У рубриці Дієти: Сухофрукти дієта
1. Цукор викликає різкі перепади вмісту глюкози в крові.
Нестабільне вміст цукру в кровічасто призводить до частих змін настрою, швидкої стомлюваності, регулярним головних болів і викликає постійну потребу в солодкої їжі. Поступово формується своєрідна залежність, коли кожна нова порція цукру викликає тимчасове полегшення, однак через кілька годин потреба в цукрі і відчуття голоду зростають ще сильніше. З іншого боку, люди, абсолютно виключили цукорз раціону, не відчувають тяги до солодкого і відчувають емоційний комфорт і постійний приплив енергії.
2. Цукор збільшує ризик ожиріння, діабету і серцевих захворювань.
Всебічні масштабні дослідження показали, що чим більше глікемічних продуктів (тобто продуктів, які швидко впливають навміст цукру в крові, У тому числіцукор) Ви споживаєте, тим вище ризик ожиріння або захворювання на діабет. Такі продукти також значно збільшують вірогідність серцевих захворювань. Останні дослідження також вказують на можливий зв'язок між глікемічної дієтою і різними формами раку.
3. Цукор викликає порушення роботи імунної системи.
Результати досліджень на людях нечисленні, однак результати досліджень на тваринах свідчать про те, щоцукор пригнічує імунні реакції. Для розуміння точного механізму цієї взаємодії потрібні подальші дослідження, однак нам все-таки відомо, що для зростання бактерій і дріжджів необхіднийцукор. При порушенні балансу цих речовин в організмі зростає ймовірність ослаблення імунітету, що закономірно веде до частих захворювань.
4. Багатий цукром раціон харчування часто призводить до дефіциту хрому в організмі
Це щось на зразок знаменитої виверти-22. Якщо ви споживаєтебагато цукру та інших очищених вуглеводів, значить, недоотримуєте хром, одна з основних функцій якого полягає в регулюванні рівня цукру в крові.По оцінкою американських учених, 90% американців отримують недостатньо хрому. Хром зустрічається в багатьох продуктах тваринного і рослинного походження, а також в морепродуктах. Очищений крохмаль та інші вуглеводи позбавляють ці продукти міститься в них хрому.
5. Цукор прискорює процеси старіння.
Більше того,споживання цукрунегативно впливає на самий явний показник віку - шкіру. Певна частина молекул цукру, після надходження в потік крові, з'єднується з протеїнами. Цей процес називається гликолизом. Утворилися в результаті гліколізу нові молекулярні структури сприяють ослабленню пружності тканин тіла - від шкірних покривів до тканин органів і артерій. Чим більшевміст цукру в крові, Тим швидше відбувається старіння.
6. Цукор викликає карієс.
Говорячипро шкоду цукру для здоров'я, Ми часто забуваємо про його основному згубний вплив.Цукор осідає на зубах і збільшує ризик карієсу набагато більше, ніж будь-який інший продукт. Щоб наочно переконатисяв згубну дію цукру, Помістіть недавно випав зуб у склянку з кока-колою - результати остаточно переконають вас у тому, щоцукор не додасть білизни і здоров'я вашим зубам.
7. Цукор викликає хвороба ясен, що може призвести до серцевих недуг.
Все більше з'являється доказів того, що хронічні інфекції, наприклад, періодонтальні інфекції, впливають на розвиток захворювання коронарної артерії. Найпоширеніша теорія пояснює зв'язок між хворобою ясен і серцевими захворюваннями різнобічними наслідками імунної реакції організму на інфекцію.
8. Цукор впливає на поведінку і сприйняття у дітей.
Вплив цукру на поведінку дитини можуть підтвердити мільйони батьків, однак, незважаючи на це, більшість вчених так і не змогли отримати переконливих доказів негативного впливу цукру на нестійку психіку дитини. Можливо, проблема багатьох досліджень полягає в тому, що в них порівнюється вплив підсолоджених напоїв та напоїв, що містять цукрозамінники. Не виключено, що дитячий організм реагує як на справжнійцукор, Так і на його замінники, тому різниця в поведінці практично непомітна.
Трохи про вплив цукру на пізнавальні здібності дитини: в 1979 - 1983 рр. в школах Нью-Йорка був проведений цікавий науковий експеримент. З щоденного раціону харчування школярів (сніданків і ланчів) виключили всі продукти з штучними барвниками, ароматизаторами та консервантами, а також істотно зменшили споживання сахарози (столового цукру). Результати такої політики харчування перевершили всі очікування: успішність у цих школах в національному масштабі покращилася на 15, 7%, в той час як раніше успішність максимально збільшувалася лише на 1, 7%.
9. Цукор посилює стрес.
У стресових ситуаціях в організмі зростає рівень вмісту гормонів стресу; ці хімічні речовини - своєрідна група швидкого реагування організму, завдання якої - підготувати його до атаки або втечі. Ці хімічні речовини також вступають в дію при зниженні рівня цукру в крові. Наприклад, різке збільшення вмісту цукру в крові (після того, як ви з задоволенням поласували іменинним тортом) змінюється таким же різким падінням рівня цукру, що викликає активізацію гормонів стресу - адреналіну, адреналіну та кортизолу. Ці гормони негайно піднімають рівеньвмісту цукру в крові, Що викликає швидкий приплив енергії. Проблема в тому, що ці корисні гормони можуть також викликати почуття тривожності, дратівливість і швидку зміну настроїв.
10. Цукор замінює важливі поживні речовини.
За даними Міністерства сільського господарства США (USDA), в раціоні харчування людей, які споживають багато цукру, практично відсутні найважливіші живильні речовини - особливо вітамін A, вітамін C, фолієва кислота, вітамін B-12, кальцій, фосфор, магній і залізо. Іронія в тому, що до цієї категорії відносяться діти та підлітки, тобто саме ті, хто відчуває найбільшу потребу в цих поживних речовинах.
Геть цукор!
Тепер, коли ви знаєте все про негативний вплив цукру на організм і психіку, ви напевно поставитеся до свого харчування з великою увагою і обережністю. Перш за все, вам потрібно дізнатися, в яких продуктах «ховається» цукор. Хочете - вірте, хочете - ні, проте в надлишку містить цукор їжа не обов'язково повинна бути солодкою. При покупці напівфабрикатів і консервованих продуктів уважно читайте етикетки, оскільки навіть продукт з низьким вмістом вуглеводів або дієтична їжа може містити багато цукру.