Про користь яблук діти дізнаються ще в ранньому дитинстві. Дійсно, в цьому фрукті вітаміну С навіть більше, ніж в апельсинах, а різні кислоти, що входять до складу, ефективно знищують в організмі гнильні бактерії. Ще в складі яблук міститься кварцетин, який уповільнює зростання ракових клітин, багато заліза, калію, магнію і пектину, який сприяє нормалізації рівня холестерину.
Цибуля є не тільки корисним продуктом, що містить вітаміни А, В і С, а й, буквально, ліками від усіх хвороб. Він сприяє правильній роботі печінки і щитовидної залози, зміцнює імунітет, знешкоджує хвороботворні бактерії, тому цей продукт просто необхідно вживати в періоди епідемій грипу та ГРВІ.
Часник - близький товариш лука за властивостями, він також знищує шкідливі бактерії, ефективно бореться з застудами. Ще він нормалізує мікрофлору шлунка і сприяє зниженню холестерину в крові, містить вітаміни С, В1, В3, PP.
Морква містить велику кількість бета-каротину, який легко перетворюється в організмі у вітамін А, вітаміни групи Е, С, К, РР, а також нікотинову та пантотенову кислоти. Моркву і страви з неї показані людям, страждаючим захворюваннями шлунка, серцево-судинної системи, поліартриту, атеросклерозу, порушень мінерального обміну.
Горіхи - багатющий вітамінами продукт, корисна, пісна і дуже смачна їжа. В ядрах горіхів містяться жири, білки і вуглеводи, вони багаті мікроелементами, такими як калій, фосфор, марганець, кальцій, залізо, цинк та інші. Волоські горіхи - справжня скарбниця вітаміну С, в них його в кілька разів більше, ніж в чорній смородині: 5 ядер волоських горіхів забезпечують добову норму вітаміну С! Крім С, в цьому горісі присутній вітаміни В1, В2, А, Р, Е, а лізину в ньому більше, ніж в курячому яйці.
Існує не так багато продуктів, багатих омега-3-жирними кислотами, такими корисними для роботи серця і судин. У рибі вони містяться в надлишку, а ще в ній багато вітаміну D, А, Е, фосфору, селену, кальцію, магнію, цинку та інших елементів. Рибу рекомендується вживати людям із хворобами щитовидної залози, а також для їх профілактики, людям з чутливим травленням, при дефіциті йоду, для зниження ризику інсультів, при дієтичному харчуванні.
Молоко і молочні продукти є одними з основних постачальників кальцію в організм. Вітамін А в його складі відповідає за ріст, стан шкірних покривів, слизових оболонок, зору, В2 відповідає за дихання тканин і вироблення енергії, вітамін PP бере участь у складі ферментів, які виробляють окисляющие процеси. Крім них у складі молока присутні вітаміни D, В6, В12, Є.
Мед - дуже цінний продукт, поряд з мікро- і макроелементами, ферментами і кислотами, в ньому міститься величезна кількість вітамінів: B1, В2, В3, В5, В6, В12, Н (біотин), Е, К, С, РР. Всього відомих компонентів у ньому налічується більше 500, а скільки ще буде відкрито з розвитком науки! Мед є відмінним натуральним замінником цукру, володіє протигрибковими, противірусними властивостями, прискорює загоєння ран і опіків, підвищує працездатність, поліпшує якість крові, сприяє правильному травленню і це ще не всі його можливості!
Справжньою вітамінною бомбою називають маленький коричневий плід ківі. У ньому міститься колосальна кількість вітаміну С: всього 2 середніх ківі задовольнять добову дозу дорослої людини в цьому вітаміні. Також він багатий пектином, магнієм, клітковиною, вітамінами A, РР, B1, B2, B6, B12. Ківі зміцнює імунну систему, прискорює обмін речовин, підтримує здоровий гормональний фон, нейтралізує дію нітратів. Після рясного застілля усунути важкість у шлунку допоможуть не тільки медикаментозні препарати, а й пара соковитих плодів ківі.