Симптоми порушення обміну речовин

�������� ��������� ������ �������
% Обмін речовин (метаболізм) - це ряд взаємопов'язаних між собою хімічних реакцій, що відбуваються в організмі кожної живої істоти. Мета метаболізму - підтримання життєдіяльності, а також створення необхідних для виживання умов. Метаболізм - це природний і найважливіший процес в організмі. З водою, повітрям і їжею в наш організм потрапляють корисні речовини, і щоб вони засвоювалися організмом і працювали, необхідно, щоб злагоджено відбувалися всі хімічні реакції. Якщо в ланцюжку відбудеться збій, то у людини можуть початися функціональні зміни, що, в кінцевому рахунку, може завдати шкоди здоров'ю. Так як не допустити цього? Як визначити симптоми порушення обміну речовин? Про це читайте в інтернет-журналі для жінок JustLady.
% Статті за темою «Симптоми порушення обміну речовин» %
Симптоми порушення обміну речовин
% Симптоми цукрового діабету %
Симптоми порушення обміну речовин
% Симптоми і лікування подагри %
Симптоми порушення обміну речовин
% Які симптоми у діабету %
Симптоми порушення обміну речовин
% У якому віці ріжуться зуби у дітей? %

Порушення метаболізму у кожної людини може протікати по-різному, адже і причини цього відхилення можуть бути якими завгодно.

Основні симптоми порушення обміну речовин:

• Різке збільшення ваги;
% • Руйнування зубів;
% • Зміна кольору шкіри;
% • Порушення роботи кишечника (рідкий стілець або запори);
% • Задишка;
% • Проблеми з волоссям та нігтями, порушення їх структури;
% • Також до ознак порушення обміну речовин відноситься і набряклість.

Багато жінок, які помічаютьсимптоми порушення обміну речовин, Зокрема, зайва вага, вирішують очистити організм своїми силами. JustLady настійно не радить займатися самолікуванням: зверніться до лікаря перш, ніж робити якісь заходи.

Чому порушення метаболізму вимагає спостереження лікаря? Справа в тому, що ці порушення, в першу чергу, позначаються на процесах, пов'язаних з жирами. Печінка не може переробляти жири в повному обсязі, тому в організмі відбувається накопичення холестерину і ліпопротеїнів низької щільності. Ці речовини починають осідати на стінках судин. Як результат - розвиток серцевих і вегето-судинних захворювань. Тому якщо єознаки порушення обміну речовин, То потрібно відразу порадитися з фахівцем. Адже на ранніх стадіях все набагато легше лікується, це всім відомо.

У чому причина порушення метаболізму?

Причин цього дуже багато, і багато з них навіть ще не вивчені. До цього порушення може призвести дисфункція статевих залоз, щитовидної залози, гіпофіза, наднирників. Стан здоров'я в цілому і правильний обмін речовин зокрема також залежить і від способу життя людини і, звичайно, режиму харчування. Так, загальний баланс системи може бути порушений через надмірне харчування або, навпаки, голодування.

До найбільш поширених причин порушення метаболізму відносять неправильний спосіб життя, зловживання алкоголем, малу рухову активність.

Реалії нашого часу такі, що іноді людина сама винен у тому, що в його організмі відбуваються порушення. Так, коли людина свідомо перенасичує свій раціон важкою, дуже калорійною їжею, він ризикує порушити свій обмін речовин. До групи ризику також входять люди, які курять, споживають спиртні напої, ведуть малоактивний спосіб життя. Порушення метаболізму може спровокувати гіподинамія, стресові ситуації, порушення сну, незбалансоване харчування, недостатнє споживання вітамінів і мікроелементів.Ознаки порушення обміну речовин можуть свідчити і про наявність яких-небудь захворювань. Порушення метаболізму може бути викликане як спадковими причинами, так і бути набутим. Як би там не було, до ендокринолога потрібно звернутися обов'язково.

Як лікується порушення обміну речовин

На жаль, це процес досить складний. Якщо порушення викликане генетичними факторами, то лікування більш складна, потребує постійного спостереження лікаря. Якщо порушення придбане, то на початкових стадіях усунути порушення набагато легше. Головне, що повинна робити людина при лікуванні - нормалізувати режим і раціон харчування. Для початку потрібно знизити обсяг вуглеводів і тваринних жирів, бажано їсти частіше, але менше. Тобто роздрібнити кількість їжі, яку людина приймає за раз, на кілька невеликих порцій.

Ознаки порушення обміну речовин людина може виявити після перенесених стресових ситуацій. Зрозуміло, що для того, щоб нормалізувати метаболізм, потрібно для початку нормалізувати свій психічний стан. Велику роль у лікуванні порушення грає хороший сон, тому вкрай важливо, щоб людина дотримувався режим сну. І, звичайно, ніяк не обійтися без фізичного навантаження. Через регулярних спортивних тренувань організм починає витрачати більше енергії, і, як наслідок, надлишок жиру починає спалюватися.

Таким чином, лікувати потрібно не саміознаки порушення обміну речовин, А починати з причин, які до цього призвели. Важливо, щоб лікування включало весь комплекс заходів, щоб домогтися дійсно гарного результату.

JustLady нагадує вам, що відновленням нормального метаболізму потрібно зайнятися відразу ж, коли виявленісимптоми порушення обміну речовин. Інакше запущене захворювання може призвести до ожиріння або іншим небезпечним для здоров'я наслідків. Бажано звернутися до дієтолога, який допоможе скласти прийнятний раціон харчування і складе план лікування. Головне - не запускати хворобу і не займатися самолікуванням. Звичайно, в перший час буде складно, адже доведеться змінити спосіб життя і кардинально поміняти свій раціон харчування, а як часом складно відмовитися від улюблених ласощів. Але зараз здоров'я набагато важливіше, тим більше, є величезний вибір корисних і не менш смачних продуктів. Будьте здорові!

Аліса Терентьєва

Теги: організм, кишечник, дієта, речовина, вітамін, обмін, порушення, симптом, ознака

Які свіжовичавлені соки найкорисніші? Як пити і як зберігати свіжовичавлені соки?

����� ������������ ���� ����� ��������? ��� ���� � ��� ������� ������������ ����?
% Про користь і шкоду свіжих соків, про те, як їх пити і зберігати, про найбільш корисних свіжих соках читайте в жіночому журналі JustLady. Всі знають про те, як корисні для нашого організму свіжі овочі та фрукти. Логічно припустити, що таку ж користь йому приносять і свіжовичавлені соки. Чи так це насправді?
% Статті за темою «Які свіжовичавлені соки найкорисніші? Як пити і як зберігати свіжовичавлені соки? » %
Які свіжовичавлені соки найкорисніші? Як пити і як зберігати свіжовичавлені соки?
% Користь свіжих соків %
Які свіжовичавлені соки найкорисніші? Як пити і як зберігати свіжовичавлені соки?
% Соки проти старіння %
Які свіжовичавлені соки найкорисніші? Як пити і як зберігати свіжовичавлені соки?
% Здорове харчування: вибираємо фруктові соки %
Які свіжовичавлені соки найкорисніші? Як пити і як зберігати свіжовичавлені соки?
% Горіхова дієта %

Свіжовичавлені соки: користь

Свіжовичавлені соки корисні - це незаперечний факт.

У них містяться вітаміни і мінерали, причому вони досить легко засвоюються організмом.
% У свіжоприготовлених овочевих і фруктових напоях також присутні клітковина і пектини - речовини, що регулюють роботу шлунково-кишкового тракту, перистальтику кишечника.

Багато соки маютьлікувальними властивостями, Завдяки речовинам, які надають протизапальну та очищаючу дію.
% Вони підвищують імунітет і роблять благотворний вплив при порушеннях сну, депресії, підвищеної стомлюваності.

Свіжовичавлені соки в основному не особливо калорійні, а значить, підходять для дієт, спрямованих на зниження ваги.
% Фруктові кислоти, присутні у свіжих соках, покращують здатність організму засвоювати їжу.

����� ������������ ���� ����� ��������, ��� ������� ������������ ����

Свіжовичавлені соки: шкода

Ця заява може здатися прямо суперечить вищевикладеному, але воно абсолютно вірно.
% Справа в тому, що при ряді захворювань ті чи інші свіжовичавлені соки можуть дійсно завдати шкоди.

Наприклад,кислі соки (Яблучний, лимонний, журавлинний і т.п.) не рекомендується приймати при виразкових хворобах шлунка та дванадцятипалої кишки.
Свіжовичавлений виноградний сік, Через високу калорійність і великий вміст глюкози не підійде при захворюваннях діабетом і зайвій вазі.

Практично всі соки слід приймати з обережністю або зовсім відмовитися від них при підвищеній збудливості кишечника, діареї. Адже більшість соків надають проносне дію і активізують роботу кишечника та шлунка.

Варто порадитися з лікарем, перш ніж почати пити свіжовичавлені соки в період вагітності та вигодовування. Маленьким дітям також слід давати їх з обережністю, починаючи з малих доз і після консультації у лікаря.

Морквяний сік, Незважаючи на масу корисних властивостей, може стати причиною важких захворювань печінки. Це відбувається тоді, коли напій вживається без міри.

Свіжовичавлений томатний сік по справжньому небезпечний при будь-яких отруєннях, навіть в самій незначній формі. Справа в тому, що в ньому міститься ряд речовин, здатних значно погіршити стан хворого.
% Про вживання цього соку слід проконсультуватися у лікаря хворим жовчнокам'яної хворобою, виразкою шлунка.

Ніякі свіжовичавлені соки не варто приймати безконтрольно. По-перше, підвищене споживання рідини саме по собі не корисно для серцево-судинної системи. По-друге, навіть найкорисніші продукти в надлишкових дозах можуть принести тільки шкоду.

Не варто забувати про алергічні реакції. Якщо у вас алергія на цитрусові, то виключити доведеться все соки, відносяться до цього виду.
% Також для алергіків є ризик при вживанні соків з червоних, жовтих, оранжевих фруктів і овочів.

Деякі свіжовичавлені соки не рекомендується одночасно застосовувати з ліками, про це теж необхідно знати.

��� ���� ������������ ����

Як пити свіжовичавлені соки

Це не особливо складна наука і, тим не менше, краще дотримуватися деяких правил.

По-перше, кількість свіжих соків, випиваються в день не повинна перевищувати трьох склянок. Оптимальна доза - 0, 3 л.
% Не потрібно думати, що чим більше ви вип'єте, тим більш вираженим буде ефект. Соки не лікують самі по собі. Вони надають загальнозміцнюючу дію, профілактичне, оздоровче. При лікуванні хвороб свіжовичавлені соки п'ють в якості додатково терапії, а не замість неї.

Соки потрібно випиватине пізніше, ніж через 15 хвилин після приготування, Інакше вони втратять свої властивості від контакту з повітрям. Винятком є ​​буряковий сік, який повинен відстоятися протягом 2-3 годин.
Якщо потрібно розбавити сік, Краще використовувати для цього не просту воду, а мінеральну якщо береться проста вода, то вона повинна бути чистою і обов'язково кип'яченою.

Пити свіжовичавлені соки найкращеокремо від їжі. Добре випити стаканчик такого напою між прийомами їжі або, принаймні, за півгодини до або через півгодини після їди. Особливо це стосується фруктових соків, які можуть активізувати бродильні процеси в шлунку.

Після пиття свіжих соків, особливо кислих, потрібно гарненько прополоскати рот. Справа в тому, що фруктові кислоти здатні роз'їдати емаль, найбільшому ризику в цьому плані піддаються маленькі діти.
% Що стосується малюків, то краще порадитися з педіатром про те, з якого віку і які свіжовичавлені соки йому давати. Починати в будь-якому випадку слід з кількох чайних ложок.

Багато соки краще пити в суміші з іншими соками або напоями.
% Наприклад морквяний сік краще засвоїться, якщо в нього додати кілька крапель вітаміну Е, трохи молока або вершків.
% Кілька крапель олії підвищать засвоюваність томатного соку, а от сіль зруйнує в ньому корисні речовини.

������������ ���� ������ � ����

Фруктові соки краще змішувати з овочевими - Так вони будуть менш солодкими. До того ж з фруктів ми отримуємо більше вітамінів, а з овочів-мінералів. Так що суміш буде цілком збалансованою.

Соки плодів з кісточками не слід змішувати з соками плодів, що містять насіння. Наприклад, персиковий сік погано поєднується з яблучним.
% Можна змішувати свіжовичавлені соки, дотримуючись правила кольору, - соки жовтих плодів змішуємо з іншими жовтими, зелених - з зеленими і так далі.

Всі свіжовичавлені соки повинні бути приготовлені з якісних стиглих, добре промитих і очищених плодів.

Свіжовичавлені соки: зберігання

Свіжовичавлені сокизберігати не рекомендується, Від контакту з повітрям вони псуються. Але якщо є така необхідність, іноді можна вдатися до таких хитрощів: сік наливаємо в скляну банку, а зверху наливаємо лимонний сік, щоб він не пропускав повітря. Потім закриваємо і зберігаємо в холодильнику не більше 8-ми годин.

Які свіжовичавлені соки найкорисніші

Щоб відповісти на це питання, потрібно спочатку визначитися, яку саме користь ви збираєтеся отримати від сокотерапии.

Давайте просто розглянемо властивості деяких свіжих соків і їх дія на організм, може, це допоможе вам вибрати корисний напій для себе.

Апельсиновий сік корисний при авітамінозі, хронічної втоми, атеросклерозі.
Ананасовий і грейпфрутовий соки гарні для зниження ваги.
Виноградний сік рекомендується при деяких захворюваннях серцево-судинної системи, нирок і сечовивідних шляхів, легенів, печінки.

Яблучний сік містить безліч вітамінів, корисний при гастриті зі зниженою кислотністю, застосовується при низькокалорійному дієтичному харчуванні.
% Рекомендують при втраті апетиту, анемії, слабкою діяльності шлунка.

Томатний сік показаний практично всім (крім випадків, обумовлених вище), навіть вагітним і годуючим матерям. Він пригнічує гнильні і бродильні процеси в шлунку, є хорошою профілактикою ракових захворювань, може застосовуватися при низькокалорійних дієтах.
Гарбузовий сік корисний як жовчогінний засіб, стимулює роботу шлунку і кишечника. Показаний при хворобах серця, нирок і печінки.

Морквяний сік - Джерело бета-каротину і маси корисних вітамінів і мінералів. Корисний при авітамінозі, розладах зору, хворобах органів дихання.

Капустяний сік в підігрітому вигляді дуже корисний при захворюваннях шлунка та дванадцятипалої кишки в період після загострення. Його вживають для полоскання порожнини рота при стоматитах, запальних захворюваннях ясен. Він має здатність затримувати перетворення вуглеводів в жирові відкладення, а отже, корисний при ожирінні.

Олександра Панютина
% Жіночий журнал JustLady

Теги: сік, користь, зберігання