Як правильно влаштовуватися на роботу

% Андрей Сидоров, автор JustLady. % % %
��� ��������� ������������ �� ������
% На сьогоднішній день, мабуть, одна з найактуальніших тем для зайнятого населення - проблема звільнень і скорочень. У подібних неприємних ситуаціях обов'язково піднімається питання про новий працевлаштуванні. Для тих, хто щойно став офіційним співробітником або ще перебуває в активному пошуку, важливо знати, як правильно влаштуватися на роботу.
% Статті за темою «Як правильно влаштовуватися на роботу» %
Як правильно влаштовуватися на роботу
% Будівництво кар'єри: з чого почати новачкові %
Як правильно влаштовуватися на роботу
% Як розмовляти з роботодавцем %
Як правильно влаштовуватися на роботу
% Як влаштуватися на роботу в ФСБ %
Як правильно влаштовуватися на роботу
% Як влаштуватися працювати на радіо %

Як це не сумно, роботодавці останнім часом не бажають дотримуватися законодавства при працевлаштуванні, наслідком чого є «чорні» зарплати і невдоволення співробітників. Наприклад, причиною одного з подібних невдоволень може стати відсутність укладеного договору з працівниками під час випробувального терміну.

Роботодавець може висунути умови випробувального терміну для виявлення відповідності співробітника вимогам роботи, але договір повинен бути укладений. Випробувальний термін не може перевищувати трьох місяців, однак, для працівників вищої ланки він може бути збільшений до шести місяців.

При продовженні роботи після випробувального терміну вважається, що працівник витримав випробування і прийнятий в штат. В результаті незадоволеності роботою, працівник може розірвати трудовий договір, повідомивши про це письмово керівнику за три дні до відходу.

Трудовий договір необхідно складати у письмовій формі у двох примірниках. Один залишається у керівника, другий - повертається до співробітника. На оформлення договору не може піти більше 3 днів.

Слід в обов'язковому порядку прочитати повністю умови трудового договору. У ньому мають бути прописані посаду, виконувані функції працівника, а також умови виплати заробітної плати та її розмір, плюс премії, надбавки та інші виплати. Режим праці та відпочинку також повинен бути прописаний в трудовому контракті.

Дуже важливо ознайомитися зі змістом наказу, який оформлюється при влаштуванні на роботу на основі трудового договору. Наказ повинен чітко відображати всі умови самого договору.

Знаючи свої обов'язки і умови роботи, а так само чинне законодавство, співробітник завжди помітить несумлінність дій роботодавця. Беручи до штату працівника, роботодавець зобов'язаний надати йому під розпис правила внутрішнього трудового розпорядку та локальні нормативні акти, пов'язані з трудовою діяльністю в даній організації.

Теги: робота, працевлаштування, законодавство

Як поводитися на співбесіді

% Яна Болдіна, автор JustLady. % % %
��� ����� ���� �� �������������
% Щоб почути на свою адресу «ви прийняті», необхідно грамотно поводитися на співбесіді. Це полягає не тільки в досконально продуманому зовнішньому образі і словах. Не варто применшувати значення і невербальних аспектів поведінки: міміки, жестів, поз.
% Статті за темою «Як поводитися на співбесіді» %
Як поводитися на співбесіді
% Як поводитися на співбесіді в посольстві %
Як поводитися на співбесіді
% Незручні запитання: як вести себе на співбесіді %
Як поводитися на співбесіді
% Співбесіда при прийомі на роботу: як правильно брати інтерв'ю %
Як поводитися на співбесіді
% Незручні запитання: як вести себе на співбесіді %

Збираючись на співбесіду з роботодавцем, слід заздалегідь вирішити, що ви надягнете. По-перше, знижується ризик, пов'язаний із запізненням через нескінченні перевдягань. По-друге, якщо одяг, в якій вирішили піти на зустріч, потребує пранні або дрібному ремонті, зможете зробити це без поспіху.

Вибирати одяг необхідно в тому стилі, який прийнятий для посади, на яку претендуєте. Наприклад, якщо шукаєте роботу вихователем в приватному дитячому садку, це має бути плаття або довга спідниця з блузою. А якщо претендуєте на вакансію дизайнера, можна піти і в джинсах. Від того, що надягнете, багато в чому залежить перше враження, яке справите на менеджера з персоналу.

Постарайтеся бути природною. Особливо кепсько виглядає спроба показати неіснуючі компетенції або надати більшої ваги попередньому досвіду роботи. Не варто використовувати слова зі зменшено-пестливими суфіксами, а також перебільшувати форм. В обов'язковому порядку стежте за темпом мови. Він повинен бути на приблизно схожому рівні під час усієї розмови. Це не означає, що ви повинні говорити швидко чи повільно, незалежно від того, про що йде мова. Зрозуміло, незначна зміна темпу допускається, більше того, є ознакою вашої щирості.

Якщо є можливість, вибирайте місце, куди присядете, яке розташоване не строго навпроти інтерв'юера, а як би під невеликим кутом. У цьому випадку зможете уникнути неприємної ролі «допитуваного». Якого б плану питання вам не задавалися, постарайтеся відповідати максимально коректно по відношенню до попередніх роботодавцям. Пам'ятайте про те, що інтерв'юер проектує ваше ставлення до минулій роботі до місця, на яке претендуєте.

Слідкуйте за своїми жестами. Підчас невербальне поведінка говорить роботодавцю більше, ніж ваші слова. Не тримайте руки до особі, яка не теребите волосся, не тримайте пальці зчепленими «замочком». Постарайтеся під час діалогу трохи нахилити корпус у бік співрозмовника - тим самим ви як би показуєте свою прихильність до нього. Всі ці аспекти самі по собі здаються дрібними і незначними, проте укупі можуть послужити непогану службу і допоможуть з успішним проходженням співбесіди.

Теги: робота, співбесіда, пошук

На службу по дружбі

% Євгена Чернишова, автор JustLady. % % %
�� ������ �� ������
% Так буває в житті - без знайомств влаштуватися в хороше місце досить непросто. Ви просите подругу, щоб та замовила за вас слівце і потрапляєте на посаду, про яку вже давно мріяли. І здавалося б, все у вас тепер прекрасно: робота є, улюблена подруга теж під боком - чого ще бажати! Однак не поспішайте радіти, часто подібні запрошення закінчуються вельми плачевно.
% Статті за темою «На службу по дружбі» %
На службу по дружбі
% Жіноча дружба: реальність чи вигадка? %
На службу по дружбі
% Особливості жіночої дружби %
На службу по дружбі
% Дружба триває 7 років? %
На службу по дружбі
% Ах, ця жіноча дружба %

Буває так, що друзі перестають бути друзями саме через конфлікти на роботі. Зрозуміло, вам складно собі уявити, що людина, яку ви все життя знаєте, може почати до вас чіплятися або будувати підступи, але, тим не менш, це загальновідомий факт. Часто люди можуть дружити тільки тоді, коли їхні інтереси не об'єднує спільна справа. Адже з волі випадку ваша подруга цілком може виявитися вашим керівником, а, отже, повинна буде давати вам постійні доручення і стежити за правильністю їх виконання. Це тільки поза офісом ви обидві можете посміятися над тим, що хтось помилково поклав оселедець на важливий договір, а от якщо подібне відбудеться на роботі - чекайте грози.

Є одна давно відома істина - хочеш пізнати людину, дай йому владу. І дійсно, буває так, що люди дуже сильно змінюються після того, як ви потрапляєте в залежне від них положення. Вдіяти тут, на жаль, нічого не можна. Спробуйте поставитися філософськи. Адже подруга теж повинна звітувати за вашу діяльність перед вищим керівництвом. Але от якщо ви працюєте добре, а причіпки і докори тривають, можливо, вам варто задуматися про те, щоб змінити місце роботи. Ви, звичайно, можете і продовжувати терпіти і чекати, що людина одумається, але навряд чи дочекаєтеся чого-небудь принципово нового. Подумайте, що ви більше хочете зберегти: вашу дружбу або роботу? Буває так, що після зміни місця, колишня теплота у ваших стосунках знову відновлюється. Однак ви цілком можете отримати в результаті погану подругу і жахливого начальника в одному флаконі, якщо вирішите залишитися і терпіти. Чимось в цій ситуації в будь-якому випадку доведеться пожертвувати.

Хоча, звичайно, описана ситуація - не догма. Буває так, що подруги продовжують залишатися подругами, навіть якщо вони тепер працюють разом і одна з них змушена підкорятися іншій. Люди бувають різні і часто випробування, які підносить нам життя, можуть тільки зробити дружбу прочней і пофарбувати її новими цікавими фарбами. Адже немає нічого кращого, ніж мати вірного друга поруч із собою на роботі. Така людина і підтримає і допоможе і підкаже! Тому, якщо подруга кличе вас на нове місце роботи, не поспішайте відкидати цю пропозицію. Можливо, все не так вже погано і це дійсно ваш шанс отримати те, про що ви так довго мріяли.

Пам'ятайте про те, що людські взаємини - складний механізм взаємодій, постійно мінливий і трансформується у щось зовсім нове. Ви можете тільки спостерігати за цими змінами і іноді вносити невеликі корективи, але глобально зробити нічого не в змозі. Ваша дружба, безумовно, дуже цінна річ, тому потрібно докладати всіх зусиль, щоб зберегти її в первісному вигляді. Але все змінюється, змінюємося і ми самі і люди, які нас оточують, тому поставтеся філософськи до того, що відбувається у вашому житті і не переживайте даремно. Влаштуватися на роботу за дружбу, зрозуміло, можна, тільки майте на увазі, що це може дуже багато чого у вашому житті змінити.

Теги: робота, служба, подруга, дружба