Пелоїдотерапія або грязелікування

% Anastasija Urlacher, автор JustLady. % % %
�������������� ��� ������������
% Грязелікування (іншими словами, пелоїдотерапія) є одним з найбільш древніх методів лікування. Доведено, що людство вже тривалий час використовує бруду для лікування навіть хронічних захворювань. Пелоїдотерапія була широко поширена ще в Давньому Єгипті (згадує про це Клавдій Гален у 2 столітті до нашої ери). Про високу ефективність грязьового впливу розповідав у своїх працях і Парацельс.
% Статті за темою «Пелоидотерапия або грязелікування» %
Пелоїдотерапія або грязелікування
% Грязелікування в гінекології %
Пелоїдотерапія або грязелікування
% Грязелікування - найдавніший вид догляду за тілом %
Пелоїдотерапія або грязелікування
% Дія грязелікування на організм жінки %
Пелоїдотерапія або грязелікування
% Що можна вилікувати брудом? %

Лікувальні грязі (або пелоїди) - це природні органіки-мінеральні утворення, які володіють високою пластичністю і тепловіддачею. Крім того, вони містять активні біологічні речовини (такі, як солі, вітаміни, гази, ферменти, гормони і так далі) і живі мікроорганізми.

Залежно від походження, бруду поділяються на:
% 1) торф'яні (які являють собою різновид болотних відкладень);
% 2) сапропелевие (вони відрізняються наявністю великої кількості вітамінів, гормонів, ферментів). Цей вид грязей дуже поширений в Росії на Уралі, а за кордоном - у Польщі, Білорусії, Естонії та Німеччини;
% 3) сульфідні мулові (вони бідні органічними речовинами, зате збагачені солями і сульфідами заліза). Варто відзначити, що вони поступаються за своїми властивостями сапропелевих і торф'яним грязям;
% 4) сопочні
% 5) гідротермальні

Основою дії всіх цих лікувальних грязей є комплексний вплив механічного, температурного і хімічного факторів на організм.
% Пелоїди впливають на рецептори шкіри і слизових оболонок, також впливають на нервово-судинні і нервово-ендокринні механізми. У наслідку цього спостерігається дозвіл різних запальних процесів (зовнішніх і внутрішніх), зменшення рубців і спайок.

Крім того, під впливом лікувальної грязі відбувається стимуляція функції кори надниркових залоз, збільшення синтезу катехоламінів. А це в підсумку призводить до підвищення імунітету.

Тепло лікувальної грязі здатне надавати не тільки протизапальну, але також і знеболювальну та антисептичну дію.

Хоча завдяки багатому вмісту мікроелементів, вітамінів, амінокислот і мінералів бруду і використовуються в косметології, однак, слід все-таки утриматися від проходження грязьових процедур у випадку, якщо у вас є хоча б одне з наведених нижче протипоказань:
% 1) міома
% 2) злоякісне новоутворення
% 3) гостре запальне захворювання
% 4) кіста яєчників
% 5) туберкульоз
% 6) кровотеча (або навіть схильність до його появи)
% 7) ішемія
% 8) гіпертонія
% 9) атеросклероз
?) Вагітність (на всіх термінах)
?) Індивідуальна непереносимість
?) Епілепсія

Теги: грязелікування, пелоїдотерапія

Техніка медового масажу

������� �������� �������
% Мед - джерело корисних речовин і вітамінів, став хорошим засобом для позбавлення від застійних явищ в товщі шкіри. Проникаючи в клітини епідермісу при енергійних рухах рук, мед активно впливає на тканини, підсилюючи кровообіг, видаляючи токсичні речовини.
% Статті за темою «Техніка медового масажу» %
Техніка медового масажу
% Техніка та суміші для медового масажу %
Техніка медового масажу
% Техніка медового масажу в домашніх умовах %
Техніка медового масажу
% Медовий масаж хороший і простий %
Техніка медового масажу
% Медовий масаж: боротьба з целюлітом %

Перед процедурою слід підготувати мед - можна використовувати чистий продукт, а можна додати кілька крапель ефірного масла для посилення ефекту. Краще, якщо мед буде трохи розігрітий, до кімнатної температури - так речовини швидше вступлять в реакцію з клітинами шкіри. Зробіть пробну обробку - нанесіть трохи меду на ділянку шкіри з великою чутливістю. Якщо через 5-10 хвилин на шкірі не з'явилося почервоніння і роздратування, то приступайте до масажу.

Техніка виконання медового масажу полягає в чергуванні погладжуючих і відривають рухів. Наносячи мед на проблемні ділянки, слід ніжно погладжувати шкіру, рівномірно розподіляючи речовина по всій поверхні. Потім доведеться почекати деякий час, щоб дати меду проникнути в пори, заповнити їх. Руки притискаються до тіла і різко відриваються від нього по напряму вгору. Такі стрімкі рухи дозволяють відкривати пори і «витягувати» з них весь вміст - скупчилися відмерлі частинки клітин, продукт діяльності сальних залоз і бруд, що на шкіру із зовнішнього середовища.

Чим правильніше виконується медовий масаж, тим ефективніше буде результат - через кілька хвилин можна помітити, що на шкірі залишаються білуваті грудочки, які є згустками відпрацьованих речовин.

Масаж з використанням меду можна застосовувати на всіх ділянках тіла - проблемних зонах, обличчі. Звільняючи пори, масаж дає можливість шкірі «дихати», активніше виконувати свої функції. Тривалість одного сеансу залежить від кількості зон обробки, але не повинна перевищувати 20 хвилин на кожній частині тіла.

Завершенням масажу є теплий душ. Разом із залишками меду з поверхні шкіри видаляються і виділені з пір токсини, надлишкові сольові відкладення, шлаки. Для досягнення найкращого ефекту і щоб заспокоїти шкіру, слід нанести зволожуючий склад легкої текстури, що містить поживні елементи. Після сеансу потрібно добре відпочити, щоб посилити оздоровчий ефект від процедури.

Теги: мед, масаж, технік, використання

Мистецтво тайського масажу

��������� �������� �������
% Сьогодні тайський масаж по праву можна вважати мистецтвом, яке душі повертає спокій, м'язам додає тонус, а з тіла знімає напругу, що нагромадилася. Саме з цієї причини даний вид масажу так подобається багатьом жителям планети Земля.
% Статті за темою «Мистецтво тайського масажу» %
Мистецтво тайського масажу
% Види тайського масажу %
Мистецтво тайського масажу
% Тайський масаж: інструкція із застосування %
Мистецтво тайського масажу
% Кілька прийомів тайського масажу %
Мистецтво тайського масажу
% Тайський масаж: міф і реальність %

Для того, щоб пізнати мистецтво тайського масажу, важливо врахувати кілька правил, якими керується кожен майстер. Перед початком масажу людині пропонується максимально розслабитися і блокувати в свідомості усі думки про проблеми на роботі, в сім'ї або з друзями. Всі думки повинні бути спрямовані на сприйняття і «читання» своїх внутрішніх відчуттів. Не потрібно думати про переживання і неприємності. Крім того, на кушетці або в кріслі, де робиться масаж, необхідно прийняти найзручнішу позу. Краще позбутися годинників, окулярів, краваток, тугих хусток і ременів. Дихати під час тайського масажу потрібно рівномірно і на повні груди.

Починається тайський масаж, як правило, з розминання рук, так як саме на руках знаходяться так звані енергетичні канали. За ним енергія надходить в організм і «мотивує» всі органи на максимальну працездатність. Від рук масажист рухається до спини і ніг.

Руки самого масажиста повинні бути теплими. Великими пальцями майстер круговими рухами стимулює і збуджує кожну енергетичну точку тіла. Якщо у клієнта є якесь конкретне захворювання, він зобов'язаний повідомити про це майстра. Масажист буде розминати точки, які відповідають за функціонування даного хворіє органу.

Основне правило тайського масажу говорить: «У всьому повинна бути помірність і спокій». Справжній масажист не поспішає, він ретельно працює над кожною ділянкою тіла. Тому після масажу і досягається гармонія. Жоден орган не залишається без уваги.

Тайський масаж - це дуже об'ємна і навіть складна наука, осягнути яку досконало можна тільки при великому бажанні. На вивчення мистецтва масажу піде жоден рік. Але коли це станеться, масажист зможе подарувати енергію, умиротворення і тонус кожному своєму клієнтові.

Теги: масаж, мистецтво