно збирають жінки; вони чистять фрукти і розкладають їх на пригріві, очікуючи, що м'якоть підсохне і відпаде - її з'їдять. А кісточки плодів, ті самі горіхи, істолкут товкачем, вручну переберуть і промиють. Після повторної сушки горіхи подрібнюють в ручних млинах і засипають муку в чани з гарячою водою.

При постійному помішуванні відбувається найголовніше - на поверхню піднімається масло. У чан додається холодна вода, і коричневий жир застигає на поверхні. Його збирають і прожарюють на гігантській сковороді, вибираючи великий і дрібний сміття, а під кінець проціджують. День закінчується, а готовемасло ши, Яка набула колір від жовтого до вершкового, фасується в миски або згортки різного розміру. Частина з нього піде на місцеві потреби, а частину відправиться в «великий світ», щоб перетворитися в баночки й флакончики з еліксирами краси.

Що вміє масло ши?

Масло ши має універсальні косметичними достоїнствами. Усмоктуючись і не залишаючи жирного блиску, воно відоме як один з кращих емолентов (смягчителей) шкіри і волосся, але цим його корисні якості не вичерпуються. Неомиляемие жири, яких у складі масла ши близько 15%, мають здатність стимулювати природний синтез колагену. Це означає, що продукти з вмістом чудо-масла мають регенеруючі здібностями, допомагають загоювати і омолоджувати шкіру.

Крім того,масло ши фільтрує ультрафіолетове випромінювання (від природи має фактором SPF 6) і позитивно впливає на такий показник як пластифікація, тобто підсилює захисні властивості шкіри. Затримуючи в епідермісі вологу і живлячи її,масло ши широко використовується як зволожуючий компонент косметичних засобів. Не дивно, що африканці обожнюють дерево ши - без догляду з використанням чарівного масла в агресивному кліматі Африки їм довелося б несолодко.

Баночка з чистиммаслом ши може з рівним правом лежати в косметичці і аптечці: це засіб допомагає і при сухості шкіри, і при екземі, і при опіках різного походження, і для лікування акне і постакне. Його можна використовувати в якості крему для гоління, а власницям кучериків каріте допомагає без проблем розчесати локони.

Як вибрати масло ши?

Головне достоїнство масла ши - його натуральність. Таке масло неможливо підробити, а завдяки зусиллям ряду природоохоронних організацій використання хімічних речовин при виробництві цього продукту набула розголосу і несхвалення. Проте має сенс бути напоготові: якщо в складі засоби з додаванняммасла ши присутній гексан або інші сольвенти, це означає, що масло було «покращено» за допомогою прискореної процедури і ніхто не гарантує, що воно володіє очікуваними властивостями.

Більшості людей приємний природний запахнатурального масла ши - Він легкий горіховий. Чисте масло зовсім не пахне в двох випадках - якщо воно «постаріло» (і, ймовірно, розгубив свої властивості), або ж було оброблено згаданими сольвенту (в цьому випадку ши має неприродний чисто-білий колір). Але, яким би старим не було масло, його аромат ніколи не стає неприємним, відштовхуючим. Наявність такого запаху - вірна ознака сторонніх добавок. До речі, замикати масло в холодильнику або заморожувати не має сенсу - воно прекрасно зберігається 2-3 роки в прохолодному місці з обмеженим доступом світла.

Якщо ви віддаєте перевагумасло ши не в чистому вигляді, а в якості компонента косметичних продуктів, зверніть увагу на наступні моменти. По-перше, у складі масло ши має бути зазначено одним з перших, в іншому випадку його додавання є маркетинговим трюком.

По-друге, косметичний засіб має бути здійснене перевіреної компанією. В третє,масло ши повинно бути головною діючою речовиною, в іншому випадку більша частина його корисних здібностей буде оскаржена «конкурентами».

Пам'ятайте - всі дивовижні фармакологічні та косметичні властивості притаманні тільки чистомумаслу ши, Зробленому африканськими селянами старовинним способом. Будь-яке втручання в його структуру або змішання з іншими компонентами веде до ослаблення «чарівної сили». І з таємничого дару природи ши перетворюється на звичайний хороший жир.

����� �� ����������

Ольга Чернь
% Жіночий журнал JustLady

Теги: масло, властивість, аромат, гексан

3d фільми для дітей: можна чи ні?

3d ������ ��� �����: ����� ��� ���?
% C появою 3d- технологій розвиток кіноіндустрії отримало новий поштовх. Ті, кому довелося хоча б одного разу подивитися фільм у форматі 3d, відзначають, наскільки це вражаюче видовище. Особливо для дітей. Сьогодні жіночий журнал JustLady спробує розібратися, чи так безпечні 3д фільми для дітей.
% Статті за темою «3d фільми для дітей: можна чи ні? » %
3d фільми для дітей: можна чи ні?
% Фітнес для дітей %
3d фільми для дітей: можна чи ні?
% Народні рецепти для дітей %
3d фільми для дітей: можна чи ні?
% Товстий дитина: лікування ожиріння у дітей %
3d фільми для дітей: можна чи ні?
% Антигістамінні препарати - борці з алергією %

3d - технологія порівняно нова, і її вплив на зір і психіку ще погано вивчена. Але деякі моменти насторожують вже зараз.

Деякі відвідувачі кінотеатрів відзначали після перегляду запаморочення, нудоту, втому очей і навіть тимчасову втрату зору. Є й більш сумні випадки. Так після перегляду фільму «Аватар» помер чоловік. Медики заявили, що причиною нещастя в цьому випадку було різке підвищення артеріального тиску.

Тому батьків цілком резонно турбує питання,чи можна 3d дітям?

Давайте спочатку німого розберемося, що собою представляє сама технологія.

У радянські часи існували кінотеатри, в яких можна було подивитися фільми зі стереоефектом. Але 3d - це дещо інша технологія. Основна відмінність полягає в тому, що ефект стерео досягався за допомогою проектування зображення на обидва ока одночасно, а 3d робить це для кожного ока окремо.

Щоб отримати об'ємне зображення, людському мозку потрібна інформація від обох очей, адже кожен з них сприймає ту саму картинку в різних ракурсах. Отримавши зображення з обох очей, мозок обробляє інформацію і дозволяє побачити одну загальну картинку у всій її глибині.

На цьому принципі заснована і 3d технологія. Картинки показуються для кожного ока окремо, кожна сторона має свій ракурс. Кадри змінюються з великою частотою і для того, що б побачити стереозображення в усій красі, очам доводиться проробляти неабияку роботу.

При цьому, коли ми розглядаємо реальний об'ємний предмет наш погляд спрямований як би всередину, обмацуючи предмет. 3d ефект полягає в створенні ілюзії об'ємності і коли ми дивимося на такий ілюзорний об'ємний предмет, очі приймають те ж положення, але при цьому задіюються інші м'язи.

����� �� 3d �����

Таке протиріччя - сильне навантаження на мозок, що вже говорити про очі. А тепер уявіть, що очей дитини ще більш крихкий, так як тільки знаходиться на стадії розвитку. Дитина і в нормальних умовах здатний сприймати не всі зображення правильно до 5-ти років, коли око більш і менш сформується, а такі навантаження можуть бути йому і зовсім не по силам.

Фахівці мікрохірургії ока прямо заявляють, що3d фільми для дітей можуть бути небезпечні, зокрема, призвести до патології розвитку органів зору.
% Поки невідомо, що з цього приводу кажуть дитячі психологи, але питання,чи можна 3d дітям, Серйозно вивчається і цими фахівцями.

Якщо відволіктися від можливих проблем з психікою і зором, вже сьогодні точно відомі деякі протипоказання, які стосуються не тільки дітей, а й дорослих.

По-перше, 3d фільми не рекомендується дивитися тим, у кого є серйозні порушення зору, наприклад, одне око бачить набагато гірше іншого, є косоокість, інші очні хвороби. Навіть якщо такі люди не відчують нездужання під час перегляду, є ризик що вони просто не побачать стереозображення.

Також серйозні побоювання викликає перегляд 3d людьми з неврівноваженою психікою. Фахівці заявляють, що такі зображення дають сильне навантаження на кору головного мозку, що може посилювати стан хворих цієї категорії.

Як не дивно, не рекомендується 3d і людям із захворюваннями хребта (остеоартроз, остеохондроз). Це пояснюється тим, що у таких людей і так істотно порушений кровотік, і приплив крові до зорових ділянках мозку виявляється недостатнім, що в свою чергу призводить до інсультів.

Здається, що це стосується в першу чергу дорослих, проте варто замислитися,чи можна 3d дітям, Страждаючим даними захворюваннями.

Для перегляду фільмів a форматі 3d потрібні окуляри, саме вони роблять можливим сприйняття стереоефекту. Ось тут теж бачаться деякі проблеми. Якісні окуляри не повинні змінювати ступінь освітленості зображення, затемнювати його. Фахівці вважають, що такий дефект також може привести до головних болів, перенапруження очей, нудоті і інших неприємностей.

І якщо ви все-таки вирішили сходити на такий сеанс, уважно огляньте окуляри. Особливо прискіпливо варто вибирати3d окуляри для дітей.

Крім зміни освітлення, потрібно звернути увагу на цілісність очок. Навіть маленькі тріщини не допускаються. У кращому випадку ви не зможете насолодитися ефектом об'ємності, в гіршому заробите розлад зору.

У багатьох кінотеатрах видають окуляри стандартного середнього розміру, проте є й такі, де є в наявності 3 види окулярів: чоловічі, жіночі та3d окуляри для дітей. Цей момент варто уточнити перед походом в кіно. Адже відстань між очима у дитини набагато менше, ніж у дорослого, а значить, йому не просто буде незручно в таких окулярах, але вони можуть ще й нашкодити йому.

Фахівці взагалі радять мати власні окуляри, особливо3d окуляри для дітей. По-перше, ви будете впевнені в їхній якості, по-друге, зможете підібрати зручний для вас розмір і, по-третє, оберегти себе від можливих очних інфекцій, які, як не крути, можуть передаватися через предмети загального користування.

Якщо своїх окулярів немає, розумно придбати дезінфікуючі серветки, якими потрібно протерти видані в кінотеатрі.

Але повернемося до конкретного питання:чи можна 3d дітям. Тут фахівці одностайні: ви можете влаштувати дитині свято, але при цьому виконуючи ряд умов.

Як вже говорилося, уважно вибирайте3d окуляри для дітей. Краще всього, якщо це будуть спеціальні, маленького розміру.

Краще не водити на сеанс малюка, якому ще не виповнилося 5-ти років, швидше за все вам доведеться піти через кілька хвилин після початку перегляду.

Уважно стежте за станом дитини під час сеансу. Якщо ви побачите, що він періодично знімає окуляри, тре очі або почуєте скарги на погане самопочуття, краще негайно покинути кінозал. Простим зняттям очок тут не відбутися, оскільки без окулярів зображення на екрані буде неякісним.

Якщо дитина добре переніс сеанс, не поспішайте вести його повторно. Як вже говорилося3d фільми для дітей - Серйозне навантаження, в першу чергу на зір. Тому рідкісні походи можуть стати дійсно святом, в той час як надмірне захоплення здатне завдати шкоди здоров'ю.

Олександра Панютина
% Жіночий журнал JustLady

Теги: фільм, зір, батько, вплив, психіка, дитя, протипоказання