|
Приготування ефірних масел
% Мистецтво ароматерапії відомо з давніх часів. Перші згадки про ароматних ефірах з'явилися в шумерської культури, слідом традицію використання пахощів підхопили єгиптяни. Індія і Близький Схід, прабатьки пряних спецій, навчилися за допомогою ароматів лікувати запальні недуги і психічні захворювання. Рожева вода, що містить ефірне масло пелюсток троянд, була еквівалентом грошової одиниці і високо цінувалася в стародавньому світі. У цій статті жіночий сайт JustLady розповість про способи приготування ефірних масел, які можна застосовувати в домашніх умовах.
% Статті за темою «Приготування ефірних масел»
%
% Небезпечні ефірні масла
%
% Застосування ефірних масел при целюліті
%
% Лікування нежиті інгаляціями з ефірними маслами
%
% Ефірна олія жасмину в медицині і косметології
%
Використання ароматичних олій допомагає стати жінці красивою і бажаною, вирішити багато проблем зі здоров'ям. Ефірні олії є повністю натуральними, це дійсно природна косметика, що не використовує консерванти і штучні добавки.Приготування ефірних масел відбувається таким чином, що дозволяє зберегти всі корисні компоненти і забезпечує їх сприйняття організмом на природному рівні.
Хімічні речовини ефірної олії, потрапляючи в організм, стимулюють вироблення певних гормонів, змушують організм запустити програму самостійного зцілення. А летючі ароматичні речовини впливають на певні ділянки головного мозку, пов'язані з емоціями, знімають дратівливість, заспокоюють і викликають позитивну реакцію.
У деяких рослинах ефірні олії містяться в таких маленьких кількостях, що їх отримання має певні труднощі. Особливо багаті маслами рослини, ареал зростання яких знаходиться в жаркому кліматі. Ефірна олія може перебувати в будь-якій частині рослини: в ворсинках листя, стеблі, пелюстках, волокнах кори і деревині. Незважаючи на назву, ефірні масла не мають у своєму складі жиру, в більшості випадків їх щільність менше, ніж щільність води.Приготування ефірних масел залежить від вихідного матеріалу, а вартість визначається їх якістю і процентним вмістом ароматичних складових. До того ж, багато видів рослин, цінних з точки зору виробництва, є рідкісними і охороняються, а виробники ароматичних масел зобов'язані виплачувати екологічний збір.
Кожна технологіяприготування ефірних масел має свої особливості і секрети. Існує кілька способів, що дозволяють приготувати цінний ароматний продукт.
Анфлераж
Технологія виробництва досить проста. Віск або тваринний жир наноситься на скляну пластину, на нього викладаються рівним шаром трави або пелюстки квітів. Зверху накривають аналогічним склом і всю конструкцію притискають вантажем. Заготівля коштує кілька днів, поки жир не просочиться ефірним маслом рослини. Потім віск або жир акуратно збирають і вийшла помаду нагрівають або змішують зі спиртом. В результаті хімічної реакції відбувається виділення чистого ефірного масла, яке потім використовується як основа в косметичній або харчової промисловості.
Спробуйте приприготуванні ефірних масел в домашніх умовах використовувати аналогічну рецептуру. Це можна зробити двома способами. При першому способі вам необхідно настояти пелюстки або листя рослин в спирті, потім розчин профільтрувати. Другий спосіб передбачає наполягання сировини в гарячому маслі. Для цього краще взяти рафінована, так як воно не має власного запаху. Потім отриманий розчин потрібно віджати і зберігати в темних флаконах в холодильнику. Чим довше ви будете наполягати вихідна сировина, тим більший запах матиме ваше "домашнє" ефірна олія.
Дистиляція
Вважається найекономічнішимспособом приготування ефірних масел. Одні рослини піддають цьому процесу відразу після збору, інші попередньо підсушують. Сировина нагрівають на пару або поміщають в киплячу воду. Під впливом високої температури відбувається руйнування міжклітинних оболонок, і масло виходить назовні. Потім починається процес власне дистиляції. По спеціальному змійовику рідина, що містить ефірну олію, потрапляє у фільтри, де проходить поділ на воду і рослинну есенцію. У цьому процесі дуже важливо дотримувати правильний температурний режим, тому що занадто велика температура може погіршити якість ефірного масла. До речі, такий спосіб можна використовувати дляприготування ефірного масла в домашніх умовах, Використовуючи конструкцію, зібрану за принципом "самогонного апарату". Вода, що бере участь в дистиляції, може використовуватися окремо, вона довго зберігає залишковий квітковий аромат.
Віджим
Такий спосібприготування ефірних масел застосовують при обробці цитрусових плодів: апельсинів, мандаринів, бергамота і грейпфрута. Масло в прямому сенсі віджимають з шкірки смачних фруктів, використовуючи центрифуги. Раніше, до розвитку сучасних технологій, цей процес проходив вручну. Масло видавлювали, потім збирали губкою і вичавлювали зібрану рідину в ємність. Хочете зайнятисяприготуванням ефірних масел в домашніх умовах? Сміливо використовуйте цей старовинний, але дуже ефективний спосіб.
Всі ароматичні масла діляться за часом видихання на сільнолетучіе, среднелетучіе і слаболетучіе. Запах першої групи масел зникає протягом доби, в неї входять евкаліпт, базилік, лимон, лайм і грейпфрут. Среднелетучіе масла зберігають аромат протягом 2-3 днів, вони тонізують і благотворно діють на процеси метаболізму (ромашка, лаванда, герань). Аромат слаболетучіх ефірних масел буде радувати не менш 7 днів, вони розслабляють і заспокоюють нервову систему (ладан, мирра, пачулі).
Світлана Крутова % Жіночий журнал JustLady
Теги: масло, апарат, приготування, дитя
Масло звіробою
% Звіробій, як лікарська рослина, відомий ще з глибокої давнини, але от у Росії його стали використовувати в народній медицині тільки на початку сімнадцятого століття. Всім відомо, як називають цю рослину - трава від дев'яноста дев'яти хвороб, і саме про неї, точніше, про що отримується з трави маслі, сьогодні розповість вам жіночий журнал JustLady.
% Статті за темою «Масло звіробою»
%
% Масло звіробою: склад, лікувальні властивості, застосування в косметології
%
% Лікувальні властивості звіробою
%
% Чим корисний звіробій
%
Отже,масло звіробою роблять з трави звіробою, і це масло цінується за свій унікальний лікувальний ефект. Звіробій росте практично скрізь на території Росії. Це невибаглива рослина, наділене людьми репутацією джерела світла, проганяє зло. Здавна вважалося, що звіробій робить цілющу позитивну дію і на тіло, і на душу людини. Наприклад, воно допомагає при депресивних настроях. Причому ці факти підтверджені науково. А осьмасло звіробою широко використовується в народній медицині для лікування ран, подагри, ревматизму.
Відомо, щомасло звіробою має бактерицидну, антисептичну, протизапальну, зігріваючим, спазмолітичну дію. Більше того, воно добре зміцнює нерви, допомагає при невралгічних і м'язових болях, спазмах, порушеннях кровообігу, судомах. Журнал JustLady попереджає вас, що це масло підвищує чутливість шкіри до сонця, тому, якщо ви зовнішньо застосовуєте його, вам краще утриматися від сонячних ванн, щоб не отримати опік.
Володіючи седативними властивостями,масло звіробою ефективно знімає нервові перевантаження і стреси, а адже натуральний засіб набагато корисніше, ніж лікарські препарати. Це масло сприяє загоєнню саден і ран, ефективно при алергії і нейродерміті. Це масло корисно мати в своїй домашній аптечці, щоб можна було відразу використовувати його при ударах або синцях. Також масло звіробою застосовується при наривах, виразках, ранах, опіках, укусах кішок і собак, висипаннях після застуди.
Масло звіробою надає ранозагоювальну дію (тому воно корисне при виразках і гастриті), а також антидепресантну - воно знімає перевтому, напругу, покращує настрій, заспокоює нервову систему. Стримує запалення, усуває гематоми, крововиливи, надає регенеруючу і розсмоктуючу дію. Лікує це масло всілякі пошкодження шкіри, опіки, запальні процеси, допомагає при рубцях. Оскількимасло звіробою проникає глибоко в тканини хребта і допомагає процесу регенерації хребетних хрящів, його ефективно використовувати при лікуванні остеохондрозу. Журнал JustLady звертає вашу увагу, що через використання звіробою підвищується чутливість до світла, тому слід відмовитися від сонячних ванн. Інших побічних ефектів від цього масла не спостерігається, однак, запам'ятайте, що це масло не рекомендовано до використання в якості базового. Застосовується воно тільки як добавка - 10-20%. Масло звіробою добре переноситься навіть при тривалому застосуванні.
Ви можете приготувати це цілюща олія в домашніх умовах. Журнал JustLady підкаже вам, як це правильно зробити. Є кілька варіантів:
Перший варіант: Візьміть півлітра оливкової, обліпихової або на крайній випадок соняшникової нерафінованої олії. Насипте в масло 150 гр квітів звіробою або ж дрібно нарізану траву, і на водяній бані кип'ятіть півгодини. Після цього масло потрібно зняти з вогню і настояти протягом трьох днів, а потім процідити. Зберігатимасло звіробою потрібно в темному місці.
Другий варіант: візьміть 25 г свіжих, тільки що розпустилися квіток звіробою, потовчіть їх в ступці. Додайте розтерті квітки в півлітра оливкової олії, все добре перемішайте, залийте суміш у скляну пляшку. Залиште масло на 5-7 днів бродити в теплому місці, пляшку не закривайте його, суміш час від часу помішуйте. Коли бродіння закінчиться, закрийте бутель і залиште його на сонці до тих пір, поки масло не стане червоного кольору - це має відбутися приблизно через 6 тижнів. Потіммасло звіробою потрібно процідити і помістити в щільно закривається скляну пляшку. Таке масло можна вживати всередину - 2 рази на день по 1 ч.л. Такий засіб допоможе вам заспокоїти роздратований на нервовому грунті шлунок.
Масло звіробою: застосування для шкіри
Масло звіробою - ідеальний засіб для догляду за проблемною шкірою з висипаннями. Також воно добре допомагає змішаної, жирної і збезводненої шкірі, глибоко її зволожуючи, і перешкоджаючи втраті вологи. Це масло ефективно справляється з шкірним роздратуванням, свербінням, запаленнями. Більше того, воно здатне впоратися навіть з деякими інфекціями шкіри. Звіробійного масло можна використовувати для догляду за сильно чутливою шкірою, схильною до алергій. Допомагає при зневодненні шкіри, володіє антикуперозний дією, сприяє усуненню ламкості капілярів. Його можна використовувати при герпетичної висипки, оскільки воно регенерує шкіру. Масло звіробою - це дуже потужне протівоожогое засіб, тому його рекомендується використовувати при опіках. Якщо ви страждаєте частим герпесом, то вам і тут допоможе масло звіробою - завдяки йому корочка після герпесу швидше зникає. Добре допомагає це масло і влітку - його обов'язково потрібно мати під рукою, якщо ви любите засмагати, адже це масло ефективно допомагає при сонячних опіках.
Масло звіробою: застосування для волосся
Масло звіробою відмінно доглядає за жирним волоссям, лікує лупу. Воно добре зміцнює волосся, прискорює їх зростання, допомагає при себореї.
Аліса Терентьєва % Жіночий журнал JustLady
Теги: волосся, масло, звіробій, застосування
|
|
|
|
|