Куркума: корисні властивості, склад, користь і протипоказання
% Маргарита, автор JustLady.
%
%
%
% Куркума (або тумерік) - широко поширена пряність, що використовується головним чином в кулінарії східних і південно-східних країн, але все більш популярна і в Росії. Вона виготовляється з висушеного кореня рослини сімейства імбирних.
% Статті за темою «Куркума: корисні властивості, склад, користь і протипоказання»
%
% Цикорій і його корисні властивості
%
% Цілющі властивості шипшини
%
% Унікальна ягода обліпиха та її корисні властивості
%
% Лікувальні властивості звіробою
%
Цінність куркуми полягає не стільки в її кулінарних, скільки в лікувальних властивостях. Адже в її складі багато корисних мікроелементів, таких, як йод, залізо, фосфор, кальцій, вітаміни групи В, а також К і С. Крім того, куркума містить сполуки - антиоксиданти, і має протизапальну дію, аналогічним тому, який чинять синтетичні антибіотики . Тільки, на відміну від штучних ліків, ця дія не приносить побічного шкоди організму пацієнта.
Не дивно, що східна медицина здавна використовувала куркуму в лікувальних цілях, приписуючи їй багато корисних якостей. Лікарі, практикуючі Аюрведу, вважали, що куркума очищує чакри - енергетичні канали тіла. Вони досі використовують куркуму в якості засобу, що очищає всі тканини організму, а також кров, від токсинів. І в сучасній медицині куркума також застосовується для успішного лікування багатьох хвороб. Наприклад, як кровоспинний і знеболюючий засіб при травмах (у вигляді порошку). Якщо змішати той же порошок куркуми з різними наповнювачами - медом, топленим маслом - вийшла маззю можна з успіхом лікувати різноманітні захворювання. У першому випадку - запалення і забої, у другому - шкірні нариви і виразки.
Доведено, що куркума знижує ризик розвитку лейкемії у дітей, уповільнює розвиток хвороби Альцгеймера, може використовуватися в боротьбі із зайвою вагою завдяки своїй здатності регулювати обмін речовин.
Також вона широко застосовується в народній, «домашній» медицині - при лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту, верхніх дихальних шляхів, опіків, запалень очей, цукрового діабету, проявів астми та алергічних захворювань шкіри.
Зрозуміло, хоча куркума вважається відносно нешкідливим засобом, краще заздалегідь порадитися з лікарем. Тим більше що вона все-таки має протипоказання до застосування: наприклад, при деяких захворюваннях жовчного міхура. Крім того, медики рекомендують при використанні куркуми утримуватися від прийому інших лікарських препаратів.
Теги: куркума, користь, властивість, склад, застосування, протипоказання, куркурма
Ефірне масло лимона: застосування
% Знання, як стверджували стародавні, велика сила. Причому обчислити в цифровому еквіваленті цю силу знання нереально: ні молям, ні Ньютон і навіть ампер вона не піддається. Зате жіночий журнал JustLady знає, куди і як цю силу застосувати. Ось, наприклад, що ми знаємо про ефірні олії? Багато: це 100% -во натуральні компоненти, страшенно корисні і практично нешкідливі речовини. Але це, так би мовити, загальна канва, а якщо брати конкретно? Беремо одне з найпопулярніших масел - ефірне масло лимона. І що ми можемо сказати?
% Статті за темою «Ефірна олія лимона: застосування»
%
% Ефірна олія лимона: склад, користь, лікування
%
% Ефірні масла для мила
%
% Масло лимона в косметології для шкіри, нігтів і волосся
%
Про маслі лимона можна говорити нескінченно. Так само, практично нескінченні варіації його застосування. Почнемо з того, щоефірне масло лимона - Це одне з найбільш доступних засобів для догляду за шкірою. Коштує воно сущі копійки, а от результат його дії безцінний.
Дивовижні властивості лимона відомі дуже давно, так давно, що навіть стародавні манускрипти свідчать про готові «дослідженнях». Уже в Стародавньому Єгипті його використовували як противірусний засіб, воно добре себе показало при боротьбі з дизентерією і віспою. Набагато пізніше, французький полковий лікар Валне, підтвердив право ефірних масел на офіційне лікування. Цей доблесний ескулап провів дослідження, які показали, що чисте масло лимона знищує бацили дифтерії всього за 20 хвилин, а в розбавленому стані здатне зруйнувати навіть палички туберкульозу. Крім того, він звернув увагу, що якщо проводити санітарну обробку приміщень з розчиномефірної олії лимона, То кількість хворих з вторинною інфекцією значно зменшуються.
Власне, якщо б він побільше спілкувався з красунями Європи, то йому не знадобилося стільки часу на дослідження. Дами завжди знали, що лимон прекрасний антисептик і тому досить часто використовували його властивості в боротьбі з вугрові прищами та вірусними висипаннями. % Якщо підходити виключно прагматично, то масло лимона - це поєднання всіляких корисних властивостей - це, можна сміливо сказати, боєць невидимого фронту, який знищує не тільки бацили туберкульозу, а й стафілокока - головного провокатора в проблемах вугрової висипки і запаленнях на шкірі. Та й вірусу герпесу,ефірне масло лимона зовсім не до душі, а враховуючи різницю в ціні вибір на користь масла очевидний.
Під час вірусних інфекцій, таких як грип, ГРВІ, ангіни масло лимона не тільки ефективний засіб, воно має приємний запах, на відміну від таких популярних часникових бус. Для того, щоб захистити себе і сім'ю досить крапнути кілька крапель олії в аромамедальон або нанести його на носовичок, періодично вдихаючи аромат.
Алеефірне масло лимона цінується більшістю жінок не тільки за його оздоровчі властивості - це чемпіон з боротьби з різними косметичними проблемами. % По-перше, масло лимона, поряд з іншими ефірними маслами сімейства цитрусових, прекрасний засіб при целюліті. Цей вічний ворог краси, з яким дами ведуть нерівний бій ось уже кілька десятиліть, відступає при масажі з маслом лимона. Та й не тільки масажу. Перед черговою битвою за гладку і красиву шкіру в проблемних місцях прийміть ванну. На повну ванну води, візьміть 10 мл піни для ванни і розведіть в ній 10 крапель лимона. Ця процедура не тільки виведе шлаки з організму, не тільки розігріє шкіру, але і поверне гарний настрій після боргового трудового дня. Після прийняття ванни можна зробити масаж. На 15 мл олії авокадо візьміть 7 крапель олії лимона і, починаючи з кісточок, сильно натискаючи, круговими рухами піднімайтеся наверх. Акуратно промассируйте внутрішню сторону стегон.Ефірне масло лимона не тільки допомагає позбутися целюліту, але і від варикозу - адже масло лимона відмінно розріджує кров, тим самим знижуючи тиск на пошкоджені вени і зміцнюючи стінки судин. Стародавні взагалі прирівнювали дію масла кровопусканню, вважаючи його унікальним засобом.
Масло лимона, поряд з ефірною олією гвоздичної дерева, найперший засіб для догляду за порожниною рота. Досить щодня при вечірньої чищенні зубів додавати 1 краплю олії в зубну пасту, як результат оцінять все: подих стає свіжим, зникає запалення ясен, зуби стають білішими.
Якщо у вас проблеми з нігтями або на руках стали з'являтися пігментні плями, то можна робити два рази на тиждень ванночки для рук. На 1 літр гарячої води додати 5 мл мигдалевого масла взяти 5 крапель олії лимона, розвести, опустити кисті рук на 10 хвилин. Після чого змастити руки кремом, збагаченим лимонним маслом і надіти бавовняні рукавички. Після таких процедур, на які знадобляться хвилин 20 в цілому, шкіра стане доглянутою, білої та чистою, а нігті позбудуться жовтуватого кольору, який з'являється при регулярному використанні лаку.
Ефірне масло лимона для волосся
Ефірне масло лимона застосовують і для волосся. Кажуть, що якщо обполіскувати волосся водою з маслом лимона, то вони стають гладким і блискучим після першого застосування. А блондинки порадіють платиновому відтінку, який надає масло лимона. Для посилення росту волосся, зміцнення коренів і усунення лупи спробуйте маску для волосся з ефірним маслом лимона. Беремо дві столові ложки касторової олії, перемішуємо його з ложкою мигдалевого масла і додаємо 3 краплі олії лимона. Підігріваємо суміш на водяній бані і втираємо в коріння волосся. Надягаємо поліетиленову шапочку, укутують рушником, через 15 хвилин змиваємо. Є й більш легкий спосіб зміцнення волосся - щодня, після мятья голови, наносимо кілька крапель олії на гребінець і добре розчісували волосся.
Уефірної олії лимона ще безліч корисних властивостей - про все ось так відразу не розкажеш. Але жіночий журнал JustLady завжди готовий поділитися своїми знаннями, так якщо є питання - пишіть. Ми відповімо.
Теги: волосся, масло, лимон, варикоз, властивість, здуття, застосування
|