Нормальна кількість жиру в організмі

% Євгена Чернишова, автор JustLady. % % %
���������� ���������� ���� � ���������
% Це ненависне слово - жир! Жінки мріють від нього позбавитися раз і назавжди і вважають його винуватцем мало не половини своїх бід. А може бути, він все ж потрібен в організмі, адже для чогось він придуманий? Розбираємося у всьому по порядку.
% Статті за темою «Нормальна кількість жиру в організмі» %
Нормальна кількість жиру в організмі
% Втрата ваги - не завжди втрата жиру %
Нормальна кількість жиру в організмі
% Корисні властивості риб'ячого жиру %
Нормальна кількість жиру в організмі
% Як прибрати вісцеральний жир %
Нормальна кількість жиру в організмі
% Прибрати жир: продукти спалюють жир %

Звичайно, жир в організмі людини утворюється не просто для того, щоб повиснути складками на талії та животі і остаточно зіпсувати нам настрій. Жирова тканина - важлива складова обміну речовин. Основною функцією жирової тканини є накопичення поживних елементів, в процесі розщеплення яких виділяється енергія. Якщо людина харчується правильно і збалансовано, що надходить в організм їжа розщеплюється і накопичення жиру не відбувається. Коли ж надходження поживних речовин значно перевищує їх витрата, залишки накопичуються у вигляді жирової тканини і людина товстішає.

Жир в організмі присутній завжди. І якщо його кількість менша, ніж це необхідно, починаються серйозні проблеми зі здоров'ям. У жінок знижується рівень естрогену, що може призвести до порушення менструального циклу або його повного припинення, погіршується стан кісток і зубів, підвищується ризик виникнення остеопорозу, псується шкіра і слабшають волосся. Оскільки в жіночому організмі жиру фізіологічно більше, ніж в чоловічому, жіноча шкіра більш ніжна і м'яка. Якщо ж жиру у вашому організмі бракує, про красиве доглянутою шкірі можете забути.

Яке ж кількість жиру в організмі вважається нормальним? Якщо розглядати в процентному співвідношенні до основної маси тіла, для жінок цей показник коливається від вісімнадцяти до двадцяти шести відсотків. Причому жир, що міститься в тілі, теж буває різним. Найважливіший - структурний, входить до складу клітинних оболонок, забезпечуючи їх нормальну роботу. Так само ці жири беруть участь в обміні холестерину (тобто, допомагають виводити поганий холестерин з організму). Інший тип жиру - вісцеральний. Він виконує захисну функцію для внутрішніх органів, служачи своєрідною подушкою і оберігаючи від ударів і пошкоджень. Однак вісцеральний жир здатний накопичуватися при ожирінні і буквально душити внутрішні органи. Він є самим небезпечним і викликає такі захворювання, як цукровий діабет і атеросклероз.

Найлегший для спалювання жир - підшкірний. Якщо сідати на дієту, результат стає замете саме за рахунок зникнення цього жиру. Але, на жаль, якщо не стежити за харчуванням постійно, запаси повертаються на колишнє місце, оскільки накопичення цього типу жиру відповідає за нормальну роботу жіночої ендокринної системи. Підшкірний жир є накопичувачем жіночих гормонів і сприяє поліпшенню самопочуття в критичні дні і при клімаксі, а так само допомагає зберегти вагітність. Тому зайвої худорбою захоплюватися не варто, можете нашкодити собі і завдати непоправної шкоди своїй репродуктивної функції.

Тим не менш, рівень жиру в організмі час від часу все ж варто визначати. Для цього зараз випускають спеціальні ваги, які здатні крім загальної ваги показати ще й вага м'язової і жирової маси. Пам'ятайте, що небезпечний не тільки надлишкова, а й недостатня вага, тому контролювати цей показник важливо не тільки для гарного настрою і впевненості в собі, а й для здоров'я. А головне, пам'ятайте - якщо ви відчуваєте себе комфортно і вас нічого не турбує, можливо, не варто переживати через невеликі косметичних дефектів. Краса, звичайно, вимагає жертв, але не непоправних і вже точно не жертв своїм єдиним здоров'ям. Намагайтеся харчуватися правильно, вести активний спосіб життя і більше радіти і тоді ніякі проблеми з вагою вас не торкнуться!

Теги: організм, жир, тип, кількість, позбавлення

10 причин НЕ худнути

% Gerda, автор JustLady. % % %
10 ������ �� ������
% Кожен день по телевізору показують струнких красунь і рекламують нові дієти. Худорба стала більше модною, ніж корисною. Але, перш ніж починати інтенсивно скидати вагу, спочатку слід розібратися, чим небезпечне таке швидке схуднення.
% Статті за темою «10 причин НЕ худнути» %
10 причин НЕ худнути
% Худнути або НЕ худнути? %
10 причин НЕ худнути
% Як правильно бігати, щоб худнути %
10 причин НЕ худнути
% Худеем правильно. Як правильно худнути жінці %
10 причин НЕ худнути
% Кому не можна худнути? %

1. Під час вагітності забороняється худнути. У цей період потрібно думати про здоров'я дитини та її правильному розвитку. Для цього потрібно, щоб в організм матері надходили всі необхідні корисні речовини. До того ж, під час вагітності потрібно думати про свою майбутню дитину і його доданому, і ніяк вже про дієти.

2. Забороняється худнути під час грудного вигодовування. У засобах масової інформації пропагують швидкий скидання ваги після народження дитини. Не потрібно сліпо наслідувати знаменитостям, адже різке схуднення може завдати шкоди не тільки вашому здоров'ю, але й дитини, який отримає неповноцінне харчування.

3. При швидкому схуднення знижується тонус шкіри. Об'єм тіла різко зменшується і з'являються розтяжки і не приємні складки на животі і боках.

4. Знижується імунітет. Коли людина худне за допомогою монодієт, тобто складаються з одного продукту, наприклад гречки або цитрусових, то в його організм надходить недостатня кількість поживних речовин для нормального функціонування. Виникають такі захворювання, як анемія і безсоння. Худнуть таким чином люди стають дратівливими.

5. худишкам не можуть завагітніти. Існує зв'язок жирової тканини з гормональним фоном жінки. Різке схуднення може викликати порушення менструального циклу, а іноді й повне його припинення до моменту, коли відновиться нормальна вага.

6. Зміна гардеробу. Схуднувши на кілька розмірів, вам доведеться купити новий одяг, а це серйозний удар по гаманцю.

7. У повних дівчат менше помітні зморшки і завжди свіжий колір обличчя. Також жінки «в тілі» набагато легше переносять симптоми клімаксу, ніж худишки.

8. Не всіх чоловіків приваблюють худенькі дівчата. Повні жінки - відмінні господині, добре вміють готувати і вони набагато добрішим і отзивчевее. До того ж, набагато частіше прощають улюбленим невірність.

9. Різні таблетки для схуднення та біологічно активні добавки здебільшого надають сечогінний і послаблюючий ефекти. Тому може виникнути зневоднення, тому що з організму виводиться лише вода, а не жирова тканина.

10. Якщо ви подобаєтеся сама собі, то нічого не потрібно міняти. Якщо у вас є друзі і любляча сім'я, чи не забивайте собі голову дурницями і насолоджуйтеся життям. Є речі по-важливіше, ніж дієти.

Теги: дієта, схуднення, причина

Що таке холестерин

��� ����� ����������
% Нас довго лякали страшним словом холестерин, приписуючи йому всі наші біди і проблеми із зайвою вагою і серцево-судинними хворобами. У більшості людей склалася стійка думка, що холестерин необхідно повністю виключити з раціону, зробити його персоною нон-грата в своєму щоденному меню. Жіночий сайт JustLady допоможе вам розібратися в цьому питанні, розповість, як визначається норма холестерину в крові і які продукти, насправді, є бомбою уповільненої дії для нашого здоров'я.
% Статті за темою «Що таке холестерин» %
Що таке холестерин
% Що таке холестерин %
Що таке холестерин
% Що таке холестерин і з чим його їдять? %
Що таке холестерин
% Холестерин: наш друг чи ворог %
Що таке холестерин
% Як знизити підвищений холестерин %

Холестерин необхідний організму для правильного функціонування, тому всі розмови про його заборону або шкідливості відкидаємо відразу. Людський організм - складний механізм, часто його можливості визначаються нашим ставленням до свого здоров'я та дотриманню елементарних норм харчування та здорового способу життя.

Велика частина холестерину виробляється нашої печінкою, певну кількість надходить разом з їжею.Холестерин в нашому організмі не існує як окремий елемент, він пересувається в крові з особливим білком. Ці зв'язки холестерину і білка називаються ліпопротеїдами і бувають низької щільності і високої щільності.

• ліпопротеїдів низької щільності - впроваджують холестерин в стінки судин і вважаються (цілком виправдано!) "Поганими".

• ліпопротеїдів високої щільності - виводять холестерин з судин, перешкоджаючи розвитку атеросклерозу. Вони вважаються "хорошими".

Іншими словами,норма холестерину в крові визначається не тільки його рівнем, але і співвідношенням "хорошого" і "поганого" вигляду. У медицині існує спеціальний термін - дісліпопротеідемія, який позначає порушення цього співвідношення.

З організмухолестерин виводить печінку. Точніше, вона переробляє його в кислоту, а та вже природним шляхом через кишечник виводиться назовні. За цей процес відповідає ген CYP7А і збій в його роботі тягне за собою накопичення "поганого" холестерину в організмі. Як б не харчувався людина з порушенням роботи "холестеринового" гена, як би не обмежував себе в жирній їжі, надлишок холестерину в крові йому забезпечений.

Вважаємо холестерин

Щоб залишатися струнким і не потрапити в групу ризику по серцево-судинним захворюванням, необхідно стежити за нормою холестерину в своїй крові. Повний аналіз ліпідних показників включає в себе вміст тригліцеридів, ліпопротеїдів та інших ліпідів у крові. Для первинного, профілактичного контролю за своїм станом достатньо перевірити загальний стан крові на вміст холестерину.

• 5, 2 ммоль / л - нормальний холестерин
% • 5, 2-6, 5 ммоль / л - людині необхідна корекція
% • 6, 5-8ммоль / л - людина належить до групи ризику
% • 8 ммоль / л - гіперхолестеринемія

Норма холестерину в крові:

 - "Хороший" - 1, 6 ммоль / л і вище
% - "Поганий" - 3, 4 ммоль / л і нижче

Настала пора розібратися з продуктами і розвінчати (а може бути створити нові) уявлення про їх корисності та вплив на вміст холестерину в крові.Вміст холестерину в продуктах, Безсумнівно, впливає на вміст холестерину в людському організмі. Але ми з вами вже розібралися, що холестерин виконує не тільки негативні функції, "хороший" холестерин допомагає боротися з ожирінням і атеросклерозом.Холестерин входить до складу міжклітинних мембран, бере участь у виробленні гормонів, нормалізує процеси травлення та нервової діяльності. Тому переходити на вегетаріанський спосіб життя навряд чи варто, потрібно харчуватися повноцінно, включаючи в свій раціон більше корисних продуктів.

Продукти, що містять холестерин

• М'ясо, сир, вершкове масло - містять насичені жири, вони підвищують рівень холестерину.
% • Соєва олія, кукурудзяна олія, морепродукти, риба, птиця, нежирні молочні продукти - містять поліненасичені жири, вони знижують рівень холестерину.
% • Оливкова олія, арахісове масло, авокадо і всі види горіхів - містять мононенасичені жири, вони знижують рівень холестерину.

Медики рекомендують вживати в день не більше 300 мг харчового холестерину, по можливості, замінюючи продукти, що містять насичені жири на продукти з поліненасиченими і мононенасичені жири.

Складаємо меню

Отже, ми з вами з'ясували:

 -холестерин в невеликих кількостях необхідний організму для нормального функціонування

 -вміст холестерину в продуктах може бути різне, не всі жирні продукти шкідливі

Поради від жіночого сайту JustLady:

• Курячі яйця містять 275 мг холестерину, тому вживання 3 яєць на тиждень є нормою для дорослої людини. В необмежених кількостях можна їсти білки, вони не містять холестерину. Підіть на маленьку хитрість: готуйте омлет з трьох білків і одного жовтка - смачно і корисно.
% • Намагайтеся вживати менше свинини і яловичого жиру, пісна яловичина і телятина - відмінний вибір для тих, хто збирається боротися з шкідливим холестерином.
% • Вживайте овочі та фрукти, вони містять антиоксиданти, які допоможуть вивестихолестерин з крові. А вітаміни і мікроелементи, що містяться в них, додадуть вам бадьорості, а вашій шкірі здорового сяйва.
% • Дозвольте собі трохи червоного вина, воно знижує рівень холестерину, благотворно впливає на серцеву діяльність.

На що ще потрібно звернути увагу людині, яка бажає привести своє здоров'я в порядок, людині, для якої фраза "норма холестерину в крові"Не порожній звук? На фізичну активність! Візьміть за правило щодня присвячувати фізичним заняттям в будь-якій формі мінімум 30 хв в день. Інтенсивні фізичні навантаження допомагають виводити" поганий "холестерин, Роблять фігуру стрункішою, а настрій позитивніше.

 Світлана Крутова
% Жіночий журнал JustLady

Теги: продукт, холестерин