Червоний мелений перець: шкода і користь

% Sovenok, автор JustLady. % % %
������� ������� �����: ���� � ������
% Червоний мелений перець надає неповторний аромат їжі. Але його властивості цим не обмежуються. Перець впливає не тільки на смакові і нюхові рецептори. Він впливає на багато органів і системи. Що він принесе - шкода або користь, залежить від того, в якій кількості і кому його вживати.
% Статті за темою «Червоний мелений перець: шкода і користь» %
Червоний мелений перець: шкода і користь
% Настоянка перцю для росту волосся %
Червоний мелений перець: шкода і користь
% Користь зеленого чаю - все про найвідомішого цілющому напої %
Червоний мелений перець: шкода і користь
% Шкода бігу %
Червоний мелений перець: шкода і користь
% Меню дієти Кіма Протасова. Худнемо смачно %

Страву, до якої доданий червоний перець одразу набуває казковий східний аромат. Запах червоного перцю збуджує апетит і організм перебуває в передчутті бенкету. Особливо яскравий відчуваються ці ноти, якщо перець щойно змололи і додали в їжу. Червоний перець збагачує смаковий букет і надає стравам гостроту і пікантність.

Користь від вживання його в їжу очевидна. Аромат перцю збуджує апетит, що стимулює роботу шлунково-кишкового тракту і покращує травлення. Вплив цієї спеції на організм людини такий, що він збільшує секрецію ферментів підшлунковою залозою. Це сприятливо позначається на травленні.

Ця пекуча приправа впливає не тільки на систему травлення. У червоному перці містяться каротиноїди, які благотворно впливають на зір.

Використання спеції не обмежується "прийомом всередину", зовнішнє застосування перцю також обгрунтовано. При ревматизмі, артритах і ударах показані перцевий пластирі, які мають зігріваючу дію.

Це ще не всі позитивні сторони вживання червоного перцю. Унікальність перцю чилі полягає в тому, що він містить капсаїцин. Аналог цього з'єднанню знайти важко. Для людей, у яких виявлено сенсорне розлад нервових волокон, ця речовина справжній порятунок. Допомагає воно і при болях, викликаних артритом, псоріаз та діабетичною невропатією.

Вживаючи чилі під час епідемій ГРВІ, люди можуть відмінно себе убезпечити. У боротьбі з інфекціями червоний перець - незамінний помічник. У цій приправі міститься речовина, що має антибактеріальну активність. Крім того, перець викликає рефлекс чхання, подразнюючи слизову носа і допомагає в чищенні носа від слизу.

Перець допомагає і тим, хто страждає від закрепів. До складу чилі входять речовини, що поліпшують роботу кишечника і прискорює його спорожнення.

На жаль, існує і зворотний бік медалі. Зловживання цієї спецією веде до негативних наслідків.

Основна небезпека при надмірному вживанні перцю полягає в тому, що його надлишок вражає клітини слизової шлунка. Якщо це відбувається постійно, справа може закінчиться злоякісною пухлиною.
% Хоча існують дослідження, які говорять про те, що екстракт перцю чилі в той же час бореться з раковими клітинами.

Протипоказані "гострі надмірності" і людям, у яких в наявності захворювання шлунково-кишкового тракту. У них чилі може викликати всілякі симптоми від печії, до нетравлення шлунка.

Тому так важливо "знати міру" при вживанні гострого червоного перцю. Приправляючи перцем їжу, але не "переходячи кордонів" дозволеного, можливо поліпшити здоров'я, отримати задоволення від прийому їжі, що важливо і вберегти себе від негативних наслідків.

Теги: користь, червоне, шкода, властивість, лікування, червоний, чилі

Найкорисніше м'ясо

����� �������� ����
% Для нормального функціонування організму людині потрібно отримувати повноцінне, збалансоване харчування, що містить всі необхідні речовини. Сюди входить білок, що є будівельним матеріалом для клітин. З усіх харчових продуктів, найбільше білка міститься в м'ясі. Тому воно обов'язково повинно бути присутнім у раціоні людини.
% Статті за темою «Найкорисніше м'ясо» %
Найкорисніше м'ясо
% Куряче м'ясо: склад і корисні властивості %
Найкорисніше м'ясо
% Куряче м'ясо: як знайти користь і оцінити шкоду %
Найкорисніше м'ясо
% П'ять правил ефективної дієти %
Найкорисніше м'ясо
% Аллен Карр: легкий спосіб схуднути %
% Вегетаріанці, принципово не вживають м'яса, стверджують, що білок міститься і в багатьох рослинних продуктах, наприклад горіхах, грибах, квасолі. До того ж, на їхню думку, в м'ясі багато шкідливих речовин, а при термічній обробці вони можуть перетворитися на канцерогени, тобто речовини, що провокують утворення злоякісних пухлин. Що можна сказати з цього приводу?%

Вміст білка в рослинній їжі набагато нижче, ніж у м'ясі. До того ж рослинні білки гірше засвоюються. Можна вибрати для вживання корисні сорти м'яса і звести ризик утворення канцерогенів до мінімуму.

Найкориснішим, дієтичним м'ясом вважається кролятина. У ньому багато білка і мало жиру, воно має високі смакові якості, до того ж є низькокалорійним. Крім того, кролятина практично не викликає алергічних реакцій, тому його рекомендують навіть малюкам.

Дуже корисно також м'ясо свійської птиці, наприклад курки, індички. Найменше жиру в грудках цих птахів, тому по можливості саме їх слід вживати в їжу.

Корисна і телятина. Дієтологи рекомендують вживати і м'ясо дикого звіра і дичини, наприклад оленину, лосятину, а також м'ясо куріпок, тетеруків, глухарів і т.п.

Менш корисним вважається червоне м'ясо, тобто, яловичина, свинина, баранина, козлятина. Існує чітка закономірність: чим більше вік людини, тим менша частка червоного м'яса повинна бути в його раціоні. Найбільш шкідливим м'ясом з точки зору дієтологів є свинина. Вона дуже жирна, до того ж багата холестерином. Тому навіть якщо ви дуже любите свинину, краще не зловживати стравами з цього виду м'яса, і вибирати для готування шматки з мінімальним вмістом жиру.

Щоб звести до мінімуму ризик утворення канцерогенів, краще відварювати м'ясо, гасити або запікати в духовій шафі. А от від улюбленої деякими хрусткої скоринки, що утворюється при обсмажуванні на відкритому вогні, краще відмовитися.

Теги: м'ясо, вибір, користь, корисне

Як дізнатися свій обмін речовин

% Міла Кірдіна, автор JustLady. % % %
��� ������ ���� ����� �������
% Швидкість обміну речовин в організмі визначається рядом факторів: підлогою людини, віком, рівнем фізичної активності, м'язової і жирової маса. В цілому у чоловіків обмін речовин відбувається набагато активніше, ніж у жінок. Знаючи свій рівень обміну речовин, людина має можливість стежити за кількістю енергії, яка необхідна організму.
% Статті за темою «Як дізнатися свій обмін речовин» %
Як дізнатися свій обмін речовин
% Як визначити обмін речовин %
Як дізнатися свій обмін речовин
% Як підвищити обмін речовин організму %
Як дізнатися свій обмін речовин
% Вплив фізичної активності на обмін речовин %
Як дізнатися свій обмін речовин
% Чи допомагають пластири для схуднення %
% Існує кілька варіантів розрахунку обміну речовин і витрати енергії на добу. Однак необхідно пам'ятати, що всі розрахунки не дають точного результату, так як вони не враховують особливості організму конкретної людини: генетику, гормони, поведінка, спосіб життя. Обмін речовин визначається з урахуванням двох факторів: швидкості обміну та рівня фізичної активності.%

Найпростішим методом є визначення витрати енергії. Для початку розрахуйте основний обмін за формулою: коефіцієнт 1 (для чоловіків) або 0, 9 (для жінок) х масу тіла в кілограмах х 24 години. Після цього визначте харчової термогенез: 10% від загального обміну. Витрати на фізичну активність розраховують за спеціальними таблицями витрат енергії на певний вид діяльності. Обмін речовин буде виражатися сумою основного обміну, харчового термогенеза і витратою на фізичну активність.

Точним методом визначення обміну речовин є звернення в спеціалізовану лабораторію, де фахівці визначають індивідуальну карту метаболізму. Приблизний результат розрахунків можна отримати за формулою: 655 + зростання (в сантиметрах) х 1, 8 + вага (кілограми) х 9, 6 - кількість повних років х 4, 7.

Ще одним способом розрахунку обміну речовин є визначення базового рівня метаболізму. Він розраховується за формулою: вага в кілограмах множиться на 24 години. В результаті отримуємо мінімальне значення енергії в калоріях, яке потрібно вашому організму для нормальної роботи. А якщо врахувати рівень фізичної активності, то для сидячого способу життя показник множиться на 1, 3. Якщо кожен день людина має велике фізичне навантаження, то базовий рівень метаболізму множиться на 1, 4. Це і буде кількісний добовий показник енергії в калоріях, необхідної вашому організму. Більш достовірний результат виходить лише при лабораторному дослідженні.

Теги: речовина, обмін