Як оформити титульний лист портфоліо

% Sestr, автор JustLady. % % %
��� �������� ��������� ���� ���������
% Портфоліо - це зібрання зразків творчих робіт, які фахівець може надати потенційному замовнику. Портфоліо використовують у своїй роботі манекенниці, фотографи, дизайнери, оформлювачі. Останнім часом педагоги та учні освітніх установ також стали використовувати цю форму самореклами, що допомагає наочно представити і об'єктивно оцінити результати професійної діяльності.
% Статті за темою «Як оформити титульний лист портфоліо» %
Як оформити титульний лист портфоліо
% Як зробити портфоліо %
Як оформити титульний лист портфоліо
% Як оформити портфоліо дизайнера %
Як оформити титульний лист портфоліо
% Як зробити гарне портфоліо %
Як оформити титульний лист портфоліо
% Як зробити портфоліо моделі %
% За своєю суттю портфоліо являє собою папку зі зразками творчих робіт. Воно може містити в собі авторський опис з повною інформацією про автора, освіту, отриману їм, участі в різних проектах. У портфоліо можуть бути представлені зразки, авторство яких не належить власнику портфоліо, і, звичайно, зразки того, що зроблено безпосередньо їм. Передує будь портфоліо титульний лист.%

Якщо ви дизайнер або оформлювач і ваше портфоліо містить графічні роботи, зразки розроблених вами дизайнерських рішень, то і титульний лист повинен нести на собі відбиток вашого стилю. Його оформлення має бути виконано в характерній для вас манері і техніці. Ви можете розробити його дизайн як самостійну роботу, а можете використовувати для цього колажі тих розробок, які представлені в портфоліо.

Використовуйте при оформленні яскраві фарби, цікаві колірні поєднання - при першому погляді на титульний лист потенційний замовник повинен бути відразу зацікавлений. Врахуйте, що портфоліо будуть постійно брати в руки, гортати, тому подбайте, щоб його титульний лист був виготовлений на щільному матеріалі, який не буде гнутися і рватися при частих переглядах. Підберіть такі фарби, які не будуть швидко вигоряти від сонячного і просто денного світла. Захистіть титульний лист ламінатом.

На титульному аркуші помістіть напис - заголовок. Напишіть своє прізвище, ім'я та по батькові, вкажіть лауреатські заслуги, участь у творчих конкурсах, фестивалях. Якщо ви учасник відомих творчих майстерень або проектів, то чи не скромничайте, відзначте в заголовку портфоліо і ці факти.

Перше уявлення про вас і ваших роботах всі зацікавлені отримають саме по титульного аркушу портфоліо. Поставтеся до його оформлення як до чергової творчої задачі і постарайтеся вже тут проявити свої здібності.

Теги: робота, лист, дизайнер, оформлювач

Як написати резюме школяру

��� �������� ������ ���������
% Слово «резюме» має французьке походження і перекладається як «короткий підсумок». Правильно складене резюме - це візитна картка людини, яка допоможе представити його в кращому світлі, підкреслити всі досягнення. Скласти його непросто, це ціла наука, але оволодіти їй необхідно.
% Статті за темою «Як написати резюме школяру» %
Як написати резюме школяру
% Як написати резюме менеджера %
Як написати резюме школяру
% Як написати резюме викладача %
Як написати резюме школяру
% Як написати резюме економіста %
Як написати резюме школяру
% Як написати професійне резюме %
% До складу портфоліо учня входить резюме. Воно допомагає правильно вибрати напрямок профільного навчання. І хоча строгих правил щодо його оформлення не передбачено, існують певні рекомендації.%

Насамперед, резюме має бути чітким, зрозумілим і коротким, в ідеалі розмір не повинен перевищувати 1-2 сторінок. Якщо будете писати його на комп'ютері, зверніть увагу на наступні моменти:

Використовуйте стандартні шрифти Arial або Times New Roman. Уникайте екзотичних витіюватих шрифтів, рамочок, віньєток, які будуть відволікати від суті.

Розбийте резюме на абзаци, після кожного робіть відступ, при цьому заголовки виділяйте.

Не забудьте відформатувати текст і перевірити граматику. Навіть одна помилка здатна зіпсувати чудове резюме.

У саме резюме обов'язково включите наступні пункти:

Почніть з особистих даних. Вкажіть прізвище, ім'я, по батькові, дату і місце народження, домашня адреса. Не забудьте про контактні телефони та адресу електронної пошти.

Напишіть інформацію про батьків учня - прізвище, імена, по батькові, дати народження, освіта, рід занять. Вкажіть склад сім'ї, скільки дітей до 18 років вони виховують.

Вкажіть інформацію про місце навчання школяра - повна адреса школи, клас, його тип (профільний, загальноосвітній, корекційний і т.п.). Якщо школяр навчався в декількох навчальних закладах, не забудьте про це написати. При цьому дану інформацію краще подати у вигляді таблиці, в якій у першій колонці вказуються роки навчання, у другій - дані кожної школи, включаючи поштову та електронну адресу.

Обов'язково вкажіть інформацію про всі отримані додатково знаннях. Можливо, були пройдені курси, семінари, складіть їх список із зазначенням дати їх проведення. Не забудьте згадати про участь у предметних олімпіадах і досягнення на них. Надайте дані про нагороди, грамотах.

Важливим пунктом є додаткова інформація. Тут вкажіть рівень володіння комп'ютером, знання мов. Можна написати про захоплення, хобі, інтереси. Це допоможе дізнатися, наскільки школяр комунікабельний, як легко входить в новий колектив.

Теги: резюме, школяр

Як влаштуватися працювати стюардесою

% Олена Єгорова, автор JustLady. % % %
��� ���������� �������� �����������
% Небо, літак, дівчина ... Образ миловидної стюардеси, навіяний кінематографом, підвищив престиж цієї зовсім «нежіночу» професії в очах представниць прекрасної статі. І багато пані в пошуку свого покликання намагаються потрапити на борт літака.
% Статті за темою «Як влаштуватися працювати стюардесою» %
Як влаштуватися працювати стюардесою
% Як стати стюардесою %
Як влаштуватися працювати стюардесою
% Як влаштуватися на роботу без досвіду %
Як влаштуватися працювати стюардесою
% Як влаштуватися на роботу психологом %
Як влаштуватися працювати стюардесою
% Як влаштуватися дівчині на роботу в поліцію %
% Познайомитися з азами професії стюардеси можна на спеціалізованих курсах. Проте відвідини таких занять не є якимсь «щасливим квитком», що дає право стовідсоткового працевлаштування. Тому особливого сенсу витрачати час на них немає, краще відразу звернутися в авіакомпанію.%

Якщо ви проживаєте в Москві, то вам влаштуватися стюардесою набагато простіше, тому що офіси майже всіх великих авіаперевізників знаходяться в столиці і її передмістях. В інших містах знайти роботу бортпровідницею складніше, особливо проблематично зробити це в населеному пункті, на території якого немає аеропорту. Тут вихід залишається один - їхати. Як правило, авіакомпанії запрошують стюардес тільки навесні і восени, тому й орієнтуватися потрібно на міжсезоння. Знайдіть номер телефону відділу кадрів і дізнайтеся більш точні дати чергової хвилі набору.

Звичайно, співбесіда - невід'ємний етап на шляху до працевлаштування, але набагато важливіше для цієї професії - міцне здоров'я, тому попередньо оціните свої шанси. У бортпровідниці не повинно бути хронічних захворювань, алергії, зламаних кісток і вивихнутих суглобів. Хороший зір, наближене до одиниці, гострий слух, чітка робота вестибулярного апарату, відсутність проблем із зубами і тиском - основні вимоги, що пред'являються до кандидатів.

На жаль, дізнатися, наскільки ви добре підходите на посаду стюардеси за станом здоров'я, можна тільки на ВЛЕК - рядовий лікар районної поліклініки навряд чи зможе відповісти на це питання. У зв'язку з цим орієнтовний план працевлаштування буде виглядати таким чином:
% • запис на співбесіду за телефоном / електронною поштою;
% • співбесіду у відділі кадрів;
% • проходження мандатної комісії;
% • ВЛЕК;
% • навчання з подальшим працевлаштуванням.

Етапи працевлаштування

На кожному етапі є свої нюанси. Так, наприклад, рекрутера належить переконати в тому, чому ви раптом вирішили стати стюардесою, тобто, по суті, офіціанткою, тільки не на землі, а в повітрі. При наявності вищої освіти завдання ускладнюється. В принципі, іноді досить сказати, що це ваша дитяча мрія, яку ви хочете здійснити.

До складу мандатної комісії сходить 5-8 співробітників авіакомпанії: представник відділу кадрів, пілоти, бортпровідники, керівники різних ділянок і відділів. Всі вони будуть задавати питання в надії визначити, чи підходить їм ваша кандидатура. Рішення, як правило, приймається в той же день. Якщо співбесіда пройдено, то далі ви отримуєте направлення на медогляд. Однак перед ним необхідно подбати про:
% • довідках від нарколога і психіатра (вони виходять тільки за місцем проживання і дійсні протягом півроку, так що можете підготувати їх заздалегідь);
% • медичній книжці з відмітками про пройдену флюорографії і відсутності паразитів, венеричних захворювань і т.д .;
% • виписці з медичної книжки за останні 2-5 років із зазначенням про перенесені захворювання;
% • декількох фотографіях 3х4.

У виняткових випадках може знадобитися і дитяча медична карта. Тільки після надання повного пакету медичних документів, вас допускають до проходження лікарської комісії. Однак не поспішайте її оплачувати повністю, уточніть про можливість проходження «полегшеного» варіанта. Як правило, авіакомпанії пропонують потенційним кандидатам за меншу вартість дізнатися, наскільки їх стан здоров'я відповідає встановленим нормативам. Якщо раптом у вас виявиться якась серйозна проблема, то вийде заощадити пристойну суму.

Після отримання ствердної укладення льотно-експлуатаційної комісії справа залишиться за малим: пройти навчання і оформити трудові відносини з роботодавцем. Проте розслаблятися ще рано - тривалість курсу 2-3 місяці з понеділка по суботу включно, а перший трудовий договір, як правило, носить тимчасовий характер. Тому якщо ви всерйоз вирішили присвятити себе цій професії, то попереду вас чекає ще маса випробувань в рівній мірі як на землі, так і в повітрі.

Теги: робота, телефон, стюардеса, професія, співбесіда, запис, посада, бортпровідниця