|
Дисменорея - болю під час менструацій
% З приходом менструацій ви, подібно полководцю, займаєте кругову оборону: бульбашки і упаковки з ліками збудовані «свинею» на тумбочці біля ліжка, прифронтова лінія укріплена теплою грілкою і тазиком, начальство на роботі, згідно зі стратегічним планом, сповіщено про раптову хворобу улюбленої бабусі. Якщо ви добре розумієте, про що йде мова, значить, болі під час менструацій знайомі вам не з чуток. Сьогодні жіночий журнал JustLady виступить як союзних військ, допоможе вам розібратися в причинах «конфлікту» і дасть кілька слушних порад з тактики і стратегії боротьби з недугою.
%
% Статті за темою «Дисменорея - болю під час менструацій»
%
% Болі під час менструації
%
% Як зменшити болі під час менструації
%
% Передменструальна біль у животі - природне явище або небезпечний симптом?
%
% Менструації під час вагітності. Чому йдуть місячні під час вагітності?
%
У рубриці Жіноче здоров'я: причини головного болю
Перш за все, давайте дізнаємося, що викликає болі під час менструацій. Як відомо, кожен місяць всередині вашого організму дозріває яйцеклітина. Якщо зачаття не настало, вона гине, і організм прагне позбутися від продуктів розпаду: виводить з матки непотрібні тканини і рідина. Для кращого відходу організм виробляє особливу речовину - простагландин, яке стимулює скорочення м'язів. Якщо цього речовина виробляється занадто багато, виникають хворобливі спазми, які ви і відчуваєте під час критичних днів. Це, звичайно, не єдина причина, але одна з найпоширеніших.
Також болі під час менструацій можуть виникати з чисто психологічних причин. Наприклад, якщо ви з дитинства спостерігали такі явища у своєї мами або сестри і були переконані, що хворобливі менструації - це норма.
У кожному разі, для того щоб полегшити біль медики радять кілька простих методів. Так, під час менструацій вам варто внести деякі корективи в раціон харчування. Відмова від солоного, смаженого, гострого і солодкого може істотно поліпшити ваше самопочуття. Одночасно з цим додайте комплекс вітамінів і мінералів. Помічено, що у жінок, що приймають в період критичних днів комплекс з кальцієм, магнієм і натрієм болі під час менструацій були набагато легше.
Також варто відмовитися від кави і алкоголю. Кофеїн зробить вас більш збудливою, що тільки посилить спазми, а алкогольні напої викликають затримку рідини.
Ще один хороший засіб - це тепло. Воно сприяє розслабленню м'язів і зменшенню спазмів під час хворобливих місячних. Якщо ваш стан дозволяє вам рухатися, виходьте на прогулянку і виконуйте нескладний комплекс фізичних вправ. Фізичні навантаження стимулюють вироблення ендорфінів, які в свою чергу зменшують хворобливі відчуття.
Багато жінок також відзначали зменшення і навіть припинення болю з початком прийому протизаплідних гормональних засобів. Справа в тому, що речовина містяться в цих препаратах пригнічують вироблення простагландину, через якого і виникають болі під час менструацій. Але не варто приймати таке рішення самостійно - тільки лікар може вирішити чи підійде вам таке лікування і який препарат краще приймати.
Рецепти народної медицини при болях під час менструацій
1. Візьміть дві столові ложки насіння селери і залийте його двомастами мілілітрами окропу. Дайте настоятися протягом 40 хвилин. Приймайте настій по дві столові ложки тричі на день.
2. Три столові ложки квіток лугового конюшини заливають склянкою окропу і дають настоятися до повного охолодження. Потім настій проціджують, віджимають сировину і приймають по 2 столові ложки тричі на день.
3. На 200 мл води візьміть 20 г перстача. Суміш кип'ятіть на слабкому вогні протягом 15 хвилин. Після охолодження процідіть і відіжміть сировину. Приймайте по півсклянки до 5 разів на день перед їжею.
Якщо болі під час менструацій супроводжуються іншими неприємними симптомами, наприклад, блювотою, непритомністю, рясним і тривалими кровотечами, порушенням циклу або їх не можна зняти ніякими знеболюючими, обов'язково зверніться до гінеколога. Причиною таких болів можуть бути серйозні захворювання, лікувати які може тільки лікар.
Так, наприклад, болі під час менструацій можуть бути симптомом ендометріозу - захворювання дуже неприємного, лікування якого краще починати якомога раніше. Також болі можуть бути обумовлені неможливістю вільного виходу рідини з матки. А це може статися, якщо є новоутворення на зразок фібролм, папілом та інших, діагностика та лікування яких теж багато в чому заздрості від терміну звернення до гінеколога.
Причина може бути й найпростішою. Наприклад, рідина не може виходити через занадто вузького отвору шийки матки. Впоратися з цією проблемою зовсім неважко, але зробити це може, знову ж таки, тільки фахівець.
Олександра Панютина % Жіночий журнал JustLady
Теги: вправу, головний, менструація, дисменорея
Ехінацея. Королева-врачеватель
% Ехінацея ... Це царське висока рослина з чудовими великими суцвіттями споконвіку славиться, як природний лікар, який рятує людину від багатьох бід. Цілющі властивості ехінацеї воістину безмежні. На сьогоднішній день вона є найпопулярнішим лікарською рослиною і входить до складу більш ніж двохсот медичних препаратів. Самою ж поширеною у фармацевтиці є один з типів цієї рослини - ехінацея пурпурова. Про те, якими лікувальними якостями вона володіє, в яких випадках і як її слід застосовувати, можна дізнатися на сторінках жіночого інтернет-журналу JustLady.
%
Ехінацея пурпурова, Як лікарська рослина, відома з давніх пір. Родина її - прерії Північної Америки, корінні жителі якої використовували ехінацею при укусах отруйних змій і комах і лікувалися з її допомогою від багатьох хвороб. В ехінацеї корисно все - коріння, листя, суцвіття, стебла і навіть насіння. Вона стимулює роботу імунної системи, має антисептичну і потогінну дію, зцілює від інфекційних і запальних захворювань, відновлює психологічну рівновагу і повертає сили при фізичній перевтомі.
Ехінацея діє і як антибіотик. Вона лікує ангіну, грип, гепатит, артрит, простатит, імпотенцію, екзему, псоріаз, рани, опіки і навіть депресію. Іншими словами,ехінацея застосування має дуже велике і воістину є безцінним подарунком природи людині. Найбільш ефективна вона на самому початку захворювань - кидаючи на боротьбу з ними всі захисні ресурси організму, ця рослина не дозволяє хвороб розвиватися і приймати масштабні форми.
Ехінацея властивості свої отримала завдяки вмісту в ній цілого ряду унікальних компонентів: ефірних масел, смол, вітамінів, антиоксидантів, органічних кислот. Рослина багато залізом, кальцієм, селеном, магнієм, калієм, натрієм, марганцем, вітамінами А, С, Е. Всі разом, ці речовини активізують лікувальну дію один одного, створюючи свого роду природний багатофункціональний лікарський комплекс. Саме ж лікування ехінацеєю увазі ліквідацію корінних причин недуг.
Вона може вирощуватися на присадибних ділянках - ехінацея відмінно відчуває себе на добре обробленої і зволоженому грунті в сонячних місцях. В якості лікарської сировини використовується і вся наземна частина рослини, і його кореневища. Для сушінняехінацею збирають у період вегетації. Восени, взимку і навесні її п'ють, як чай, по чашці в день для профілактики захворювань і по три чашки в день на початку цих захворювань. Для приготування чаю дві чайні ложки рослини заливають половиною літра окропу і настоюють протягом сорока хвилин. Влітку ж із дрібно нарізаних листя цієї рослини можна готувати салати, заливаючи їх рослинною олією і додаючи кріп, петрушку і овочі.
Свіжий сік листя ехінацеї використовують для омолодження шкіри обличчя і очищення його від пігментних плям, веснянок і бородавок. А сік свіжих суцвіть сприяє швидкому загоєнню ран і швидкому згортанню крові.
Екстракт ехінацеї застосовується при грипі, перевтомі, анемії, авітамінозі, головних болях, інфекційних захворюваннях дихальних і сечовивідних шляхів. Приготувати його можна в домашніх умовах. Для цього подрібнений свіжий корінь ехінацеї заливають медичним спиртом і настоюють все це протягом двох тижнів. Потім отриманий склад проціджують і приймають три рази в день по двадцять п'ять - тридцять крапель за півгодини до їди.
Запальні процеси в жіночих статевих органах, аденому простати, виразку шлунка, порушення потенції, артрити, гепатити, нефрити, екзему, псоріаз ефективно лікуєнастоянка ехінацеї. Її теж можна приготувати самостійно, заливши листя рослини або його багаторічні коріння спиртом і залишивши їх настоюватися на десять днів. Приймають цей лікарський засіб по двадцять п'ять - тридцять крапель тричі на день перед їдою.Настоянкою коренів ехінацеї роблять зовнішні розтирання при пневмонії, бронхіальній астмі, кашлі.
Ехінацея входить до складу трав'яних зборів, що використовуються при лікуванні захворювань суглобів, алкоголізму, дисбактеріозу. Є в аптеках іехінацея в таблетках, Призначена для лікування і профілактики простудних захворювань, активізації захисних сил організму, відновлення психологічного та фізичного стану при стресах і хронічної втоми і так далі. Спектр застосування цих препаратів дуже широкий. Однак, звертаючись за допомогою до ехінацеї, слід пам'ятати - вона має деякі протипоказання і може викликати побічні ефекти. Так, ехінацею не рекомендується приймати алергікам, вагітним жінкам і годуючим матерям, дітям до чотирьох років, людям, хворим на туберкульоз, СНІД та рядом інших захворювань. Тому, перш, ніж приступати до лікування екстрактом, настойкою або препаратами ехінацеї, необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем.
Ехінацея багатофункціональна. Це чудодійну рослину оздоровлює і омолоджує наш організм, зміцнює імунітет і виліковує від багатьох захворювань. Ехінацею можна назвати безцінним подарунком природи, свого роду чарівною паличкою, швидко відновлює сили, здоров'я і молодість людей. Вона рятує нас від багатьох бід і дозволяє чудово почуватися цілий рік. Це справжня королева лікарських рослин, королева незамінна, всемогутня і вічна.
Ольга Кочева % Жіночий журнал JustLady
|
|
|
|
|