|
Переїдання: як зберегти здоров'я в новорічні свята
% Оскільки новорічна ніч за слов'янською традицією - це, мабуть, головне застілля за цілий рік, то і готувати на це свято люди звикли стільки, щоб, не дай Бог, ніхто не пішов голодним. А враховуючи, що традиційні новорічні страви: холодець, олів'є, «гаряче», велика кількість м'ясного, мучного і смаженого - це спочатку досить важка їжа, потрібно постаратися допомогти організму пережити це «свято живота».
% Статті за темою «Переїдання: як зберегти здоров'я в новорічні свята»
%
% Переїдання: як зберегти здоров'я в новорічні свята
%
% Переїдання: як зберегти здоров'я в новорічні свята
%
% Як зберегти нерви в мегаполісі
%
% Автомобільні пробки: як зберегти нерви
%
% З'їжте що-небудь солодке перед застіллям, наприклад, цукерку. Поки ви будете зустрічати гостей або милуватися столом, заставленим всілякими апетитними стравами, мозок уже встигне оцінити, наскільки ви реально голодні. Справа в тому, що коли настає насичення, в мозок надходить відповідний імпульс, а поки він дійде до мозку, за святковим столом ще можна встигнути з'їсти кілька ложечок.% Більше вживайте в їжу свіжі овочі, фрукти. Якщо ви не відчули ситості навіть після добавки, відверніться від їжі. Прогуляйтеся на балкон, наприклад, або займіть себе розмовою з кимось із подруг. Перерва варто зробити хвилин на 20, так як саме стільки часу потрібно організму, щоб переварити їжу.
Якщо після цього ви все одно не відчули себе ситою, тоді впевнено сідайте за стіл і продовжуйте вечерю. Не варто зловживати алкоголем. Він значно збільшує апетит, і вам буде хотітися є знову і знову, крім того, в теплій квартирі від алкоголю швидко п'яніють, ви ж не хочете пропустити бій курантів?
Спробуйте знизити калорійність приготованих страв. Наприклад, замість звичайного молока візьміть те, що менше за жирності. Не використовуйте занадто хитромудрих соусів, тому що чим більше інгредієнтів в ньому, тим він калорийнее. Гарячі страви готуйте з риби, птиці, овочів або пісного м'яса. До речі, якщо запікати ту ж курку в духовці - калорійності в ній буде менше, зате всі корисні речовини збережуться набагато краще, ніж в смаженої.
Якщо ж святкування відбуватиметься в гостях, вибирайте основне блюдо, яке ви будете їсти, закушуйте салатиками, не змішуйте в своїй тарілці і рибу, і м'ясо, і ковбасу, і картоплю. Рекомендується більше пити.
Продумайте собі відразу, що ви будете робити після святкування. Намітьте активну діяльність, походіть по магазинах або погуляйте. Після такого застілля необхідно рух, танці, пробіжки, інакше ви дуже скоро помітите насиченість новорічного столу, коли не зможете застебнути улюблені брюки.
Теги: свято, стіл, здоров'я, переїдання
Алкогольний абстинентний синдром: що це?
% Однією з головних бід нашого суспільства є алкоголізм. За його вини щорічно гинуть тисячі людей, ще більше випадають із суспільного життя, морально деградують, стають джерелом страждань для своїх близьких. Що ж заважає питущій людині зупинитися? Чому він продовжує вливати в себе алкоголь, втрачаючи людську подобу і лякаючи оточуючих?
% Статті за темою «Алкогольний абстинентний синдром: що це? »
%
% Жіночий алкоголізм: всього лише діагноз або вже вирок
%
% Причини і лікування жіночого алкоголізму
%
% Синдром хронічної втоми: чим загрожує і як його лікувати
%
% Як перемогти синдром хронічної втоми, не вдаючись до ліків
%
Моторошне стан людини після тривалого зловживання спиртним іноді називають «абстиненцією», або похміллям. Прийом нової дози алкоголю на якийсь час знімає болісні відчуття, правда, потім вони повертаються з новою силою, вимагаючи повторення «лікування». Таким чином, питуща людина потрапляє в зачароване коло. Щоб з нього вирватися, треба розібратися з самим явищем. Отже, алкогольний абстинентний синдром - що ж це таке?
Термін «абстинентний синдром» стався від латинського слова «абстиненція», тобто стриманість. Він розвивається у людей, страждаючих алкогольною залежністю, після того, як вони деякий час не приймають алкоголь, і проявляється як цілий комплекс фізіологічних і психічних розладів. Хворі відчувають болісну сухість у роті, сильний головний біль, серцебиття і аритмію, іноді тремор, нудоту, блювоту, біль у шлунку і в правому підребер'ї, болісно реагують на світло і шум.
Основний удар приймає на себе печінку: саме в ній затримуються продукти розпаду етилового спирту - оцтовий альдегід і оцтова кислота, токсичністю перевершують етанол. Сивушні масла додають чорних мазків до безрадісної картині: на печінку лягає додатковий тягар по очищенню організму від цих отрут. Якщо концентрація алкоголю в крові перевищує певний рівень, печінка просто перестає справлятися, і всі отрути розносяться кров'ю до решти органам, викликаючи загальне отруєння.
Прийом нової дози алкоголю здатний на час купірувати хворобливий стан, проте лікарі категорично не рекомендують такий спосіб «лікування», оскільки на ослаблений організм лягає нова навантаження, з якою він може і не впоратися. До того ж, з нової дози може початися новий виток спіралі алкогольного отруєння, плавного переходить у тривалий запій.
Як же перемогти алкогольний абстинентний синдром? Для початку слід, по можливості, очистити організм від отрут - з цим завданням непогано справляється активоване вугілля. Хорошу допомогу нададуть полівітаміни. Народний досвід радить фруктові соки, в яких багато вітаміну С: апельсиновий, виноградний, чорносмородиновий і томатний. Допомагають ферментізірованние продукти: хлібний квас, квашена капуста або огірковий розсіл, а також кефір, ряжанка, сироватка.
У важких випадках для переривання запою і очищення організму від продуктів етилового розпаду доводиться звертатися до лікаря.
Але, безумовно, головний спосіб перемогти алкогольну залежність - це сила волі, самоповага і готовність знайти цікаве захоплююче заняття, здатне відвернути від сосущего бажання заповнити життєву порожнечу чарочкою спиртного.
Теги: Похмілля, алкоголізм, синдром, абстиненція
Профілактика цукрового діабету
% Ми живемо в світі зі стрімко розвиваються технічним прогресом, що робить наше життя з кожним днем все комфортніше. Здавалося б, цей факт повинен надзвичайно радувати, проте не тут-то було. Ніщо не дається даром, і платою за технологічне вдосконалення світу стає погана екологія і, як наслідок, поява нових захворювань і швидкий розвиток вже існуючих. Одне з таких захворювань - цукровий діабет, який на сьогоднішній день є однією з найгостріших медичних і соціальних проблем. Про те, що він собою являє, і яка профілактика цукрового діабету, розповідає своїм читачам жіночий інтернет-журнал JustLady.
% Статті за темою «Профілактика цукрового діабету»
%
% Як уникнути цукрового діабету
%
% Діабет: ознаки, лікування, профілактика
%
% Як протистояти цукровому діабету
%
% Розмір грудей і ризик діабету
%
Цукровий діабет: її причини та ознаки
Що таке цукровий діабет? Це складне захворювання, викликане дефіцитом гормону, що називається «інсулін». Його брак підвищує рівень міститься в нашій крові цукру. В результаті, в організмі порушуються нормальні процеси вуглеводного, жирового, білкового обміну і порушується водно-сольовий баланс. Зрештою, діабет може перейти в таку стадію, при якій різко підвищується ризик інфаркту міокарда та інсульту, і відбувається важке ураження очної сітківки, нирок, печінки та іншого. Томупрофілактика цукрового діабету - Завдання першорядне, що вимагає невідкладного рішення.
Діабет надзвичайно різнорідний. Він може служити проявом якоїсь іншої хвороби або стати супутнім їй захворюванням, які виникли в результаті прийому ліків при лікуванні. А може і розвиватися, як самостійне захворювання. В цілому ж, діабет підрозділяється на два типи: інсулінозалежний і інсулінонезалежний.
Іноді ця хвороба протікає без явно виражених симптомів, і виявити її допомагає лише ретельний медичний огляд. Тому всім, хто має хоч якусь схильність до захворювання, потрібно дуже уважно ставитися до стану свого здоров'я і, при найменшій підозрі на виникнення діабету, негайно звертатися до лікаря.
До групи ризику відносяться, в першу чергу, люди з надмірною вагою тіла, ті, хто страждає атеросклерозом судин підшлункової залози, і ті, хто уразливий для цієї хвороби в силу генетичних причин. Приводом для появи діабету можуть стати якісь вірусні захворювання і надмірне споживання солодкої і жирної їжі при ослабленій підшлунковій залозі.
Як ми вже говорили, спочатку захворювання може протікати непомітно. Але з часом воно починає заявляти про себе підвищеної спрагою і майже не проходять почуттям голоду, сухістю шкірних покривів, втратою ваги.
Потім діабет, прогресуючи, починає викликати ножні судоми, зниження зору, нудоту, блювоту, запалення шкірних покривів. З'являються загальна слабкість, швидка стомлюваність, головні болі, підвищене сечовиділення. При наявності цих ознак слід невідкладно пройти обстеження на виявлення діабету. В іншому випадку він може викликати незворотні руйнування в організмі.
Звичайно ж, всім, хто, так чи інакше, має схильність до цього важкого захворювання, слід дотримуватися запобіжних заходів, які передбачаєпрофілактика цукрового діабету. У чому ж вони полягають?
Профілактика цукрового діабету
У тому випадку, коли діабет уже зустрічався в роду, його профілактика починається вже з перших днів життя кожного члена цього роду. З раціону новонароджених повністю виключається коров'яче молоко і його компоненти. Подальше їх харчування проходить без застосування тваринних жирів і зі зниженням споживання солодких і борошняних продуктів, копченостей і консервів. Крім того, замість цукру людям, схильним до цукрового діабету, бажано якомога частіше використовувати натуральні цукрозамінники.
Провокують розвиток діабету і деякі види фруктів: виноград, абрикоси, черешня, банани. Тому лікарі настійно рекомендують не захоплюватися ними, замінивши чимось, більш відповідним. Дуже корисні, в даному випадку, селера, шпинат, цибуля, часник. Вони повинні бути присутніми в меню якомога частіше.
Профілактика цукрового діабету полягає і в суворому режимі харчування - їсти потрібно невеликими порціями строго через кожні чотири години. Це створює свого роду біологічні ритми, що дозволяють забезпечити кров необхідною кількістю інсуліну.
Для того, щоб не захворіти на діабет, потрібно ні в якому разі не допускати надмірного ожиріння і знижувати надлишкову вагу, якщо він з'явився, якими доступними способами. Фізична активність і легкі фізичні вправи два-три рази на день допоможуть впоратися з цією проблемою і попередити розвиток діабету в цілому. Плавання, прогулянки на свіжому повітрі, зарядка - все це необхідно і тоді, коли захворювання вже є. Ці заходи допоможуть і протистояти йому, і боротися з ним.
Профілактика цукрового діабету передбачає психологічну рівновагу, тому слід уникати стресів і не нервувати через дрібниці. Будь-яке психологічне напруження слід знімати відповідними засобами: хорошою музикою, відпочинком на природі, легкої фіззарядкою, вояжем по магазинах - всім, що може принести задоволення і привести нерви в порядок.
Ну, і, звичайно ж, профілактика діабету включає обов'язкові регулярні перевірки рівня цукру, що міститься в крові.
Діабет - захворювання дуже важке, і, на сьогоднішній день, невиліковне. Методи і народної, і традиційної медицини можуть лише звести до мінімуму ймовірність ускладнень. Лікуватися ж доведеться все життя. Тому профілактика - необхідний захід, що сприяє і попередження захворювання, і його коригуванні, якщо діабет вже є.
Ольга Кочева % Жіночий журнал JustLady
Теги: діабет, профілактика
|
|
|
|
|