Якщо ви сумніваєтеся в якості духів, перед тим як заплатити за них гроші, уважно огляньте упаковку і флакон. Творці імітацій цілком законно використовують наступний маркетингових хід: вони злегка змінюють назву відомого продукту. Наприклад, на очевидно підробці ви можете побачити напис не Kenzo, а Kezno або НЕ Lacoste, а Lakoste. При цьому використовується той же шрифт, колір і логотип, що і на оригінальних виробах. Неуважний покупець, пробігаючи поглядом слово цілком, навіть не помітить спеціальної «помилки» і викладе гроші за китайський чи турецький ширвжиток.
Коробка у нових парфумів завжди обгорнута в целофан і ретельно запечатана. Справжні товари упаковані в щільну, прозору плівку без слідів клею з акуратним зварним швом. Целофан на дублікатах відрізняється грубими Нахлест, зайвої тонкістю і неакуратністю склейки.
Придивіться до напису про країну-виробника. Якщо замість покладеного Made in France написано одне слово France, а вже тим більше «Зроблено в Китаї» або «Зроблено в Туреччині» (на парфумах явно французького походження), від покупки слід утриматися - оригінальність такого парфуму сумнівна. Зверніть увагу на процентний вміст спирту: для справжніх парфумів це значення не може бути менше 96%. У парфумованої воді - від 90% спирту, в туалетній воді - від 80%, в одеколоні - від 70%. Все, що нижче (або якщо воно зовсім не вказано) - чистісінької води підробка.
Якщо є можливість відкрити упаковку та ознайомитися з самим флаконом, неодмінно зробіть це. Оцініть якість скла бутилька - чи немає у склі бульбашок, нерівностей, каламутності. Офіційні виробники ретельно контролюють якість флаконів. Тому справжні парфуми будуть розлиті в бездоганні, рівні, гладкі бутилькі з нанесеним на скло логотипом. Фірмовий парфум навіть має номерний знак, надрукувати на дні флакона (не так на стікер, а на саме скло). Якщо конструкція передбачає наявність пульверизатора, перевірте, чи є у нього кришечка і не прокручується чи металевий ободок під ним.
Не купуйте духи-ручки. У такі флакони по 8, 9 і 15 мл справжній парфум НЕ розливають (єдиний виняток у світі - духи Salvador Dali).
І, нарешті, запах. За ароматом відрізнити копію від оригіналу досить просто. Якщо запах різкий, нав'язливий і відразу б'є в ніс - це підробка. Через годину від псевдо-аромату не буде і сліду. А вже тим більше, в трьох нотах, що притаманні тільки справжнім духам, така «водичка» не розкриється або залишить після себе лише злегка дурманний запашок спирту.