Є й худнути: дієти - учорашній день?

% Зазвичай схуднення супроводжується дотриманням строгих дієт, підрахунком калорій кожного потрапив у рот шматочка та іншими болісними процедурами. Чи можна обійтися без таких суворих обмежень? Стратегія схуднення може бути різною. Комусь достатньо не вечеряти після 18 годин, щоб швидко скинути зайві кілограми, іншим доводиться вести довгу і завзяту боротьбу з власною вагою. Однак краще з ним не боротися, а постаратися зрозуміти себе і знайти спільну мову зі своїм тілом.
% Статті за темою «Є й худнути: дієти - учорашній день? » %
Є й худнути: дієти - учорашній день?
% Є й худнути: дієти - учорашній день? %
Є й худнути: дієти - учорашній день?
% Худеем правильно. Як правильно худнути жінці %
Є й худнути: дієти - учорашній день?
% 10 причин НЕ худнути %
Є й худнути: дієти - учорашній день?
% Кому не можна худнути? %


Враховуючи досвід народної медицини, досягнення сучасної науки, практичні поради, можна схуднути без особливих витрат.

Звірі знають міру

Чи замислювалися ви над тим, чому дикі звірі ніколи не повніють? Природний інстинкт підказує їм, скільки потрібно їсти, щоб вгамувати голод, зарядитися енергією. А що ж люди? Коли мозок подає сигнал, що почуття голоду цілком втамувати, ми все одно продовжуємо уплітати з апетитом. І часто через силу, тому що - смачно.

Тим, хто мріє схуднути, потрібно вміти відрізняти почуття голоду від апетиту. Голод - це коли ви хочете їсти взагалі, а апетит - коли захотілося он ту підрум'янену піцу. Привід для того, щоб перекусити - голод. А свій апетит треба вміти контролювати.

Гороскоп 2008 - ваги, стрілець та ін.


Щоб полегшити собі завдання, виключіть зі свого раціону закуски, які стимулюють виділення шлункового соку і підсилюють апетит. Якщо хочеться солодощів, з'їжте замість цукерок ложку меду, трохи сушеного інжиру або фініків.

Треба висипатися

Недолік сну ускладнює контроль над своєю вагою. Науковці виявили, що у разі втоми в організмі знижується рівень лептину - спеціального білка, регулюючого апетит, а відповідно, і вага нашого тіла.

Це означає:якщо регулярно недосипати, то відчуття голоду посилюється і повільніше спалюються накопичені калорії. Через недосипання підвищується рівень гормону кортизону, з цієї причини потреба організму у вуглеводах підвищується, що призводить до накопичення жиру.

Шоколадка не вчасно

Люди, що поїдають шоколад на абсолютно порожній шлунок, більш схильні до розвитку психічної залежності від цієї солодощі. Не забувайте, що почуття голоду покращує смакові якості будь висококалорійної їжі, і в такому стані поглинається їжі більше покладеного. Повністю виключати шоколад зі свого раціону не слід, його краще припасти на десерт. Ті, хто їсть шоколад через півгодини після їжі, менш схильні ласувати їм пізніше.

Як «зірки»

Бажаючим схуднути слід збільшити фізичні навантаження. Обов'язкове класична ранкова гімнастика і заняття спортом (біг, плавання, ходьба). «Зірки» про це не забувають. Мадонна ранкової гімнастики присвячує не менше години, а потім здійснює багатокілометрову пробіжку.

А знаменита Джейн Фонда і в похилому віці стежить за фігурою - займається ходьбою, їздить на велосипеді не менше двох годин. Актриса Віра Глаголєва після 40 зберігає прекрасну форму завдяки пробіжок. Словом, серед вітчизняних і зарубіжних знаменитостей знайдуться приклади для наслідування.

Схильність до повноти

Відомо, що особлива схильність до повноти проявляється під час статевого дозрівання, вагітності і клімаксу. Під час клімаксу, коли йде гормональна перебудова, процес «згоряння» в організмі загасає. Якщо в цей період опустити руки і вести малорухливий спосіб життя, уникати активних рухів, закинути спортивні вправи і не дотримуватися дієти, дуже скоро можна погладшати.

Вся справа в кольорі

Дієтологи і психологи довели, що колір посуду, з якого харчуємося, істотно впливає на апетит. Бажають схуднути повинні ставити на стіл синю тарілку. Холодні тони - синій і зелений - пригнічують апетит.

Чим більше тарілка, тим і їжі на неї більше накладають. А чим більше їжі у нас перед очима, тим більше і їмо. Люди, яким дають великі порції, зазвичай все і з'їдають, навіть якщо їжа їм і не особливо подобається. Візьміть за правило залишати їжу на тарілці, що не з'їдайте всю порцію, заради фігури пожертвуйте чвертю страви. Таким чином, ви недоїдаючи близько 400 ккал в день, а це майже 10 кг на рік.

Тільки сухе або червоне

Обережніше вживайте спиртні напої, в них маса калорій, а от користі мало. Дозвольте собі два келихи сухого білого або червоного вина на тиждень, але забудьте про солодкі коктейлі або горілку. У перших багато цукру, а друга проводиться на основі пшениці, і також дуже калорійна.

Без поспіху!

Не забувайте, що сигнал про насичення доходить від шлунка до мозку за 20 хвилин. Якщо ви станете їсти повільно, то менше і з'їсте. Ніколи не їжте прямо за робочим столом - бачачи перед собою стоси паперів і незакінчену роботу, ми починаємо поспішати, і швидко проковтуємо їжу. А через деякий час, не відділяючи голод від апетиту, спрямовуємося в магазин за булочками, шоколадками ...

У ТВ втрачаємо контроль

Чи не сідайте з їжею перед телевізором! Маючи таку звичку, ви піддаєте себе ризику двічі. По-перше, наш мозок пов'язує телевізор з їжею і тому завжди тягне їсти під час перегляду телепрограм незалежно від того, голодні ми чи ситі.
По-друге, оскільки увага зосереджена все ж не на їжі, ви з'їсте все, що принесли з собою, навіть якщо вже наситилися.

Мозок в цей час зайнятий іншою справою і не може контролювати процес насичення. Так, непомітно для себе, ми втрачаємо пильність і захоплені подіями на екрані, можемо легко ум'яти коробку цукерок, кілька бутербродів.

Намагайтеся їсти в одному місці, ні на що не відволікаючись. Якщо ж ви будете поєднувати інші заняття, то прийом їжі буде проходити несвідомо і неминуче призведе до переїдання і вживання неправильних продуктів.

Ціна усмішки

Існує багато пояснень тому, чому одні люди в горі худнуть, а інші - повніють. Схильність до повноти може мати психічну причину. Існує тип жінок, які звикли «заїдати» свій поганий настрій. Для інших їжа стає порятунком від сімейних конфліктів, негараздів на роботі, ліками від депресії.

Дієтологи наголошують, що «втеча в їжу» - явище досить поширене. Негативні емоції, як відомо, здоров'я не додають, а от зайві кілограми від прикрощів можуть з'явитися.

Більшості жінок потрібно близько 1, 5 кг їжі в день, щоб відчути насичення. Якщо ви з'їдаєте меншу кількість їжі, вам завжди хочеться їсти. Щоб не відчувати голоду і не набрати зайвої ваги, вживайте їжу, багату клітковиною і водою, але що містить мало калорій.

Наприклад, грейпфрут на 90% складається з води і містить всього 78 калорій. Багата клітковиною їжа не тільки забезпечує об'єм, але і довше перетравлюється, викликаючи тривале відчуття ситості. Загалом, можна обійтися без виснажливого голодування і суворої дієти. І схуднути!

Інна Ініна

Теги: дієта, харчування, голод

Яблучна дієта: як стати стрункішою

% Ця дієта безпечна. Вона короткострокова і заснована на дії пектину (клітковини), фруктових кислот і калію. % Вони виводять з організму старий жир, спалюють калорії, активізують обмін речовин і травлення.
% Статті за темою «Яблучна дієта: як стати стрункішою» %
Яблучна дієта: як стати стрункішою
% Яблучна дієта %
Яблучна дієта: як стати стрункішою
% Бананово-молочна дієта: як харчуватися смачно і стати стрункішою %
Яблучна дієта: як стати стрункішою
% Морквяна дієта: як стати стрункішою %
Яблучна дієта: як стати стрункішою
% Дієта Олени вінілової: як стати стрункішою %

Яблука - дуже цінний фрукт, в якому присутні майже всі необхідні організму вітаміни і мінеральні речовини, а також фолієва кислота, цукор, пектини. "Кожен день з'їдаючи яблуко, ти економиш на лікарі" - так кажуть англійці.

Яблучна дієта допомагає нормалізувати або скоректувати порушення обміну речовин, боротися із зайвою вагою. Але потрібно знати, що це не панацея. І, раз посидівши на подібній дієті, ви не станете витонченої назавжди. Так, ви скинете скількись кілограмів, але, повернувшись після дієти до звичайного способу життя і свого колишнього раціону, знову наберете вагу.

Яблучна, як і будь-яка іншамонодиета (Кефірна, рисова, овочева, сирна, рибна та ін.), Хороша лише як доповнення до основного методу оздоровлення. Найкраще влаштовувати один так званий розвантажувальний день "на яблуках". Це особливо доречно після переїдання у свята і після відпускної вольниці на багатих "шведських столах" в Туреччині.

Щоб знизити вагу, "яблучний день" бажано проводити 1-2 рази на тиждень. Для профілактики - достатньо раз на місяць. До речі, ця дієта дуже ефективна для профілактики атеросклерозу і корисна для гіпертоніків.

Існують кілька варіантів дієти.
% 1. Протягом дня потрібно їсти тільки яблука. Причому стільки, скільки "влізе". Але при цьому обов'язково пити багато рідини. Найоптимальніше - заспокійливі настої трав.

2. За день у вас потихеньку має "піти" півтора кілограма свіжих яблук. І (увага!) - Взагалі нічого не пити. Досить тієї рідини, яка в яблуках. До речі, любителі можуть запекти яблука в духовці - різниці майже немає.

3. Ще популярний такий вид дієти - кефіру-яблучний. На 1 яблуко - 1/2 склянки кефіру 5-6 разів на день. Дуже часто її радять застосовувати вагітним жінкам під час токсикозу.

4. Дієта на тиждень. Для найстійкіших, кого допекли проблеми із зайвою вагою або з органами травлення. 1-й день - 1 кг яблук; 2-й день - 1, 5 кг яблук; 3-й день - 2 кг яблук; 4-й день - 2 кг яблук; 5-й день - 1, 5 кг яблук; 6-й день - 1 кг яблук. Можна пити чай, бажано зелений, і жувати сухарики чорного хліба.

Деякі поради.
% При запорах допоможуть 2-3 яблука натщесерце щоранку протягом місяця і більше.

Для тих, хто кинув палити, але процес проходить "зі скрипом", корисна яблучна дієта протягом трьох днів поспіль. До неї рекомендується зелений чай.

Ті, у кого проблеми з кишечником, просто зобов'язані щодня їсти яблука і влаштовувати собі яблучні дні. Американські вчені визначили, що в яблуках є специфічні речовини, які пригнічують злоякісні клітини, що викликають рак печінки і кишечника.

Важливо знати, які сорти вам підходять. Наприклад, при виразковій хворобі шлунка протипоказані кислі яблука, а "дозволені" солодкі або навіть печені солодкі. І навпаки - в разі гастриту із зниженою кислотністю доречні яблука кислих сортів, антонівка, припустимо.

Щоб яблука швидше засвоїлися, їх краще їсти тертими.

У насінні яблук міститься дуже багато йоду: якщо з'їсти 5-6 яблучних зерняток, то організм отримає добову дозу йоду.

Люди худнуть немає від яблук, а від того, що загальна калорійність з'їдених протягом дня одного-двох кілограмів була меншою, ніж калорійність їх раціону в інший день. Точно так само можна схуднути на будь-якому іншому продукті, якщо є тільки його. Навіть на хлібі або картоплі.

3-денна яблучна дієта

1-й день.
Сніданок: Шматочок хліба з 1 столовою ложкою нежирного сиру і 3 шматочками яблука.
% Між основними прийомами їжі: 1 яблуко і 1 хлібець.
Обід: Рибний салат: 150 г риби + 1 яблуко + 1 апельсин + пучок селери. Заправка: 75 г нежирного йогурту + сік лимона. Сіль за смаком.
% Між основними прийомами їжі: 100 г нежирного сиру і 1 яблуко.
Вечеря: 2 бутерброди з житнім хлібом і сиром. На один покладіть зверху шматочки 1 яблука, на іншій - кружечки огірка і посипте зеленню.

2-й день.
Сніданок: Мюслі власного виготовлення: 1 натерте яблуко (з шкіркою), 1 ст. ложка родзинок, 30 г вівсяних пластівців і 150 г нежирного молока.
% Між основними прийомами їжі: 1 яблуко.
Обід: Млинчик з 30 г пшеничного борошна, 6 ст. ложок нежирного молока і 1 яйця (сіль, кориця і замінник цукру за смаком). Начинка: 1 яблуко, нарізане скибочками.
% Між основними прийомами їжі: 100 г нежирного йогурту з половинкою яблука.
Вечеря: 40 г рису, змішаного з мелконарезанним яблуком і половинкою банана.

3-й день.
Сніданок: 1 шматочок житнього хліба, 2-3 ст. ложки нежирного сиру і 1 яблуко.
% Між основними прийомами їжі: напій з 1 натертого яблука, 150 г нежирного кефіру, соку лимона і кориці.
Обід:100 г курячої грудки або пісної яловичини під яблучним "ковдрою". Рецепт "ковдри": дрібно наріжте 1 яблуко і 1 солодкий червоний перець, додайте 1 ч. Ложку соку лимона, 2 ч. Ложки цукру, 3 ст. ложки води і варіть 5-7 хвилин. Заправте сіллю, перцем і оцтом.
% Між основними прийомами їжі: 1 яблуко.
Вечеря: Салат: 2 невеликі морквини і 1 яблуко крупно нарізати, додати 1 ч. Ложку родзинок, 1 шматочок (близько 60 г) легкого сиру, наприклад камамберу. Соус до салату: 2 ч. Ложки нежирних вершків + 2 ст. ложки нежирного молока, і замінника цукру (за смаком).

Цядієта безпечна. Вона короткострокова і заснована на дії пектину (клітковини), фруктових кислот і калію.
% Вони виводять з організму "старий" жир, спалюють калорії, активізують обмін речовин і травлення.

Завдяки клітковині, з'ївши яблуко, ви досить довго будете почувати себе ситим. Яблучну дієту може витримати кожен.

Солодкого вам не захочеться.
% Глюкоза і фруктоза, що містяться в яблуках, стабільно зберігаючи рівень цукру в крові, утримають вас від бажання з'їсти шоколадний батончик.

Вибирайте яблука середнього розміру, вагою близько 150 г. Кожен плід містить приблизно 87 ккал.

Їжте яблука, гарненько їх помивши, але не знімаючи шкірку - під нею знаходиться більше поживних речовин. Використовуйте не один, а два-три різних сорти яблук.

Теги: дієта