У рубриці Краса: Топлес
Існує досить багато способів схуднення і омолодження: дієти, масаж, фізичні вправи, лікувальна косметика, ліпосакція, імплантанти, мезотерапія, ін'єкції ботокса і т.д.
Серед низки запропонованих науковцями та лікарями методів боротьби за молодість хотілося б зупинитися на тому, що ми їмо або на альтернативних методах харчування. Адже ми, як-не-як, складаємося з того, що вживаємо в їжу.
% Сьогодні розроблено досить багато корисних методик харчування: роздільне харчування, без солі дієта, їжа, приготована на пару і т.д. Кожен вибирає свою найбільш підходящу. Так було і буде завжди, бо здоров'я, краса і молодість будуть завжди актуальні і затребувані.
У даній статті хотілося б звернути вашу увагу на ефективність і користь їжі, приготованої на пару.
% Про корисність такого харчування сказано вже багато, але питань задається з кожним днем все більше. Наскільки це практично, швидко, смачно і корисно - приготувати їжу на пару?
Ні для кого не новина, що їжа, приготована на пару, є самою дієтичної. В силу цієї особливості така їжа незамінна для людей, які з певних причин або захворювань повинні відмовитися від звично приготовленої їжі. Але справа не тільки в хворобах. Дієтологи рекомендують, максимально дбайливо ставитися до свого організму. Це стосується кожного, хто всерйоз замислюється про своє здоров'я, фігурі, красі зовнішності. До того ж, після обробки парою продукти майже не втрачають свою натуральну форму і колір, вітаміни і мікроелементи, їжа залишається красивою, ароматною і смачною.
Першим ділом постає питання про корисність страв, приготованих на пару. Насправді вони мають ряд переваг. Для приготування страв за допомогою парової варіння не потрібно додаткового використання масла. Таким чином, їжа, приготована на пару, містить мінімум жирів і є повністю дієтичним блюдом. Вживання таких продуктів в їжу щодня дає результати «на обличчя»: здоровий і чистий колір обличчя, пропадає зайва втома, йдуть зайві кілограми, і ви непомітно для себе худнете і набиратися сил.
% Продукти, приготовані на пару, містять максимум водорозчинних мінералів і вітамінів (таких, як вітамін С і А).
Але найголовніше питання, який, по видимому, цікавить більшість із нас, це питання про смакові якості, приготованої на пару, їжі. Так ось тут теж немає мінусів. Їжа, приготована на пару, виходить більш соковитою, ніж їжа, приготована традиційним шляхом, зберігає початковий смак і аромат свіжих продуктів.
Час на приготування смачної і здорової парової їжі витрачається зовсім небагато, завдяки сучасним кухонним приладам таким, як пароварка або мікрохвильова піч. У них можна готувати одночасно кілька продуктів, не боячись змішати смаки і не замислюючись над тим, що страва може пригоріти. Це досить сильно економить час на приготування, а результат один і той же.
При приготуванні їжі на пару сам процес не потребує постійному нагляді. Не потрібно постійно щось перевертати, перемішувати, тому що їжа готується рівномірно і нічого не пригорає.
Пар, на відміну від масла, яке використовується при смаженні, не осідає на кухонного начиння і не утворює жирної плівки на меблях.
Страви, приготовані даними способом багаті вітамінами, мінералами та мікроелементами практично так само, як і сирі продукти. Але, тим не менш, це готові до вживання блюда, що володіють відмінними смаковими якостями.
Калорійність парових страв набагато нижче, завдяки саме приготування без висококалорійного масла, яке в процесі смаження утворює шкідливі для організму канцерогени. Їжа, приготована на пару, є відмінним варіантом для бажаючих схуднути без фізичних вправ і виснажливих занять фітнесом. Вживаючи таку їжу щодня ви не відчуваєте почуття голоду, але разом з тим худнете.
Другий, часто задається питання як приготувати їжу на пару швидко і без особливих проблем?
Є кілька варіантів:
% Найпростіше пристосування для готування на пару - каструля з налитої в неї водою і розташованим нагорі ситом, щільно закрита кришкою і для додаткового ущільнення загорнута по краю кришки рушником. Вода в каструлі закипає - і випаровується пар прогріває, зволожує і доводить до готовності їжу.
Можливий інший спосіб відварювання на пару: каструлю накрити зверху х / б тканиною так, щоб тканина провисала, і надійно закріпити по краю каструлі мотузкою. Влити через тканину заздалегідь відведені кількість окропу так, щоб вода не діставала до тканини 24 см. Покласти на тканину продукти, накрити зверху відповідної за розміром тарілкою (або блюдцем), щільно закрити кришку каструлі і помістити на вогонь.
А можна просто скористатися сучасної пароваркою. Це пристосування сучасної техніки дозволить швидко і без великих витрат приготувати відмінне блюдо. Досить покласти всі складові в чашу, залити воду і виставити потрібний час. Але при всіх плюсах, є певна група продуктів, приготування яких в пароварці виключено.
Крім всіх перерахованих вище плюсів їжі, приготованої на пару, є і певні мінуси: для приготування на пару потрібні тільки високоякісні продукти це один з головних мінусів даного способу приготування їжі.
% Справа в тому, що обробку парою не витримають переспілі або злегка зіпсовані овочі та фрукти, які можна використовувати при традиційній варінні. Продукти повинні бути цілісні і щільні в сирому вигляді. Це одна з умов, яке забезпечить приготування страв з красивими і барвистими інгредієнтами, а не безформними овочами та фруктами.
Для парового приготування не слід різати продукти занадто дрібно, це може призвести до отримання однорідної і Слизкой маси в результаті.
Для забезпечення рівномірного впливу пари і зменшення терміну приготування страв не слід укладати продукти в каструлі занадто щільно.
Виходячи з того, що останні модні тенденції закликають нас відмовитися від дієт і одночасно виглядати стрункими і підтягнутими, найкращою альтернативою для схуднення є приготування їжі на пару. Таке харчування, якщо до нього додати хоча б мінімум фізичних вправ, додасть вашому тілу колишньої стрункості та енергійності. Трохи косметики і хорошою парфумерії, вмілий макіяж, стильний одяг на підтягнутою і стрункої фігури дозволить в будь-якому віці відповідати моді, мати свій стиль і привабливо виглядати.
Автор: Олександра Ядришнікова