Ефект пробудження і бадьорості подарує Вам контрастний душ. Користь контрастного душу відома всім: він робить шкіру більш еластичною і пружною, є прекрасною профілактикою застуд, сприяє зниженню ваги, підсилює обмінні процеси. Він просто необхідний тим, хто страждає різкими перепадами тиску, оскільки чудово тренує судини, їх стінки стають більш еластичними.
Однак контрастний душ не рекомендований при захворюваннях серцево-судинної системи і під час критичних днів.
Як зробити його правильно? Все дуже просто. Починати необхідно з температур: тепла вода - 38 ° С, холодна - 28 ° С, щоб контраст між ними був невеликим. Тривалість: теплою водою - 1, 5 хвилини, холодної - 0, 5 хвилини. Чергувати їх потрібно 4-5 разів. Поступово температуру теплої води потрібно підвищувати, а холодний - знижувати. Приблизно на четвертий раз прийняття душу баланс температур повинен бути наступним: тепла вода - 40 ° С, холодна - 20 ° С. У середньому процедура повинна тривати приблизно 10-12 хвилин: тепла вода - 3 хвилини, холодна - 1 хвилину, і все спочатку.
При прийнятті контрастного душу вранці його краще закінчувати холодною водою, щоб зберегти відчуття бадьорості на весь день. Увечері розумніше завершувати процедуру теплою водою і не пізніше ніж за годину до сну.
Є ще один спосіб, що дає такий же ефект як контрастний душ. Якщо після напруженого трудового дня не залишилося сил, а приятелька затягла в спортклуб, ефект "другого дихання" дасть Вам наступна процедура. Не приймаючи душ, 5-8 хвилин потрібно провести в сауні, після чого прийняти холодний душ. Це дуже простий, але разом з тим ефективний спосіб.
Гаряча ванна допоможе зняти Вам головний біль. Це старовинний рецепт наших бабусь. Ви набираєте максимально гарячу ванну, наскільки можете витерпіти. Встаєте в неї, при цьому вода не повинна бути вище колін. Також можна опустити у воду руки по лікоть. У такому положенні потрібно провести 5-8 хвилин. Багато мігрені викликані припливом крові, підвищенням тиску. Завдяки такій ванні кров спрямовується в руки і ноги, перестане пульсувати в голові і біль минає. Це ж процедура ідеально проходить при перших ознаках застуди.
При розтягненнях або перевищення навантаження в спортзалі багато професійні спортсмени практикують наступний спосіб зняти напругу та біль у м'язах. Потрібно набрати половину ванни приємною, комфортної температури, лягти в неї. А решту наповнити несильним струменем гарячої води. Зрештою, температура води повинна бути максимально високою. Провести в такій ванні можна не більше 10 хвилин. Ефект досягається завдяки тому, що Ви не відчуваєте дискомфорту від гарячої води, нагрівання якої відбувається поступово. Цей спосіб дозволяє максимально розслабитися.
Варто врахувати, що гаряча ванна не рекомендована при захворюваннях серцево-судинної системи.
Приємним доповненням після ванни може стати теплий душ.
Зняти стрес можна, якщо прийняти душ наступним оригінальним способом. Коли голова йде "кругом" від спілкування, хочеться тиші й самотності, потрібно встати під сильний струмінь душу, направити її прямо на голову так, що щоб не чути нічого крім шуму води. 3 хвилини, і Ви відновлені!
Розтирання після душу допомогою махрової рукавиці або щітки підсилюють кровообіг і живлення шкіри, видаляють відмерлі клітини, шкіра стає гладкою і м'якою, довше зберігає свою молодість і пружність. Ось кілька порад як зробити все правильно. Руки і ноги розтирають у напрямку до серця. Спочатку прямими рухами знизу вгору розтирають ноги, починаючи від кінчиків пальців; потім - руки. Розтирають поперек і спину, рухаючись знизу вгору вздовж хребта.
Потім - живіт круговими рухами за годинниковою стрілкою. Потім - область над грудьми круговими рухами від центру до плечей.
І наостанок ... Сприятливий вплив ароматерапії можна використовувати не тільки в душі. Підберіть духи з потрібним ароматом, надушитися предмети навколо себе - подушку, рушники, білизну та інші речі, повісьте сашет і розставте ароматичні свічки навколо ліжка, у ванній, поруч з коханим диваном, на якому ви так любите читаєте ваші улюблені книги.