7 гормонів для тонусу

% Нерідко ми відчуваємо себе млявими і пригніченими через порушення вироблення деяких гормонів в нашому організмі. Причому викликати цей дисбаланс можуть не тільки хвороби ендокринної системи, але і стреси, простуди, неправильне харчування, сидячий спосіб життя. %
% Статті за темою «7 гормонів для тонусу» %
7 гормонів для тонусу
% Як знизити чоловічі гормони %
7 гормонів для тонусу
% Як не погладшати від гормонів %
7 гормонів для тонусу
% Регулярний секс: 10 аргументів "за" %
7 гормонів для тонусу
% Як привести гормони в порядок %

Естроген

Жіночий статевий гормон. Виробляється в яєчниках. Прискорює оновлення клітин, підтримує еластичність судин, захищає їх від холестерину, надає шкірі пружність, а характеру - жіночність і м'якість, допомагає нервовій системі справлятися зі стресами.

Для підтримки нормального рівня естрогенів потрібні вітаміни Е (кукурудзяна, соняшникова, лляна, оливкова олії, пророщені злакові, боби, квасоля) і К (шпинат, гарбуз, зелений горошок, яловича печінка, яєчні жовтки), а також фолієва кислота НД (петрушка, кольорова і білокачанна капуста).

Тестостерон

Чоловічий гормон (андроген). Символ сили і сексуальності. Виробляється семенникамі і корою наднирників. Недолік робить чоловіків дратівливими, знижується не тільки потенція, але і загальний тонус організму, пам'ять і працездатність.

Підвищити рівень допоможуть продукти, багаті цинком (тваринні білки: яловичина, пісна свинина, баранина, морепродукти: краби, устриці, мідії, а також гарбузове насіння). А ось пиво в кількості більше 0, 5 літра в день знижує виробництво тестостерону.

Окситоцин

Гормон турботи і любові. Виробляється залозами. Найбільше окситоцину викидається в кров: у жінок - в перші місяці після пологів, у чоловіків - після сексу з коханою жінкою. Його брак вганяє в тугу, підвищує рівень тривоги.

Не скупіться на позитивні емоції: на відміну від «тваринного» тестостерону вироблення окситоцину залежить від емоцій - ласки, любові, бажання захистити. Шоколад, банани, авокадо і продукти, багаті селеном (спаржа, кабачки, патисони, селера) збільшують його вироблення.

Тироксин

Гормон стрункості і розуму. Виробляється щитовидкою. Контролює обмін речовин, координацію рухів, додає формам тіла апетитність. Надлишок призводить до втрати м'язової маси, недолік - до ожиріння і зниження інтелекту. При його дисбалансі мучить безсоння, серцебиття, неспокій, сльозливість і неможливість зосередитися.

Порушення вироблення тироксину часто пов'язані з нестачею в організмі йоду (його джерела: морська капуста, морепродукти, а також йодовані продукти - сіль, хліб, молоко).

Норадреналін

Гормон самозахисту. Виробляється в наднирниках. Відповідає за інстинкт самозбереження, при стресах приводить в бойову готовність всі системи організму. Захищає від інфекцій, стимулює імунітет. До речі, здоровий рум'янець з'являється у нас на щоках завдяки цьому гормону, який - коли треба - розширює кровоносні судини і знімає спазми.

Щоб краще протистояти стресам, починайте день з йогурту. У ньому міститься амінокислота тирозин, необхідна для синтезу норадреналіну. Також стимулює вироблення цього гормону бета-каротин (гризіть свіжу морквину).

Інсулін

«Солодкий» гормон. Виробляється підшлунковою залозою. Це він розщеплює з'їдені нами солодощі і перетворює на енергію. Неправильне вироблення інсуліну веде до розвитку діабету, порушень в серцево-судинній системі. Серед перших «дзвіночків» - млявість, зниження пам'яті та уваги.

«Погані» - рафіновані - вуглеводи (здобні булочки, тістечка, білий хліб) погіршують інсуліновий обмін, «хороші» - нерафіновані (хліб з борошна грубого помелу, тростинний коричневий цукор, свіжі і запечені овочі) - стимулюють. Інсулін - гормон руху, після години занять у фітнесі його кількість збільшується на 5 - 7%.

Соматотропин

Гормон фізичної активності. Виробляється гіпофізом. Відповідає за м'язовий тонус, спалювання жирів, міцність суглобів і зв'язок. До речі, у жінок відповідає за тонус м'язів, що підтримують груди. При його недоліку м'язи стають в'ялими, шкіра на руках, сідницях та інших частинах тіла обвисає.

Його виробництво стимулюють вітамін С, ненасичені жирні кислоти Омега-3 (оселедець, тунець, скумбрія, очищений риб'ячий жир в капсулах), протеїни - тварини (пісна яловичина, індичка, курятина) і рослинні білки (основні джерела - рис, соя, червона квасоля ).

www.kp.ru

Теги: тонус, гормон

Засмага: шкода і користь

% "Немає нічого жахливішого шкіри кольору аспірину" - сказала легендарна Коко Шанель і тим самим ввела моду на засмагу. Минуло більше півстоліття, але ми продовжуємо домагатися золотисто-шоколадного відтінку з маніакальною одержимістю. Способів маса: можна відправитися в сонячні краї, пару раз в тиждень навідуватися в солярій або купити спеціальний крем-автозагар. Ми вирішили розібратися з плюсами-мінусами найпопулярніших "загарательних" процедур. Отже ...
% Статті за темою «Засмага: шкода і користь» %
Засмага: шкода і користь
% Засмага: шкода чи користь? %
Засмага: шкода і користь
% Засмага - користь і шкода в одному флаконі! %
Засмага: шкода і користь
% Солярій: шкода і користь засмаги %
Засмага: шкода і користь
% Користь і шкода засмаги в солярії %


Крем і лосьйон з ефектом автозасмаги

Можна купити в будь-якому магазині. Ціна залежить від марки виробника, в середньому - 300-500 рублів. Результат з'являється приблизно через два тижні регулярного (2 рази на день) застосування.

Плюси

• Є найшвидшим і нешкідливим способом засмаги.
% • Використовується замість звичайного зволожуючого лосьйону для тіла.
% • Підкреслює натуральний загар.
% • Відносно недорого коштує.

Мінуси

• Залишає сліди на світлому одязі.
% • Не рекомендований до використання людям, страждаючим гормональними захворюваннями та захворюваннями шкіри.
% • Не дає можливості передбачити колір засмаги в результаті.
% • Іноді надає шкірі занадто жовтий, неприродний відтінок.
% • Не забезпечує захист від сонця.
% • Володіє специфічним, не дуже приємним запахом.

Air Art

Стандартна салонна процедура. Технологія проста: косметолог за допомогою спеціального приладу розпорошує на тіло лосьйон, основою якого служить пігмент цукрової тростини. Після нанесення цей пігмент миттєво проявляється на шкірі і надає їй красивий бронзовий відтінок. Середня вартість однієї процедури - близько 2500 рублів.

Плюси

• Є безпечним способом засмаги, до якого можуть вдаватися навіть люди з такими захворюваннями шкіри як псоріаз, пігментні плями і т.д.
% • Надає підтягаючий і омолоджуючий ефект, за рахунок пігменту цукрового очерету (який входить до складу лосьйону)
% • Рівномірно світлішає через 5-10 днів після процедури, не залишаючи плям на шкірі.
% • Не залишає плям на одязі.
% • Процедурі нанесення лосьйону передує пілінг тіла, який значно вирівнює текстуру шкіри, надає їй м'якість, дбайливо очищає.

Мінуси

• Дає недовговічною ефект при досить високій вартості.
% • Неможливо зробити в домашніх умовах.
% • Не забезпечує захист від сонця.

Природне сонце

Коментарі зайві. Ніжитися під сонечком з однаковим успіхом можна де завгодно - на Лазурному узбережжі або на ставку у бабусі в селі. Кажуть, правда, що річковий та морський загар розрізняються по відтінку, але лікарі-косметологи запевняють, що все залежить виключно від типу шкіри і часу перебування під УФ-променями.

Плюси

• Дає найприродніший і рівний колір засмаги.
% • Збільшує загальну кількість білка в крові, підвищують активність ферментів.
% • Під їх впливом зміцнюється імунітет, прискорюється вироблення вітаміну D, що зміцнює м'язи й кістки, а також допомагає боротися зі стресами і депресією.

Мінуси

• Збільшує ризик захворювання на рак шкіри і раком грудей.
% • Викликає передчасне старіння шкіри (у разі надмірного перебування на сонці - більше 30 хвилин в день)
% • Підвищує ризик отримати сонячний або тепловий удар.

Солярій

На сьогоднішній день найпопулярніший спосіб засмаги. Солярії поділяються на горизонтальні (засмага заробляється лежачи) і вертикальні, або турбосолярії (сонячна ванна приймається в положенні стоячи). У горизонтальних соляріях використовуються лампи середньої потужності, тривалість сеансу становить 15-20 хв. У турбосолярії лампи потужніший, тому сеанс тут не повинен перевищувати 12 хвилин. Середня вартість хвилини - 15-20 рублів.

Плюси

• Дає можливість отримання рівномірної засмаги навіть взимку, що особливо актуально в наших широтах.
% • Є остаточно швидким і недорогим спосіб засмаги.
% • Не робить руйнуючої дії на еластичність шкіри. Сучасні солярії повністю виключають наявність шкідливих (руйнують клітини колагену і еластину) С-променів.

Мінуси

• Безліч протипоказань. Зокрема, людям з серйозними проблемами серцево-судинної системи, активну форму туберкульозу, бронхіальною астмою, захворюваннями крові, підвищеною функцією щитовидної залози, пухлинами, варикозним розширенням вен (або зі схильністю до нього), гострими запальними процесами і вагітним жінкам не рекомендується відвідування солярію . Крім того, не варто відвідувати солярій людям з підвищеною температурою, тим, хто приймає антибіотики, гормональні препарати, психотропні і сечогінні засоби (ці препарати викликають фотосенсибілізацію, тобто підвищують чутливість шкіри до ультрафіолету, через що вона легше може обгоріти).

• Може посилити вугровий висип.

• Викликає фотостаріння шкіри.

• Підвищує ризик розвитку меланоми - злоякісної пухлини шкіри. (Особливо схильні до цієї небезпеки люди, які мають дуже світлий колір шкіри, світлі і руде волосся)

Теги: користь, відгук, автозагар