Запобігти появі запорів і позбутися від них здатні деякі продукти, що володіють проносними властивостями. В першу чергу, це продукти, що містять клітковину: овочі, фрукти і цільне зерно. Клітковина стимулює роботу кишечника, що сприятливо впливає на прохідність перевареної їжі по ньому. Особливо багато клітковини в шкірці і листі плодів. Велика кількість її міститься в листових овочах, наприклад, капусті і салаті. Однак з клітковиною потрібно бути обережними, оскільки різке збільшення її кількості в раціоні здатне викликати діарею.
Багато клітковини містить чорнослив, тому людям, схильним до запорів, слід обов'язково включити його в щоденне меню. Його можна додавати в вівсяну кашу під час сніданку замість цукру. Чорнослив краще вживати вареним або попередньо замоченим.
Проносним ефектом володіє кави, який в деякій мірі стимулює роботу кишечника. Проте його можна використовувати тільки в одиничних випадках, оскільки даний напій має сечогінну дію. Прискорює вироблення жовчі, що веде до скорочення мускулатури кишечника, лимонний сік. Тому людям, що страждають запорами, можна щодня випивати по склянці теплої води в двома чайними ложками соку.
При запорах слід вживати багато води, оскільки вона всмоктується в кишечник у великій кількості. При її недоліку стілець стає твердим, що і призводить до його затримці. Здоровій людині необхідно випивати не менше 2, 5 літрів води щодня.
Речовиною, що володіє проносними властивостями, є магній. У великій кількості він міститься в змінах гарбуза, соняшнику, горіхах, а також овочах зеленого кольору.
Добре допомагає при запорах лляне насіння. Для цього необхідно 1 чайну ложку мелених насіння залити склянкою теплого молока, дати постояти 10-15 хвилин і випити на ніч. Мелені насіння льону можна додавати і в іншу їжу: каші або пюре.