Скільки кілокалорій потрібно людині в день

% Скоромолова Ю.І., автор JustLady. % % %
������� ����������� ����� �������� � ����
% Енергетична цінність продуктів вимірюється в кілокалоріях. Чим більше калорій в продукті, тим більше енергії ми отримуємо. Недолік енергії, отриманої з їжею, призводить до апатії, слабкості, зниження працездатності; надлишок відкладається у вигляді жирового шару.
% Статті за темою «Скільки кілокалорій потрібно людині на день» %
Скільки кілокалорій потрібно людині в день
% Скільки потрібно калорій в день %
Скільки кілокалорій потрібно людині в день
% Як правильно рахувати калорії %
Скільки кілокалорій потрібно людині в день
% Як навчитися рахувати калорії %
Скільки кілокалорій потрібно людині в день
% Як розрахувати кілокалорії %

На що витрачаються калорії

Необхідний баланс між надходить енергією і енерговитратами організму. Добова норма калорій для чоловіків, що займаються важкою фізичною роботою, зрозуміло, вище, ніж для мініатюрної офісної панночки. Великі витрати енергії і у спортсменів під час інтенсивних тренувань і змагань. Навіть глибокі душевні хвилювання вимагають енерговитрат: ймовірно, багатьом доводилося спостерігати, як від сильних переживань люди худнуть

Однак, скільки б не потіли ви тренажерному залі, якщо ваша їжа занадто калорійна, ви будете набирати вагу.

Енергія необхідна і для перетравлення їжі. Кількість енергії, яке йде на засвоєння того чи іншого продукту, називається його термічним ефектом. Чим нижче ТЕП (термічний ефект продукту), тим більше калорій залишається в організмі і, стало бути, відкладається у вигляді жирових підшкірних запасів. Низьким термічним ефектом володіють рафінований цукор, тваринні жири, вироби з білого борошна, алкогольні напої. Високий ТЕП у рослинних і тваринних білків, харчових волокон, круп.

На засвоєння білкової їжі витрачається 1/3 надійшли з нею калорій, а на засвоєння пісних овочевих супів - більше, ніж надходить.

Скільки в день потрібно калорій

Таким чином, розраховуючи необхідну кількість калорій в день, потрібно враховувати кілокалорії в день, витрачені в стані спокою (щоб просто дихати і думати, теж потрібна енергія!); кілокалорії, витрачені на фізичну роботу; термічний ефект продуктів.

Розрахунок базального метаболізму дозволяє визначити, скільки потрібно вживати калорій в день в стані спокою. Для жінок його значення становить в середньому 22 кілокалорії на кілограм ваги, для чоловіків - 24, 2. Треба врахувати термічний ефект продуктів, підраховуючи, скільки калорій потрібно в день. В інтернеті можна знайти значення ТЕП для кожного продукту. В середньому це значення становить близько 10%.

Таким чином, щоб дізнатися, скільки калорій в день потрібно вживати чоловіка, не зайнятому фізичною працею і спортом, потрібно помножити його вага на 24, 2 і додати 10% від отриманого твори. Наприклад: 75х24, 2 + 0, 1 (75х24, 2) = 2001 ккал

Норма калорій в день залежить від фізичної активності. Якщо ви інтенсивно тренуєтеся не менше 3 разів на тиждень, помножте отримане значення на 1, 5. Якщо важко працюєте фізично кожен день, використовуйте коефіцієнт 1, 75. вимотують фізична праця і виснажливі тренування 2 рази на день вимагають збільшити кількість калорій в 1, 95 раз.

Як схуднути

Вживання розрахованої кількості кілокалорій на день дозволить вам зберегти стабільну вагу. Якщо ви хочете схуднути, зменшіть цю норму на 15-20%. Наприклад, ви жінка вагою 65 кг, не займається спортом і фізичною працею, і мрієте скинути вагу. У день вам буде потрібно не більше:

65х22 +0, 1 (65х22) - 0, 15 (65х22 +0, 1 (65х22)) = 1337 ккал

Теги: людина, кілокалорія, день

Чи шкідливо пити каву?

������ �� ���� ����?
% Жоден з напоїв в наші дні не може бути конкурентом кави. Його п'ють кожен день, випивати по кілька чашок кави протягом робочого дня стало звичкою для мільйонів людей в усьому світі. Здавна кави застосовується не тільки як харчовий продукт, але і в косметології, медицині. Так що кава стало непорушним атрибутом нашого повсякденного життя. Немає чіткої версії того, звідки походить саме слово - кава. Одні стверджують, що коріння цього слова - арабські (у перекладі це означає: енергія, сила). Інші впевнені, що назва напою походить від імені провінції Кафа в Ефіопії - батьківщини кави. Кава - це той напій, який любить і п'є кожен другий. Хтось випиває чашку на сніданок, а хтось випиває буквально літри протягом робочого дня. Жіночий журнал JustLady вирішив присвятити цьому напою статтю, щоб з'ясувати - чи шкідливо пити каву? А може бути від нього більше користі, ніж шкоди? Спробуємо розібратися.
% Статті за темою «Чи шкідливо пити каву? » %
Чи шкідливо пити каву?
% Напої при вагітності: ромашковий, нирковий чай з м'ятою або кави? %
Чи шкідливо пити каву?
% Чим корисний міцну каву %
Чи шкідливо пити каву?
% Кава: користь і шкода %
Чи шкідливо пити каву?
% Чи приносить користь чорна кава %

Чи шкідливо пити каву?

Чи не кожен рік вчені знаходять все нові небезпеки, які криються в чашечці кави. Звичайно, цей напій може надати на організм негативний вплив, але найчастіше реакція індивідуальна. Погодьтеся: те, що вкрай шкідливо для одних, абсолютно безпечно для інших. Тим не менш, є спільні для всіх негативні сторони кави. Люди, які задаються питанням -шкідливо пити каву - Повинні враховувати це. Так, широко відомо, що в каві високий вміст шкідливої ​​для нас смоли бензопірену, причому кількість цієї смоли безпосередньо залежить від того, як обсмажена кава. Відповідно, менш шкідливий той кави, який менше обсмажена. Вважається, що кава бадьорить людини за рахунок кофеїну, що входить до його складу. Частково це так, але потрібно враховувати, що в чашечці кави міститься до двох тисяч хімічних речовин, і деякі з них підвищують активність кофеїну, інші ж знижують.

Говорячи про те,шкідливо пити каву, Потрібно докладніше зупинитися на тому, що таке кофеїн і яку дію він надає. За фармакологічної класифікації кофеїн відносять до групи психостимуляторів - речовин, які впливають на центральну нервову систему, збуджують нервові клітини. Простіше кажучи, коли людина випиває каву, то у нього проходить сонний стан, він стає бадьорим, активним, готовим до розумової та фізичної діяльності. Втім, далеко не всі вживають каву через його підбадьорливого ефекту, а просто з любові до смаку цього ароматного напою.

���� ���� ������

Головне, в чому противники кави звинувачують цей напій, розмірковуючи,шкідливо пити каву, - Це можливість виникнення залежності, схожа на наркотичну. Навіть багато лікарів вважають кофеїн наркотиком, що викликає і фізичну, і психологічну залежність. Інші ж вважають, що кава - не більший наркотик, ніж той же шоколад. Обидва ці продукту збільшують вмісту серотоніну (гормону щастя). Проте їх все ж не можна вважати наркотичними речовинами. Тому, розмірковуючи про те,шкідливо пити каву, Потрібно враховувати і те, які речовини відносяться до наркотичних. Вони повинні володіти трьома показниками: викликати звикання (коли для досягнення ефекту потрібно збільшувати дозу), а також фізичну і психологічну залежність. Кава ж володіє тільки одним з цих властивостей: він дійсно викликає фізичну залежність. Так, людина, яка регулярно пив каву і вирішив від нього повністю відмовитися, може відчувати неуважність, сонливість, дратівливість, загальмованість, нудоту, головний біль. Саме тому журнал JustLady радить поступово відучувати себе від кави, а не різко. А ось психологічної залежності та звикання кави не викликає, що доведено науковими дослідженнями.

Скільки можна пити каву

Так кому іскільки можна пити каву? Кава, все ж, не можна назвати абсолютно нешкідливим напоєм. Так, лікарі не радять пити його людям з атеросклерозом та ішемічною хворобою серця. Також не рекомендується пити каву при глаукомі, гіпертонії, безсонні, підвищеній збудливості, при захворюваннях нирок. Крім того, кава краще не вживати дітям і літнім людям.

������ ������ ���� ����

Про те, коли іскільки можна пити каву жіночий журнал JustLady може сказати наступне: не рекомендується пити каву на порожній шлунок, а також після щільного обіду. Найкраще вживати цей напій в першій половині дня, тому що чашка кави, випита ввечері, може стати причиною безсоння і неспокійного сну. А ось про кількість цього напою, яке можна випивати в день, вчені сперечаються до цих пір. Більшість вважає, що найбільш безпечна доза кави - одна - дві чашечки на день. А ось більшу кількість може бути небезпечним для організму. Наприклад, великі дози кави, випиті в день, можуть перешкоджати засвоєнню кальцію.

Навіть помірне споживання цього напою може виявити будь-які порушення в травній системі або проблеми зі шлунком, а великі дози тим більше зроблять негативний вплив на організм. Наприклад, є дані про те, що 4 чашки кави в день збільшує ризик виникнення ревмоартріта в 2 рази. Якщо 2 чашки кави бадьорять, допомагають зняти втому, покращують увагу, фізичну витривалість, то більшу кількість діє навпаки, викликаючи нервозність і дратівливість. Жіночий журнал JustLady нагадує: головне - помірність і здоровий глузд у всьому, тим більше, у вживанні кави. І тоді ви зможете насолоджуватися улюбленим напоєм, не побоюючись за своє здоров'я!

 Аліса Терентьєва
% Жіночий журнал JustLady

Теги: волосся, дитя, доза