Масло їли відомо вже багато століть. Наприклад, за часів Гіппократа їм лікували легеневі захворювання, ревматизм, цукровий діабет, шкірні хвороби. У Середній Азії їм лікували інфіковані рани, застосовували при опіках, трофічних виразках і зубного болю. Сьогодні це ефірне масло часто використовують в саунах поряд з евкаліптом - у нього чудовий аромат, що ідеально підходить для лазні.
Ефірне масло їли дуже добре розслабляє і заспокоює людину, знімає нервозність і напругу. Допомагає людям, що знаходяться в депресії: піднімає настрій, допомагає легше засинати вночі. Його рекомендують людям, яких мучить страх і тривога - масло приносить їм спокій, допомагає позбутися втоми. Воно добре знімає не тільки нервове, але й фізичне перенапруження. Це ефірне масло має бактерицидні та протизапальні властивості. Воно відмінно допомагає при шкірних проблемах, позбавляє від лупи, зміцнює волосся. Масло має дезодоруючими властивостями, тому воно ефективно справляється з дезінфекцією і очищенням повітря. Також це масло зменшує пітливість - наприклад, їм можна знімати зайву пітливість підошов ніг.Ефірне масло їли прекрасно відновлює шкіру, успішно бореться з фурункульозом і висипом вугрів. Загоює тріщини на шкірі, садна, нариви, виразки, інфіковані рани, допомагає справлятися з висипом вугрів, фурункульозом, висипом вугрів. Не тільки загоює і відновлює шкіру, але і омолоджує її.
Це цілюща олія має протикашльовою і відхаркувальну дію, тому воно ефективно при пневмонії, бронхітах і трахеїтах, очищає легені, допомагає легше переносити грип без подальших ускладнень. Усуває застійні явища при хронічних бронхітах. Так, дуже ефективні гарячі інгаляції з цим ефірним маслом: в половину чайної ложки соди капнути по 1 краплі олії ялини і 1 краплі олії мирта. Суміш розвести в мисці з гарячою водою і протягом 5-7 хвилин провести інгаляцію. У період хвороб ім рекомендують очищати повітря в кімнаті за допомогою аромакурильниці.
Масло успішно використовують при лікуванні подагри, ревматизму, невриту, артриту і остеохондрозу. Також його застосовують при лікуванні циститу, оскільки масло допомагає усувати запалення сечоводів і сечового міхура. Завдяки тому, що ефірне масло їли здатне стимулювати імунітет, воно допомагає відновлювати здоров'я після важких хвороб. Масло рекомендують використовувати при гематомах і ударах - з ним вони швидше проходять.
Жіночий журнал JustLady звертає вашу увагу на заходи безпеки. Є багато досліджень, згідно з якимиефірне масло їли може викликати алергію та інші шкірні проблеми, а тому з ним потрібно уважно і акуратно поводитися. Запам'ятайте ще ось що:масло, яким ви лікуєте шкіру, обов'язково має бути свіжим! В іншому випадку, якщо масло вже окислювалося, ви можете отримати дуже серйозні проблеми зі шкірою, аж до важких шкірних захворювань. Масло суворо заборонено наносити на шкіру в чистому вигляді, і заборонено використовувати під час вагітності. Не лікуйте цим ефірним маслом грудних дітей і не приймайте його всередину. Ефірне масло в герметичній упаковці може зберігатися п'ять років.
Ефірне масло їли добре поєднується з апельсином, мандарином, бергамотом, рожевим деревом, іланг-іланг, мелісою, петітгрейном.
Кілька корисних рецептів від журналу JustLady:
• При надмірної пітливості ніг 10 крапель ефірного масла розводять в 1 столовій ложці горілки або спирту. Цією сумішшю змащують підошви.
% • Ванни: зробити суміш з 3-7 крапель ЕМ їли і 1 столової ложки куховарської або морської солі, меду або молока. Додати у ванну при температурі 37-38 г.С. Тривалість такої ванни 15-20 хвилин.
% • Масаж. 3-5 крапель масла їли додати в 1 столову ложку основи. Це може бути персикове, мигдальне масло, масло жожоба або виноградних кісточок.
% • аромакурітельніцу: 2-5 крапель на 15 квадратних метрів.
% • Сауна. У ємність з невеликою кількістю гарячої води додати 5-10 крапель олії.
% • Полоскання горла і очищення порожнини рота: 2 краплі олії їли додати в 100 мл теплої води і прополоскати рот.
% • Збагачення косметики. Це ефірне масло добре допомагає зупинити випадання волосся, позбутися лупи. 4-6 крапель олії потрібно додати в 15 мл базового шампуню або маски для волосся. Для проблемної шкіри така ж кількість масла додають в 15 г базового крему.
% • Обприскувач. Для дезінфекції повітря в приміщенні можна зробити освіжувач: 10 крапель олії їли розбавити в 10 мл етилового спирту. Цим обприскати приміщення. Також спиртовий розчин можна додавати в повну ванну при ревматизмі та застуді.
В цілому,ефірне масло їли - Найкращий помічник для очищення повітря і насиченні його речовинами, корисними для дихання.
Аліса Терентьєва