Як порахувати калорійність страви

% Шатохіна Ганна, автор JustLady. % % %
��� ��������� ������������ �����
% Підрахунок спожитих калорій в день закладається в основу досить великої кількості дієт. Однак бувають випадки (причому досить часто), коли розрахувати калорійність готового складного страви дуже проблематично. Тому є ряд схем, за якими можна постаратися підрахувати кількість калорій, яке ви вжили, з'ївши, наприклад, пару столових ложок салату «олів'є».
% Статті за темою «Як порахувати калорійність страви» %
Як порахувати калорійність страви
% Як порахувати калорії %
Як порахувати калорійність страви
% Як вважати калорійність готових страв %
Як порахувати калорійність страви
% Вимірюємо кількість калорій правильно %
Як порахувати калорійність страви
% Все про калорійність алкогольних напоїв та коктейлів %
% Перед тим як зайнятися підрахунком калорійності, вам потрібно знайти таблиці калорійності всіх продуктів. Їх можна пошукати в інтернеті і в спеціалізованих книгах, присвячених кулінарії. Крім цього, у розрахунках вам допоможе і упаковка продукту. На ній зазвичай вказується кількість калорій в 100 грамах продукту. Фахівці рекомендують: щоб кожен раз не нишпорити по комп'ютеру або НЕ перегортати сторінки книжок у пошуках необхідної інформації, заведіть свій щоденник калорій. У ньому за зручною для вас схемою пишіть, яка кількість калорій міститься в тому чи іншому продукті. Так вам буде зручніше шукати потрібні відомості.%

Щоб розрахувати калорійність однієї страви або порції, вам доведеться скористатися зважуванням. Так що кухонні ваги - це ваш кращий друг. Покладіть на них необхідний продукт і зважте. Потім підставте вийшло значення в формулу: вага х ккал в 100 г = кілокалорії всієї порції.

Калорійність простого блюда, яке складається з декількох інгредієнтів, наприклад, овочевий салат, розрахувати досить просто. Для цього запишіть у щоденник або на папір назву кожного з них. Обов'язково зважте їх окремо. Після чого знайдіть в таблиці калорійності значення для кожного продукту. Далі все просто: для кожного за формулою розрахуйте кількість калорій, потім складіть їх разом. Так ви отримаєте загальну калорійність страви. Якщо вам необхідно розрахувати калорійність однієї порції, то необхідно просто скористатися наступною формулою: загальна калорійність х 100 / загальна вага. Так ви отримаєте кількість калорій в 100 грамах салату. Тепер по першій формулі можете порахувати калорії у вашій порції.

Для того щоб розрахувати калорійність складного страви, необхідно враховувати кілька параметрів. По-перше, це вага води, яка використовується при приготуванні їжі. Сама по собі вона має 0 калорій, але значно ускладнює вага загальної порції. Тому вам необхідно чітко знати, який вага води, що знаходиться в порції, і його потрібно відняти з загальної ваги порції. Що ж стосується круп і макаронів, то вони при варінні розварюються, тим самим збільшуючи свою вагу. А це означає, що зважувати їх варто безпосередньо перед варінням. М'ясо ж, навпаки, в процесі варіння уварюється, а значить, втрачає в своїй масі.

Все це потрібно враховувати при приготуванні їжі, щоб можна було вирахувати коефіцієнт розварювання. Так, наприклад, ви зварили 200 г макаронів, які попередньо зважили. Після того як зіллє воду, покладіть їх на ваги знову. Нехай тепер у вас вийшло 385 м Потім необхідно розрахувати коефіцієнт різниці між сухим продуктом і готовим. Вважається він за формулою: вийшов вага розділити на вихідний: 385/200 = 2, 825. Тепер цим показником можна користуватися при підрахунку калорій в готовій страві. Наприклад, ви вирішили з'їсти порцію варених макаронів. Дізнайтеся калорійність так: масу готового продукту / на отриманий коефіцієнт, а після продовжуйте розрахунки, використовуючи першу формулу.

Якщо блюдо складене, наприклад, макарони по-флотськи, то розрахувати конкретну кількість калорій можна тільки в 100 грамах загальної маси. Тобто вага макаронів ви знаєте, його розраховуєте за формулою і додаєте калорійність 100 г фаршу (зазвичай в таблицях вже передбачений цей параметр).

Вести підрахунки - це не тільки захоплююче, але і корисно. Адже ви можете просто так дістати яку-небудь їжу з холодильника і з'їсти. Якщо ж ви вважаєте калорії, то зайвий раз в холодильник ви навряд чи полізе. Адже це займе у вас досить багато часу - зважити, записати, підрахувати, вивірити. А стриманість у їжі допомагає за дуже короткий проміжок часу привести в порядок фігуру.

Теги: блюдо, калорія, розрахунок

Як навчитися рахувати калорії

% Sacurafleur, автор JustLady. % % %
��� ��������� ������� �������
% Практично кожна жінка хоч зрідка турбується про свою вагу. І у багатьох побоювання небезпідставні - зайва вага може стати не тільки естетичної, а й медичною проблемою. І найбільш простий і доступний метод боротьби з ним - це підрахунок калорій. Як же цьому навчитися? %%
% Статті за темою «Як навчитися рахувати калорії» %
Як навчитися рахувати калорії
% Головні питання про калорії %
Як навчитися рахувати калорії
% 7 важливих питань про калорії %
Як навчитися рахувати калорії
% Є, щоб жити: скільки нам потрібно калорій в день %
Як навчитися рахувати калорії
% Як схуднути за допомогою блокнота і ручки? Щоденник харчування %
% Калорія - це одиниця виміру енергії. Однієї калорії достатньо для того, щоб нагріти один грам води на один градус за шкалою Кельвіна. Відповідно, калорійність продуктів харчування показує, скільки в них міститься енергії для підтримки життєдіяльності організму. Показник найчастіше вказується в кілокалоріях (ккал). Але коли організм людини споживає надмірну кількість поживних речовин, він починає відкладати їх в якості жиру. Щоб уникнути цього, потрібно вміти рахувати калорії.%

Найпростіше зробити це у відношенні готових продуктів. Виробник зобов'язаний вказувати на кожній упаковці термін придатності і склад продукту, в тому числі вітаміни, мінерали та енергетичну цінність - те саме кількість кілокалорій. Зазвичай це кількість вказується на 100 грамів. Тому вам потрібно буде дізнатися вагу з'їденої порції в грамах, а потім розділити його на 100 і помножити на кількість кілокалорій в ста грамах.

У тому випадку, якщо ви купуєте свіжі продукти або готуєте якусь страву самі, підрахунок буде складніше. У цьому випадку вам знадобиться таблиця калорійності продуктів. Її можна придбати в книжкових магазинах - вона часто включена в різні книги по схудненню. Також в інтернеті багато сайтів з аналогічними даними. Приклад таблиці ви зможете знайти на цьому порталі - http://www.missfit.ru/diet/table-calory/.

Далі вам потрібно буде зробити розрахунок у грамах все, що ви з'їли за день, а потім помножити кожну порцію на калорійність продукту і розділити показник на сто.

При цьому врахуйте, що в таблицях найчастіше вказується вага сухого продукту. Тому масу, наприклад, макаронів, потрібно розраховувати не після, а перед варінням.

З часом підрахунок калорій увійде у вас у звичку і вам не потрібно буде кожного разу звірятися з таблицями. Адже харчування згідно калорійності продуктів - це зручний спосіб корекції ваги. Ви зможете їсти будь-які продукти, тільки не забуваючи обмежувати себе в їх кількості.

Теги: калорія, харчування, підрахунок

Простий секрет набуття ідеальної ваги

% Основних кроків на шляху до стрункості та ідеальної ваги всього п'ять. І серед них немає вимотування себе дієтами і «вмирання» на тренажерах. Навчіться правильно вести свою калорійну «бухгалтерію», і ви здивуєтеся, як легко будуть йти зайві кілограми або набиратися відсутні. Причому ніяких «відкатів», розтяжок, проблем зі здоров'ям і поганого настрою побоюватися не доведеться.
% Статті за темою «Простий секрет набуття ідеальної ваги» %
Простий секрет набуття ідеальної ваги
% Як поправитися худишкам %
Простий секрет набуття ідеальної ваги
% Розрахунок ідеальної ваги за формулою Лоренца %
Простий секрет набуття ідеальної ваги
% Психологія тіла. Набуття цілісності %
Простий секрет набуття ідеальної ваги
% Пілатес. Будуємо ідельно тіло, не виходячи з дому! %

Крок 1. Дружимо з калоріями.

Чим більше калорій в продукті, тим більше енергії дає він нашому організму на підтримання життєдіяльності. Тому, щоб бути здоровим і мати «правильний» вагу, не можна сліпо скорочувати споживання калорій.

Недоодержуючи «своє», організм, починає забирати енергію з м'язової маси, а через деякий час звикне працювати на малих обертах. І ось ваша дієта закінчується, ви знову повертаєтеся до плюшками і майонезним салатам, калорії зростають, і що далі відбувається?

Правильно: втрачені кілограми повертаються, причому з запасом. Це і є горезвісний «відкат». Експрес дієти - взагалі найлютіші вороги жіночої привабливості: шкіра обвисає, особа набуває землистий відтінок, під очима синці - словом, замість квітучої стрункою красуні - виснажена страдниця.

Крок 2. Основи грамотного раціону

Інша справа - дієти тривалі. Вірніше, це навіть не дієти в звичному нам розумінні, а новий, усвідомлений, грамотний підхід до харчування. Харчування вважається збалансованим, якщо в добу людина споживає не менше 50% вуглеводів, не більше 30% жирів і до 20% білків.

Білки це чистий «будматеріал» для нашого організму. З білків, наприклад, майже на 98% складаються волосся і нігті. Вони ж є умовою протікання безлічі біохімічних реакцій в нашому тілі, в той час як недолік цих елементів веде до того, що ріст, розвиток, регенерація клітин, обмін речовин в організмі та інші життєво важливі процеси починають серйозно «давати збої».

М'ясо - головне джерело білків. Наприклад, куряче - у ньому мало жирів, практично немає вуглеводів, зате багато чистого білка, вітамінів і мінералів. Яловичина, теж багата білком, правда, якщо корівка була вже доросла, то м'ясо може бути досить жирним.

Кращий варіант - телятина. А ось свинина і баранина не в честі у дієтологів, тому що приносять більше жиру і калорій, ніж білка. Багато білка містить і риба. Причому навіть самі жирні її сорти не обтяжливі для шлунка.

Таким чином, біле м'ясо і рибу можна включати в раціон щодня, червоне м'ясо - не більш 2 разів на тиждень. Боби, квасоля, горох, соя - також максимально задовольняють потреби людського організму в білку - це варіант для вегетаріанців. Але є бобові щодня не рекомендується.

Але! Білок білку - рознь. Його потрібно вміти приготувати. М'ясне спекотне - це, звичайно, неймовірно смачно, але при смаженні відбувається окислення жирів з утворенням шкідливих, висококалорійних з'єднань. Така «дієта» неминуче призведе до набору ваги.

Якщо ви хочете приготувати м'ясну страву «пальчики оближеш» і при цьому не нашкодити своєму тілу, вибирайте запікання. Або варіння. Однак майте на увазі, якщо ви хочете зберегти більше білка в самому м'ясі, то занурюйте його у вже киплячу воду. Якщо ж вам потрібен насичений білками бульйон - кладіть м'ясо в холодну воду і лише потім нагрівайте.

Жири виконують безліч важливих функцій. По-перше, це джерело бадьорості та енергії. По-друге, жирні кислоти формують мембрану кожної клітинки нашого організму. По-третє, жири утворюють ліпідний бар'єр нашої шкіри, перешкоджає її зневоднення і преждевреннному старінню.

Жири бувають:

▪ тугоплавкі (як, наприклад, сало, яловичий жир) - містять холестерин, тому не рекомендуються дієтологами.
% ▪ легкоплавкие (рослинні жири та олії) - головні джерела корисних жирних кислот.

Чи замислювалися ви про те, чому оливкова олія вважається найвишуканішим? Справа в тому, що соняшникова олія - ​​чемпіон за змістом лінолевої кислоти, яка легко окислюється і утворює вільні радикали. А, як ми знаємо, на їх нейтралізацію організму доводиться витрачати чимало антиоксидантів і вітамінів. Оливкова ж олія містить приблизно в п'ять разів менше лінолевої кислоти, ніж соняшникова, тому залишається «кращим другом» більшості дієт.

Вуглеводи - Джерело енергії «негайного використання». В першу чергу вони оссацііруются з цукром, випічкою, калоріями - словом всім тим, що неприйнятно для підтримки гарної форми. Але вуглеводи теж бувають різні: прості (глюкоза, сахароза, фруктоза) і складні (крохмаль, целюлоза).

Прості вуглеводи («швидкі») слід вживати якомога рідше. При надлишку глюкози (або цукру) порушується обмін речовин і ми накопичуємо вагу. Але обходитися без солодощів складно, до того ж при нестачі цукру мозок не може нормально функціонувати, а м'язи не здатні до фізичних навантажень. Так що віддайте перевагу менш калорійні солодощі, наприклад, мармелад, зефір, варення, фруктова карамель.

Складні вуглеводи («повільні») є переважними, оскільки довше розщеплюються в організмі. Бажано, однак, пасту, рис і картопля є днем, а не ввечері. А такий складний вуглевод як целюлоза, яким багаті жорсткі листові овочі, і зовсім дуже корисний. Хитрість у тому, що вона не перетравлюється в кишечнику людини, а проходить без хімічних змін, відмінно причащаючи стінки, адсорбіруя токсини і продукти розпаду.

Крок 3. «Дебет» і «кредит» калорій

Визначити, який енергетичний «внесок» ви отримали, наприклад, сьогодні за обідом, допоможуть таблиці і «калькулятори» калорійності продуктів, які легко знайти на будь-якому «похудательной» сайті. Правда, постійно підраховуючи кількість з'їдених калорій, можна перетворитися в невротика. Логічніше одного разу вивести середній денний показник і тримати його, так би мовити, на замітці.

Для цього потрібно вести підрахунок калорій, наприклад, два будніх і два вихідних дні, потім підрахувати середнє арифметичне. Цифра, звичайно, не буде абсолютно точною, але й ми ж не харчуємося однаково день у день.
% Головне - більше уваги приділяти енерговитратами і рахувати кількість спалюваних калорій.

 Скільки калорій вам необхідно?

Щоб розрахувати свою індивідуальну потребу в калоріях, потрібно врахувати свій вік, вагу, рід занять, ступінь фізичний активності і, звичайно, підлогу. Складні розрахунки за вас легко проведуть спеціальні програми-калькулятори, удосталь наявні в Інтернеті. Орієнтовна же денна норма споживання калорій (без зміни ваги) працюючої жінки без особливої ​​фізичного навантаження це:

▪ до 2100калорій якщо вам від 25 до 40 років
% ▪ 2000 калорій - від 40 до 65
% ▪ 1800 калорій - від 65 років.

Для чоловіків ці показники збільшуються в середньому на 20%. Ті ж калорії, що з'їдаються понад норму доведеться спалювати - в цьому і є простий секрет ідеальної ваги.

 Як спалювати калорії?

Зрозуміло, що, якщо навантаження виявиться недостатньою, ви просто не будете худнути. Але якщо вона виявиться надмірною, то ви будете швидко втомлюватися, відчувати втому і роздратування. На допомогу в розрахунках знову приходять віртуальні лічильники, в які треба ввести свою вагу, вид фізичного навантаження і її тривалість. Багато тренажери також оснащені «бортовими комп'ютерами», що показують кількість спалених під час тренування калорій.

Теги: лічильник, секрет, набуття