Ефірні масла всередину

% Незважаючи на розвиток науки, люди все частіше звертаються до природи. І досягнення генної інженерії нас більше не приваблюють. І все сильніше хочеться чогось натурального, простого, справжнього, де не буде ніяких синтетичних добавок. Якщо ви не проти трав'яних ліків, але у вас не вистачає часу на збір природних дарів, то скористайтеся ефірними маслами, які увібрали в себе всі корисні властивості і силу рослин. В наших аптеках останнім часом стало з'являтися все більше маленьких скляних флакончиків з натуральними ефірними маслами. І не дивно: адже їх можна використовувати як чудові косметичні та лікарські засоби. Хтось бажає підібрати собі ефірне масло для догляду за шкірою, а хтось цікавиться, чи можна приймати ефірні масла всередину. Журнал JustLady допоможе вам розібратися в цьому.
% Статті за темою «Ефірні масла всередину» %
Ефірні масла всередину
% Ефірні масла - приємно і корисно! %
Ефірні масла всередину
% Ефірні масла для схуднення: дія, властивості і використання %
Ефірні масла всередину
% Опік ефірною олією - техніка безпеки при роботі з Фітоессенціі %
Ефірні масла всередину
% Як розводити ефірне масло %

В основному ефірні масла використовуються для масажу, компресів, обгортань, ванн, інгаляцій. Іноді вживаютьсяефірні масла всередину, Але це вже окреме питання, що вимагає серйозного підходу. Взагалі ефірні масла - дуже ефективні. Так, вони незамінні при лікуванні, наприклад, застуди. Науковими дослідженнями останніх років доведено, що ефірні масла володіють відмінним терапевтичним впливом. Вони не тільки забезпечують противогрибковую, протипаразитарну, антивірусну та антибактеріальний захист, але і роблять позитивний вплив на психоемоційний стан людини, а також виробляють оздоровчий ефект. Тому люди все хащі стали застосовуватиефірні масла всередину і назовні.

Корисно використовувати масла для полоскання горла при застуді, болях в горлі, втрати голосу, утруднене дихання. Полоскання допомагають зменшити біль після стоматологічних операцій, зняти роздратування, прискорити загоєння. 2 краплі ефірного масла капніть в півсклянки води, прополощіть рот і виплюньте. Ні в якому разі не приймайтеефірні масла всередину після полоскання горла! Зазвичай при болях в горлі вживають антисептичні масла: лимон, шавлія, чебрець, чайне дерево.

Питання про те, чи можна застосовувати ефірні масла всередину, журнал JustLady вважає неоднозначним. Думки фахівців про це суперечливі: одні вважають це можливим, інші - категорично забороняють. Наш журнал спробує розібратися разом з вами. Відомі ароматерапевти вважають, що можна приймати деякі ефірні масла всередину. Для цього були проведені спеціальні дослідження.

����� ������� ����� ������

Однак, дуже важливо в цій справі бути вкрай обережними! Взагалі традиція прийматиефірні масла всередину спочатку виникла у Франції. Французькі ароматерапевти з вищою медичною освітою (а це дуже важливий момент) вважали можливим вживання масел для лікування. Однак, людина, яка вирішила пити ефірні масла, повинен керуватися не чиїмись порадами, особливо, якщо це люди без відповідної освіти, а добре розбиратися в питанні. Тобто, необхідно знати всі протипоказання, а також чітко усвідомлювати, що в разі передозування або вживання непризначених для цього ефірного масла можуть виникнути серйозні ускладнення. Журнал JustLady настійно не рекомендуєтьсяприймати ефірні масла всередину тим людям, які не мають ні найменшого уявлення про ароматерапії.

Взагалі проблема самолікування вкрай важлива. Зустрічається чимало порад вживати олії з медом або цукром (не більше трьох крапель). Але ж ефірне масло не розчиняється в цукрі, так його просто легше ковтати.

Дослідженнями, проведеними у Франції, доведено, що споживання чистого ефірного масла може викликати роздратування або навіть пошкодження слизової шлунка. Велика небезпека полягає в тому, що багато людей, які мало що знають про ефірні олії і про те, наскільки вони концентрованих, вважають, що якщо їм крапля масла допомагає, то можна збільшити дозу, адже три-чотири краплі - це так мало. Три краплі людям здаються просто нісенітницею. Також вони вважають, що ефірна олія - ​​це продукт натуральний, а тому шкоди від нього бути не може. Насправді ж, велика доза чистого ефірного масла робить на печінку і нирки дуже велике навантаження. Таким чином, дозування масла не повинна перевищувати трьох крапель. Такожефірні масла всередину не можна приймати тривалий час.

Швейцарський ароматерапевт Кароль Мішо вважає, щоефірні масла всередину можна вживати тільки в розведеному вигляді. Тобто, перед застосуванням ефірне масло потрібно розвести або в меді, або в склянці води (попередньо розвівши масло емульгатором). Правило прийому - 1 крапля масла на 25 кг ваги. Жіночий журнал JustLady звертає вашу увагу: ефірні масла заборонено вживати внутрішньо дітям.

Особливу обережність проявляйте при вживанні всередину таких ефірних масел, як фенхель, аніс, мускатний горіх, шавлія, гвоздика, кориця, материнка, чебрець. Найбільш безпечні такі масла, як лаванда, м'ята, чайне дерево. Жіночий журнал JustLady нагадує: при прийомі ефірного масла всередину обов'язково використовуйте розчинник масла.

Можете вживатиефірні масла всередину з трав'яним чаєм. Але пам'ятайте, що масла не можна капати прямо в чай: їх потрібно попередньо розвести (наприклад, в меді або цукрі), а вже потім додавати в чай. Жіночий журнал JustLady застерігає вас: якщо ви вирішили застосовувати ефірні масла всередину, то спочатку вивчіть питання. Не займайтеся самолікуванням - при серйозних захворюваннях необхідна консультація лікаря!

 Аліса Терентьєва / Жіночий журнал JustLady

Теги: горло, масло

Міфи про гормональні препарати

% Призначення гормональних ліків часто лякає людей. Навколо гормонів склалася безліч міфів, більшість з яких в корені невірно.
% Статті за темою «Міфи про гормональні препарати» %
Міфи про гормональні препарати
% Міфи про протизаплідних таблетках %
Міфи про гормональні препарати
% Гормональні контрацептиви: правда і міфи %
Міфи про гормональні препарати
% Як приймати гормональні препарати %
Міфи про гормональні препарати
% Омани про жіночі таблетках %


Міф 1: Гормональні препарати - це спеціальні протизаплідні таблетки для жінок

Ні. Гормональні препарати - Це ліки, отримані синтетичним шляхом. Вони діють подібно натуральним гормонів, що виробляються в нашому організмі. В організмі людини багато органів, які виділяють гормони: жіночі і чоловічі статеві органи, залози внутрішньої секреції, центральна нервова система та інші. Відповідно, і гормональні препарати можуть бути різними, і призначають їх при самих різних захворюваннях.

Жіночі гормональні препарати (містять жіночі статеві гормони) можуть як володіти протизаплідним дією, так і не володіти. Іноді навпаки вони нормалізують гормональний фон і сприяють настанню вагітності. Препарати, що містять чоловічі статеві гормони, призначаються чоловікам при зниженні якості еякулята (тобто рухливості сперматозоїдів), при гіпофункції, зниженні рівня чоловічих статевих гормонів.

Міф 2: Гормони прописують тільки при дуже важких захворюваннях

Ні. Існує ряд неважких захворювань, при яких також призначають гормональні препарати. Наприклад, зниження функцій щитовидної залози (гіпофункція). Лікарі часто виписують в цьому випадку гормони, наприклад, тироксин або еутірокс.

Міф 3: Якщо вчасно не випити гормональну таблетку, то нічого страшного не станеться

Ні. Гормональні препарати треба приймати строго по годинах. Наприклад, протизаплідна гормональна таблетка діє 24 години. Відповідно, обов'язково раз на день необхідно її випити. Є препарати, які потрібно пити 2 рази на добу. Це деякі чоловічі статеві гормони, а також кортикостероїди (наприклад, дексаметазон). Більш того, приймати гормони рекомендується в одне і теж час доби. Якщо пити гормони нерегулярно, або взагалі забути випити, рівень необхідного гормону може різко знизитися.

Наприклад, якщо жінка забула випити протизаплідну гормональну таблетку, наступного дня вона повинна вранці випити забуту вечірню, а увечері цього ж дня - чергову пігулку. Якщо ж інтервал між прийомами склав більше доби (нагадаємо: протизаплідна гормональна таблетка діє 24 години), то рівень гормонів в крові знизиться дуже сильно.

У відповідь на це обов'язково з'являться незначні кров'янисті виділення. У таких випадках можна продовжити прийом протизаплідних таблеток, але додатково оберігатися протягом следущей тижні. Якщо ж пройшло вже більше 3 днів, треба припинити прийом гормонів, використовувати інші стредства контрацепції, дочекатися приходу менструації і додатково порадитися з лікарем.

Міф 4: Якщо приймати гормони, вони накопичуються в організмі

Ні. Коли гормон потрапляє в організм, він відразу розпадається на хімічні сполуки, які потім з організму виводяться. Наприклад, протизаплідні таблетки руйнується і «йде» з організму протягом доби: саме тому її і потрібно пити кожні 24 години.

Треба знати: механізм тривалої дії гормонів пов'язаний не з накопиченням їх в організмі. Просто такий принцип дії цих ліків: «працювати» через інші структури організму.

Однак гормональні препарати продовжують «працювати» вже після того, як їх перестали приймати. Але впливають вони побічно. Наприклад, жінка кілька місяців п'є гормональні таблетки, потім припиняє їх прийом, і надалі у неї немає проблем з циклом.

Чому це відбувається? Гормональні ліки діють на різні органи- «мішені». Наприклад, жіночі протизаплідні таблетки впливають на яєчники, матку, молочні залози, відділи головного мозку. Коли таблетка «пішла» з організму, механізм, який вона запустила, продовжує працювати.

Міф 5: При вагітності гормональні препарати не виписують

Виписують. Якщо до вагітності у жінки були гормональні порушення, то під час виношування плоду їй потрібно лікарська підтримка, щоб вироблення жіночих і чоловічих гормонів була в нормі, і дитина розвивалася нормально.

Або інша ситуація. До вагітності у жінки було все нормально, а з її настанням раптом щось пішло не так. Наприклад, вона раптом помічає, що почалося інтенсивне оволосіння від пупка вниз і навколо сосків.

У цьому випадку обов'язково потрібно звернутися до лікаря, який може призначити гормональне обстеження, а при необхідності виписати і гормони. Не обов'язково жіночі статеві - це можуть бути, наприклад, гормони надниркових залоз.

Міф 6: У гормональних препаратів маса побічних ефектів, в першу чергу - збільшення маси тіла

Лікарських препаратів зовсім без побічних явищ практично не буває. Але потрібно відрізняти побічні ефекти, які не вимагають відміни препарату. Наприклад, набухання молочних залоз при прийомі протизаплідних гормонів вважається явищем нормальним.

Мізерні кров'янисті виділення в перший-другий місяці прийому в міжменструальний період теж мають право бути. Головний біль, запаморочення, коливання у вазі (плюс-мінус 2 кг) - все це не патологія і не ознака захворювання.
Гормональні препарати призначають на досить тривалий термін. Організм до кінця першого місяця адаптується, і все приходить в норму.

Але, щоб не було дійсно серйозних проблем, пов'язаних, скажімо, з судинами, перед призначенням ліків і під час його прийому обов'язково необхідно обстежуватися і здати аналізи. І тільки лікар може призначити вам конкретний гормональний препарат, який не зашкодить вашому здоров'ю.

Міф 7: Гормонам завжди можна знайти альтернативу

Не завжди. Є ситуації, коли гормональні препарати незамінні. Скажімо, у жінки молодше 50 років були видалені яєчники. В результаті вона дуже швидко починає старіти і втрачати здоров'я.

У такому разі, її організм до 55-60 років обов'язково потрібно підтримувати гормонотерапією. Зрозуміло, за умови, що її основне захворювання (із-за якого були видалені яєчники) не має протипоказань до такого призначенням.

Мало того, при деяких захворюваннях жіночі статеві гормони може строго порекомендувати навіть психоневролог. Наприклад, при депресії.

Теги: організм, ефект, вагітність, посол, радикуліт, депресія, годинники, таблетка, наслідок, гормон, виробник, відгук, призначення, рецепт, вплив, норма, збільшення, підтримка, вироблення, ліки, препарат, орган, явище, старіння, міф, елена, анжелика, блокада, гармонь