Як відповісти на питання в анкеті по роботі

% Kelebro, автор JustLady. % % %
��� �������� �� ������� � ������ �� ������
% Анкетування - найбільш швидкий і легкий для обробки спосіб дізнатися громадську думку. Цим і керуються керівники підприємств, проводячи регулярні опитування своїх співробітників. Однак найчастіше цілі, які переслідує начальство, залишаються вельми туманними, а тому не можна напевно знати, які наслідки спричинять ваші відповіді.%
% Статті за темою «Як відповісти на питання в анкеті по роботі» %
Як відповісти на питання в анкеті по роботі
% Як заповнювати анкети з влаштування на роботу %
Як відповісти на питання в анкеті по роботі
% Як заповнити анкету на сайті знайомств %
Як відповісти на питання в анкеті по роботі
% Робота таємним покупцем %
Як відповісти на питання в анкеті по роботі
% Як пройти тестування при прийомі на роботу %
% Заповнюючи анкету при прийомі на роботу, давайте ті відповіді, які б від вас хотіли чути. Заповнення невеликого опитувальника, як правило, є першим етапом співбесіди: вам важливо показати себе з кращого боку, і багато в чому це визначається навіть не самими відповідями, а зовнішнім виглядом заповненого листа. Намагайтеся виводити букви впевненим, красивим і великим почерком, що підкреслить ваші вольові якості; в питаннях, що потребують розгорнутої відповіді, будьте лаконічні, але гранично ясні. Як правило, в анкетах існує блок, присвячений вашим персоналіям, - вам потрібно показати себе амбітною і самодостатньою особистістю, зокрема полі «хобі» слід заповнити максимально різноманітно. Поле «позитиви» заповніть тими рисами, які можуть стати в нагоді на даному місці роботи, а «негативні якості» не повинні носити критичний характер (наприклад, замість «неуважний» можна написати «надмірно зосереджений на поставлених завданнях, можу забувати про дрібниці»).%

Зверніть увагу на унікальність і анонімність анкети. Якщо дана вам анкета не передбачає поля для вашого імені, то це ще не означає, що вона анонімна. Найбільш спритні начальники роблять малопомітні відмінності в кожному примірнику (особливо ця техніка дієва в маленьких колективах), і всяка анонімність втрачається. Тому самозабутньо писати «все, що ви думаєте» - не завжди найкраща ідея.

Якщо опитування не анонімний, то не слід давати виключно позитивні відповіді. Як правило, більша частина колективу відповість, що «все прекрасно», однак це не найкращий вихід. Навпаки, заповнивши анкету достатньо критично (але не перегніть палицю), ви різко виділитеся на загальному тлі і зацікавите керівника. Давши відповіді такого роду, ви ставите себе як людину чесну, сміливого і принципового: крім того, ви завжди можете пояснити свою поведінку тим, що «дбаєте про майбутнє колективу» і «критикуєте ті речі, які дійсно варто змінити».

Теги: питання, робота, колектив, анкетування

Що розповісти про себе в резюме

% Sedovlas63, автор JustLady. % % %
��� ���������� � ���� � ������
% Резюме є важливим атрибутом при вступі на роботу. Це фактично особа кандидата на посаду, за яким можна судити про те, що за людина сидить на співбесіді. Дуже важливо правильно розповісти про себе в резюме.
% Статті за темою «Що розповісти про себе в резюме» %
Що розповісти про себе в резюме
% Як розповісти про себе на співбесіді правильно %
Що розповісти про себе в резюме
% Як написати резюме бухгалтеру %
Що розповісти про себе в резюме
% Як дати собі характеристику %
Що розповісти про себе в резюме
% Як написати резюме економіста %
% Для початку потрібно звернути увагу на особисті дані. Зазвичай вони розташовані на самому початку резюме. Необхідно вказати повне ім'я (прізвище, ім'я, по батькові), дату і місце народження, сімейний стан, громадянство. Це необхідний мінімум. Особиста інформація повинна бути оформлена ясно, лаконічно і грамотно.%

Далі йде інформація про освіту. Вона повинна включати повну і достовірну інформацію про навчальний установі, про отриманою спеціальністю і тему дипломної роботи (якщо утворення кандидата - вища). Було б непогано вказати час і місце курсів підвищення кваліфікації та курсів додаткової освіти, це підвищить конкурентоспроможність кандидата на посаду.

Далі йдуть дані про досвід роботи. Необхідно вказати всі місця роботи кандидата, часовий період зайняття посади і коло обов'язків. Чим ширше буде описуватися це коло, тим більш позитивне враження створитися про кандидата у потенційного роботодавця.

Далі треба розповісти в резюме про хобі і звичках. Тема це досить педантична, адже не можна вгадати, припадуть чи за смаком потенційному роботодавцю захоплення кандидата. Безбоязно можна говорити про спорт, мовами, культурі, читанні, мистецтво і про такі речі, які будуть цікаві будь-якій здоровій людині. Варто бути обережніше з такими захопленнями, як інтернет, комп'ютерні ігри, шоппінг і такі речі, які можна зрозуміти перекручено.

Контактна інформація повинна включати в себе не тільки телефонний номер, а й, по можливості, логін в ICQ, Skype, сторінку "В контакті" та інше. Чим більше у кандидата способів і можливостей зв'язку з потенційним роботодавцем, тим більше шансів на те, що у нього створиться стійке переконання в тому, що кандидат дійсно зацікавлений у пропонованій вакансії.

Теги: резюме, себ, роботодавець, кандидат

Як провести співбесіду з кандидатом на посаду

% Озерова Юлія, автор JustLady. % % %
��� �������� ������������� � ���������� �� ���������
% Навіть якщо ви не є HR у своїй компанії, все одно може так вийти, що вам буде потрібно провести співбесіду. Що запитати у претендента? Які якості, крім професійних, він повинен продемонструвати? Що не можна випускати з уваги, щоб не найняти невідповідного працівника? Навіть якщо ви ніколи не проводили до цього співбесіду, то, підготувавшись, ви все одно можете впоратися з цим.
% Статті за темою «Як провести співбесіду з кандидатом на посаду» %
Як провести співбесіду з кандидатом на посаду
% Як провести співбесіду %
Як провести співбесіду з кандидатом на посаду
% Як проводити співбесіду? %
Як провести співбесіду з кандидатом на посаду
% Співбесіда при прийомі на роботу: як правильно брати інтерв'ю %
Як провести співбесіду з кандидатом на посаду
% Як провести співбесіду з бухгалтером %
% Обов'язково заздалегідь продумайте питання до співбесіди. Якщо людина прийде до вас, а ви не будете знати, про що запитати його, то не тільки можете не з'ясувати важливі моменти, але і він може не захотіти працювати у вас, бачачи таку неорганізованість. А може бути, що це саме той фахівець, якого ви шукаєте. Запитуйте прямо, питання повинні бути сформульовані так, щоб людина відразу зрозумів, що ви маєте на увазі. Найголовніші групи питань це: 1) наявний у кандидата досвід, 2) яке його становище сьогодні, 3) все, що стосується його планів на майбутнє і перспектив. При цьому, багато дублюючих один одного і не надто продуманих питань - це не показник добре підготовленого співбесіди, скоріше навпаки.%

Запитуючи про досвід людини, віддавайте перевагу ставити питання так, щоб більше з'ясувати не про те, що кандидат знає, а про те, з чим він мав справу у своїй роботі. Якщо у вас кілька претендентів на вакансію, то саме зручне - це ставити їм одні й ті ж питання, щоб потім можна було порівняти їхні відповіді.

Дуже важливо оцінити резюме людини, добре, якщо воно у вас є. Уважно вивчіть його ще до зустрічі. Якщо в ньому є сумнівні або незрозумілі моменти, запитаєте про них. Наприклад, якщо людина пішла з перспективною високооплачуваної роботи на нижчу посаду, з'ясуйте, з яких причин він це зробив.

Під час співбесіди потрібно зробити все, щоб створити невимушену атмосферу для бесіди. Домовляючись з кандидатом, коли йому слід прийти, з'ясуйте, в який час людині буде зручно. Відведіть на бесіду не менше 30 хвилин часу. Коли кандидат з'явиться, ввічливо привітайтеся з ним, представтесь. Не змушуйте людини чекати, відразу ж починайте співбесіду. Якщо ви розумієте, що він нервує, не варто відразу думати, що це невідповідна кандидатура. Можливо, що людина просто дуже хоче працювати саме у вашій компанії. У такому випадку розпитайте його про те, що передувало його нинішній ситуації, про його минулі посадах, часу навчання. Уважно слухайте людини, не перебивайте його.

Будьте доброзичливі. Формулюйте запитання так, щоб кандидат не була змушена відповідати так, як ви від нього очікуєте. Якщо щось у відповідях вам не подобається, щось не висловлюйте свого несхвалення прямо на співбесіді. Під час бесіди використовуйте тільки схвальні зауваження.

Коли співбесіду підійшло до кінця, явно скажіть про це претенденту. Коли він піде, тут же запишіть враження про нього. Якщо ви будете обдумувати рішення пізніше, то подібні записи зможуть вам дуже допомогти.

Теги: співбесіду, посада, кандидат, проведення, претендент