Як правильно пити таблетки

% Trollius, автор JustLady. % % %
��� ��������� ���� ��������
% Не завжди ми уважно слухаємо рекомендації лікаря по прийому ліків, і далеко не всі читають інструкції, прикладені до упаковки таблеток. Забув випити ліки - нічого, зараз дві таблетки вип'ю ... Подібним чином ми знижуємо лікувальний ефект препарату, а іноді наносимо організму значної шкоди.%
% Статті за темою «Як правильно пити таблетки» %
Як правильно пити таблетки
% Як приймати протизаплідні таблетки %
Як правильно пити таблетки
% Вагітність при протизаплідних пігулках: яка ймовірність? %
Як правильно пити таблетки
% Як підібрати протизаплідні таблетки %
Як правильно пити таблетки
% Всі про контрацепцію: протизаплідні таблетки %

Що це означає - «правильно пити» таблетки? Це означає - приймати їх так, як зазначено в прикладеної інструкції. Ці ж рекомендації дає лікар при призначенні ліків. Недотримання цих вказівок може призвести до того, що таблетки не нададуть лікувальної дії або навіть завдадуть шкоди організму.

Приймаючи ліки, потрібно звертати увагу на наступні моменти:
% • Кратність прийому;
% • Зв'язок прийому ліків з прийомом їжі;
% • Сумісність ліків;
% • Можливість «дрібних» дозувань;
% • Рідина для запивання;
% • Спосіб вживання.

Кратність прийому

Ліки повинні прийматися хворим через певні проміжки часу. Якщо лікар призначив прийом таблеток 2 рази на день, значить, перерва між прийомами повинен становити 12 годин; 3 рази на день - 8 годин, 4 рази на день - 6 годин. Тобто прийоми ліки повинні бути розподілені рівномірно протягом доби, а не тільки під час періоду неспання. Особливо це відноситься до прийому антибіотиків.

Зв'язок прийому ліків з прийомом їжі

Деякі таблетки можна приймати незалежно від часу прийому їжі; це дуже зручно для хворого. Але, на жаль, таких таблеток не так вже й багато.

Ліки, призначені «до їжі», має бути випито натщесерце або, принаймні, через 4 години після попереднього прийому їжі. Шлунок повинен бути вільний від їжі і від шлункового соку, тому в кислому середовищі ці ліки просто руйнуються.

Прийняти ліки «під час їжі» - просто і зрозуміло.

«Після їжі» призначаються таблетки, які нормалізують травлення або подразнюють слизову оболонку шлунка.

До речі, «їжею» вважається навіть невелика кількість їжі (яблуко, банан, склянка компоту), а не обов'язково повноцінний обід. Сніданок або вечерю.

Сумісність ліків

Якщо вам призначено декілька ліків одночасно, потрібно з'ясувати у лікаря, чи можна приймати всі ці таблетки відразу або робити якийсь перерва між їх прийомом. Взаємодія ліків між собою вивчено не для всіх препаратів, і якщо лікар не дозволив пити всі призначені таблетки відразу, «жменею», значить, потрібно витримати півгодини між прийомом різних ліків.

Можливість «дрібних» дозувань

Іноді пацієнтові дешевше купити таблетки більшої дозування, ніж йому призначено, і приймати їх, ламаючи на 2, а то і на 4 частини. Але так чинити можна не з усіма таблетками. Таблетки в оболонці дробити взагалі не можна. Якщо на таблетці є розділювальна смуга - таку таблетку можна розламувати. Відсутність такої смужки - відсутність гарантії, що, поламавши таблетку, ви отримаєте потрібну дозу.

Рідина для запивання

Запивати таблетки, за рідкісним винятком, можна тільки кип'яченою водою кімнатної температури. Ні чай, ні кава, ні сік для запивання ліків не підходять.

Деякі ліки потрібно запивати лужною мінеральною водою, молоком або кислими напоями, але це винятки, і про них завжди написано в інструкції.

Способи вживання

Деякі таблетки потрібно жувати, вони так і називаються - «жувальні таблетки». Є таблетки, які потрібно розсмоктувати в роті. Ліки у формі драже потрібно ковтати цілими, не розкушувавши. Ці вказівки обов'язково повинні виконуватися, інакше лікувального ефекту таблетки не нададуть або нададуть набагато пізніше.

Виконуйте призначення лікаря і уважно читайте інструкції, що додаються до ліків, - тоді ви будете пити таблетки правильно.

Теги: посол, таблетка, прийом, ліки

Чим харчувалися в XIX столітті

% Sacurafleur, автор JustLady. % % %
��� �������� � XIX ����
% Історики вивчають не тільки зміни в політиці та економіці, а й особливості побуту різних епох. Увага приділяється і кухні. Наприклад, з відповідної літератури можна дізнатися, що харчування в Росії XIX століття сильно відрізнялося від сучасного раціону.
% Статті за темою «Чим харчувалися в XIX столітті» %
Чим харчувалися в XIX столітті
% Жувальний мармелад: склад, калорійність, користь і шкода для здоров'я %
Чим харчувалися в XIX столітті
% Меню довгожителів: як харчуватися, щоб прожити довше %
Чим харчувалися в XIX столітті
% Гості на порозі: рецепт шарлотки %
Чим харчувалися в XIX столітті
% Еволюція ароматів %
% Кухня в Росії в XIX столітті була в значній мірі станової, як і інші аспекти способу життя. Хороше харчування коштувало дорого, що багато в чому обмежувало поширення гастрономічних надмірностей.%

Дворянство і примикають до нього забезпечені верстви в XIX столітті значною мірою перейняли елементи французької культури. Кухня цієї країни стала дуже модною, а французькі кухарі вважалися незаперечними авторитетами. Саме з Франції до Росії прийшла концепція haute cuisine - високої кухні, прирівнює кулінарію до мистецтва. Поширення набули такі французькі страви, як салати, паштети, різні види соусів, які були мало поширені в російській кулінарної традиції. Звичайний обід в дворянській сім'ї складався не менше ніж з п'яти-шести змін страв. При цьому типові французькі страви, - наприклад, свіжі устриці, - могли спокійно сусідити з традиційно російськими супами кшталт юшки, а також пирогами з начинками. Трапезу зазвичай супроводжували вина, переважно французькі. Найбільшою популярністю в Росії того часу користувалися їх солодкі різновиди - сотерн або напівсолодке шампанське. Вживалися й вина, які виробляються в Російській імперії - наприклад, у Грузії.

Купецький стіл принципово відрізнявся про дворянського. Він був багатий, причому в купецької середовищі віддавали перевагу традиційним російським страв. З супів особливою любов'ю користувалися щі. Також і на повсякденному, і на святковому столі часто з'являлися різні пироги, причому з начинками, які в сучасній кухні використовуються рідко - з кашею, з вязигой і так далі. Часто пироги пекли не з пшеничної, а з гречаної або житнього борошна. З молочних продуктів широко використовувалися сметана, вершки, кисле - нині популярні йогурт і кефір були практично невідомі. Елементом святкового столу була риба дорогих сортів, наприклад, стерлядь, а також білугова, чечужна або осетрова ікра.

Селянська кухня відрізнялася простотою. Основними стравами були всілякі юшки, щі, а також каші. Кухня грунтувалася на натуральному господарстві і збирання - повсякденний стіл добре доповнювали лісові гриби і ягоди. У другій половині XIX століття все більшого поширення став отримувати картоплю. Він почав культивуватися ще за Петра I, але до 1860-х років приживався насилу. Завдяки широкому поширенню картоплі, врожайного і простого у вирощуванні, багато селян були врятовані від голоду.

Необхідно відзначити ще один важливий аспект у харчуванні XIX століття - релігійний. Велика частина населення належала до православної віри і дотримувалася постів, що обмежувало вживання тваринних продуктів. На цьому тлі розвивалася особлива кухня, в основі якої були грибні страви, пісні щі і каші.

Теги: кухня, російська, кулінарія, історія, харчування, російська, століття