Мати і дочка: психологія стосунків

% Sestr, автор JustLady. % % %
���� � ����: ���������� ���������
% Психологи кажуть, що наші відносини зі світом і оточуючими нас людьми визначаються установками, отриманими нами в дитинстві. А хто ж як не мати впливає на світовідчуття дочки найбільше, в силу того, що дочка проводить з нею найбільше часу, особливо в дитинстві. Тому ми часто можемо спостерігати, наскільки дорослі дочки схожі на своїх матерів, з якими вони так конфліктували в дитинстві. На кожну матір лягати відповідальність не тільки за турботу про підростаючої дівчинці, а й за подальше життя дорослої жінки.
% Статті за темою «Мати і дочка: психологія стосунків» %
Мати і дочка: психологія стосунків
% Чоловіча психологія в любові %
Мати і дочка: психологія стосунків
% Психологія відносин, де чоловік - тиран, а дружина - жертва %
Мати і дочка: психологія стосунків
% Психологія: одружений чоловік і коханка %
Мати і дочка: психологія стосунків
% Психологія особистості: надмірна недовірливість %

Ви повинні розуміти з самого першого дня, що ваша дочка - не ваше продовження, а самостійна особистість. Не очікуйте від неї, що у своєму житті вона повинна реалізувати те, чого не встигли або не зуміли ви. Дозвольте їй бути не схожою на вас і не такий, як ви - мати свої звички, уподобання, захоплення.

Але ви повинні розуміти, що з перших днів ви для неї - приклад для наслідування. Свої перші уроки жіночності вона бере саме у вас. Ви повинні навчити її всьому - від навичок гігієни та догляду за собою, до вміння подбає про інших. Постарайтеся прищеплювати їх їй не у вигляді диктату, а як рада і рекомендацію. Терпляче разьясняйте і відповідайте на питання дочки, допомагайте їй в її розвитку, враховуйте її особисті схильності.

Не будьте дуже прискіпливі до неї, не переконуйте їй непотрібних комплексів щодо її зовнішності або інтелекту. Завжди говорите про те, що будь-яку трудність чи невдачу можна подолати, що будь дійсно існуючий недолік зовнішності можна виправити. Говоріть їй про те, що ви завжди будете любити її такою, яка вона є, переконуйте їй віру у власні сили. Дочка повинна знати, що на ваш рада та підтримку вона може розраховувати завжди.

Основною причиною нерозуміння і поганих відносин між матір'ю і дочкою буває різниця в життєвому досвіді. Звичайно, вам не хочеться, щоб ваша дівчинка набивала зайві шишки, але безапеляційно втручатися в її особисте життя ніколи не треба. Забороніть собі стежити за нею - читати її особисті щоденники, перевіряти електронну пошту або сторінку в соціальних мережах, тим більше привселюдно цитувати їх. Такі дії призведуть тільки до того, що дитина замкнеться і почне брехати.

Постарайтеся стати для дочки НЕ невсипущим контролюючим органом, а строгим, але справедливим порадником і другом, тоді у вас не буде потреби стежити за нею. Постарайтеся приділяти дівчинці більше уваги і любові в дитинстві, щоб через пару десятків років ви могли б побачити свою дочку красивою, впевненою в собі, доброю і щасливою жінкою.

Теги: ставлення, матір, життя, довіра, психологія, мати

Материнський розум визначає інтелект дитини

% Анна Калашникова, автор JustLady. % % %
����������� �� ���������� ��������� �������
% Зі старих часів вважається, що черговість народження дітей у сім'ї має велике значення. Взято за правило вважати, що на відміну від молодших, первістки домагаються багато чого в житті. Роблять успішну кар'єру, живуть у вдалих шлюбах. Але від чого залежить інтелект дитини насправді?
% Статті за темою «Материнський розум визначає інтелект дитини» %
Материнський розум визначає інтелект дитини
% Розвиток інтелекту у дошкільнят %
Материнський розум визначає інтелект дитини
% Як розвинути інтелект %
Материнський розум визначає інтелект дитини
% Інтелект і оргазм: поєднуємо приємне з корисним %
Материнський розум визначає інтелект дитини
% Кілька фактів про вік %

Американський професор Аарон Вічман, який працює в університеті штату Огайо, спростовує існуючу думку, що доля людини залежить від того, яким за рахунком він народився в сім'ї. Вчений переконаний, що ні число народження будує долю первістків, а щось інше.

Професор опитав більше трьох тисяч сімей, за результатами опитування він встановив, що діти, народжені в сім'ї першими, мають дуже високим рівнем IQ, чого не скажеш про молодших дітей.

Однак вчений професор не зупинився на вивченні інтелекту між молодшими і старшими дітьми в сім'ях. Так само він вивчив рівень IQ матерів. До уваги професор брав і вік жінки на момент народження дитини. Аарон Вічман зміг з'ясувати, що інтелект дитини залежить не від черговості народження в сім'ї, а від інтелекту та віку матері.

Перший факт, який встановив Вічман, це те, що якщо жінка народжує в ранньому віці, то рівень інтелекту її дитини буде дуже низьким. Чим старше жінка в момент пологів, тим вище рівень інтелекту буде у її дитини. Ще один чимало важливий факт: інтелект дитини залежить тільки від матері, при цьому не важливо, на скільки розумний батько крихти. Наступне відкриття професора: у розумних жінок народжуються і потім виростають тямущі дітлахи.

На думку вченого, надто юні жінки, у яких відсутня освіту і добре оплачувана робота, не можуть забезпечити й виховати правильно дитини, що теж немало важливо для повноцінного розвитку дитини.

Таким чином, дотримуючись результатами дослідження вченого, якщо мати хоче, щоб дитина була з високим рівнем інтелекту і домагався великих висот, потрібно народжувати якомога пізніше, маючи непогану базу у вигляді стабільної роботи, а високий рівень IQ матері дасть додаткові гарантії народження розумного малюка.

Слід пам'ятати, що те, яким виросте дитина, а так же, ким він стане в майбутньому, чого досягне, залежить тільки від батьків, причому здебільшого від матері, адже в її утробі починається розвиток малюка.

Теги: дитина, інтелект, iq

Батьків не вибирають: моя мама - тиран

% Оксана Єрофєєва, автор JustLady. % % %
��������� �� ��������: ��� ���� - �����
% У кожній родині свій стиль виховання дітей. У когось застосовна дисциплінарна модель взаємодії дорослого і дитини, а хтось використовує особистісно-орієнтований підхід. На жаль, іноді в сім'ї спостерігається тиранія з боку одного з батьків, зокрема матері.
% Статті за темою «Батьків не вибирають: моя мама - тиран» %
Батьків не вибирають: моя мама - тиран
% Як не стати жертвою тирана-начальника %
Батьків не вибирають: моя мама - тиран
% Психологія відносин, де чоловік - тиран, а дружина - жертва %
Батьків не вибирають: моя мама - тиран
% Як впоратися з тираном %
Батьків не вибирають: моя мама - тиран
% Якщо ваш чоловік - тиран %

Тиранічне ставлення по відношенню до своїх дітей, можливо, продиктовано кращими поривами. Мати хоче вплинути на формування рис характеру дітей. При цьому вона не рахується з їх думкою, нав'язуючи їм свій світогляд. Вона вважає, що її погляд на речі єдино правильний і варіантів не існує. Не зустрічаючи опору, мати починає безроздільно панувати над своїми дітьми.

 Мати-тиран визначає поведінку і вчинки дітей у всьому. Вона вирішує, що їм надіти, чим займатися, куди ходити і з ким дружити. Вона контролює життя своїх дітей, не даючи їм права на прийняття самостійних рішень. Мати пригнічує ініціативу дітей, в яких би то не було питаннях. Як варіант - діти в такій сім'ї виростають безініціативними, які не можуть самостійно вирішити виниклі проблеми, повністю залежні від батьків. Вони звикають до того, що за них все і завжди вирішує мама, тому вони не бачать необхідності в прагненні досягти якоїсь мети. Залишившись без неї, вони губляться в житті, не зумівши пристосуватися до неї. На жаль, звикнувши бути веденими, такі люди можуть потрапити під негативний вплив, що може сумно для них закінчитися.

 Також можливий інший варіант результату подібного виховання. Прояв дитячого протесту проти тиранії матері можуть призвести до розриву відносин між ними. Вирвавшись з-під її опіки, діти починають освоювати навколишню дійсність самостійно. Їм заново доводиться вчитися поведінки в тій чи іншій ситуації, вчитися приймати свої рішення і нести за них відповідальність. Можливо, що пізніше, коли у них будуть свої діти, вони перенесуть у свою сім'ю модель поведінки своєї матері. Таким чином, вони стануть мстити за недолік самостійності в дитинстві, самоутверждаясь за рахунок своїх дітей.

Теги: дитина, мама, контроль, батько, думка, протест, нав'язування