Корисні властивості зелених яблук
% Катерина Ананьєва, автор JustLady.
%
%
%
% Яблука є найпопулярнішим і найпоширенішим видом фруктів. Крім своїх відмінних смакових якостей, зелені плоди мають досить-таки корисними і лікувальними властивостями, вони абсолютно гіпоалергенні і не містять у своєму складі фарбувальних речовин.
% Статті за темою «Корисні властивості зелених яблук»
%
% Корисні властивості яблук
%
% Духи з запахом яблука - стильне спокуса
%
% Плюси і мінуси яблучної дієти
%
% Найвідоміші сорти зелених яблук - «Семеренко» і «Грані Сміт». Саме в них міститься мінімальна кількість цукру, саме за це їх цінують люди, що дотримуються дієтичного харчування і прагнуть схуднути. За вмістом вітаміну С або аскорбінової кислоти зелені яблука істотно обходять своїх червоних і жовтих побратимів.% Зелені яблука здатні вилікувати навіть самий застарілий і хронічний гастрит, для цього слід очистити фрукт від шкірки і натерти на крупній тертці. Потім свіжоприготовану яблучну кашку з'їжте вранці натщесерце, утримайтеся від прийому їжі протягом п'яти годин. Продовжіть так до самого лікування. У яблуках містяться вітаміни групи В, С, Е, Р, калій, каротин, біотин, марганець, залізо, цукру, пектини і органічні кислоти. Крім того до складу плодів входить безліч мікроелементів: фосфор, калій, натрій, магній, алюміній, сірка, ванадій, бор, йод, нікель, молібден, хром, фтор і цинк.
У яблуках міститься хлорогенова кислота, яка сприяє виведенню щавлевої кислоти з організму і нормалізації діяльності печінки. Дані фрукти сприяють нормалізації діяльності травної системи і шлунково-кишкового тракту, тому з успіхом застосовуються для підвищення апетиту і попередження запорів.
Завдяки пектинам і відповідним волокнам, які містяться у великій кількості в шкірці, яблука знижують в крові рівень холестерину. Нерозчинені молекули прикріплюються до частинок холестерину і тим самим сприяють його виведенню, зменшуючи ризик закупорок судин і виникнення серцевих нападів. У шкірці міститься велика кількість антиоксиданту кверцетину, який разом з вітаміном С заважає радикалам чинити негативний вплив на людський організм.
Рекомендується вживати в їжу зелені яблука людям при недокрів'ї, авітамінозі і зниженому рівні гемоглобіну. Плоди вживаються при подагрі і хронічному ревматизмі, перешкоджають утворенню сечової кислоти. Цей чудовий фрукт підвищує стійкість організму до радіаційного дії і має загальнозміцнювальну дію. Зелені яблука - відмінне дієтичне засіб при порушеному обміні речовин і ожирінні.
Теги: яблуко, користь, властивість
Чим небезпечні й корисні соєві продукти
% Хтось сприймає сою як шкідливу добавку в дешеві продукти, а хтось - як концентроване джерело білка і різних корисних речовин. У чому ж користь цієї їжі для нашого організму? І чи не ховається небезпека у вживанні продуктів з сої?
% Статті за темою «Чим небезпечні й корисні соєві продукти»
%
% Соєві продукти: "за" і "проти"
%
% Соя та її вплив на організм
%
% Як не нашкодити собі дієтою: 5 корисних продуктів з небезпечними властивостями
%
На основі соєвого білка (ізоляту) готують суміші для малюків, які страждають алергією на білки коров'ячого молока. Тільки під наглядом лікаря і не більше, ніж протягом 3-9 місяців годують дитину такими сумішами. У сої недостатньо жиру, який необхідний малюкам, тому повністю суміші не замінюють молоко.
Продукти з сої можуть негативно впливати на розвиток дитини. Наприклад, соєве молоко негативно позначається на фертильності хлопчиків. Споживане у великих кількостях в дитинстві, соєве молоко зменшує кількість тестостерону, надалі це позначається на здатності чоловіка до зачаття.
Застосовуються соєві продукти і при лікуванні ожиріння, але приготування їх повинно бути тільки у воді або на пару. Соя містить багато білка, який насичує організм і знижує необхідність в жирах, це і допомагає знизити вагу. У ній містяться різні вітаміни та мікроелементи.
Згідно з дослідженнями вчених, при вживанні в їжу соусу, отриманого з соєвих бобів, всього через кілька годин на 50% поліпшується циркуляція крові.
У соєвому борошні немає глютену, який протипоказаний при невиліковної целіакії.
Для літніх людей користь соєвих продуктів очевидна - вони добре засвоюються і є перепоною для розвитку остеопорозу.
Люди, які мають порушений обмін сечової кислоти, не повинні їсти соєві продукти, так як соя має особливість підвищувати в крові вміст цієї кислоти.
Згідно з дослідженнями японських учених, велике споживання соєвих продуктів веде до порушення роботи щитовидної залози і, як наслідок, провокує швидке збільшення ваги і підвищену стомлюваність. Відбувається це через те, що соя заважає йоду засвоюватися. Аналогічну дію на організм надають капуста, кедрові горіхи, арахіс і ріпа. Тому людям, що мають проблеми зі щитовидною залозою, слід обмежити кількість всіх цих продуктів у своєму раціоні.
Оброблені соєві білки засвоюються на 85-98%, в той час як м'ясні білки - на 60%, а рослинні - на 50-60%. Але, на відміну від м'яса, в сої не містяться пуринові основи, що провокують появу подагри, і холестерин, що викликає атеросклероз. При цьому соя є джерелом лецитину, що має властивість знижувати холестерин і цукор в крові, а також сприяє очищенню стінок судин і будівництву нервових тканин.
Соя містить різного роду фітоестрогени, що пригнічують появу і ріст клітин раку.
Не можна замінювати всі звичні продукти соєвими, організм буде недоотримувати багато речовини, необхідні для нормальної життєдіяльності. Соя має бути присутня у раціоні в якості корисної добавки, а не замінника продуктів.
Теги: продукт, білка, соя
Як правильно харчуватися: сумісність продуктів
% Андрей Сидоров, автор JustLady.
%
%
%
% Від збалансованого харчування залежить багато чого: здоров'я, стрункість, краса. Тому дуже важливо приділяти своєму раціону особливу увагу. Зокрема, варто брати до уваги сполучуваність різних продуктів. Дивно, але якщо два різні продукти приймати окремо один від одного, то вони принесуть тільки користь. А от якщо їх вжити одночасно, то це може стати причиною відчуття тяжкості в животі. Які ж основні принципи здорового харчування?
% Статті за темою «Як правильно харчуватися: сумісність продуктів»
%
% Як правильно харчуватися на роботі
%
% Меню довгожителів: як харчуватися, щоб прожити довше
%
% Дієта при панкреатиті: як харчуватися правильно
%
% Як харчуватися в проміжках між дієтами
%
Фрукти найкраще вживати на порожній шлунок приблизно за півтори години до прийому їжі. Якщо ж їх приймати одночасно з іншими продуктами, то вони викличуть процес гниття в шлунку і кишечнику. Однак навіть різні фрукти (кислі і солодкі) бажано приймати окремо один від одного.
Овочі повинні стати основою будь-якого прийому їжі. При цьому велика їх частина не повинна піддаватися тепловій обробці. Сік овочів стимулюють вироблення шлункового соку, тому їх можна вживати з рибою та м'ясом. До речі, саме сік овочів фахівці рекомендують використовувати в якості заправки салатів.
Два різних види білка (до них відносяться горіхи, м'ясо, яйця і сир) не варто вживати в один прийом їжі. Крім того, білки не варто приймати одночасно з вуглеводами (хліб, картопля, тістечка). Не рекомендується вживати білки і з жирами (вершки, сметана, рослинне масло), так як останні сповільнюють вироблення шлункового соку.
Вуглеводи, як правило, сприяють набору ваги. Але це зовсім не означає, що їх вживання необхідно усунути. Фахівці дозволяють поласувати невеликим шматочком торта, але окремо від інших продуктів. Наприклад, вуглеводи погано поєднуються з жирами. Не варто їх вживати і з кислою їжею (апельсин, ананас, помідор).
Різні види концентрованого крохмалю (картопля, каша з хлібом) необхідно вживати окремо один від одного, інакше засвоїться лише один з них, інший же важким вантажем «вляжеться» в шлунку. В результаті сповільнюється переварювання їжі, і відбувається процес бродіння. Не варто вживати крохмаль і в поєднанні з цукром (желе, варення, сиропи), це також призводить до бродіння в організмі.
Таким чином, одним з найбільш важливим принципів здорового харчування є запобігання процесу бродіння в організмі, внаслідок чого зменшується важкість у шлунку. Використовуючи правильне поєднання продуктів, можна позбутися багатьох хвороб і підвищити тонус організму.
Теги: продукт, харчування, сумісність
|