Зміцнення імунітету народними засобами

% Імунітет - це здатність людського організму протистояти хвороботворним атакам із зовнішнього середовища. Неспецифічний (вроджений) імунітет, властивий людині як біологічному типу, ми успадковуємо від батьків. Він захищає нас в тих випадках, коли індивідуальний імунітет ще не сформований (тому так важливо годування дитини грудьми мінімум до півроку - саме протягом цього терміну формується первинний набутий імунітет, а до цього дитину від захворювань оберігають одержувані ним з молоком антитіла матері). Специфічний, власний імунітет - це досвід вашого організму по боротьбі з мікробами і токсинами, накопичений ним у попередніх «сутичках». Жіночий журнал JustLady пропонує зимовий план мобілізації та зміцнення захисних сил організму.
% Статті за темою «Зміцнення імунітету народними засобами» %
Зміцнення імунітету народними засобами
% Зміцнення імунітету %
Зміцнення імунітету народними засобами
% Зміцнення імунітету за допомогою ароматерапії %
Зміцнення імунітету народними засобами
% Зміцнення зубів і ясен %
Зміцнення імунітету народними засобами
% Зміцнюємо імунітет восени %

У рубриці Жіноче здоров'я: Рефлексотерапія

Імунна система, що базується в лімфоїдної системі людини - вірний страж, під керівництвом якого спеціальні органи, клітини і тканини цілодобово і невсипно вистежують «порушників кордону». Реакціяімунітету на вторгнення називається імунною відповіддю: чужорідний загарбник виявляється і віддаляється, нанесена їм пролом латається, збільшується ефективність реакції при повторному проникненні аналогічного збудника захворювання.

Однак ворог підступний і постійно вдосконалюється, мутуючи і пристосовуючись. Аімунна система в умовах сучасного міського життя знаходиться під постійною загрозою ослаблення, і, як не сумно, винні в цьому саме ми самі. Подбавши про своєімунітеті і приділивши увагу його «прокачуванні», ми інвестуємо в своє здорове майбутнє. Ну що, продовжимо шмигати носом і скаржитися на нескінченні герпеси, або спробуємо допомогти своїй перевантаженоїімунній системі?

Стрес і розслаблення

«Вже стільки разів твердили світу», - саме цими словами хочеться передувати будь-яка згадка стресу. Але й уникнути його не вийде: постійна психічне навантаження, дедлайни, цейтнот стали традиційними супутниками робочого настрою. Недолік позитивних емоцій і відсутність нормальних емоційних циклів, а також дефіцит відпочинку, порушують роботу лімфоїдної системи і, відповідно, погіршують якістьімунітету. Додайте до цього регулярне отруєння алкоголем і нікотином у спробі «зняти стрес» - і те, що хтось не вилазить з болячок, перестає бути дивним.

У холодну пору року до ухудшающимімунітетчинників додається так звана «зимова депресія», що викликається декількома факторами. Головний з них - зменшення світлового дня і брак вітаміну D, синтезованого організмом під впливом сонячного світла. Крім того, необхідність носити теплий закритий одяг порушує здатність отримувати тактильні відчуття, що провокує появу відчуття занедбаності, непотрібності, а холод викликає потребу в більш калорійної їжі, найпростіше задовольняти важкої їжею. Вона довго перетравлюється, погано засвоюється, і ось ні без того нещасне тіло забито токсинами @. @

Харчування та вітаміни

Головна небезпека дефіциту вітаміну D навіть не в тому, що у маленьких дітей він може викликати рахіт, а у дорослих посилює депресивні стани. Останні дослідження показали, що регулярна нестача вітаміну D провокує розвиток ракових клітин.

Цей життєво важливий вітамін просто необхідний для здорового функціонуванняімунітету. Однією з причин того, що сезон грипу припадає на осінь-зиму, є недолік сонячного світла. Для адекватного імунної відповіді необхідне вироблення антимікробних пептидів, на виробництво якого тіло витрачає вітамін D.

Які ще вітаміни і з'єднання безпосередньо пов'язані з силоюімунітету? Звичайно, це вітаміни С, А і Е - найважливіші антиоксиданти, а також цинк, магній, мідь, залізо і бета глюкан (дріжджові полісахариди). Кращий спосіб отримати їх в достатньому обсязі - це приймати спеціалізовані препарати. Також виключно потужними натуральними засобами для підтримки захисних сил організму є ехінацея (це традиційне для Росії засіб на Заході називають «тайговим дивом») екстракти кісточок грейпфрута і оливкових листя, бджолина перга. Порадьтеся зі своїм лікарем або фармацевтом, щоб підібрати оптимальний продукт.

Але вітамінні добавки не знімають необхідності в нормалізації столу. Здорове, різноманітне харчування - запорука хорошого травлення та метаболізму, а також радісного настрою! Свіжовичавлені соки (не так екзотичні фруктові, скільки овочеві сезонні), сухофрукти та горіхи, риба, цільнозерновий хліб і чиста вода - це необхідний кожному мінімум. Не забувайте про картоплю і каші - вуглеводи дарують енергію, а також про «лежких» овочах, що накопичують і зберігають корисні речовини: капусті, черешкова селера, моркви, буряку. Пийте молоко і їжте банани - це збільшить рівень життєво важливою амінокислоти триптофану і «гормону радості» серотоніну.

Рух і спорт

До чого призводить нестача активності? Кров не збагачується киснем, змінюється її концентрація і швидкість струму. В результаті корисні речовини доставляються повільніше, а продукти розпаду не виводяться вчасно. Той, хто сидить на місці, нахохлившись, як горобчик, не може ні на чому зосередитися, байдужий до навколишнього світу і змучений цим сам.

Саме тому взимку так важливо буквально змушувати себе рухатися. Якщо вам не до душі або не по кишені зимові види спорту - замініть їх іграми на свіжому повітрі або звичайною прогулянкою (пройти пішки частина звичного транспортного шляху - вважається!). На морозце зміниться темп вашого дихання, кисень буквально хлине в кров, кількість червоних кров'яних тілець зросте, покращиться лімфоток.

Але не забувайте про те, що занадто багато - теж недобре. Виснажливі тренування погіршують станімунної системи. Необхідно чергувати фази активності і відпочинку. Втім, відпочинок необхідний в будь-якому випадку - навчившись правильно і повно розслаблятися, ви надасте своємуімунітетувеличезну допомогу.

Прості правила для дітей і дорослих

- Регулярно ретельно мийте руки. Перебувати в стерильній обстановці згубно дляімунітету, Але до основних правил гігієни це відношення не має. На думку німецьких вчених, якщо ви тричі в день миєте руки гарячою водою з милом, це знижує ваші шанси захворіти на грип на 50%!

- Провітрюйте житлові приміщення. Занадто сухе повітря зневоднює слизову, і вона перестає справлятися зі своїми сторожовими обов'язками.

- Ходіть в російську лазню або сауну. Зміна температур «навчає» організм реагувати на перепади тепла і холоду, і застуда буде менше докучати.

- Не поспішайте ковтати таблетки (тим більше антибіотики) при перших ознаках захворювання. Навіть збивати температуру, яка є природним ознакою імунної відповіді, варто в тому випадку, якщо вона дійсно висока, і її наявність завдає хворому страждання. Не займайтеся самолікуванням - воно не допомагає, а заважаєімунній системі справлятися зі своїми обов'язками.

Ольга Чернь
% Жіночий журнал JustLady

Теги: поліп, імунітет, вітамін, зміцнення

Защемлення нерва під час занять спортом

% Андрій Яковлєв, автор JustLady. % % %
���������� ����� �� ����� ������� �������
% Защемлення нерва являє собою наслідок сильного тиску на нього навколишніх тканин. В результаті порушуються функції нерва. Защемлення можливо в будь-якому місці. До симптомів, які дозволять відрізнити це явище від інших захворювань відносяться: гострий біль, що має пекучий характер і посилюється при кашлі або чханні, поколювання, м'язова слабкість або судоми в тому місці, де сталося защемлення, оніміння. Якщо наслідки защемлення проходять швидко, то надалі це не спричинить ніяких наслідків для здоров'я і можна повернутися до звичного способу життя. Але у випадку, коли симптоми продовжують виявлятися протягом декількох днів і не усуваються після відпочинку або прийому знеболюючих препаратів, слід звернутися за медичною допомогою.
% Статті за темою «Защемлення нерва під час занять спортом» %
Защемлення нерва під час занять спортом
% Запалення сідничного нерва: симптоми і лікування %
Защемлення нерва під час занять спортом
% Чому німіють руки %
Защемлення нерва під час занять спортом
% Здоров'я починається з постави %
Защемлення нерва під час занять спортом
% Дієта або спорт? %

Защемлення можливо під час занять багатьма видами спорту, особливо боротьбою, бодібілдінгом і деякими іншими. Найбільш частою причиною защемлення нерва під час занять спортом виступають часто повторювані одноманітні рухи, особливо супроводжуються фізичним навантаженням. Більш важким випадком є ​​защемлення внаслідок травми.

Слід враховувати те, що при появі симптомів защемлення необхідно усунути фактори, що викликали його - змінити позу, переставши виконувати незручні руху, щоб тиск на постраждалу ділянку припинилося, оскільки стан буде погіршуватися, якщо тиск продовжиться, що ускладнить подальший перебіг наслідків і може призвести до пошкодження нерва.

Для діагностики защемлення поряд з вивченням описаних симптомів використовується дослідження провідності нерва за допомогою електродів, що передають електричний імпульс, і електроміографія, яка являє собою тест з вимірювання електричної активності в м'язах.

Найбільш поширеними способами лікування виступають фізіотерапія, і застосування ліків, що мають протизапальну дію. У випадках, коли защемлення виникло внаслідок травми, може знадобитися хірургічне втручання для усунення впливу на нерв. Для запобігання защемлення нерва під час занять спортом рекомендується дотримуватися профілактичні заходи: підтримувати рівну поставу, періодично виконувати вправи на гнучкість, робити перерви в процесі занять. Ці рекомендації дозволять уникнути негативних наслідків для здоров'я.

Теги: час, спосіб, заняття, спорт, защемлення, лікування, причина, защімленіе