Лікувальні властивості селери
% Навряд чи знайдеться хоч одна людина, яка не чула б про корисні властивості селери, сам Гіппократ називав це трав'яниста рослина коморою здоров'я. Сьогодні жіночий сайт JustLady розповість про це смачний і корисний продукт, що завоював популярність у всьому світі.
% Статті за темою «Лікувальні властивості селери»
%
% Лікувальні властивості ялівцю
%
% Лікувальні властивості чаги
%
% Смачно і корисно: селера
%
% Лікувальні властивості помідора
%
Історія селери
Лікувальні властивості селери були відомі ще в давнину. Батьківщиною селери є Середземномор'ї, яке і подарувало світові це багаторічна трав'яна рослина. У наші дні селера поширився по всьому світу, в Америці, Індостані, Азії, Африці можна зустріти дикі форми цієї рослини.
Культивувати селеру почали давно, ще за часів античності. У Греції, Стародавньому Римі використовували в їжу коріння селери і, для того, щоб вони були соковитіше і не висихали під палючим сонцем, їх вирощували за особливою технологією, засинаючи грунтом повністю всі черешки. Греки прозвали селера "місячним рослиною", мабуть, за його любов до вологим, прохолодним місцям виростання.
У Єгипті селера був оточений особливою повагою. Його використовували як ритуальне прикраса могил при похованні, готували з нього особливу поминальну їжу. У Росії селеру теж спочатку використовувався флористами для декорування, і тільки в 19-му столітті люди розпізнали користь цього чудесного городнього рослини. Невідомо, що послужило поштовхом до такого розташування, чи то розкриті лікарямилікувальні властивості селери, Чи то мода на все незвідане, але Росія поступово стала звикати до екзотичного продукту з характерним запахом і пряним смаком.
Селера - джерело вітамінів
Лікувальні властивості селери сьогодні вже не піддаються сумніву. Селера не вибагливий у догляді і зберігає корисні властивості протягом усього року. Селера універсальний - в їжу використовуються його коріння, стебла і листя. З нього роблять сік, приправу, гарнір і салати, він містить безліч вітамінів і мікроелементів. Селера підвищує опірність організму до інфекційних захворювань, допомагає боротися із запаленням верхніх і нижніх дихальних шляхів.
Вітамін С, що міститься в стеблах цієї рослини, нормалізує тиск, зміцнює стінки судин і сприяє відновленню кровообігу. Кальцій, магній хлор і залізо нормалізують роботу імунної системи, підвищують гемоглобін у крові. Калій і натрій стабілізують водно-сольовий баланс, виводять зайву рідину з організму і зменшують набряки.
Селера багатий клітковиною, яка допомагає травленню, очищає кишечник від шлаків і токсинів, підсилює секрецію шлунка. Ефірні олії, що містяться в селері, мають заспокійливу дію на нервову систему, знімають головний біль і стимулюють вироблення гормону "радості" - серотоніну.
Селера - їмо і худнемо
Лікувальні властивості селери не обмежуються величезною кількістю корисних речовин, вітамінів і мікроелементів. Селера - кращий друг дівчат і взагалі всіх, хто вирішив схуднути. Він є улюбленим продуктом дієтологів і займає перше місце на столі у людей, що стежать за своїм здоров'ям. Селера є не тільки корисним і низькокалорійним продуктом харчування, він - феноменальний продукт. На його перетравлення наш організм витрачає більше енергії, ніж отримує калорій в процесі його засвоєння. Формула чудесна, але дієва: в процесі вживання селери ми не набираємо, а скидаємо вагу! Завдякилікувальним властивостям селери наш організм очищається, позбавляється від шлаків, а, отже, процес розщеплення підшкірного жиру відбувається інтенсивніше. Шкіра стає гладкою і пружною, талія тонкою, а в очах з'являється блиск і бажання активних дій. До речі, про активні дії. Чи знаєте ви, що селера є визнаним афрозодіаком?
Селера - збільшує статевий потяг
Рецепт чарівного напою, наполнявшего серця розташуванням, а тіла потягом, згадується ще в працях стародавніх алхіміків. Не дарма селера називають "місячним рослиною", він володіє таємничими і загадковими властивостями, здатними розпалювати любовну пристрасть, збільшувати чоловічу силу. Згідно з легендою, саме сік селери вживали Трістан та Ізольда, а корінь цієї рослини використовувався чаклунами-цілителями для виготовлення любовних амулетів і "присухи". Численні медичні дослідження показали, що містяться в корені селери активні речовини покращують статеву функцію і сприяють активізації лібідо.
Лекарь з грядки
Лікувальні властивості селери використовуються людством давно. У наш час препарати на основі цієї лікарської рослини застосовуються для лікування і профілактики багатьох захворювань. Вони регулюють діяльність нирок і печінки, нормалізують обмін речовин, допомагають при порушеннях сну. Регулярне вживання селери в їжу допоможе впоратися з ожирінням, шлунково-кишковими захворюваннями та очистить кров. Сік селери прописують хворим сечокам'яною хворобою, використовують як засіб від алергії і кропив'янки. Суміш соку селери з соком моркви і кульбаби лікує анемію і піднімає життєвий тонус.
Це ще не вселікувальні властивості селери. Листя селери чудово допомагають при хворобах порожнини рота і ясен, при ударах і пухлинах. Відварену коренеплід можна прикладати на опіки, а свіжа зелень селери, змішана з топленим маслом, є прекрасним ранозагоювальну засобом.
Ми постаралися розповісти вам про всілікувальні властивості селери, "Місячного рослини", відомого ще з часів Гіппократа. Скористайтеся нашими порадами і відкрийте для себе смак цього незвичайного, але такого корисного продукту.
Світлана Крутова % Жіночий журнал JustLady
Теги: приправа, селера, властивість
Ефірне масло апельсина
% Варто нам відчути це теплий, живий запах, і відразу згадується літо і яскраве сонечко, або Новий рік з ялинкою та зимовими забавами, якими ми їх пам'ятаємо з дитинства. Цей запах завжди приносить з собою гарний настрій, надії на краще і просто відчуття затишку і спокою. Продовжуючи розповідь на тему ароматерапії, жіночий журнал JustLady присвячує чергову його сторінку ефірному маслу апельсина.
% Статті за темою «Ефірна олія апельсина»
%
% Ефірні масла для мила
%
% Ефірна олія кориці: пряна користь
%
Апельсин, вічнозелене дерево, з щільними яскраво-зеленим листям і пахучими помаранчевими плодами, родом з Китаю. До Європи він потрапив лише в XVI в. і відразу знайшов застосування в кулінарії, медицині, косметології. Апельсинові дерева стали вирощувати на величезних плантаціях, отримуючи одночасно корисний і смачний сік і багате корисними властивостями ефірна олія.
У рубриці Ароматерапія: ефірна олія жожоба, для волосся, для особи, застосування
Ефірне масло апельсина використовується як для зовнішнього, так і для внутрішнього застосування. Як у тому, так і в іншому випадку перед застосуванням слід переконатися, що ви придбали натуральний продукт високої якості, а не синтетичну підробку. Також перед прийомом всередину потрібно проконсультуватися у лікаря.
У косметології основна увага приділяється здатностіефірного масла апельсина живити суху шкіру, освітлювати пігментні плями, сприяти регенерації тканин, покращувати колір обличчя. Для цих цілейефірне масло апельсина додають у креми і лосьйони в кількості 3-х крапель на 10 м
Подібним же чином можна поліпшити якість шампуню, додавши на цей раз 5 крапель на 10 г миючого засобу. Такий шампунь додасть живий блиск і силу сухим і ламким волоссю, позбавить від лупи.
Ефірне масло апельсина - Відмінний засіб для тих, хто хоче позбутися зайвої ваги, целюліту. З цією метою масло додають у ванни, використовують при масажі і вживають всередину.
Для прийняття ванни слід додати 5 крапель олії в піну або сіль для ванни, потім розчинити у воді. У масажне масло на 10 г основи додають 5 крапель олії апельсина. Такий масаж допомагає позбутися апельсинової кірки, пом'якшує шкіру, оновлює клітини.
Застосовується масаж зефірною олією апельсина і при ревматичних болях, болях у суглобах, м'язах. Відмінним засобом від цих недуг також є розтирання. Для розтирань зазвичай додають 8 крапель ефірного масла на 10 г базового.
Завдяки своїм антисептичним властивостям, застосовуєтьсяефірне масло апельсина при хворобах порожнини рота і горла. Від стоматиту, пародонтозу, інфекцій горла готують полоскання, додаючи 1-2 краплі олії на 200 г води.
Хворобливі відчуття при запаленні ясен можна зменшити за допомогою аплікацій, розвівши воду і масло апельсина в пропорції 1: 1.
При застудах, інфекціях верхніх дихальних шляхів роблять інгаляції, готуючи суміш зі склянки води і 2-3-х крапельефірного масла апельсина.
У холодну пору року корисна ароматизация відвідувань маслом апельсина. Це допоможе захиститися від застуди або полегшить ваш стан, якщо ви все ж захворіли.
У аромалампи додають 3-5 крапель олії на 5 м2. Вдихання запаху апельсина за допомогою аромалампи також допоможе сконцентруватися, підвищить працездатність. Це ж засіб позбавить від безсоння, занепокоєння, страхів і переживань, пов'язаних з депресією.
Також ароматизація кімнат підніме вам настрій, додасть оптимізму, допоможе відволіктися від дрібних проблем і знайти душевну рівновагу. Дуже подобається запах апельсина і дітям. Якщо у дитини немає алергії, і він досяг віку, коли можна застосовувати ароматерапію, не лишайте його цього задоволення.
При багатьох захворюванняхефірне масло апельсина рекомендується приймати всередину. Для цього краплю олії додають у напої і п'ють двічі на день. Подібна терапія виявляється ефективною при лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту, гіпертонії, безсонні, зайвій вазі.
Також прийом всередину, ванни і вдихання аромату апельсина покращують кровотік, благотворно впливають на роботу кишечника, знімають втому, запобігають появі каменів у жовчному міхурі.
Щоб не розлучатися з корисним запахом додавайте 2-3 крапліефірного масла апельсина в аромамедальон і носіть його постійно.
Перед застосуванням аромамасла апельсина переконайтеся, що у вас немає алергії на цю речовину. Якщо ви страждаєте зниженим тиском, використовуватиефірне масло апельсина не варто. А при наявності каменів у жовчному міхурі перед застосуванням слід проконсультуватися у лікаря.
Олександра Панютина % Жіночий журнал JustLady
Теги: волосся, масло, застуда, журнал, алергія, тиск, кулінарія, апельсин, кірка, косметологія, застосування, аромамасло
|