У рубриці Краса: контрастний душ, контрастний душ користь, контрастний душ для схуднення, як правильно приймати контрастний душ, протипоказання
Відгуки про контактні лінзи вкрай неоднорідні: нарівні з тими, хто використовує ці сучасні засоби корекції зору цілком успішно і протягом довгого терміну, завжди знаходяться менш щасливі пацієнти. Їх відгуки промінусах контактних лінз здатні заплутати новачка і навіть віджахнути його. Ми зібрали для вас колекцію найбільш поширених чуток про контактної корекції і пояснили, чому вони залишаються чутками.
Міфи про шкоду контактних лінз та догляд за ними
Міф: Контактна лінза може зайти за око і її неможливо буде витягти.
Правда: Ніякої предмет, навіть такий тонкий і гнучкий, як сучасна контактна лінза, не може «зайти» за очне яблуко хоча б тому, що око не бовтається в очниці вільно, і там немає ніякої «лазівки». Якщо очей з лінзою сильно терти через повіку або носити лінзу невідповідної форми, вона може зміститися, але все ж залишиться на зовнішній поверхні очного яблука.
Міф: Контактні лінзи постійно випадають і їх потрібно розшукувати на підлозі.
Правда: Розповіді про що випадають лінзах відносяться до періоду панування твердих лінз перших поколінь, які, дійсно, час від часу можуть залишати своє законне місце. Сучасні м'які, особливо силікон-гідрогелеві лінзи, відрізняються великою гнучкістю і ступенем спорідненості з тканиною, яка формує очне яблуко. Будучи правильно підібраними і надітими, вони, що йдеться, сидять як влиті.
Міф: В крайньому випадку можна промити контактні лінзи звичайною питною водою, наприклад, бутильованої.
Правда: Навряд чи це гарна ідея. Навіть сама якісна питна вода нестерильні і за визначенням не призначена для обробки контактних лінз. Разом з мікроскопічними частинками води, що залишилися на лінзі, в око можуть потрапити небажані «гості», що викликають подразнення, набряк, запалення. Крім того, містяться у воді мінерали навіть після одного «душа» можуть осісти на лінзі і змінити її геометрію.
Міф: Якщо контейнер від лінз загубився, можна використовувати замість нього баночку з-під крему, контейнер від фотоплівки або щось схоже.
Правда: Ні в якому разі! Будь-яка «нерідна» тара містить на стінках не видаляється в домашніх умовах наліт колись заполнявшего її речовини. Попадання його частинок в око з поверхні лінзи викличе важкі наслідки.
Міф: Є люди, очі яких занадто чутливі; вони ніколи не зможуть носити контактні лінзи.
Правда: Носіння контактних лінз - питання бажання і тренування навичок. Дійсно, комусь вдається досить швидко впоратися з першими труднощами і навчитися надягати лінзи «однією лівою», у когось це займає більше часу. Але випадків неможливості носити лінзи за деякими фізичних причин науці не відомо.
Міф: Контактні лінзи провокують очні інфекції.
Правда: Тільки в разі недотримання рекомендацій з догляду та носіння та легковажного ставлення до необхідності регулярно відвідувати офтальмолога.
Міф: Чи не станеться нічого страшного, якщо я буду носити лінзи довше встановленого терміну. Якість зору все одно не змінюється, а заощадити можна гарну суму.
Правда: Оскільки лінза безпосередньо і гранично щільно контактує з поверхнею ока, будь-яке, навіть саме незначне зміна її стану несе загрозу для рогової оболонки. Саме тому самостійно продовжувати приписаний термін служби лінз можна - він обчислений фахівцями на підставі властивостей матеріалу, з якого виготовлена лінза, її форми, вологості, газопроникності. Чітке дотримання встановленого терміну носіння лінз дозволяє уникнути шкоди, що завдається виникають на їх поверхні нальотом.
У відгуках про лінзах значну частину займають повідомлення про проблеми надягання коштів контактної корекції. Саме це породило уявлення про складність носіння лінз. Безумовно, не можна сказати, що будь-яка людина може без будь-яких ускладнень помістити на поверхню рогівки лінзу; саме помилки при надяганні часто стають причиноюшкоди контактних лінз і провокують негативне ставлення до них. Але при бажанні, готовності вчитися, допомоги офтальмолога і проходженні рекомендаціїнадягання лінз дуже швидко перетвориться на автоматичну процедуру.
Як правильно одягати контактні лінзи?
1. Потренируйтесь тримати очей широко розкритим і не моргати. Сядьте перед дзеркалом у добре освітленому місці; за допомогою вказівного пальця однієї з рук (залежно від того, який вам зручніше користуватися) відтягніть вгору і зафіксуйте верхню повіку, середнього пальця - нижню повіку. Наближайте вказівний або середній палець іншої руки до очного яблука, майже торкаючись його. Продовжуйте тренування до тих пір, поки око не звикне бути відкритим і не навчиться спокійно реагувати на наближення пальця.
2. Готуючисьнадіти лінзи, Робіть це над столом, щоб не втратити їх. Підготуйте лінзи: обполосніть їх розчином (однак лінзи не повинні бути занадто вологими, інакше вони «поїдуть») і, злегка торкнувшись, підчепити з контейнера подушечкою вказівного пальця. Лінза повинна мати вигляд напівкруглої чашечки, її увігнута сторона сяде на поверхню очі. Якщо лінза нагадує супову тарілку або келих для мартіні, вона вивернулася. Деякі виробники маркують поверхню лінзи, щоб вказати, якою стороною потрібно її одягати. Уважно огляньте лінзу, на ній не повинно бути смітинок, ворсинок, помутнінь.
3. Користуючись рухами, освоєними під час тренувань, відкрийте очі. Рекомендують спочатку надягати праву лінзу, потім - ліву, але робіть так, як зручно вам. Акуратно помістіть лінзу на рогівку, що не кліпаючи, злегка натисніть на неї, щоб встановити, і приберіть руку. Повільно смежьте повіки і залиште їх закритими на кілька секунд, щоб лінзу покрила слізна рідина. Можете дуже легко помасажувати лінзу крізь віко, щоб переконатися, що вона встала правильно, і «приклеїлася» до рогівки.
4. Якщо ви відчуваєте сухість, можна скористатися спеціальними очними краплями. У випадку не проходить або наростаючої протягом декількох хвилин дискомфорту зніміть лінзи і надіньте їх знову, вдумливо і неквапливо. Завжди надягайте лінзи до нанесення макіяжу.
Мінуси контактних лінз
Як відзначає експерт жіночого журналу JustLady лікар-офтальмолог, кандидат медичних наук, медичний консультант компанії Johnson & amp; Johnson Ірина Лещенко, об'єктивниммінусом контактних лінз, При всіх їхніх сучасних достоїнства, залишається той факт, що лінзи фактично є чужорідним тілом в оці. Тому основна відповідальність лягає на самого пацієнта: йому доводиться самостійно встановлювати лінзу, стежити за своїм станом і чітко виконувати всі рекомендації подогляду за контактними лінзами. Можна сказати, що самі по собі контактні лінзи нешкідливі, проте шкоди може завдати порушення правил їх носіння і неуважність до появи тривожних симптомів. Ускладнення при неправильному носінні лінз можуть призвести до розвитку кератитів, кон'юктивіту і навіть виразок рогівки.
Доглядаючи за лінзами, стежте за тим, щоб використовувати лише сумісні розчини для зберігання та засоби для додаткового очищення. Не використовуйте розчин у контейнері повторно - його необхідно замінювати кожного разу, коли ви ставите туди зняті лінзи. В іншому випадку контейнер може перетворитися на справжню чашку Петрі для розмноження бактерій, і вони, як неважко здогадатися, швидко перекочують в око. Не економте на контейнерах - обзаведіться відразу двома-трьома, щоб спокійно мити і сушити невживані і брати з собою один «свіжий». Замінюйте контейнери кожні 2-3 місяці. Сьогоднідогляд за контактними лінзами став простіше - якщо заходи з утримання їх у чистоті та придатності для носіння здаються вам дуже клопітно і відносяться домінусів контактних лінз, Обговоріть зі своїм офтальмологом можливість придбання лінз тривалого носіння (їх не треба знімати на ніч) або щоденної заміни.
На думку нашого експерта лікаря-офтальмолога Тетяни Павлової, кандидата медичних наук, медичного консультанта ОМС «Хайдрон Груп», винахід силікон-гідрогелевих лінз значно знизило відсоток гипоксических (пов'язаних з нестачею кисню) ускладнень, але інфекційні, алергічні та механічні ускладнення ще не повністю зжиті . Основним можливиммінусом носіння контактних лінз, Навіть силікон-гідрогелевих, залишаються дискомфорт і сухість, залежні від індивідуальних особливостей очей. Це складні стани, що формуються безліччю факторів, в числі яких первинний стан слізної плівки, умови навколишнього середовища, властивості самої лінзи. У разі появи труднощів при використанні контактних лінз необхідно якомога швидше звернутися до лікаря, а не намагатися вирішити проблему самостійно. Незважаючи на всі старання спеціалістів максимально полегшити і спростити застосування засобів контактної корекції, лінзи - медичне пристосування, тому і ставитися до них потрібно з належною пієтетом. Доктор Павлова нагадує три основних правила здорового носіння лінз:
- Хороший зір
% - Хороше самопочуття
% - Хороші зовнішній вигляд (відсутність почервонінь, набряків та ін.)
і рекомендує не забувати, що якщо ви носите лінзи, вам необхідно відвідувати офтальмолога раз на шість, або, ще краще, в три місяці.
Ольга Чернь
% Жіночий журнал JustLady