Незручні запитання: як вести себе на співбесіді

% Intens1ty, автор JustLady. % % %
��������� �������: ��� ����� ���� �� �������������
% Співбесіда - дуже важливий крок у вашому житті. Це шанс побудувати кар'єру, про яку ви давно мріяли. Це можливості, які можуть зробити вас незалежними у фінансовому відношенні. Але роботодавець обов'язково захоче випробувати ваш характер, впевненість у собі. Як підготуватися до такої ситуації? Як перестати нервувати?
% Статті за темою «Незручні запитання: як вести себе на співбесіді» %
Незручні запитання: як вести себе на співбесіді
% Незручні запитання: як вести себе на співбесіді %
Незручні запитання: як вести себе на співбесіді
% Як поводитися на співбесіді в посольстві %
Незручні запитання: як вести себе на співбесіді
% Як поводитися на співбесіді %
Незручні запитання: як вести себе на співбесіді
% 5 дрібниць, які дратують на співбесіді %

Відомо декілька найбільш поширених (найчастіше незручних) питань, які можна почути на співбесіді:

1. Розкажіть про себе.

Просто говорите протягом 2 хвилин. Будьте логічні. Почніть з вашої освіти, плавно перейдіть до попередніх місцях роботи. Роботодавець просто оцінить ваші комунікативні навички, послідовність мислення.

2. Чому ви покинули попереднє місце роботи?

Це дуже важливе питання. Не потрібно лаяти вашого попереднього роботодавця. Сформулюйте чіткий і важливий відповідь, чому ви звільнилися. Наприклад, «після тривалої участі в роботі компанії я порахував себе нездатним вкладати в подальшому свої сили в її розвиток».

3. Що ви вважаєте своїм найбільш значущим досягненням?

Розкажіть про те, який внесок ви внесли в розвиток компанії, в якій працювали до цього. Розкажіть про виконану важкій роботі, тиску по термінах, можливо навіть, як вам вдалося врятувати компанію від кризи або банкрутства. Але ні в якому разі не перебільшуйте факти!

4. Чому ви вважаєте, що ви гідні зайняти цю посаду?

Виберіть два або три основних фактори, що стосуються роботи і вас, і які є найбільш актуальними. Говоріть про них протягом двох хвилин, зупиняючись на важливих деталях. Розкажіть про свій технічну майстерність, конкретних навичках управління (плануванні, роботі з кадрами і т.д.), а також згадайте про особисті атрибутах успішної діяльності.

5. Які сторони вашого характеру ви вважаєте найбільш сильними?

Будьте готові до цього питання. Пам'ятайте напам'ять свої чотири або п'ять ключових сильних сторін. Зумійте навести конкретний приклад до кожної з них. Виберіть ті фактори, які є найбільш придатними до вакансії. Більшість людей відразу ж говорять про «управлінні» або «хороших навичках міжособистісного спілкування». Залиште дані навички під кінець розмови, оскільки більшість роботодавців вважатиме вас нецікавою і далеко не креативної особистістю, якщо ви почнете розмову з них.

Будьте впевнені в собі, і ви обов'язково пройдете співбесіду успішно!

Теги: питання, співбесіда, проходження

Як влаштуватися на роботу в ФСБ

% Олена Преснякова, автор JustLady. % % %
��� ���������� �� ������ � ���
% Хочете бути російської Даною Скаллі і маєте для цього всі дані: розум, винахідливість, працездатність і відмінну фізичну підготовку? Ласкаво просимо на роботу в ФСБ. Якими ще якостями повинна володіти співробітниця органів державної безпеки?
% Статті за темою «Як влаштуватися на роботу в ФСБ» %
Як влаштуватися на роботу в ФСБ
% Як влаштуватися на роботу без досвіду %
Як влаштуватися на роботу в ФСБ
% Як влаштуватися помічником керівника %
Як влаштуватися на роботу в ФСБ
% Як влаштуватися на роботу психологом %
Як влаштуватися на роботу в ФСБ
% Як влаштуватися працювати в банк %
% Просто так, з вулиці, туди, звичайно ж, людини не візьмуть. Підготуйтеся до того, що вас будуть чекати численні перевірки. Навіть наявність двоюрідного дідуся, який потрапив в оточення під час Великої Вітчизняної війни, може бути взято на олівець, як факт досить підозрілий.%

Не вірите? Розпитайте родичів, яким за часів СРСР випала раптом рідкісна можливість побувати в капкраїнах, але так і не здійснена. А все тому, що доти невідомий їм троюрідний брат емігрував після Жовтневої революції за кордон. Крім того, ті, у кого родичі (близькі і не дуже) перебували або перебувають в ув'язненні, теж не зможуть служити в органах безпеки.

Власницям невинно чистою анкети слід подбати про те, щоб і освіта, і професійна підготовка, і фізична форма були на хорошому рівні. Все це теж буде перевірено самим ретельним чином: за допомогою тестів і здачі нормативів.

Так за рівнем здоров'я кандидат повинен бути придатний до проходження військової служби: неважливо, чоловік він чи жінка (зрештою, жінки теж служать в армії і часом досить успішно, а ФСБ має до армії найбезпосередніше відношення). Вітається і знання декількох мов, а про володіння комп'ютером і говорити не доводиться: хороший фахівець повинен знати його не гірше хакера середньої руки.

Втім, у ФСБ вистачає роботи і крім інформаційної безпеки та іноземній діяльності. Але навіть до звичайного оператору ПК або секретарю пред'являються досить жорсткі вимоги. Після того як керівництво відділу, куди ви направили документи, ознайомиться з ними і ви блискуче здасте всі тести і нормативи, залишиться ще один рубіж. Без якого, втім, сьогодні не обходиться пристрій на роботу в будь-яку серйозну організацію: перевірка на детекторі брехні.

Хтось, звичайно, відноситься до поліграфа скептично, але правила є правила. Однак якщо ця перевірка показала невідповідність якихось наданих відомостей дійсності, не поспішайте прощатися з думкою про роботу в органах безпеки. Якщо ви і справді класний фахівець, то роботу ви отримаєте, правда не без випробувального терміну і з певними обмеженнями в доступі до інформації.

Теги: робота, фсб, працевлаштування

Як знайти роботу в Пермі

% Наталя, автор JustLady. % % %
��� ����� ������ � �����
% Багато людей в певний момент свого життя мріють змінити місце роботи. Її пошук є наболілим питанням для людини в будь-якому російському місті. Дії здобувачів скрізь приблизно однакові. Як знайти роботу в Пермі і Пермській області?
% Статті за темою «Як знайти роботу в Пермі» %
Як знайти роботу в Пермі
% Як знайти хорошого лікаря? %
Як знайти роботу в Пермі
% Як почати роботу після відпустки %
Як знайти роботу в Пермі
% Вагітність і робота %
Як знайти роботу в Пермі
% Як повернути інтерес до роботи %
% В першу чергу складіть грамотне резюме. Вкажіть у ньому основну інформацію про себе (ПІБ, де і коли народився і т.д.). Детально перерахуйте місця колишніх робіт, яку посаду займали, яких результатів досягли і т.п.%

Вивчіть список стабільних підприємств і надійних компаній Пермі, де ви хотіли б працювати і пристойно заробляти. Це можна зробити на сайті міста http://www.perm1.ru/. В поле пошукача введіть категорію організації (підприємства, агентства, ТОВ і т.д.). Тут же відразу можна знайти кадрові агентства або дізнатися адресу центрів зайнятості, куди вам неодмінно потрібно буде звернутися в зв'язку з пошуком роботи.

Розішліть своє резюме в вподобані компанії поштою або помістіть його на сайтах цих організацій. Тільки переконайтеся, що ви відповідаєте тим вимогам, які вказав роботодавець. У першу чергу розглядаються кандидатури, які повністю відповідають їм.

Ознайомтеся з оголошеннями про роботу в газеті «Робота та послуги в Пермському краї», яка публікує вакантні місця підприємств міста та розміщує резюме претендентів (можете помістити своє резюме). Адреса редакції: м Перм, Комсомольський проспект, 37, офіс 28.

Зайдіть на сайт http://rabotay.perm.ru/. Тут мається прямий ефір вакансій Пермі. При натисканні на обрану вами професію, відкривається вікно з повною інформацією про посаду, зарплату, умови роботи. Обов'язково вказано назву підприємства-роботодавця, його логотип, адреса, карта проїзду, контактний телефон та електронну адресу. На нього в режимі online відправте повідомлення, і вам тут же дадуть відповідь (лише зареєстрованим особам).

Зверніться, наприклад, в центр зайнятості населення пермського краю розташований в Пермі на Комсомольському проспекті, 57а. Цей центр спеціалізується і як біржа праці. Встаньте на облік, заповнивши анкету безробітного. Тепер вам будуть допомагати шукати вакантне місце, періодично призначаючи співбесіди з роботодавцями та запрошуючи на ярмарку вакансій.

Теги: робота, пошук, область, пермь