Як визначити зайву вагу

��� ���������� ������ ���
% Зайва вага - це не тільки негарно і неестетично, але й небезпечно для здоров'я, оскільки саме він є причиною багатьох захворювань. Навчившись правильно визначати свою оптимальну вагу, ви будете мати можливість його контролювати.
% Статті за темою «Як визначити зайву вагу» %
Як визначити зайву вагу
% Як розрахувати зайву вагу %
Як визначити зайву вагу
% Як визначити, нормальна вага чи ні %
Як визначити зайву вагу
% Як прибрати зайву вагу на ногах %
Як визначити зайву вагу
% Як дізнатися свій ідеальний вагу %
% До недавнього часу зайву вагу визначався просто. Досить було від зростання тіла людини, що обчислюється в сантиметрах, відняти сто. Якщо, наприклад, людина при зрості 162 сантиметри важив 65 кілограмів, то вважалося, що у нього 3 кілограми зайвої ваги. Оскільки нормальним вважався вагу, рівний зростанню за вирахуванням ста. Таку формулу понад століття тому запропонував для розрахунку нормальної ваги людини французький хірург і анатом Поль Брока. Якщо вага людини перевищував його зростання за вирахуванням сотні на 15-20 кілограмів, можна вже було говорити про ожиріння.%

Формула це була, в принципі, вірної, але занадто простий. Не враховувалися індивідуальні властивості фігури людини, її м'язова маса, будова скелета. Була виведена більш точна формула, яка визначає ІМТ - індекс маси тіла.

Для обчислення ІМТ слід вага людини в кілограмах розділити на його зростання в метрах, помножений сам на себе. Наприклад, якщо ваша вага 60 кілограмів при зрості 1, 7 метра, то результат ділення 60 на 1, 7 в квадраті буде дорівнює 20, 7. Такий ваш ІМТ. Цей результат укладається в норму, оскільки вона має межі від 18, 6 до 25. Ще слід враховувати, що обсяг талії не повинен бути більше 80% від обсягу стегон. Таким чином, значення ІМТ більше 25 означає, що у вас надмірна вага, і прийшов час починати боротьбу з ним.

Але і ці показники не зовсім точні. Адже вони не враховують співвідношення ваги кісткової, м'язової і жирової тканини. Жиру може не бути зовсім, особливо у силових спортсменів, а може бути стільки, що пора бити тривогу. А є і внутрішнє ожиріння, явно не позначається на фігурі. Що робити в такому випадку? Відповідь напрошується сама собою: перевірити наявність жиру в організмі. Для цього є спеціальний прилад - калипер. Він обчислює товщину шкірної складки. Наприклад, в області живота на рівні пупка. Складка ця у жінки нормальної статури не повинна перевищувати 2-3 сантиметри. І не тільки при параметрах 90-60-90, а й 110-90-110. Пам'ятайте про це.

Теги: вагу, формула, розрахунок, розрахунок

Як визначити, нормальна вага чи ні

% Олена Преснякова, автор JustLady. % % %
��� ����������, ���������� ��� ��� ���
% Багато жінок і чоловіки сьогодні стурбовані боротьбою із зайвою вагою і зайняті удосконаленням фігури. Однак при цьому мало хто з них бере до уваги те, що розраховувати вагу слід строго індивідуально. Існує безліч методик для визначення ідеальних параметрів тіла. Ось лише кілька з них.
% Статті за темою «Як визначити, нормальна вага чи ні» %
Як визначити, нормальна вага чи ні
% Індекс маси тіла: розрахунок і трактування значення %
Як визначити, нормальна вага чи ні
% Середня температура по лікарні, або ознаки нормальної ваги %
Як визначити, нормальна вага чи ні
% Як рахувати вагу %
Як визначити, нормальна вага чи ні
% Як розрахувати свій ідеальний вагу? %
% Найвідоміший метод - розрахунок маси тіла, коли за контрольний параметр береться зріст людини. Для цього достатньо відняти з росту (в сантиметрах) 100 (для чоловіків) або 110 (для жінок). Втім, фахівці з сумнівом ставляться до цього способу, так як результат виходить дуже приблизними.%

Можна розрахувати свою вагу і за формулою Лоренца, але вже в чотири дії:
% - Від зростання (в сантиметрах) віднімається 100 (і для чоловіків, і для жінок);
% - Від зростання (в сантиметрах) віднімається 150, і вийшло число ділиться навпіл;
% - З першого числа віднімається другий.

Результат і буде, відповідно з цією формулою, ідеальним вагою.

Інший метод з використанням параметра росту (розрахунок ІМТ - ідеальної маси тіла) теж дещо складніший і проводиться в два етапи:
% - Зростання (в метрах) зводиться в квадрат;
% - Наявний вага ділиться на отриманий результат.

Після результат аналізується за наступними показниками:
% - ІМТ менше 15 - гострий дефіцит ваги;
% - Від 15 до 20 - дефіцит ваги;
% - Від 20 до 25 (за деякими даними до 23) - вага в нормі;
% - Від 25 (23) до 25 - надмірна вага;
% - Понад 30 - ожиріння.

Незважаючи на те, що метод розрахунку індексу ІМТ використовується в якості основного у Всесвітній організації охорони здоров'я, без урахування таких параметрів, як вік і статура, визначити таким чином нормальну вагу чи ні можна тільки з достатньою мірою умовності.

Існує три типи статури: нормостенический (або нормокостний), астенічний (тонкокостий) або гиперстенический (ширококостий). Визначити тип можна по реберному кутку, окружності зап'ястя (в сантиметрах) або за зовнішніми ознаками. Іншими словами, така класифікація припускає, що люди-гиперстеники завжди будуть мати показники ІМТ вище нормальних, незважаючи ні на що. Так що якщо вам здається, що у вас є зайва вага, спочатку перевірте, який у вас тип статури.

Теги: ні, вага, визначення, розрахунок, метод

Як порахувати нормальну вагу

% Kirov, автор JustLady. % % %
��� ��������� ���������� ���
% Нормальна вага залежить від багатьох показників: вік, стать, фізіологічні особливості людини. Існує кілька способів підрахунку ідеальної ваги, але не завжди результати влаштовують жінку, тому вона мучить себе дієтами, фізичними навантаженнями і сучасними препаратами.
% Статті за темою «Як порахувати нормальну вагу» %
Як порахувати нормальну вагу
% Як порахувати нормальну вагу %
Як порахувати нормальну вагу
% Як порахувати свій правильний вага %
Як порахувати нормальну вагу
% Як визначити нормальну вагу людини %
Як порахувати нормальну вагу
% Як порахувати свій ідеальний вагу %
% Вага тіла є одним з найважливіших показників фізичного стану людського організму. Будь-які значні відхилення від норми свідчать про наявність якого-небудь захворювання або порушення органів або системи. Звичайно ж, він може коливатися протягом усього життя. Впливають факторами є процеси спалювання жирів, випаровування вологи, прийому їжі, відвідування туалету, час доби і т.д.%

Сучасні технології дозволяють з легкістю визначити реальний і рекомендований вага при введених параметрах. Існують спеціальні різновиди підлогових ваг для можливого підрахунку. Але дана методика дає лише приблизний до істини результат.

Також використовують розрахунки, в основі яких лежить вимір біоелектричного опору. Особливістю є отримання показника опору тіла. Це досягається за рахунок того, що жирова тканина не пропускає струм. Тому з'являється можливість дізнатися процентний вміст жиру в організмі людини.

Найбільш простим варіантом обчислення нормальної ваги є метод П'єра Брока. Для людей невисокого зросту оптимальним вагою є результат вирахування з росту 100. Для людей середнього зросту необхідно відняти 105, а для високих - 110. Наприклад, при зрості 165 см нормальною вагою вважається 65 кг.

Метод індексу тіла дає більш точні показники. Для його обчислення зростання в метрах зведіть в квадрат. Візьміть вагу в кілограмах і поділіть на отриману раніше цифру. Якщо показник знаходиться між 19 і 26, то це нормальна вага. Менший показник свідчить про нестачу ваги, а перевищення 26 - про зайву.

Метод вимірювання являє собою використання показники окружності грудей. Перше число виходить при вимірюванні на глибокому вході, друге - при глибокому видиху. Шляхом нескладних математичних дій виходить середнє арифметичне. Далі цю цифру помножте на зростання в сантиметрах і поділіть на 240. Отримане число є оптимальним показником ваги.

Теги: вага, показник, підрахунок