Гвоздикове масло: склад, корисні властивості і застосування
% Sergeevna, автор JustLady.
%
%
%
% Гвоздичне масло отримують з нераспустившихся квіткових бутонів або з плодів гвоздичного дерева в період їх дозрівання. Їх висушують, а після переробляють способом водно-парової дистиляції. Для виготовлення одного кілограма ефірного масла потрібно близько 8 кг бутонів або 15 кг плодів.
% Статті за темою «Гвоздичне масло: склад, корисні властивості і застосування»
%
% Масло какао - основа шоколаду, краси та здоров'я
%
% Горобина і її корисні властивості
%
Склад гвоздичної масла досить різноманітний. Понад 70% його вмісту становить евгенол, близько 13% - ацетат евгенола, а також присутні каріофіллен, іланг, гептанол, бензиловий спирт, ванілін, фурфурол, метілбензоат і багато інших компонентів.
Особливістю гвоздичної масла вважається те, що воно довгий час не випаровується. Завдяки своєму сильному пряного аромату засіб користується величезною популярністю в різних сферах життєдіяльності.
Воно широко застосовується в приготуванні гарячих алкогольних напоїв, компотів, фруктових соків, баранини, свинини і дичини. Дуже цінується в консервуванні овочів, фруктів і грибів.
Евгенол використовується в парфумерній та тютюнової промисловості і є прекрасним засобом у боротьбі з комахами.
Гвоздикове масло благотворно впливає на нервову систему. Воно сприяє відновленню сил після емоційних і фізичних навантажень, має зігріваючу дію, здатним припинити нервове тремтіння.
Ефірна олія гвоздики володіє противірусними і антибактеріальними властивостями. Тому широко використовується в боротьбі з гнійними ураженнями шкіри, висипом вугрів, фурункульозом, коростою, а також при інфекційних захворюваннях і кишкових інфекціях, які передаються повітряно-крапельним шляхом.
Корисні властивості гвоздичної масла знайшли себе в лікуванні запаморочень, хвороб дихальних шляхів, нормалізації артеріального тиску. Ефективно використовується воно для поліпшення пам'яті, травного процесу, апетиту, а також для профілактики ревматизму, артриту і вірусних захворювань.
Застосовується масло гвоздики і в стоматології як знеболювальний і протизапальний засіб при карієсі і пульпітах. Для усунення зубного болю на зуб прикладають тампон, змочений в рослинному маслі з додаванням 1 - 2 крапель ефірного масла гвоздики.
Даний засіб дуже корисно жінкам. Воно допомагає нормалізувати менструальний цикл, лікувати безпліддя, а також стимулює родову діяльність і уповільнює процес старіння.
Застосування гвоздичної масла в чистому вигляді можливе лише в малих дозах і тільки для змазування бородавок або ділянок шкіри, уражених коростою. При гнійно-запальних захворюваннях шкіри рекомендується розвести 3 - 4 краплі ефірного масла гвоздики в 2 ст.л. будь-якого рослинного масла.
При лікуванні інфікованих шкірних ран необхідно розбавляти 30 крапель засобу в 100 мл чистої води. Протирати рани отриманим розчином бажано кілька разів на день. Підійде він і для компресів при порізах, опіках, синцях і при обробці запальних ділянок шкіри.
Для вживання всередину 1 краплю гвоздичної масла змішують з ½ ч.л. меду і все це розчиняють у великій кількості теплої води. Приймати даний засіб слід до 3 разів на добу після їди.
Перед використанням гвоздичної масла необхідно перевірити себе на індивідуальну переносимість. Серед протипоказань до застосування необхідно відзначити вагітність. Обережно слід використовувати масло і хворим на гіпертонію. Необхідно обов'язкове дотримання дозування засобу щоб уникнути появи опіків.
Теги: масло, властивість, склад, застосування
Небезпечні ефірні масла
% Зараз вже стало цілком очевидним використання ефірних олій у побуті: для лікування, прийняття ванн і приготування домашнього мила. Однак, крім явної користі, про яку розповідають нам багато друковані джерела та Інтернет, ефірні масла можуть принести шкоду людині, викликати отруєння і алергічні реакції. Жіночий журнал JustLady розповість про небезпечні ефірних маслах, про запобіжні заходи, яких необхідно дотримуватися, займаючись ароматерапією.
% Статті за темою «Небезпечні ефірні масла»
%
% Лікування нежиті інгаляціями з ефірними маслами
%
% Ефірні масла для мила
%
% Ефірні масла від зморшок - програма anti-age
%
% Ефірні масла для догляду за грудьми
%
Передбачається, що ефірні масла, будучи речовинами природного походження, прекрасно сумісні з людським організмом і нічого, крім користі, йому принести не можуть. При цьому всі забувають, що концентрація ефірної субстанції в рослині далеко не така велика, як у виробленому промисловим способом ефірному маслі. Ароматерапія, як спосіб впливу на людський організм, не має чітко визначених правил і рекомендацій з використання. Тому, статистики випадків, коли у людини траплялася несприятлива реакція на ефірні масла, просто не існує.
Основним козирем виробників і цілителів, які використовують ефірні масла в своїй практиці, є те, що ароматерапію, як спосіб лікування і профілактики різних недуг, використовують з незапам'ятних часів. Але це не зовсім вірно. Ефірні масла стали широко застосовуватися тільки в 20 столітті. До цього вони використовувалися виключно в парфумерної та фармацевтичної промисловості, причому під суворим контролем і з дотриманням вивірених пропорцій. Ефірні масла являють складні високоактивні хімічні суміші, які при неправильному або необережному застосуванні не допоможуть, а тільки ще більше погіршать ваше стан. Особливо обережно потрібно їх використовувати щодо вагітних жінок і маленьких дітей.
Небезпечні ефірні масла можуть впливати на організм людини двома способами: через шкіру і через дихальні шляхи. При нанесенні масла на шкірний покрив відбувається наступне. Частина масла проникає в поверхневий клітинний шар і змінює властивості клітинної мембрани, спотворюючи фізіологічні та метаболічні процеси всередині самої клітини. Мембрани клітин визначають синхронність біохімічних реакцій в тканинах, тому будь-яке стороннє втручання може призвести до порушення нормального біологічного процесу. Щоб уникнутинебезпечного впливу ефірних масел, Необхідно наносити на шкіру розбавлені розчини, які складаються з ароматичної олії і розчинника (етиловий спирт, віск, олія).
Наступний спосіб впливу ефірних масел на організм - через нюх. Ефірні олії є висококонцентрованими ароматами рослин, в яких вміст пахучих речовин перевищує природне в 50-100 разів. Ароматичні складові запаху починають впливати на наші рецептори, запускаючи в дію різноманітні біохімічні процеси. Реакція організму нанебезпечні ефірні масла непередбачувана, результатом їх застосування може стати алергія і набряк м'яких тканин верхніх дихальних шляхів.
Щоб убезпечити своє себе і своїх близьких від застосуваннянебезпечних ефірних масел, Дотримуйтесь порад жіночого журналу JustLady:
• Купуйте ефірні масла тільки в магазинах, у перевірених, що добре зарекомендували себе постачальників. % • Відмовтеся від покупки, якщо на етикетці не вказана чітка інформація про виробника, хімічний склад і відсутня або вказана маркування, яка не відповідає увазі масла. Масло, що має неакуратну упаковку, невиразну етикетку -небезпечне ефірне масло. % • Не використовуйте в якості лікувальних синтетичні ефірні масла. Такі масла годяться тільки для ароматизації і ніякого відношення до оздоровлення організму не мають. У кращому випадку, вони будуть просто марні. % • Не використовуйте ефірні масла із зареєстрованими побічними ефектами (піжмовиє, Ламантинові, коричне та ін.) Невідомо, як ваш організм відреагує на їх склад, тому, при можливості, замінюйте їх більш поширеними ефірними маслами. % • Не вживайте одне ефірне масло замість іншого, навіть якщо вони мають подібний хімічний склад. Одне і те ж речовина може надавати різну дію, яке залежить від концентрації і загального складу ефірної олії. % • Зберігайте ефірні масла в темних упаковках, в прохолодному місці, позбавляйтеся від прострочених препаратів. Масла з вичерпаним терміном зберігання, довго перебували на сонці або в теплому місці -небезпечні ефірні масла.
Більшість ефірних масел не представляють небезпеки і з великим успіхом застосовуються в різних областях.Небезпечними ефірними маслами вважаються масла, що володіють явними, підтвердженими ознаками отруйних речовин, незалежно від дози і способу їх застосування. Такі масла повинні використовуватися в ароматерапії тільки під наглядом кваліфікованого спеціаліста або практикуючого лікаря.
Небезпечні ефірні масла: Ажгон, арніка, амброзія, аїр тростинний, аїр звичайний, Болден, вербена, гірчиця, гаультерія лежача, оман, материнка іспанська, материнка звичайна, буркун, ірний корінь, Костусєв, камфора, каніфоль, коричник китайський, мигдаль гіркий, ялівець козачий, марь, м'ята болотна, полин гіркий, пижмо, рута запашна, насіння анісу, насіння петрушки, сассафрас бразильський, туя складчаста, туя західна, хрін, чабер садовий, чабер гірський, яборанді.
Світлана Крутова % Жіночий журнал JustLady
|