Де можна працювати з психологічною освітою

% Ольга П., автор JustLady. % % %
��� ����� �������� � ��������������� ������������
% У фільмах часто можна побачити психолога, яка розмовляє з людьми на різні хвилюючі їх теми. Однак такими бесідами робота психолога не обмежується. Є безліч місць, куди можна влаштуватися з психологічною освітою. І часто така робота буде дуже сильно відрізнятися за своїм змістом від побаченого в кіно.
% Статті за темою «Де можна працювати з психологічною освітою» %
Де можна працювати з психологічною освітою
% Як отримати психологічну освіту %
Де можна працювати з психологічною освітою
% Де знайти чоловіка? %
Де можна працювати з психологічною освітою
% Як знайти чоловіка своєї мрії на сайтах знайомств %
Де можна працювати з психологічною освітою
% Як влаштуватися журналістом %
% Фахівці з психологічною освітою затребувані в освітній сфері: школах, дитячих садках, освітніх центрах, професійних та вищих навчальних закладах.%

Тут психологи займаються психодіагностикою (визначають здібності та особистісні особливості учнів), корекційної діяльністю (беруть участь у розвитку відсутніх якостей, вчать справлятися з труднощами), допомагають викладачам вибудовувати індивідуальний підхід до навчання. Також фахівці з психологічною освітою беруть участь у розробці педагогічних програм, проводять аналіз уроків, допомагаючи викладачам знаходити найбільш ефективні методи навчання. При цьому в сфері освіти можна не тільки працювати психологом, а й викладати предмет.

Попит фахівці-психологи користуються в кадрових службах. Психологічну освіту може стати в нагоді в сфері підбору персоналу для успішного пошуку співробітників з необхідним набором особистісних і професійних якостей на основі психодіагностичних методик. Психологи, які працюють у відділі кадрів, допомагають адаптуватися новим співробітникам на робочому місці, беруть участь в розвитку персоналу (складають і проводять різноманітні тренінги та семінари), допомагають керівнику правильно з точки зору особистісних особливостей забезпечити грамотну розстановку кадрів.

Знання психології затребувані практично у всіх видах діяльності: рекламі, політиці, медицині. Не обходяться без психологів різні силові відомства, кризові центри, центри психологічної допомоги. Тут вони займаються психологічною реабілітацією, складанням психологічних портретів особистості.

Маючи психологічну освіту, можна вести науково-дослідну діяльність. Так, в різних лабораторіях, НДІ, фахівці-психологи займаються науковими та прикладними дослідженнями.

Можна зайнятися і приватною практикою, однак успішно працювати в більшості випадків зможе тільки відомий фахівець високої кваліфікації. При цьому, як правило, такий практик має не тільки психологічний базову освіту, а й наукові ступені, пройдені додаткові курси, програми підвищення кваліфікації.

Теги: робота, психолог, освіта

Менеджер з персоналу: як пройти співбесіду

% Анна Калашникова, автор JustLady. % % %
�������� �� ���������: ��� ������ �������������
% Управління персоналом - це ціла наука, освоїти яку під силу не кожному керівникові. Саме тому все більше організацій відкривають вакансію «менеджер з персоналу». І не дивлячись на те, що вакансію називають «молодий», домогтися цієї посади досить складно. Виявляється, щоб стати менеджером з персоналу потрібно лише правильно і впевнено пройти співбесіду. Яким же чином це зробити?
% Статті за темою «Менеджер з персоналу: як пройти співбесіду» %
Менеджер з персоналу: як пройти співбесіду
% Як проходити співбесіду на роботу %
Менеджер з персоналу: як пройти співбесіду
% Співбесіда: продай себе сам %
Менеджер з персоналу: як пройти співбесіду
% Як успішно пройти співбесіду %
Менеджер з персоналу: як пройти співбесіду
% Як записатися на співбесіду %

На співбесіді важливо виявити зацікавленість в діяльності організації, її місії, принципах, корпоративної етики, символах та інших аспектах. Причому зробити це коштує за кілька днів або тижнів до співбесіди. Менеджер по персоналу повинен володіти всією інформацією щодо кадрових перестановок, можливості кар'єрного росту, отримання додаткової освіти співробітників. Крім того менеджер по персоналу повинен бути знайомий з посадовими інструкціями кожного співробітника на підприємстві і якщо він покаже цю обізнаність на співбесіді, керівник зрозуміє його компетентність і освіченість.

Зібравши повну інформацію про організацію, в якій здобувач бажає працювати, він буде впевнений у собі. І на стандартне запитання роботодавця: «А чому ви хочете працювати саме в нашій фірмі? »На співбесіді такий менеджер з персоналу відповість:« Тому що я поділяю принципи вашої організації »(далі ці принципи варто описати, хоча б у загальних рисах). Наприклад, принципом організації може бути турбота про співробітників. Ця турбота проявляється у наданні туристичних путівок дітям працівників або самим фахівцям, у забезпеченні житлом запрошених молодих фахівців, у підтримці малозабезпеченим сім'ям, працюючим на підприємстві.

Аналогічну зацікавленість претендент повинен проявляти і по відношенню до побажань і вимогам керівника, адже саме менеджер по персоналу вважається «правою рукою» директора, яка займається всіма кадровими питаннями на підприємстві.

Відповідайте на будь-які професійні питання так, як вважаєте за потрібне. Не бійтеся помилитися. У сфері управління персоналу немає чітких методик і правил. Головне, це бажання трудитися на благо організації та її кадрів.

Але й про власну точку зору забувати не варто. Розкажіть керівнику про свої плани щодо поліпшення діяльності організації. Це охарактеризує здобувача як грамотного і кваліфікованого фахівця. Наприклад, можна запропонувати ввести на підприємстві систему заохочення співробітників, які досягли певних результатів. Причому заохочення не обов'язково має виражатися в матеріальних благах.

Сьогодні є чимало «моральних» параметрів мотивації, яка допоможе зацікавити працівника в якісному працю. Ті ж горезвісні дошки пошани користуються величезним попитом і сьогодні, і багато працівників з гордістю розповідають знайомим і родичам про досягнуті результати.

Крім того, можна запропонувати керівникові створити так званий професійний і психологічний портрет працівника, яким варто користуватися при прийнятті на роботу претендентів. У цьому «портреті» важливо відобразити ті навички, вміння, особистісні та ділові якості фахівця, які допоможуть йому при роботі на даному підприємстві і будуть задовольняти запитам організації.

Забудьте про так званих «комунікативних шорсткостях». Не сперечайтеся з керівником на співбесіді, не перебивайте його, то не будьте надмірно затиснуті або, навпаки, розкриті.

Тільки тактовна спокійна реакція на питання, повне увагу до промови керівника, бажання зрозуміти його і почути - це ті якості, які повинні бути у будь менеджера з персоналу. І звичайно, варто стежити за своєю мовою - граматичними, лексичними помилками, тавтологією і словами - паразитами.

Пам'ятайте, що менеджер по персоналу - це своєрідне «обличчя» фірми, адже з ним першим зустрічається здобувач, тому враження про організацію формується виходячи з цієї розмови. Такі основні моменти, про які повинен пам'ятати кожен менеджер по персоналу, який бажає отримати хорошу посаду в перспективній та успішної організації.

Теги: персонал, співбесіда