У рубриці Худнемо разом: худнемо правильно, як правильно худнути жінці, форум худнемо правильно
Чим корисні хлібці?
Насамперед тим, що вони являють собою низькокалорійний продукт, корисний не тільки тим, хто використовуєхлібці для схуднення. У наші дні з'явилися такі принципово нові різновиди хлібців, як зернові. Зовні вони виглядають, можливо, не так апетитно, як звичні оку пухкі булочки, але зате приносять організму безперечну користь.
Як відбувається процес приготування найкорисніших, зернових хлібців? Чимось він нагадує виробництво всім знайомого поп-корну і називається методом екструзії (саме цей метод дозволяє надавати хлібцям будь-яку форму). Готується волога суміш із зерен, яєць та борошна, потім ця маса відправляється в спеціальні резервуари, де гаряче повітря різко випаровує вологу, яка, прагнучи покинути зерна, розриває їх зсередини. Завдяки цьому процесу, ми отримуємо готові хлібці пористої консистенції.
Такі хлібці роблять з різних круп. Тому вони бувають не тільки житніми і пшеничними, але і кукурудзяними, рисова, гречана, ячмінними. В силу технології приготування та відсутності у складі здобних інгредієнтів, хлібці - виключно дієтичний продукт.
Цікавий той факт, щокалорійність хлібців не набагато нижче, ніж калорійність звичайного хліба. Проте "хлібні калорії" легко засвоюються організмом, а для того, щоб добути калорії з хлібців, йому доводиться потрудитися і певну кількість калорій - витратити.
Напевно, складно знайти інший продукт, настільки ж багатий і мінералами, і вітамінами, як хлібці. Проте користь хлібців не обмежується тільки тим, що вони приносять в організм людини вітаміни і мінерали, що містяться в крупах різних сортів.
Крім цього в хлібцях міститься багато клітковини. Всі сучасні люди, напевно, вже знають, що для нормального функціонування організм людини сильно потребує не тільки білках, вуглеводах, вітамінах, мінералах.
Клітковина, що представляє собою харчові волокна, не перетравлюється організмом людини, адже він не виробляє ферменти для розщеплення целюлози. Але пектинові речовини, геміцелюлоза і деяка кількість невуглеводних сполук, що містяться в клітковині, здатні утримувати вологу і збільшувати той клубок їжі, який пересувається по кишечнику людини. Коли утворюється клубок їжі достатнього обсягу, кишечнику легше його просунути.
Так само клітковина є живильним середовищем для живуть в кишечнику людини корисних мікроорганізмів. А ще саме клітковина вбирає в себе і виводить геть з організму канцерогени, токсини. Недолік клітковини може привести до розвитку атеросклерозу, жовчнокам'яної хвороби, цукрового діабету.
Отже, в добу сучасній людині необхідно отримати ніяк не менше 25 грамів клітковини. А тепер порівняємо. 25 грам клітковини можна отримати з 6-ти буханок житнього хліба, або ж з 2, 5 кілограмів капусти, або 1 кілограма вівсянки. Можна, звичайно, ще спробувати з'їсти за день 3 кілограми картоплі чи 3 кілограми гречаної каші. Але можна вжити в їжу 100 або 150 грамів хлібців!Користь хлібців очевидна.
Варто тільки уважно вивчити асортимент хлібців, і стане зрозуміло, що серед них можна знайти хлібці з пшеничними висівками, з морською капустою і морквою, бета-каротином. При цьому, хоч і існують сорти звичайного хліба з тими ж добавками, їм не наздогнати хлібцями в насиченості супутніми речовинами, за рахунок яких з'являється додатковий обсяг необхідних організму мінералів і вітамінів.
Але так само хлібці поставляють в організм людини легкоусваиваемий білок. У наші дні багато хто займається фітнесом і знають, як важливий білок для роботи м'язів.
Хороші ікорисні хлібці, З якого боку на них не подивися! Проте варто пам'ятати про те, що саме корисне речовина у великих обсягах стає отрутою: у всьому потрібно знати міру.
Віктор Федоров
% Жіночий журнал JustLady